Výživné na 5 ročné dieťa

otecko35
24. apr 2014

ahojte,chcem sa spytat ohladom vyzivneho...s ex mam syna 5rocneho a platim na neho 180eu.vyzivne platim uz 5.rok kedze ex ma kopla do zadku ked mal syn pol roka....ale moja situacia sa zmenila.ked som zil s ex tak mi narobila dlhy ktore doteraz splacam.bol som donuteny odist do zahranicia kde zarabam 1500eu.tu som sa ozenil a cakame dieta.chcem poziadat o znizenie vyzivneho pretoze zijem naozaj velmi tazko..byvanie platim 550eu,mesiac 50eu co sa tu musi platit dan,vyzivne 180eu a dlzoby co mam platim po 300eu...viem ze niektore mamicky si povedia ze tak ti treba a plat este viac.ale poviem pravdu doteraz som platil ako sa dalo,radsej som nezaplatil nieco ine len aby som dal na maleho...tak isto vzdy ked pridem na SK prinesiem malemu veci na oblecenie,skolsku tasku a darceky...ja zijem v podnajme,nemam auto,nemam vlastne nic,moja manzelka nepracuje takze vsetko taham ja..zato moja ex sa vydala,dala priezvisko mojmu synovy po jej muzovy,kazdu zimu a leto ide na dovolenku,robi si vysoku skolu,odisla z prace aby si mohla robit skolu, takze je tiez nezamestana,maju svoj rodinny dom, 2 auta...no rozhodne ma lepsiu zivotnu situaciu ako ja a napriek tomu nechce pristupit nato aby som jej mohol daval len 120eu..myslite ze mam sancu ze mi schvalia znizenie?syna vidim raz za 2 mesiace a aj to vtedy ked ma ex naladu a da mi ho

sissy27
24. apr 2014

@otecko35 o zníženie výživného samozrejme žiadať môžeš, na to máš právo, ale či ti bude vyhovené, záleží od súdu... oproti pôvodnému rozsudku sa tvoja situácia zmenila len v tom, že máš ďalšiu vyživovaciu povinnosť, ostatné súd nebude veľmi brať do úvahy... to, ako často vidíš syna, tiež nemá vplyv na výšku výživného, to nie je poplatok za "požičanie dieťaťa" a nakoniec tiež si to môžeš poriešiť súdne... rovnako synove priezvisko je úplne bezpredmetné, určite to neprebehlo bez tvojho súhlasu či rozhodnutia súdu... ak to bolo s tvojím súhlasom, tak nie je o čom, ak s rozhodnutím súdu, tak asi na to boli objektívne dôvody, nakoniec mne príde celkom logické a pre dieťa najlepšie, ak má rodina jedno priezvisko a dieťa nemusí čeliť otázkam typu " a prečo sa voláš inak ako tvoji rodičia?" vo výživnom sa zohľadňujú nie len vyčísliteľné materiálne náklady, ale aj to, kto akou mierou zabezpečuje osobnú starostlivosť o dieťa... prídeš ty k malému, keď bude chorý? budeš ho ty voziť na krúžky, do školy, k lekárovi vždy keď bude treba? lebo tvoja ex to zrejme robí...
a čo sa týka tvojej ex - neporovnávaj... nič v zlom, ale mám pocit, že z teba hovorí urazená ješitnosť... vieš, niekto si zoberie nadčasy a niekto sa dobre vydá, tiež si si mohol nájsť zazobanú paničku, čo by si ťa vydržiavala a mal by si po starostiach ...

viera27
24. apr 2014

hm, otecko, sa trochu zamysli. Ty davas vyzivne 180E a mas "vymalovane". Myslis ze tvoja ex dava na syna tiez 180 a hotovo? Ma to fascinuje, tieto vymerane "povinnosti" a plac oteckov. Vsak skus si to z tej sumy, aj obliect, aj nakrmit, aj ubytovat (minimalne tretina) aj oprat, aj na lieky ked treba, aj skolku platit ....

havana_frost
24. apr 2014

@otecko35 180 € z 1500 eurového platu je primerané. Naopak, dieťa bude mať pomaly 6, pôjde do školy, výdavky sa zvýšia, aby sa to nakoniec neotočilo proti tebe... predpokladám, že tvoju situáciu budeš môcť čoskoro vylíčiť na súde pri prejednávaní žiadosti tvojej ex o zvýšenie výživného na školáka.

otecko35
autor
24. apr 2014

@viera27 hmmm mamicka ale skus lepsie citat ze kupujem aj oblecenie,beriem aj na vylety,kupujem pomalicky vybavu do skoly..a taktiez o dieta sa maju starat obidvaja,takze ako sa staram ja tak sa ma starat aj ona..len na tento fakt niektore mamicky zabudaju...vzdy ked mi syna da tak sa za neho doslova hanbim,pretoze mu oblecie to najhorsie co doma najde a kde su veci ktore som ja nakupil?kupil som mu botasky a ona si vypytala blok aby videla kolko som dal.Kupil som ich za 50eu a ked som prisiel na druhy mesiac tak dcera mala botasky od cinana pretoze ex tie botasky co som ja kupil vratila..a kde je zvysok penazi?mna zasa fascinuje ako dokazu byt taketo harpie ako je ona

viera27
24. apr 2014

@otecko35 tak teda vidis ho raz za dva mesiace, alebo sa onho pomaly striedavo staras 😀 ? Kde je pravda?

otecko35
autor
24. apr 2014

@havana_frost primerane ako primerane,lenze tu sa tiez musi ratat ake je zivotne minimum tu v zahranici..ja musim tiez uzivit svoju novu rodinu...ja nezijem nijak prepychovo,zijem na dedine pretoze su tu lacnejise byty a s toho mam 2 izby prazdne nezariadene.nechodim na dovolenky,po restauraciach ani nic.jednoducho zijem skromny zivot a s toho sa staram o manzelku a ma sa nam narodit dieta..nikdy by som syna nechcel obrat o nic,vzdy som mu dal co som mohol,radsej som nezaplatil sek aby som dal jemu..o to viac ma hneva ze ex dobre vie ake dlhy mi narobila a ze to platim vsetko a robi naschval

sabina1975
24. apr 2014

@otecko35 tu budes zbytocne hladat podporu to ako keby si isiel na protialkoholicke obhajovat poldecak , plne ta chapem vela ludi si mysli ze ake to ma rozvedeny muz jednoduche ale nik sa nezamysli ako sa ten ktory muz naozaj citi nie su vsetci rovnaky nebudemtu rozpisovat ale tento problem poznam dost dobre mnoho muzov by sa aj podelili o vychovu ale priznajme si ze nie vzdy im to zena umozni pretoze este stale panuje nazor ze zena patri k dietatu a muz sa nikdy tak nepostara

viera27
24. apr 2014

@otecko35 mimochodom, pises ze mate spolu syna. A naraz je z toho dcera??? :
zdy ked mi syna da tak sa za neho doslova hanbim,pretoze mu oblecie to najhorsie co doma najde a kde su veci ktore som ja nakupil?kupil som mu botasky a ona si vypytala blok aby videla kolko som dal.Kupil som ich za 50eu a ked som prisiel na druhy mesiac tak dcera mala botasky od cinana pretoze ex tie botasky co som ja kupil vratila..

otecko35
autor
24. apr 2014

@viera27 zijem v zahranici,na sk chodim len koli nemu,nie raz sa mi stalo ze som jej dal vediet ze idem domov vtedy a vtedy si pridem po maleho a nakoniec ked som prisiel domov mi maleho ani neukazala..vzdy mu prinesiem nieco alebo ho zoberiem na sk do obchodov a kupim mu tam..to ze ona mi ho nechce dat na prazdniny je jej bordel,kolko krat som si ho pytal a doslova prosil aby mi ho dala na dlhsie ale nie,musi robit naschval...raz ked mi ho nechcela dat tak som isiel naspat a ked som bol 100km od jej domu mi zavolala a povedala vies co ked teda chces prid si pre neho.no co ja samozrejme som sa otocil a letel za nim a ona sa mi do oci smiala ze robi somna debila..a toto je na spravnom mieste?ako sa ona chova?chlap ma platit a zena ma s neho robit debila?toto je podla teba normalne?

otecko35
autor
24. apr 2014

@sabina1975 dakujem za podporu,som rad ze sa niekto aj takto na to pozera..ona keby mi povie vies co zober si ho tak nevaham,ja ho strasne lubim a je pre mna vsetko.aj moja manzelka ho ma rada a ked ide ona do obchodu tak vzdy mu nieco kupi lebo mysli na neho..ale tu sa asi nicoho normalneho nedockam 🙂

havana_frost
24. apr 2014

@otecko35 pred nami sa nemusíš obhajovať. Ja len že či súd vezme do úvahy, ako ty žiješ, že máš novú rodinu, platíš (relatívne) drahý nájom atď. Teda jasné že vezme do úvahy, ale či sa to súdu bude zdať primerané. Opakujem, 180 z 1500 nie je príliš veľa.

sante81
24. apr 2014

@otecko35 180e z 1500e je podla mna malo a ty chces ešte znízit? myslím ze si cez dieta riesis nevyjasnené problémy s byvalou zenou a dopláca na to dieta

jahodka8
24. apr 2014

@otecko35 Najľahšie znížiš výdavky, ak nebudeš kupovať darčeky navyše. Tvoja ex sa zariadila ako vedela. Možno by si mohol požiadať o pobyt syna u vás napr. cez prázdniny a za tie mesiace asi nemusíš platiť výživné.

welpen
24. apr 2014

nemas nahodou tu istu ex ako ma moj mm? 🙂 neuznavam ked sa muz vyhyba svojim povinnostiam ale taktiez neznesiem zeny typu ako ona,ze robi naschval.nemam rada takuto vypocitavost a uz duplovane nepochopim ved ked ma muz zaujem sa podielat na starostlivosti dietata tak aj pre tu matku je to lepsie..ved ked bude dieta potrebovat peniaze napr.na vylet zo skoly tak pre matku je jednoduchcie zavolat otcovy a opytat sa ci nemoze dat na ten vylet...vsetko je to o medziludkych vtztahoch...my by sme muzovej dcere dali aj modre z neba ale jeho ex nechce od neho nic,no neni sprosta? a my stym nenarobime nic,ale neuvedomuje si ze svojou hrdostou obera vlastnu dceru..je to tazke hlavne ked si zena mysli ze je na koni ked je dieta v jej starostlivosti.drzim palce aby to dopadlo akokolvek ale hlavne nech je to vyhodne pre dieta 😉

otecko35
autor
24. apr 2014

@jahodka8 lenze ona mi dieta nechce dat,povedala ze jej ho unesiem..cez leto mi pridu aj synovci na prazdniny na mesiac a viem sa postarat o nich,ale ona mi jednoducho dieta neda.uz som ju velakrat prosil 😠 ...mne je zasa luto nieco nekupit mimo vyzivneho ked vidim v obchode nieco pekne,pravze som nikdy nechcel byt taky ze dam vyzivne a koniec.potom pojde a zasa poziada ona o zvysenie..ja uz neviem je to ako zacarovany kolotoc

mata128
24. apr 2014

@otecko35 tu podporu nenajdes.....mozu sa tu do mna kludne navazat,ale zeny idu peniazoch ako supy....ja mam tiez z prveho manzelstva dceru,s ex vychadzame v pohode....pri rozvode sme sa dohodli na sume 50€ s tym,ze jej bude platit vydavky ohladom skoly (strava,kruzky,...)....sudkyni sa vtedy zdalo,ze ziadam malo,ale respektovala nasu dohodu....teraz v marci sme mali sud ohladom striedavky,tak isto sme boli dohodnuti....sudkyna nam chcela aj teraz napisat vyzivne,nakolko on je szco v pluse a ja som na rd....ale nechali sme to bez vyzivneho. Ja ho nepotrebujem vyciciavat,vyuzivat....viem,ze ked je s malou,kupi je,da jej co moze...tak isto aj ja....na jej vychove a starostlivosti sa mame podielat obaja-to ked ty davas 180€,ona by dala 180€, to mi chce niekto povedat,ze dieta stoji 360€ mesacne????kde je napisane,ze musi chodit znackovo oblecene od hlavy az po paty????myslim si,ze dnes sa da dieta aj pekne a lacno obliect,obzvlast este male dieta,ktore si na znacke aj tak nepotrpi...drzim ti palce,aj ked na sude to budes mat tazke...moj sucastny partner ma tiez dieta z prveho manzelstva,tak isto spolu mali uvery,ktore ostali iba jemu a vies co mu povedala sudkyna????sud vase vydavky nezaujimaju,sud zaujimaju iba vase prijmy!!!!!

otecko35
autor
24. apr 2014

@welpen no nemate to ani vy lahke..nepoviem keby som lajdak a lakomec a le ked jednoducho nemam tak nemam...niekomu sa mozno zda ze mam prepychovy byt ked platim 500eu ale verte mi ze to som musel ist na dedinu aby bol lacnejsi..v meste stal 550eu a ovela mensi...vsetci si myslia ze ked zijes v zahranici tak si zijes ako prasa v zite ale kazdemu mozem len povedat nech skusi ist aj on..to nieje len o tom ze tu mam vacsi zarobok ale taktiez tu musim odvadzat vsetky poplatky,len zato ze mam doma radio musim mesacne platit 55eu ale to na SK nevedia ze tu su take nezmyselne poplatky

sissy27
24. apr 2014

@otecko35 nič v zlom, trošku sa zamotávaš... synovi kúpiš tenisky ale dcéra nosí iné ?... syna vídaš horko ťažko raz za dva mesiace ale brávaš ho na výlety tak často, že to aj tvoj rozpočet pociťuje... nezastávam ju, ale nemôžem dať za pravdu ani tebe, nech sa na to pozerám ako chcem, stále mi z teba hovorí len nejaké urazené ego, lebo exka sa má lepšie ako ty... nerozumiem prečo sa tu oháňaš tým, že si kúpil synovi extra veci, veď to bola tvoja dobrá vôľa, nikto ťa nenútil... ona tiež asi minie na syna viac ako 180€ mesačne a je to jej šikovnosť, kde ich zoberie... a na tie dovolenky 2x do roka predpokladám že berú aj malého, v dome býva asi aj syn, autami vozí aj syna... nepozeraj na to, že tvoja ex má vyšší štandard ako ty, ale ber to tak, že tvoj syn má zabezpečený istý komfort (ja viem, zdravie a láska na prvom mieste, ale teda ty tu riešiš materiálno)...

otecko35
autor
24. apr 2014

@mata128 jej to este ziju take zeny ako ty? to mate super ze sa viete tak dohodnut..ja ju musim doslova vo vsetkom prosit...ked som chcel aby mi ho dala na moju vlastnu svadbu uz vedala mesiac dopredu ze budechory...kazdu chvilu ma uda policajtom,samozrejme musim sa dotavit a vsetko je nakoniec v poriadku,ale kto mi preplati cestu a stratu co som mohol zarobit v praci?chce aby som platil a pritom mi nedovoli zarabat...uz som ju chcel zato aj udat ale policajti hovorili ze to je zbytocne ze ona ako matka ma pravo na vsetko...je to sila ale bohuzial

otecko35
autor
24. apr 2014

@sissy27 ja jej nemam co zavidiet ale nech na sude nerobi zo seba zobracku..ano ja ked pridem na sk zoberiem ho na vylet ale nie do vedlajsej dediny takze tie vydaje su vacsie...urazene ego?a s coho,ved ona mojej zene nesiaha ani po clenky,ja mam doma mladu peknu zenu,kt.je sikovna..mne nejde o to ze som kupil ale o to ze z akeho dovodu ide do obchodu a veci vrati?a kam dala tie ostatne peniaze?preco mi dieta neda oblecene v tom co som nakupil ale vzdy mi ho oblecie do veci asi po prababke.preco robi takto naschval?kupil som skolsku tasku a hned ju ofrflala pritom maly bol s nej uneseny..ja som chcel s nou dobre vychadzat,sam som jej navrhol ze si spolu sadneme a porozpravame sa o malom ale ona nie..chcel som byt s nimi v spojeni cez skype aby som maleho videl castejsie ale na nic co navrhnem nechce pristupit..tak co mam uz robit?ked som bol slobodny mi maleho nedala lebo som z teraz uz z manzelkou nebol zobraty,teraz ked som zenaty mi povie ze mi neda maleho lebo nedovoli aby sa moja zena o neho starala.tak asi je niekto iny dotknuty a nie ja,ked jej vadim ja,moja zena a vsetko co sa nas tyka

sissy27
24. apr 2014

@otecko35 nech je ako chce, tu je ťažko nejako objektívne poradiť... poznáme len jednu verziu príbehu, radšej ani nemyslím na to, aká by bola tá jej... ale asi ťa neopustila len preto, že ty si bol ideálny partner a otec a ona len zlá mrcha... ty pozeráš na to, čo ona má, ako žije a porovnávaš s tým, ako žiješ ty... ale hovorím, jej šikovnosť... tiež sa môžeš vrátiť na SK a byť taký šikovný ako ona alebo jej manžel...
čo sa týka tvojho stretávania so synom - aj toto si vieš poriešiť súdnou cestou a pokiaľ ti bude brániť v styku s malým, tak to vieš riešiť cez políciu a súdy... ja viem, je to ťažké a je pravda, že otcovia sú v tomto u nás v nevýhode, ale možnosti máš, treba ich využiť a ukázať aj exke, že sa nevzdáš len tak ľahko...
držím palce, aby ste to čo najrýchlejšie poriešili - kvôli malému...

otecko35
autor
24. apr 2014

@sissy27 to ze zena opusti chlapa neznamena ze hned je ten chlap zly,to ze ma 4 deti a kzde s inym chlapom tiez svedci o vsetkom.mne je jedno ako ona zije,pre mna za mna nech ma miliardy ale vytaca ma ako sa chova..ale mohol som cakat ked sme sa rozisli povedala mojim rodicom ze ma znici a skoncim na psychiatrii ale zatial tam bola iba ona 🙂 preto vsetko som si nasiel pravnika a idem to riesit takto,nikdy som nechcel riesit veci touto cestou ale ked sa inak neda nic s tym nespravim

sissy27
24. apr 2014

@otecko35 skrátim to - hnusia sa mi "chlapi", ktorí po rozchode okydávajú svoju ex... nech je akákoľvek, v určitom čase ti bola dosť dobrá, tak z nej teraz nerob psychicky narušenú flandru... asi to s ňou nebude také zlé, keď si dokázala nájsť ďalšieho manžela a ešte aj finančne zabezpečeného, ktorý nemá problém postarať sa o ňu aj jej 4 deti...

guinevre
24. apr 2014

Mojmu chlapovi sa byvala tiez vyhrazala, ze ma zmensit svoje naklady a chodit do roboty mhdckou, a platil tam na dieta, na nu, a este aj na hypoteku kde byva ona s rodinou dokopy 700e. No, co na to povedat, len sa dobre zasimat, teraz ked decko dovrsi 2 roky, uz sa mm nebude dat osklbavat 🙂 Ale, co sa tyka tejto temy, ked zarabas 1500e, tak 180e je podla mna celkom primerane, aj s tym, ze maly nastupi do skoly a ty budes mat dalsie dieta, tato suma by podla mna mala byt ok.

otecko35
autor
24. apr 2014

@sissy27mne sa zasa hnusia zeny ako ty. asi patris do tej skupiny zien ako je ona..nikto nikoho neokidava.ty si tu zacala utocit na mna a somna si spravila debila kt.sa nevie vyrovnat ze s nou neni a ma sa dobra...ale ja som nebol spehovat vo svadobnom salone ako ona ze ake ma nevesta saty,ja sa nestazujem po kamaratkach aku mam strasnu zenu ze mi doma nepomaha a nic mi nedovoli ako to robi ona,ja sa nekoleckujem na aute okolo jej muza ako to robi ona a jej dcery okolo mojej zeny a ukazuju jej fuckera....a to ze ma styroch muzov nieje sikovnost,to sa nazyva trosku inak 🙂tento jej muz sa nestara o jej 4 deti..tie dve dcery co ma zostali s otcom a na druhej strane uz su odrastene...mne sa nic lepsie nemohlo stat ako sa snou rozist...ved sa mi ludia smiali ze co som si nasiel,siroko daleko znama len ja som myslel ze je ina...nemieneim sa tu s tebou dotahovat,pretoze ty si ten typ zeny podla ktorej muz moze za vsetko a je hovno..ale to ze mi zobrala celozivotne uspory to je tiez v poriadku ja som od 18 rokov makal na seba a mal som toho vela,len pri nej som prisiel o vsetko lebo som jej slepo doveroval,ale to je tiez jej sikovnost aj to ze vymenila s byvalym muzom deti za byt 🙂

sissy27
24. apr 2014

@otecko35 no sklamem ťa, mám normálnu usporiadanú rodinu, vyriešené vzťahy s ex k spokojnosti všetkých dotknutých... a nech sa stalo čo sa stalo, nerozoberám tu detaily jeho súkromného života, a neviem o tom, že by on rozoberal moje... kto si ako zariadi, tak má... a nie, nie je v poriadku, že ťa obrala o tvoje celoživotné úspory, ale mal si si to poriešiť súdne... takisto ako si máš poriešiť súdne stretávanie s malým a iné veci a nie sa ľutovať a vyplakávať anonymne na diskusiách, ako ti ona ublížila... lebo ako som hovorila, istý čas ti bola dosť dobrá, to si na ňu krivé slovo nepovedal, ale akonáhle išla "na lepšie" tak jej nevieš na meno prísť, ach... chlapská ješitnosť ozaj nemá hraníc, no...

miruska320
24. apr 2014

@otecko35 zaujimava diskusia,tazko sa vyjadruje k jednostranemu nazoru,to uz ako bolo medzi vami a kto koho nechal a ake dlzoby narobil,to sa na pojedavani praberat uz asi nebude-mna len napadlo,ze na pojednavani o znizenie vyzivneho vas sud vyzve,aby ex dokladovala prijem svojho terajsieho partnera-a samozrejme aj tvojej novej partnerky,teda ,az sa to napocita,aby sa este naozaj nestalo,ze ti ho pripadne este aj zdvihnu-to ma len tak napadlo,samozrejme som v tejto diskusii nestranna

otecko35
autor
25. apr 2014

@sissy27 tak isto sa mozem vyjadrit aj ja,vtedy ked som s nou spaval a prosila ma aby sme mali dieta ja som jej bol dobry?a ako vidim ty vies precitat iba to co chces presne ako jedna dotknuta zenska ako ona...vidis len zle a to dobre je kde?ja som sa pytal nato ze co mam robit ked je taka spina ze mi robi naschval,ja som snou bol vzdy za dobre len ona stale skace..ja som so svojim zivotom spokojny narozdiel od nej ale zato nebudem robit zle tomu druhemu..ja chcem vediet kde je ta spravodlivost,ci zena moze robit zle muzovy,vlacit ho po policajtoch,robit si z muza prdel podla nalady..toto je vsetko ok?nepoviem keby sa nestaram a nemam zaujem ale povedz mi co mam ja spravit aby bola normalna a mohol som sa vzdy s nou dohodnut a nie ze ja sa trepem 800km za dietatom lebo mi povie ze mi ho da a potom pred domom mi povie ze neda alebo mi susedia povedia ze su prec...tak toto sa ti zda byt normalne?to aj ty robis?neverim tomu

otecko35
autor
25. apr 2014

@miruska320 moja zena nerobi lebo si robila kurzy aby mohla pracovat v kozmetickom salone a zostala tehotna co sa moc tesime pretoze jej bolo povedane ze deti bude mat len ak pojde na umele oplodnenie...ja tu nechcem spinit ex ale vytaca ma ked tu vidim nazory ze zena moze vsetko a chlap moze suchat len nohami..

sissy27
25. apr 2014

@otecko35 odpovedala som ti hneď niekoľkokrát - na tieto veci sú tu súdy a polícia... súdne určiť hodiny a dni, kedy bude malý s tebou a pokiaľ to nedodrží, tak to riešiť opäť cez políciu a súdy... tak ako ona teba udáva na polícii, tak to môžeš robiť aj ty...
a opakujem, nedá sa tento príbeh nijako objektívne ohodnotiť, lebo tu máme len jednu verziu príbehu...
a nie, nerobím nič také, my máme vzťahy korektne poriešené, o kamarátstve sa síce ani zďaleka hovoriť nedá, ale naschvály si tiež nerobíme... ja neriešim ako žije on, on nerieši ako žijem ja (aspoň som sa o tom zatiaľ nedozvedela)...
ty si tiež trošku uprac, lebo ak začneš takto vykladať na súde ako nám tu, tak ťa pošlú vieš kam... pre súd je absolútne nepodstatný sexuálny život tvojej ex, koľko s kým a za akých okolností má deti a aké auto jej kúpil nový manžel, súd sa bude zaujímať len a len o veci priamo súvisiace s vaším spoločným dieťaťom... to ti radím v dobrom, tebe sa zdá, že na tebe vidím len to zlé, ale nie je to tak, aj keď je pravda, že sa prezentuješ ako sa prezentuješ, tým, že niekoho zhadzuješ, sám na cene nestúpneš... a takto sa na veci pozerá aj súd...