Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výživné na 2 ročné dieťa a problém s ex

perlivka
14. dec 2012

Je to velmi dlhe tak by som len tak v skratke ze co si asi o tom myslite o mojom ex....Dva roky sme uz neni spolu a dala som ho prewd mesiacom na sud ohladom vyzivneho...sud mu urcil vyzivne 120 a on sa teraz proti tomu odvolal:Mam z toho uplne nervy lebo ma tam ociernoval ze dvoj rocne dieta nemoze mat vydavky na 120 eur.myslite ze je to vela??Rok mi daval 80 a po roku som povedala ze je to malo kedze ja som na materskej a mam 217 eur a z toho skoro 15o mam svoje vydavky.Tak uz rok mi dava 100 a teraz je tomu mesiac som sa rozhodla nech nam sud urci kolko mi ma vlastne davat...a urcil tych 120 eur.A zeby jej kupil nieco pomimo tak vobec!a este dalsia vec na koho sa mam obratit aby mi pomohol....musim sa vyjadrit k jeho odvolaniu a neviem koho mam poziadat aby mi to nejak spisal..kedze nemam na pravnika...dakujem

sisaha
14. dec 2012

@perlivka ja by som si pytala minimalne 150,- eur. vobec to nie je vela. Urob si excelovsku tabulku podla tohto https://www.modrykonik.sk/forum/rozvod-a-sudy/m..., uprav to podla svojich nakladov a pridaj aj to co tam nie je a napadne ti. Tento zoznam pridaj potom k vyjadreniu. Mozno budes prekvapena a vyjde ti ovela vyssia suma, nez ktoru urcil sud... Mesacne vyzivne totiz musi obsahovat aj vydavky, ktore sa mozu vyskytnut jednorazovo v priebehu roka - cize mozes tam dat povedzme aj dojcenske plavanie (ktore odovodnis, ze je odporucene pediatrom, pripadne dovolenka, lieky, a podobne)

perlivka
autor
14. dec 2012

@sisaha dakujem za odpoved ja som si aj pytala 150 eur ale uznali mi 120 akokeby sa bala mi priznat aj viac(ssudkyna) a to som ratala len plienky,mlieko,najom....a kde su este hyg.potreby,tuha strava a osatenie..a jeho koncipientka mi este povie ze to nepotrbuje kazdy mesiac skoro ma tam roztrhalo od zlosti☹(

sisaha
14. dec 2012

@perlivka tak si vypracuj tento zoznam a otrieskaj im ho o hlavu. A o rok poziadaj o zvysenie znova.. Ak bude vidiet sudkyna, ze naklady nie su len plienky mlieko a najom, tak nebude mat problem ti priznat ovela viac, ak to jeho prijem dovoluje. Dieta sa ma totiz podielat na zivotnej urovni oboch rodicov..

perlivka
autor
14. dec 2012

@sisaha urcite to urobim🙂)) proste natahovanie koli 20 eurom...kedze mi daval 100...ako keby som si ja nechavala tie peniaze ved to ide pre nu a ja ked teraz nemam tak asi budem pytat od neho a nie od mojich blizkych...co aj robia ale uz mi je to trapne stale sa nieco vyskytne co jej treba alebo mne

kristiii
15. dec 2012

@perlivka aj ja som podávala v žiadosti 150 eur, malý mal vtedy 2 roky, teraz sa blíži k trom, takže myslím že 120 vobec nie je vela, dieťa potrebuje ovela viac než nájom, mlieko a plienky, len to si chlapi neuvedomujú. Do zoznamu si spíš úplne všetko, mna po tom čo som si spísala svoj ponapadalo ešte tolko vecí..nezabudni povedzme na lieky, návštevy materských centier /aspon u nás sú všetky spoplatnené/, rozne výlety, kadejaké doplnky do detskej izby prípadne nábytok, hračky-aj tie dieťa potrebuje..

leamato
15. dec 2012

@perlivka Ahoj 120€ určite nie je veľa, ja som sa rozvadzala keď mal malý 4 roky a výživné mám 150. A ja som sa k jeho návrhom vždy vyjadrovala stručne, nemusíš s toho robiť žiadnu vedu, len tam napíš čo si myslíš o jeho návrhu. Napríklad: S podaným návrhom nesúhlasím, nakoľko náklady na syna sú oveľa vyššie ako si exmanžel myslí.......proste len tak stručne pár viet.....

katasa
15. dec 2012

ja som sa rozvádzala pred rokom, keď mal Kubko 8. Mám súdom určené 150€. Teraz má Kubík 9, jeho otca prepustili z práce, tak požiadal o zníženie na 50. Sa pobavíme na súde ☹

perlivka
autor
15. dec 2012

@kristiii ved to kam sa pohnem vsade peniaze..ano chodim s nou do mat.centra a tiez na plavecky pre deticky...ale on ma asi pocit ze je to zadarmo!!!

perlivka
autor
15. dec 2012

@leamato lenze on v kazdom odseku klamal to ma najviac mrzi....myslis ze by som to tam mohla rozpisat??nie vela ale hlavne v tom co klamal?vyzera to v jeho odvolani akoby bol otec na jednotku...to ma najviac stve..

perlivka
autor
15. dec 2012

@katasa no to bude smutne...ale hadam to dopadne pre teba dobre🙂)) držím palce🙂

vavrova1334
16. dec 2012

@perlivka no ja mam tiež prcka dva roky,, my sme mali sud v čechach,,, na sudkyna mu dala vyživne 80 on to ešte ani raz nezaplatil.. v pondelok idem dat sem na SR konečne trestne oznamenie,, bo tiež sme nemohli hned občas poslal tridstat eur a no prezmenu ten moj ex sa a ni raz na sud nedostavil a preto sudkyna sud odročovala asi rok... takže prvy rok som ani nevedela kolko bude vlastne vyživne,,,

vavrova1334
16. dec 2012

ja som prvy rok dietata cely čakala na rozsudok,, sudkyna mala časuuuu.. a po rozsudku som musela sa modlit ,aby nezaplatil tri mesiace nech ho možem udat,, konečne ,lebo on sa nielen,že ani raz nedostavil na ten sud ,ktory sudkyna 6krat odročila koli tomu,, ale skoro vobec neplatil,,, a ked už konečne som mohla ist na sudne odelenie podať žiadost ako a na čo podať exekuciu,, aby sudne organy zistili,či pracuje alebo čo,, tak po dalšich dvoch mesiacoch ,ked som sa bola pytať.kde to zase stoji,že mi nebudeme do nekonečna žit zo vzduchu,,, tak som zistila,že ta uradnička sudna,, to ani nenahodila do počitača,a len sa tak trapne usmiala,, a dotatočne to tam nahadzovala znovu a aj tak nič nenašli,, musela som trapne ako agetnka hladat jeho zamestnavatela sama,, a ked už som ho našla,, vdaka jeho susedom,, a to ex nebyva a ni v tom meste ako ja,, tak ho zamestnavatel vyhodil,, a teraz mi hrozi,že to exekutor nebude mat ani z čoho stahovat ,,tak bojujeme dalej..

perlivka
autor
16. dec 2012

@vavrova1334 Držím palčeky...viem ze to mas ovela horsie až mi je blbé lebo mne platí stale a nacas...ale aj tak je to malo na matku sama sa starat nie len pre mna ale vsetky slobodne matky☹(

vavrova1334
16. dec 2012

no ja už naštastie niesom na to sama,, žijem spriatelom,, a tak pomahaju aj iny občas, ,, tak už mi to je v celku trochu jedno,, ale sudim sa dalej,bo chcem mat pravne a uradne všetko na poriadku ako sa patri,, aj keby sa mam sudit ešte 5 rokov,, a čaka ma ešte zmena priezviska

lussy211
7. okt 2014

a ty si si nežiadala o výživné na seba?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli