Výživné na 9 ročnú dcéru

ktore
20. nov 2011

mam dcerku na ktoru plati otec 66.39 eur.neplati ziadne ine potreby do skoly ci nedajboze vylety...dcerka mala 4 roky.ak som chcela nieco ze do skoly na vylet tak ma surovo zotrel ze plati vyzivne.dal jej na cestu na tyzden 10 eur.je to hrdina nosi si ju kazde dva tyzdne.kupi jej jej drobnosti ale to len veeeeeelmi zriedka.teraz je ale invalid a pracuje na cierno.zaraba dobre myslim ma minimalne tisicku.ja som teraz nezamestnana ale som sa vydala tak nam pomaha manzel.kolko moze prisudit sud minimalne vyzivne ak by som poziadala o zvysenie.ak by nahodou znizili lebo je uz invalid...a nema vedeny dalsi prijem.kym som sa nevydala tak nam pomahali moji rodicia a stary rodicia.nechce o peniazoch ani pocut ak nieco chcem...

stela01
21. nov 2011

@nikolca Ano ,a ved ked si pisala ziadost o vyzivne si musela napisat z akeho dovodu ziadas ,a tam treda doplnit cele rozpisat koly comu co ta kolko stoji bla bla ....

nikolca
21. nov 2011

@stela01 ano ja som davala žiadosť 8 augusta a tam som som proste uviedla že mam zvyšene naklady,dieťa mi dio školy dochádza autobusom lebo u nas na dedine je Zš od 1-4 ročnika,povedala som že naročnejši na oblečenie že staršie dieťa si už vyberá čo si na seba da,barčo si neoblečie,že mu platim stavebne sporenie že budu chodiť na výlety a to tiež niečo stoji

stela01
21. nov 2011

@nikolca A teraz este len cakas na pojednavanie ?

nikolca
21. nov 2011

@stela01 ano ja ešte čakam,volala som na sud minuly týždeň a povedali mi že sudkyna ktora to mala mať že zo sudu odišla a zatial to nemá nikto pridelené,tak som sa spýtala či to pojednávanie bude do konca roka a povedala mi že skôr ako vo februáry to asi nebude ale pokial mu zdvihnu tak mu to dvihnu spätne vlastne od toho augusta tak mi to povedali na urade práce

milamoniq
21. nov 2011

ahoj, na tvojom mieste by som to ani neskusala lebo ti to este znizia, budu posudzovat tvoj aktualny stav a samozrejme, vsetky prijmi ktore do rodiny prichadzaju, teda aj tvojho manzela..budu vas aj ked si on tvoju dceru nepsvojil ako rodinu...lebo zijete v spolocnej domacnosti a kedze mas priznane viac ako je to minimum na dieta teda vyzivne, a on je invalid a nemas ziadny doklad o tom aky ma v skutocnosti realny mesacny prijem, je dost mozne ze on bude za to chudiatko a ty bud rada ak ti kazdy mesiac plati, je vela zien ktore maju mozno existencne probl.a nedostavaju vobec nic.....ja mam este za slobodna teraz uz 12 rocneho syna, a aj ked mam vsetko osetrene pravne teda vyzivne a tak,musela som si vybavit nahradne vyzivne ktore mi plati stat lebo uz som bola u policajtov skoro kazde 3 mesiace a nic sa nedialo...nedostala som ad neho ani 1€, a dokonca som jedno obdobie bola dost vazne chora a nemala som ani pracu a nemala som vraj narok ani na ziadny prispevok od statu., lebo mam vraj priznane viac ako je minimum...vtedy som nedostavala ani to nahradne vyzivne..nastastie teraz som uz vydata mam uz aj druhe dietatko dcerku a sme myslim rodinka v pohode...aj ked sa oliverkov otec obcas snazi kontaktovat nas...je to tak max 2x do roka ale aj to predpokladam ze iba ked mu pride exekucne predvolanie.nejakvi ziadny zaujem a vooobec nic na syna neplati, a v konecnom dosledku som aj rada ze moj syn s nim nie je v kontakte...dokonca v skole na rustine si pridal k svojmu menu meno mojho manzela ako otcovske..🙂 a to ma velmi tesi ..ono najdolezitejsie je aby deti boli stastne..kazdy probl sa da nejak vyriesit...len asi spravodlivosti sa v tomto pripade ak on nebude vustretovy nedockas...prajem vela stastia..🙂.mon."

stela01
21. nov 2011

@nikolca Ano rata sa to od dna co si to podala na sud ,dufam ti to vyjde tak ako si zelas 🙂

ktore
autor
21. nov 2011

@adrina no ved zalezi na sudcovi.ale ak na mna vyleti pred dcerou tak to odkladat nebudem.aj keby mi nezvysili aj tak ho dam na sud.potom postupim aj na socialku ze pracuje na cierno nech tak kludne nespava.ani ja som nespavala ked sme nemali nic ,lebo platit byt pozicku nan to neni slava z mojho 300 euroveho zarobku.a plus vlastne jeho vyzivne co vyhadzoval na oci ze o malu je postarane.bojim sa jeho vystupov,a ponizovania.ja som bola na vine pri rozvode,ja som si nasla ineho.co aj skoncilo.ale nelutujem lebo nik mi kazat nebude ci si mozem kupit keksik v obchode napr.vzdy bol lakomy a hlavne ponizoval.nelutjem a zato som vydrzala.on si po rozvode nakupil znackove oblecenia a auto na lizing sice.bala som si pytat na nieco co mala potrebuje.este ked po rozvode chodili deticky na plavecky tak sme to platili naraz vopred.pytala somci by bol ochotny prispiet ale povedal ze nie.potom som uz teraz vlani ako druhaci isli na skolu v prirode a trebalo dat 65 eur asi.tiez som mu povedala,tak povedal ze neda nic lebo potom len mne urobi dobre.dal jej desat eur na cestu.potom mala narodeniny a mala chcela velmi skreckou a chcela velku klietku.tak to horko tazko dal polovicu neviem asi to bolo nejak oklo 12 eur.teraz ide mala zase v maji na vylet na tyzden do skoly v prirode do tatier a plati sa 75 eur.podpisala som jej to hned,lebo viem ze sa tesi a ze bude medzi detmi,aj tak je na mna velmi viazana takze jej to prospeje.takze teraz budem pytat znovu.neviem ako.bojim sa ze bude blacat pred malou.a bude zase plakt a aj ja.najprv sa dohodnem z pravnickou ako mam postupovat.aby som nahodou jemu nieco nepovedala zle.proste mam z neho strach ako vzdy.hlavne nechcem aby ma mala videla a pocula plakat.ale postupne sa jej snazim vysvetlit co sa deje.nechcem ju zatazovat ale uz viem co jej hlavicka pochopi.

lili777
21. nov 2011

Nie je tak celkom pravda, že nijaké pôžičky, úvery sudcovia neuznajú. Určite posudzujú čo je to za pôžičku, či niečo, čo k životu nepotrebuje alebo spláca bývanie, bez ktorého nevie existovať, pracovať. Samozrejme neuznajú žiadnemu chlapovi pôžičky na auto, tretí dom v poradí, na nejaké zbytočnosti. VŠETKO závisí od sudkyne, sudcu. Tak isto nemá zmysel nosiť nejaké prehnané bločky, pokiaľ je už jasné, že dieťa nemá takú spotrebu. ani bločky netreba, stačí riadne vyčísliť, koľko asi stojí strava na deň, vyjadriť to mesačne, spísať si oblečenie po sezónach za rok, vyjadriť to mesačne, poplatky do školy, bývanie, krúžky - nie zasa sa tváriť, že dieťa chodí na tenis, hokej, štyri jazyky a pod. Nič nesmie byť prehnané, lebo sudkyňa vás hneď odbije, že to tiež nie je pre to dieťa nutné. Samozrejme nejaké aktivity vykonávať musí, ale niektoré matky sa hneď tvária, že vychovávajú golfitostov a neviem čo. Už som počula o prípade, kedy sudkyňa matke hodila bločky s dosť nechutnou poznámkou naspäť, takže ja by som vyčíslila reálne náklady na dieťa, dala si s tým trochu prácu a to vydokladovala. Ale ak je on invalid, ťažko predpokladať, že zvýšia. Zase je to len na sudkyni, ale za vyskúšanie nedáš nič. podanie je zadarmo a právnika mať nutne nemusíš. Ale treba myslieť na to, že dieťa má mať rovnaký štandard po rozvode ako jeho rodič, čiže ak on nechodí/nemá na dovolenky a neviem čo, tak asi nebude povinnosťou zabezpečovať to dieťaťu.

nikolca
21. nov 2011

@milamoniq moja sestra tiež je vidatá,musela doložiť aj prijem manžela a jej byvalemu aj tak zvýšili a to bol nezamestnaný a nemal žiadny príjem,a znižiť vyživne nemôžu,to môžu z nižiť len vtedy pokial pokial by on podal na sud žiadosť o zniženie vyživného,ale pokial si ona poda o zvýšenie výživného sudkyna ho znížiť nemôže

nikolca
21. nov 2011

@lili777 môj platil tiež byt na ktory si zobral pôžičku zo štatneho fondu,a sudkyna mu povedala že prvorade su potreby dieťaťa

lili777
21. nov 2011

@nikolca ale to sa bežne robí tak, že keď jeden podá o zvýšenie, druhý podá o zníženie. Je to svinstvo, ale najlepšia obrana je tiež útok. Tak si sudkyňa veľmi rýchlo povie, že nevyhovie ani jednému a hotovo. Matke nezvýši, otcovi nezníži. Treba očakávať, že sa takto zachová a podá o zníženie. Ale ak je podaný návrh na zvýšenie, tak by ho asi v zásade nemala znižovať bez návrhu, to je asi fakt.

adrina
21. nov 2011

@ktore môj ex mi po rozvode povedal,že v živote neprispeje ani euro navyše a ani iným spôsobom neurobí nič,čo by mne uľahčilo život..keď som sa chcela rozviesť...nech sa starám sama....takže pekne pracuje oficiálne len na dohodu,zvyšok cashuje a mne sa smeje do tváre..zo spoločného bytu som odišla ja aj s deckami,teraz už našťastie som si aj ja kúpila vlastný...takže hypo na 30rokov....na 8r syna dostávam 70 a na 3r syna 55eur....nekúpi im nič..toho najmenšieho si dokonca ani neberie...malý je astmatik, predlžili mi aj rodičák...starší začal nosiť okuliare...behom polroka dvoje okuliare....ani cent nedal...že to je moja starosť....mám aj 15r syna spred manželstva..ale jeho otec na syna platí 200ečiek a ešte mu všetko kupuje....všetko je len o charaktere exáča...je to hajzlík...som bola na sociálke..tak mi povedali,že keď mi zvýšia,tak len na mrňousa...nejakých 10-15eur,kvoli tej astme...ale že že na toho 8r najskor až keď pojde na druhý stupeň.... 😝 😝 😝 😝

ktore
autor
21. nov 2011

@adrina no nechce sa mi verit.ako keby ta deti nahovorili na rozvod tak sa im teraz vlastne akoby mstil a nie tebe.to je strasne.proste sa nestara keby ste aj do ust nemali co dat,ved ti deva tak co.takto je to nejak aj so mnou.ved dava a musi to stacit.bozie mlyny melu pomali ale isto....na kazdeho rad pride.ved deti rastu.a na sude vedeli ze berie aj iny plat?

stela01
21. nov 2011

@adrina A preco neides po nom ako po udenom ja by som mu dychat nedala ... 🙂

ktore
autor
21. nov 2011

@adrina aj mne povedal ze neda nic viac navyse hned po zvyseni lebo nejprv dal len tisicku,povedala som mu po case nech da dvetisic .zatial nedal kym sud neurcil.potom doplatil.hned narovinu mi povedal ze nic navyse neda.je to velmi sebavedomy chlap len aby nepadol na nos.ak na mna zvysi hlas tak mi je jedno ci mi nezvysia ale na sud ho dam nech neni pokojny.nasadim mu chrobaky do hlavy.popitam sa na socialke ako kontroluju invalidou ci robia.ked premenili koruny na euro tak si vypocital presne 66.39 si myslim a viac nic,az mi bolo smiesne.nikdy mu nehovorim ze ma nieco malej kupit.iba ak idu vianoce tak sa opyta aby sme nieco rovnke nekupili.vzdy vsetko nasi platili a moji stary rodicia.nemala som fakt ani co do ust dat.bol to strasne.pozicka co bolo z vyplaty rovno 100 eur dole.potom pozicka 50 eur co som musela vziat lebo som mala dost upomienok.potom na bytove kurenie a byt bolo asi vyse 140 euro.pravdaze vzdy sa zvysovalo.potom nedoplatok.plus elektrina a cestovne do prace ale to bolo busom len 4 km tak aspon to az katastrofa nebola ale vyslo to cca20 eur.malej cestovne.ta mal presne polovicu ako ja.potom strava okolko 14 -15 eur a potom tahanie zumpy v bytovke raz za dva mesiace vyslo cc40-50 eur.malej casopis do skoly knihu do skoly druzinu to bolo asi tak po 5 -7 eur drobnosti.druzinu platim1.66 za mesiac.do druhej hod.potom vylet do zoo vylet do bratislavi.vylet do divadla aj to vzdy volaco.ja vobec nechapem ako som to mohla vydrzat.jednoducho aj nasi uz musli z postovej banky pozicku zobrat aby mi mohli pomoct platit ved aj oni maju len dva min dochodky.bohuzial je to tk a velmi by som si teraz zelala keby jeho frajrka toto citala co asi nie.nehovorim ze na vianoce nekupil,aj na meniny a narodky daco male.JAAAJ ze vraj on ma poistku co plati malej a o 5 rokov jej da alebo kupi co bude potrebovat..to som zvedava.ja som malej dala urobit stenu a podlahu aby jej izbycka nejak vyzerala,aj nabytok ma hoci asi 20 za asi500korun som jej kupila.to z tej pozicky som jej dala co som zobrala na vyplatenie dlzob.medzitym dostala bycikel od starych rodicou,papucky,pancuchy ked sa nam druhe uz vyrastli.a tak je to smutne.nestazovala som sa lebo o penizoch nechcel ani pocut.sud urcil tolko a hotovo.taska do skoly tiez neni lacna zalezitost a ja som kupovala.mala som medzitym priatela ktory sa niekedy zlutoval a obcas tu elektrinu a jedlo kupil.ale on mal svoj dom aj syna o ktoreho sa staral.ale rozisli sme sa.skusila som este jeden vztah ale bohuzial nebola to laska.pomohlo nam velmi a velmi to pomohlo.mala som na neho stastie a uz by som si to mohla hodit.tak ma vytiahol z par tisicmi.ale bohuzial.teraz som sa vydala.mala som buduceho priamo pod nosom z nasej dediny.pomaha nam.som rada ze ma miluje,ja jeho a mala tiez je spokojna.tesim sa ale nedarujem ex ze sa je povysenecky a nepozera len na svoj lizing.teraz uz tie dva roky zvykol malej kupit drobnost ale na vazne veci neda ani nemozem pytat.ma frajerku ktora ma dve deti,ktovie jej ako plati mex na ne.mozno by mu dala rozum a mozno nie.neviem.nechyba nam teraz nic mame presne co potrebujeme.seky vieme vyplatit.mala potrebuje nieco tak to ma.siat ma dost to mi dava sesternica po dcere takze mame.nove jej uz teraz ukpim ak treba.raz povedal ze ju berie na nakup kompletny.kupil jej topanky bundu na jesen a tricko.vsetko mohlo stat okolo asi 500 korun.

ktore
autor
21. nov 2011

dokonca som bola vela krat na marodke co je dost smutne mala davka.aj so sebou a z malou aj skoro kazdy mesiac.ja som mala jeden uraz a bola som doma na 4000 korunach tri mesiace....a nic sa neopytal vobec nic.

nikolca
21. nov 2011

@ktore a teraz ked si nezamestnaná berieš podporu alebo nejake ine davky?invalidov nejak zvlašť nekontrolujú iba chodia na posudkové kontroly myslím že každe tri roky,no dnes je možné byť aj na invalidnom a aj byť riadne zamestnaný,to neni ako kedysi ked bol niekto na invalidnom tak pracovať nemohol ☹ ☹

ktore
autor
21. nov 2011

@nikolca ano teraz som dostala prvy krat.budem asi poberat pol roka 126 eur

ktore
autor
28. nov 2011

@lili777
@nikolca
@adrina
@stela01 ahojte.tak som aod xe manzela pytala peniaze malej na ten tyzdnovi vylet.najprv povedal ze si este rozmysli,ale som mu povedala ze to potrebujem vediet hned lebo ju musim prihlasit.tak povedal ze da.inak bola pri mne aj mala a jeho frajerka sedela v aute.potom som sa pytala ci nebude ochtny zvysit vyzivne po piatich rokoch lebo je to velmi malo.to som si dala.....hned vyrukoval ze ze jemu sa to malo nezda a ze nezvysi.nech dam ziadost na sud a budem rada ked mi neznizia lebo on dostava 150 euro.tak som povedala ze aj ja som hladovala ale mala za tych 5 rokov dostala peniaze na vylet a mala vsetko co potrebovala.bola mala vymena nazorou tak som mu este raz povedala ze som sa chcela s nim dohodnut takto ci by nedal viac lebo je vsetko raz tolko drahe po piatich rokoch,ale darmo.povedal ze neda lebo nema.a uz na cierno nerobi ale na dohodu.takze som v prdeli....nic z toho nebude....

nikolca
28. nov 2011

@ktore a vlastne kedy si mala naposledy zvýšené?ked išla dcerka do prvej triedy si nežiadala zvýšenie?no tak robi na dohodu ale ved dostava viac ako tych 150 euro,to ma predpokladam že čiastočne invalidne,no ja by som veru od neho pýtala peniaze aj pred jeho frajerkou a povedala mu že či sa nehambi s frajerkou kade tade vyvážať a na vlastne dieťa je lakomy dať zopar euračou navyše,skus sa isť opýtať na urad prace a tam ti poradia s výživným 🙂 🙂

adrina
28. nov 2011

@ktore hmmm..typické pre "dobrých" oteckov....môj drahý ex si pre synatora ani v sobotu neprišiel...lebo nemá na benzin..býva 12km od nášho bytu 😀 😀 😀 😀 😀

ktore
autor
28. nov 2011

@nikolca nemala som zvysene ani ked mala isla do skly.bala som sa ze mi vynada.bola som sprosta.ale teraz niekedy sa skontaktujem z pravnickou a porozpravam sa s nou.
@adrina no pekne on asi nema zaujem o deti.