Výživné na maloleté dieťa určené súdom

3. jan 2022

Dobrý deň prajem. Chcem sa poradiť ohľadom výživného pre deti, syna a dcéru. Syn sa narodil ešte pred tým ako sme uzavreli manželstvo. Ide o to že s manželom máme veľkú krízu, nebudem ďalej rozvíjať túto tému, stačí však to, že plánujem pomaly isto rozvod. On sa vyhráža, že nebude platiť na deti výživné, že si dá v práci spraviť zmluvu akože zarába 300 eur mesačne. Sme spolu s určitými prestávkami a turbulenciami osem rokov, tretí rok sme manželmi. Syn má 5 rokov a počas tehotenstva, taktiež po narodení syna sme boli od seba istý čas odlúčení, nežili sme spolu. V tom čase som podala návrh na súd o zverenie dieťaťa do starostlivosti a určenie výživného. Súd na základe rodičovskej dohody určil výživné 150 eur. Po čase sme sa dali dokopy, neskôr sme sa zosobášili. Mám otázku, rozhodnutie o výživom na syna je platné aj naďalej, aj keď sme sa zobrali a v budocnosti by nás rozviedli? Či to musím opätovne riešiť? Na dcéru výživné určené súdom nieje, narodila sa počas trvania nášho manželstva. Vopred ďakujem za radu.

elizabet173
3. jan 2022

ja by som sa informovala na súde, ale výživné na syna by malo platiť, to môžeš poberať aj počas manželstva, ale možno poradí lepšie niekto fundovanejší. Inak pobavil ma tvoj manžel, že si dá spraviť v práci zmluvu na 300 eur, napadlo ho, že tým by ublížil nie len deťom, ale aj sebe? PN, dôchodok sa mu budú počítať tiež z tej sumy a ak predpokladá, že na súde sú všetci padnutí na hlavu, tak sa sakramentsky mýli. On má možnosť zarobiť viac, takže zmluvu môže mať akú chce, výživné bude určené na základe potrieb jeho detí.