Výživné na 9 ročné dieťa

nikolka2424
12. okt 2018

Ahojte chcem sa vás spýtať aké výživné by ste si pýtali na 9rocne dieťa,teraz má mala 80€ ale to je málo strava v škole 25€.... družina 14€, a máme intolerancia na laktózu....a pracovné zošity, oblečenie,lieky, výlety a krúžky má momentálne 2 tanečný v škole a hádzanú,tam ju musím nabaliť na celý deň(nedeľa) každý druhý víkend.Otec dieťaťa neprispieva inak....všetko ignoruje,on platí výživné a tým to zhaslo ...má ešte ďalšie dieťa 3rocne a manželku....Dcéra tam ide cca raz za 3tyzdne na pár hodín.Komunikacia medzi nami žiadna aj keby ja som komunikovať chcela,ale ex nie , pretože čo poviem ja jeho nič nezaujíma a ja len vymýšľam a bludy trepem:'( Za každú odpoveď som vďačná

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sampo
12. okt 2018

ja mam 110eur, na skoro 6rocneho 90,- a este ani tolko nechcel dat, ale sudca povedal, ze to je minimum. Pritom pan podnikatel... ale to je jedno, poradila som si aj bez vyzivneho, takze aj toto je aspon nejake plus. Zase neber to tak, ze vydavky suvisiace s dietatom ma platit otec, malo by to byt tak, ze tvoj podiel je minimalne tretina.

nikolka2424
autor
12. okt 2018

@magda15 otec minulý rok zarobil cca 550-600 € bez sviatkov,je to málo ja by som chcela aspoň 120-130€ čo si myslím že je s vekom dieťaťa také akurát.Minuly rok v novembri sme mali súd,už môžem požiadať o zvýšenie?

iwka_77
12. okt 2018

Máš pravdu, že je to málo, len ak tvoj bývalý partner nemá dostatočný príjem, tak ti súd prosto viac neuzná. Všetko výživné totižto závysí od jeho priíjmu

nikolka2424
autor
12. okt 2018

@iwka_77 ja som doma a poberám len opatrovateľské na svokru,ale to sa ako príjem nikde neráta....pretože dnes je tu zajtra nemusí byť... príjem má cca 550-600€ a má ďalšiu 3rocnu dcérku a manželku,furt sa vyhovára že on nemá viac...a je arogantný dcére nič nekúpi,teraz mala narodeniny a dostala od "babky"legíny ktoré nebude nikdy nosiť pretože vypadaju sama povedala ako na babky a od otca 1knizku a to je všetko....Alebo ako riešiť keď vyhlásil na súde že nemá problém dcére občas niečo kúpiť ako oblečenie....a keď som mu písala zložíme sa na jednu bundu? odpoveď ZABUDNI!!!!

matabb73
12. okt 2018

Moja ma 10 rokov a mam 150 Eur. Aj, keď otec zarobí málo, na tvojom mieste by som žiadala zvýšenie. Do nákladov na dieťa môžeš zarátať aj podiel na bývaní aj zvýšené náklady na stravu. Ja som si všetko spísala pod seba, podelila dvomi a to som žiadala. Aj náklady na oblečenie a obuv, drogérii, lieky. Aj kultúru a šport, aj na to ma dieťa narok. Napríklad kino, plaváreň. Budeš sa sama diviť, koľko dieťa stojí mesačne, mne to vyšlo 340 Eur. Žiadala som 170, nakoniec sme sa dohodli na 150. Tiež chcel najprv platit 80, Eur, potom to zvýšil na 120. Plat uvádzal tiež okolo 550 Eur.

1975renca
12. okt 2018

@nikolka2424 Dobrý den,práve som tento problém riešila,nakolko som 10 rokov zvýšenie výživného nežiadala,súd stanovil výživné ked mal syn 4 roky a teraz má skoro 15,čiže som sa do toho konečne pustila,pretože viem o čom píšete,dlho som to odkladala,ale nakoniec...prečo,ex má vyživovaciu povinnost ešte na jedno dieta a živí aj svoju neschopnú ženu čo nechodí do práce...lebo vraj nemusí a hlavne že ex platí aj vysokú školu jej dcére...no des...za sprosté reči a obtažovanie z jej strany som sa do toho dala,konečne,a lutujem že som to neurobila skôr.
Bola som u právnika,len sa poradit,všetko som si pripravila tak,ako keby som to išla podat na súd,len predtým som šla k právnikovi...pre istotu,aby mi povedal či to význam má..a malo,spísal predžalobnú výzvu,na ktorú viacerí reaguju a príjmu návrh...kedže sa im isto nechce tahat po súdoch a vzhladom na výšku jeho príjmu a dobu 10 rokov,odkedy bolo sudom stanovené výživné súhlasil a posiela skoro raz tolko,chvalabohu,keby s tým nesúhlasil ideme na súd,právnik mi povedal že ich nič nezaujíma len to,kolko má ešte vyživovacích povinností,čiže ani či má ex hypotéku, lízing...kolko dospelých krkov živí,ked je debil...nech živí,ale môjmu synovi tiež nech dá... atd.,ak áš otázky kludne mi napíš do internej pošty,to je na dlhšie a všetko sa vystihnut nedá ak máš otázky...samozrejme všetko sa odvíja od toho,kolko ex zarobí,na sude môžeš žiadat až 25% z jeho platu

pieskomil
12. okt 2018

Inak toto idem riešiť teraz ja a tiež by ma zaujímalo, aká je taká normálna adekvátna suma si vypýtať ohľadom výživného. Mám 10 ročnú dcéru, je piatacka. Ja som na materskej..môj ex, teda jej otec ma už tiež svoju rodinu, má dve deti, no je vojak pomaly už 20 rokov, čiže musí mať dosť veľký príjem...na malú mi prispieva mesačne 100 eur, čo mi teda príde malo a chcem požiadať o zvýšenie. Nikdy som od neho k vyzivnemu nedostala ani len cent navyše.

micici02
12. okt 2018

@1975renca to znamená že by mala nárok okolo 140€

1975renca
12. okt 2018

@micici02 minimalne zavisi od Vasho prijmy a výdavok,všetko sa da krasne spisat na papier+oblecenie,kruzky,vylety,volny cas,dovolenky,topanky,poistenie....všetko co mala potrebuje,vydavky za chod domacnosti,stravu,el.plyn...je toho nespocetne gela a urcite to co dostavate nestaci,treba si to spisat a uvidite,na toto všetko prihliadaju

1975renca
12. okt 2018

@pieskomil treba ziadat a hotovo,ked nikak inak neprispieva a ani nic nekupuje,treba do toho ísť,ja som.uspela s predzalobnou výzvou co mi spusal právnik kym som podala návrh na sud a oplatilo sa

pieskomil
12. okt 2018

@1975renca jasné, ale tiež som nad tým tak uvažovala, že koľko je tak normálne si žiadať na 10 ročne dieťa...

sampo
12. okt 2018

@pieskomil vojaci teda bohvieaky prijem nemaju..pokial nechodi na misie alebo tak... su normalne tabulkovi a zase taka slava to nie je 🙈 zavisi aj od hodnosti no. Ale ked mas piatacku, tak kludne poziadaj o zvysenie, kamoska tiez ziadala s prechodom na druhy stupen pre syna.

1975renca
12. okt 2018

@pieskomil normalne,nenormálne,zavisi od toho,kolko mas mesacny vydaj na dieťa pravidelny,ty na všetko vrátane domacnosti,benzinu,nakladov do prace a mimoriadne vydavky

1975renca
12. okt 2018

@pieskomil pri nakupe oblečenia a toho co nekupujes pravidelne mesacne,vylety,dovolenky atd,o výživné sa da ziadat každé 3roky,bez ohladu na to ze sa prijem otca nemeni,u vojaka sa meni,treba sa poradit predtym s pravnikom s tym,ze prides za nim uz s tymto prehladom,aby vedel poradit

pieskomil
12. okt 2018

@sampo no tak keď sme boli ešte spolu, cca 8 rokov dozadu, tak zarábal okolo 1000-1100 a to mal dvakrát do týždňa 24 h.sluzby...cize teraz musí zarábať ešte viac si myslím

pieskomil
12. okt 2018

@1975renca no chcela som to skúsiť bez právnika..len ono je to tak, že jeden mesiac sú náklady vyššie, jeden nižšie...

1975renca
12. okt 2018

@pieskomil bez pravnika neodporúčam,treba sa poradit aspon raz,on vysvetli,povie co do ziadosti treba napísať atd,tiez som chcela ist bez neho,ale tuto jednorazovu investiciu nelutujem,mam to bez sudu,ktory mohol trvat nekonecne dlho,aj to yreba zvážiť...na sk je to so sudmi des

potvora1
12. okt 2018

Ach baby, aj nám by bodlo, keby nás milovaný ex dával na syna viac peňazí... Už 7 rokov naňho dostávam úžasných 8o eur, čo je pri dospievajúcom chlapcovi z mesiaca na mesiac menej😕 ale ja neviem, či sa mi oplatí žiadať o zvýšenie, neviem vôbec, či ex pracuje, či zarába vôbec, bojím sa, aby mi ešte aj tých 80 eur neznížili, veď čo ak má na láske len min. mzdu a ostatné peniaze na ruku?? Už dva roky sme ho nevideli, o syna nejaví žiadny záujem... Vianoce, sviatky, výlety, narodeniny, škola v prírode, preňho nič neznamená... Ani sms nepošle, nič

anna_maria1
12. okt 2018

vsak to je na tom smutne, ze ich vobec treba nutit do toho, aby sa aspon ako tak podielali na vychove a zivote svojich deti :( smutne je toto cele a dufam, zienky, vam raz zivot do cesty prinesie niekoho, kto sa bude starat o vase deti sam od seba

micici02
12. okt 2018

Na mňa otec platil 500sk, potom 25€ a na segru 20€ a nic nepomohlo tak držím palce nech ti to vyjde
@nikolka2424

malo78
14. nov 2018

@nikolka2424 ja som teraz mala sud ohladne vyzivneho a na 7 rocneho sme sa dohodli na 200€. Musim povedat ze otecko je pan podnikatel s mesacnym prijmon cca 6000 €. Nekupuje nad ramec nic ani bicykel lyze vylety skolske potreby proste nic. Kupujeme mu same drahe darceky ako stvorkolku buggi ale to musi ostat len u otca. Vyjadrenie sudkyne bolo ze je to nadstandardne vyzivne. Samizrejme majetkove pomery neboli preverene takze pockam rok dva a poziadam o zvysenie ale uz s pravnikom a preverenim majetkovych pomerov.....

1975renca
14. nov 2018

@malo78 samozrejme,pan podnikatel ma dost na to aby podplatil...pri jeho prijme to nie je nadstandard,ale stále fajn,treba ziadat zvýšenie pravidelne,aj ked to bude len o par eur

malo78
14. nov 2018

@1975renca asi tak toho som sa napocuvala ako si kupi dieta aj sudy. Sud sme mali nedavno takze pockam chvilu a poziadam o nove pojednavanue na zvysenie vyzivneho...

babyies
7. jan 2020

@pieskomil ja mam 110€ na 9.5 rocneho. Plat co viem ma ex okolo tisicky. Viac mi neuznali nakolko ma rodinu a vela vydavkov. Plus kazdy druhy vikend sa striedame s vozenim.