Výživné na maloleté dieťa

smutko4
7. sep 2014

ahojte, prosim vas o radu.... zacnem na zaciatku, manzel ma z 1 manzelstva dve deti, jedna dcera ma 18 rokov a druha 16 rokov.... 16 rocna dcera bola doma psychicky týrana a aj sa pokusila si podrezat zily atd atd..... kedze detom zakazala jeho byvala s nami komunikovat, tak sme sa to dozvedeli az po roku a deti sme nevideli 2 roky, nakolko ked s nami komunikovali a navstevovali nas tak mali doma potom peklo..... tak ked to cele okolo 16 rocnej dcery prepuklo tak sme to riesili s konzultaciou cez linku detskej istoty uniceffu, a tam nam poradili, aby sme na prislusny sud - v nasom pripade sud martin podali ziadost o zverenie maloletej do manzelovej starostlivosti a pani mi poradila paragraf, ktory tam mam napisat a sud bude musiet rozhodnut do 7 dni.... no v martine mali cas a pojednavanie stanovili az po mesiaci, bez akejkolvek moznosti si dceru zobrat od matky.... na pojednavani manzelovu dceru sud zveril do jeho opateri s tým, že v den pojednavania si ju vezmeme od matky.... tak sme aj urobili, dcera bola u nas od 3.2. samozrejme pravoplatnost bola az 2.4.2014!!!!!!! aj napriek tomu, že sa obe strany vzdali moznosti odvolania... takze manzel zaplatil vo fepburari na dceru jeho byvalej vyzivne a dcera byvala s nami.... kontaktovali sme ju pisomne, telefonicky ale totalny nezaujem o vratenie vyzivneho spat, sud jej urcil platit vyzivne do 20 dna v mesiaci vopred, nemame zaplatene 2 mesiace.... namiesto 20 nam to este len posiela posledneho v mesiaci cez postu..... takze neviem co s tym.... a dalsi problem, manzel byva v trnave, takze sme dcere vybavili trvaly pobyt v trnave, v mieste bydliska otca.... a teraz pride gool..... 15.8 o pol druhej bolo manzelovi dorucene predvolanie z okresneho sudu martin na pojednavanie o zvysenie výživneho na dceru, ktore podala jeho ex manzelka este 9/2013 .... stanovene na 18.8. o 9.3o v martine s tym, že ma vydokladovat prijem jeho i moj, že som na materskej.... plus asi dalsich 15 potvrdeni z institucii, tak som tam telefonovala, ze ako to mame stihnut a prisiel gol, panicka vobec nevedela, že maloleta je zverena od marca otcovi a byva v trnave, od nas este pytala potvrdenie o tom, ze je rozsudok pravoplatny, ona to v spise nema zaznacene a nie je to ani v pocitaci !!!!!!!! v skratke pojednavanie o vyzivne bolo stanovene po 11 mesiacoch, obalka s pozvankou posielana 14.8. z TRENCINA, a maloleta by od marca mala spadat pod Okresny sud Trnava, podla trvaleho pobytu zakonneho zastupcu i maloletej.... ziadali sme o zrusenie pojednavania, nakolko maloleta spada uz pod iny sud a sudkyna stanovila i napriek tomu pojednavanie na 8 oktobra v martine.... ako jej mam vysvetlit, ze pojednavania vo veci ohladne deti by mali byt stanovene do 3 mesiacov od podania, a ze maloleta uz nespada pod martin ale trnavu? dakujem za kazdu odpoved

mawka
8. sep 2014

kks, iny bordel na sudoch maju, ti poviem. fakt sila.

janickacrazy
8. sep 2014

@smutko4 Zavolaj Markízu, neboj sa ako rýchlo sa to pohne.

emily76
8. sep 2014

@smutko4 nijako.. oni na to na pojednavani pridu aj sami.. bohuzial.. nas takto natahovali tiez a to sme mali rodicovsku dohodu.. ked po vyse pol roku konecne sme dostali termin, tak na pojednavani sudkyna zistila, ze povodny rozsudok je na inom sude, lebo medzicasom sa menili okresy.. no, gulas.. ofot si rozhodnutie sudu, daj si ho notarsky overit, priloz overenie trvaleho bydliska a posli oficialne ziadost, aby kedze dcera spada pod iny sud bolo aj pojenavanie prelozene. A uvidis.. A to vyzivne, co muz poslal ex uz neuvidite.. v kazdom rozhodnuti je napisane, ze uz raz zaplatene vyzivne sa nevracia... 😒 a ako co chcu teraz este riesit?? ved dcera uz s matkou nie je...

smutko4
autor
8. sep 2014

ved to emily, ale my tam musime cestovat z trnavy do martina, kvoli tomu, že to zrusi, ved nase sudnictvo je postavene na hlavu !!!!!!!!!!!! ak to nezrusi ja to kaslem dam staznost aj na ustavny sud..l... dakujem vyskusam 🙂