Zajakávanie ako následok rozvodu

jess1204
24. aug 2017

Dobry den, chcem sa poradit ak tu je niekto s podobnym problemom. Syn 6,5 rocny sa zacal asi pred rokom zajakavat. Myslim, ze to bolo nasledkom rozvodu nasho, co by bolo najviac logicke vysvetlenie. Chodime aj na logopediu, doma cvicime ale nie a nie to zmiznut. Prednedavnom mal obdobie asi 3 tyzdne, ked sa vobec nezajakal, uz som bola stastna, ze sa to stratilo a opat sa to vratilo. S ex sme sa rozisli v dobrom, ziadny problem, spolupracujeme - vychadzame si v ustrety, ziadne hadky, kriky .. nic. Myslite, ze by sme mali ist aj do psychologickej poradne s malym, myslim? Alebo ako dlho to moze dietatu v jeho veku trvat, kym to spracuje? V septembri ide do skoly a mam trochu obavy ... dakujem za kazdu radu.

libawet
24. aug 2017

@jess1204 môže to byť z vášho rozvodu. Syna začať inak motivovať - napr. dať ho na nejaký šport, futbal, plávanie...proste, aby jeho mozog začal inak rozmýšľať.

zuzpar
24. aug 2017

Bola by to asi ta najspravnejsia volba, co by ste mohli spravit., Navsteva psychologa by podla mna isto pomohla. Niekedy dieti nepovedia ani rodicom co ich trapi, i ked spolu vychadzau perfektne😢 Stoji to podla mna za pokus😉

jess1204
autor
24. aug 2017

@libawet to je celkom dobry napad ... vdaka 🙂

1andrea111
24. aug 2017

@jess1204 asi by som najskôr skúsila psychologa sama, čo poradí. Aby dieťa nebolo ešte viac traumatizované a na zajakávanie sústavne upozorňované. Tiež by som skôr volila odpútanie pozornosti ako sústreďovanie sa na problém

janinah
24. aug 2017

máme taký prípad v rodine,ten chlapec je už dospelý a zajakáva sa stále,rodičia robili možné aj nemožné a .....ale je úspešný IT Ing. takže je to o postoji

ellca123
24. aug 2017

ja by som mozno odporucila aj logopeda
v detstve dokazu matky hotove zazraky z chorými detičkami🙂

jess1204
autor
3. sep 2017

vdaka za rady ...