Výživné na dieťa a čas dieťaťa u otca

adko226
21. júl 2013

Prosím vás o radu.
Mám takýto problém. Som rozvedený už sedem rokov a pravidelne platím matke výživne. O syna ktorého dostala do opatery,som sa naďalej zaujímal. Mám k nemu neobmedzený prístup. Chodieval ku mne stále. Ja som mu kupoval čo potreboval a aj som sním chodieval na výlety a.p. Pred asi štyrmi mesiacmi ku mne syn prišiel,že nechce byť s matkou,pretože sa o neho dostatočne nestará.Súd sa ťahá už cele mesiace,dá sa povedať aj kôli obštrukciám so strany matky. nechodí na sudy dava sa zastupovať advokátkou. Ja som podal minulý mesiac návrh na predbežné , aby bola zrušená moja vyživovacia povinnosť,pretože aj keď naďalej platím. výživne do rúk matky ,tak ta ich používa na svoju osobnú potrebu a nič synovi nekupuje napriek tomu ,že ju oto žiada. Súd môj návrh zrušil s odôvodnenim ,že dieťa nežije v podmienkach ohrozujúcich život.
Podľa mňa je to choré,pretože sa nevie dostať k svojemu výživnému napriek tomu,že je celý čas u mňa.
Ak mi viete poradiť ,čo ďalej prosím niekoho,aby mi poradil.
Ďakujem

maminuska
22. júl 2013

@zuzitko74 ako som reagovala ? V prvom momente som onemela a to :
1. som si myslela že môj syn nenadáva
2. bola som presvedčená že má volnosti dosť a že to čo po nom požadujem su normálne veci .

a následne z pracovne som zakričala . 20 klikov, 20 drepov a umy záchod 😀. ospravedlnil sa mi , a viac som to nerozoberala, ja nejaké vysvetlovanie a poučovanie donekonečna neuznávam a u neho by to bolo ako hádzat hrach o stenu .
Vojenský tábor absolvoval , volal sa East point - vrelo doporučujem . Budíček o 6 ráno , pohyb , pohyb , disciplína , bez mobilu , s 6 Eurami na týžden ktoré dostanu na dva razy, učenie sa prežitia v lese, sebeobrany , splhania a brodenia riek , teda uplny reset mozgu dnešnej mládeže.
A čuduj sa svete bol spokojný a oddýchnutý , schudnutý 😀 .

zuzitko74
22. júl 2013

@maminuska Vygooglila som si ten tábor a páčilo sa mi to.

cecil36
23. júl 2013

@maminuska 😀 😀 😀 prefektne som sa zasmiala. Na ten tabor musim poslat aj moju dceru. skvely tip 😉