Používame cookies. Viac informácií tu. OK
anjelicek26
20. máj 2012

@eliska75 - ak poziadas o zverenie syna do tvojej starostlivosti, tak sa mozes odstahovat aj na mars, ak ma otec auto, ide k vam autobus ci vlak,ma moznost vas navstevovat. Ak ho mate v spolocnej starostlivosti, mozete sa odstahovat len s jeho suhlasom. Takze ako prve by som podala navrh na sud o upravenie styku zo synom.

veriiii
20. máj 2012

ja neviem, ked sa rozvedies a ziskas dieta do svojho opatrovnictva, to akoze nemozes odist? 😲

latvia
20. máj 2012

@eliska75 v prvom rade je dolezite, komu bolo dieta zverene do opatery, to ze ti tvoj manzel neda suhlas neznamena ze sa odstahovat nemozes. tieto veci si pories s pravnikom, urcite su veci ktore sa daju poriesit. ak je dieta narodene v CR a ty si slovenka, obcianstvo este nema, ale moze mat obojake, aj ceske aj slovenske, podla toho ako sa rozhodnes. nie je to vylucne cech.

anjelicek26
20. máj 2012

@latvia - ano obcianstvo ma narok oboje, ale vyuzivat vyhody neziska len rodnym listom, ale az prihlasenim na trvaly pobyt, to by mala urobit - najlepsie seba a syna prehlasit k rodicom co najrychlejsie na trvaly pobyt.

latvia
20. máj 2012

@anjelicek26 jj, to mi je jasne

eliska75
autor
20. máj 2012

Holky dakuem moc, ale nie je to take lahke, aj ked dieta je zverene do mojej opateri / peci, z maloletym sa nemozte vystahovat mimo statu bez jeho suhlasu. maly ma len 2.5roka, som s nim uz rok sama, a je to fakt tazke..neviem si predstavit zit cely zivot na mieste , kde nechcem. Ale koli synovi musim

eliska75
autor
20. máj 2012

trvaly pobyt mame v Cechach...rodne listy oba....bavila som sa s pravnikom, ten mi povedal nech zabudnem, ze bez jeho suhlasu to nepojde, pokym neda suhlas
V mieste naseho bydliska je sud skorumpovany, sudiac podla jednani ktore sme mali. Bola to fraska, vo prospech manzela. Tiez mi neudelia suhlas. A ze vraj na Slovensku nemozem ziadat o tom, pretoze sa to posudzuje podla skutocneho miesta pobytu dietata,co je v Cr.
Je to ako zacarovany kruh z ktoreho nejde von!

kristiii
16. okt 2012

@eliska75 ahoj možem sa spýtať ako ste dopadli? ja som sa tiež odsťahovala v januári s malým na slovensko z čiech, ale moj manžel narozdiel od tvojho súhlasil nakolko mu hrozilo že naňho podám trestné oznámenie. ale súdy nám to celé riadne naťahujú a úrady si nas prehadzujú doteraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli