Zákaz styku starkej s vnúčatami

zuzi19791
8. máj 2021

Mój strýko sa stara a svoju matku, moju starku. Ta mi darovala jej časť domu, on keď sa to dozvedel zakázal mi sa s ňou stýkať , hoci jeho synovi a jemu tiež niečo darovala. Mali sme vždy pekný vzťah, vyrastala som s ňou, vždy som jej bola nápomocna a starala som sa o ňu. Bila som jej pravá ruka. Keď som mala volno chodila ku mne niekedy aj na mesiac. Neviem ako ďalej.

terezka1947
8. máj 2021

@zuzi19791 preco by si ho mala pocuvnut?

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@terezka1947 ona byva u neho v dome

terezka1947
8. máj 2021

@zuzi19791 no,myslela som si,ze tam bude problem.
To je potom tazke.
Skoda,ze majetky ludom zatemnia mozog.

loginexistuje
8. máj 2021

a kto byva v tom starkinom dome ? preco tam nebyva aj ona?

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@loginexistuje ona ma 83 rokov je staršia a za posledny rok aj pol je fyzicky slabšia ...po smeti mojej matky minuly rok v marci ju vzal k sebe , hoci chcela ostat u mňa, nemohla on robil cirkus, ze on je jej syn ja som nič. I napriek tomu som si ju brala ako dom mala vpraci volno, darovala mi jej cast domu a on teraz keď to zistil, povedal ze ju uz neuvidim a nebudem sa s nou ani rozpravat. O dom v ktorom byvala sa starame my peetoze je tam aj pes. Som zufala

loginexistuje
8. máj 2021

@zuzi19791 a kto je este spolumajitelom domu ? och toto su smutne veci ked sa rodina takto dotahuje za majetku

cacianka
8. máj 2021

Máš možnosť sa o babku starat 24/7/31 ?
Ake máš moznosti a očakávania ?
Napíš trochu viac aby sme vedeli poradiť lepšie.
Aj to kto a kolko je vlastnikov jej domu, ako obdarovala koho. Ci potrebuje celodennu opateru a jej psych a zdr.stav .
Myslim ze by si mohla podať neodkladné opatrenie na súd...

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@loginexistuje casť domu patrí strykovi

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@cacianka bratrancovi a strykovi dala pozemky inde ...ich skrie ze dala nieco mne

0silvia0
8. máj 2021

@zuzi19791 preco babka nemohla zostat vo svojom dome s tym, ze by na nu niekto dohliadol s nejakou dennou opaterou? Preco sa babka nemohla rozhodnut sama? Jej dom je daleko?

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@0silvia0 lebo nemohla a on rozhoduje za ňu, to by ste ho musela zažiť...len to je dobre čo on urobí

elizabet173
8. máj 2021

@zuzi19791 bohužiaľ, asi by to išlo len súdne, ale to je na dlho. Babka predsa je spôsobilá, ešte chápe, či? Strýkovi by som napísala list, že dúfaš, že si uvedomuje, že ubližuje najmä babke.

0silvia0
8. máj 2021

@zuzi19791 takze jedneho dna prisiel stryko, zbalil svoju matku k sebe a babka stratila vsetky rozhodovacie prava o sebe? Kedy si ju naposledy videla? Aspon sa o babku dobre stara? Aku pomoc vlastne potrebujes?

cacianka
8. máj 2021

Leze to s teba ako z chlpatej deky.
Takto ti nevieme poradiť. Napíš riadne, inak nemá táto diskusia zmysel.
Alebo iba vykrik a vlastne nechces nic riešiť ?

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@cacianka chcem vedieť či jej moze on zakqzatvist ku mne a vobec nedat mi ju k telefonu

0silvia0
8. máj 2021

@zuzi19791 presne ako pise
@cacianka, pises utrzkovito a emotivne. Skus viac vecne a logicky s uvedenim vsetkych skutocnosti

zuzi19791
autor
8. máj 2021

@0silvia0 presne tak, rozhoduje on a zle je to ze mi niečo darovala ....jemu a jeho synovi mohla mne nie hoci som sa o ňu starala cely zivot a pomahala jej ako som mohla 😔

0silvia0
8. máj 2021

@zuzi19791 ved tam chod k nemu, skus zazvonit. Co si uz skusala podniknut? Preco babka mala potrebu riesit darovanie majetkov za zivota?

prasiatko30
8. máj 2021

Ako to ze ty si nic je velmi relativne - po smrti tvojej matky si zakonou dedickou tvojej starej mamy - to len tak k tomu nic. Za druhe - pokial nemate dobre vztahy so strykom tak asi po dobrotky to nevyriesitd - tiez kje pravda, ze nepozname celu story. Babka 84r je pravdepodobne na tom tak, ze sama v baraku nemoze byt a len prrto aby si ty bola spokojna ju tam nechat a vy chodit ju navstevovat asi tiez nie je to najstastnejsie riesenie. Predpokladam, ze tvojmu ujovi je pohodlnejsie ju mat u neho doma a postarat sa o nu 24h/7d v ramci chodu svojej domacnosti a babicka aspon nie je vacsinu dna a cele noci sama. Skus sa este porozpravat s tetou alebo ak s bratrsncami/ sesternicami aby si stryc uvefomil, ze aj ty mas pravo navstevovat tvoju babku. Ak nie tak by sa to mozno dalo roesot nejakym sudnym nariadenim ale davaj bacha staci aby babicka bola trochu senilna pripadne ma podobnu dg a ustanovia jej opatrovnika - i ked to by tebe mohlo byt prospesne lebo v tom pripade by neboli platne ziadne pravne ukony, ktore by babicka urobila a vsetko by musrlo ist cez sud

kittykat22
8. máj 2021

@0silvia0 myslim ze darovanie majetkov musi babka robit za zivota 🙂 po smrti toho asi uz moc nenarobi 😀

prasiatko30
8. máj 2021

@0silvia0 aby nenechala problemy po sebe - pripadne, a v takom veku, sa moze citit ze to odnej vyzaduju a tak za zivota rozdava majetky aby nikto neostal ukrateny, pripadne pre toho kto s nou najviac je

kittykat22
8. máj 2021

@zuzi19791 samozrejme ze jej nemoze syn nic zakazovat ani jej v nicom branit. Lenze to je rovina pravna. Potom je rovina socialna, kedy za to, ze pojde za tebou aj napriek jeho zakazu, jej moze robit zo zivota peklo. 83 rocna zena ktora ma nalomene zdravie a je zavisla na svojom opatrovnikovi, sa mu tazko efektivne postavi a nastoli pravidla.

Ved ak ziju spolu, tak sa postav pred dom 😀 a pockaj kym odkvitne niekam a potom zazvon 🙂 nechodi uz do prace? babka musi byt niekedy sama doma. Ale hlavne odid ked sa vrati, aby z toho nemala problemy.

0silvia0
8. máj 2021

@kittykat22 viem, ze po smrti uz nedaruje🙄 Ak by to preslo normalnym dedicskym konanim, tak nemusela mat vnucka taketo problemy a z domu by cast mala, ale to uz neovplyvnime

0silvia0
8. máj 2021

@prasiatko30 ja rozumiem ako to babka myslela, ale nedomyslela, ako to narusi vztahy... Radsej normalne vztahy a klasicke dedicske ako toto...

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
8. máj 2021

@prasiatko30 nevieme ako to bolo, takze tazko da k dotlacaniu vyjadrovat. Mozno bola, mozno nebola, nevieme aky ma realny zdravotny stav... tiez mam 90 rocnu babku a moju by si teda nedotlacila ani teraz😬

prasiatko30
8. máj 2021

@0silvia0 Je pravda ze nevieme ako to bolo. Kazdopadne najlepsie je snazit sa dohodnut po dobrom

terezka1947
8. máj 2021

@zuzi19791 no....ale je to divne.
Babkin dom. Po smrti tvojej mamy si ty jej dedickou,cize mas narok na to,co tvoj stryko. Za predpokladu,ze babka neurobi svoje rozhodnutie a dom nezriesi darovanim.
Mozno stryko sa stara o babku a tym cgce mat narok.na dom.
Mozno oni ako surodenci mali svoje dohody,atd.
To je strasne malo informacii...a zatial z toho vycgadza najhorsie tvoj stryko.
Ale v zivote nie su veci cierno biele.
Nemusi byt automaticky zly stryko.
Iba ty poznas pomery v rodine,dohody,ako to bolo,ako je teraz.
Tazko radit,ked nevieme vobec nic.

kittykat22
8. máj 2021

@0silvia0 no zalezi, ako to babka rozdelila 🙂

0silvia0
8. máj 2021

@kittykat22 autorka napisala ze cast domu. Malo informacii, kazdopadne toto nerobi v rodinach dobru krv.