Výživné na deti v spoločnej domácnosti

9. feb 2022

Ahojte prosím poraďte môžem si podať žiadosť na súd na vyzivnena deti, keď ešte spolu žijeme v spoločnej domácnosti, muž platí hypotéku a nájom a ja mu nato prispievam polovicu výdavkov ale na deti mi vôbec neprispel. Ešte stále bývame spolu ale pôjde do podnájmu. Môžem si podať teda žiadosť o určenia výživného na deti pokiaľ ešte spolu bývame ci mam radšej počkať pokiaľ odíde a najde si podnájom?

salima66
9. feb 2022

Samozrejme, môžeš.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
9. feb 2022

Ano mozes...

autor
9. feb 2022

@elizabet173 hypoteka je na oboch takže ja si myslím ze keď odíde tu hypotéku platiť bude musieť pokiaľ nás nerozvedu a neprebehne BSM?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
9. feb 2022

A keď prestane? Banke je jedno, či to ide od Petra, alebo Aničky. Oni keď nedostanú plnú sumu, pôjdu po byte... A z čoho ho výplatu, s týmto všetkým ratas?

autor
9. feb 2022

@elizabet173
@maciatkolulu ono sa to dievcata všetko strháva z jeho účtu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
9. feb 2022

Aby si nebola prekvapená... nezaplati, budeš musieť zaplatiť všetko ty. Osobne, ak by som mala odísť z bytu, žiadnu hypotéku by som už neplatila.
Btw, ak je on hlavný žiadateľ, ucet je na neho, tak ty máš smolu. Zmení si co chce a ako chce. Zruší trvalý príkaz a ty si v prdeli. Banka ta bude vyzývať na úhradu celej ciastky, ju nezaujima ze on v byte nebýva. Chapes to uz?

maciatkolulu
9. feb 2022

A? Véd zruší trvalý príkaz. A ty mu dávaš cash?