Výživné na deti v spoločnej domácnosti

9. feb 2022

Ahojte prosím poraďte môžem si podať žiadosť na súd na vyzivnena deti, keď ešte spolu žijeme v spoločnej domácnosti, muž platí hypotéku a nájom a ja mu nato prispievam polovicu výdavkov ale na deti mi vôbec neprispel. Ešte stále bývame spolu ale pôjde do podnájmu. Môžem si podať teda žiadosť o určenia výživného na deti pokiaľ ešte spolu bývame ci mam radšej počkať pokiaľ odíde a najde si podnájom?

salima66
9. feb 2022

Samozrejme, môžeš.

elizabet173
9. feb 2022

môžeš, keď odíde, predpokladám, že hypo a nájom platiť prestane, utiahneš to? Nedá sa s ním rozumne dohodnúť?

sense
9. feb 2022

Ano mozes...

autor
9. feb 2022

@elizabet173 hypoteka je na oboch takže ja si myslím ze keď odíde tu hypotéku platiť bude musieť pokiaľ nás nerozvedu a neprebehne BSM?

elizabet173
9. feb 2022

ak ty v tom byte, či dome ostaneš, budeš ho musieť vyplatiť a čo urobíš, keď splácať prestane? Keď ti nechce dať peniaze na deti, bola by som pripravená na všetko

maciatkolulu
9. feb 2022

A keď prestane? Banke je jedno, či to ide od Petra, alebo Aničky. Oni keď nedostanú plnú sumu, pôjdu po byte... A z čoho ho výplatu, s týmto všetkým ratas?

autor
9. feb 2022

@elizabet173
@maciatkolulu ono sa to dievcata všetko strháva z jeho účtu

elizabet173
9. feb 2022

je problém trvalý príkaz zrušiť, alebo si založiť iný účet?

lienka.7
9. feb 2022

Aby si nebola prekvapená... nezaplati, budeš musieť zaplatiť všetko ty. Osobne, ak by som mala odísť z bytu, žiadnu hypotéku by som už neplatila.
Btw, ak je on hlavný žiadateľ, ucet je na neho, tak ty máš smolu. Zmení si co chce a ako chce. Zruší trvalý príkaz a ty si v prdeli. Banka ta bude vyzývať na úhradu celej ciastky, ju nezaujima ze on v byte nebýva. Chapes to uz?

maciatkolulu
9. feb 2022

A? Véd zruší trvalý príkaz. A ty mu dávaš cash?