Zmena priezviska maloletej

judy81
20. jan 2014

Ahojte, potrebujem poradit,mam skoro 6 rocnu dceru a ona sama ziada o zmenu priezviska,je to tym ze po preklade do slovenciny jej priezvisko znamena chudobna,ona sa za to hambi,za 6 rokov nevyslovila svoje priezvisko ani raz,sme po zapise do skoly a strasne mi vybuchla vecer,s placom mi hovorila ze do skoly nechce kym sa bude takto volat,s jej otcom nezijeme spolu uz 4 roky, plati sporadicky, je odsudeny kvoli vyzivnemu.taka otazocka, da sa zmenit priezvisko malej aj bez jeho suhlasu?samozrejme on s tym nesuhlasi, a ak hej tak co k tomu potrebujem,dakujem za rady,dufam ze do septembra stihneme zmenit priezvisko 😒

luba28
20. jan 2014

@judy81 podat navrh na sud ,...len sud o tom moze rozhodnut,...potrebujes sobasny list a rodny list malej a navrh na sud kde uvedies preco atd,..

judy81
autor
20. jan 2014

@luba28 no sobasny list nemame, neboli sme manzelia,jedine mam od sudu vyzivne a zverenie do mojej opatery :( to bude asi na dlho ked to ide cez sud, a asi ani vsetky dovody neprejdu, neviem co mam vymysliet :(((

luba28
20. jan 2014

@judy81 aha,tak potom napises do navrhu,ze ste neboli manzelia,...isla by som za detskym psychologom aj s malou a povedala problem,..a ona ti da posudok a ten dolozis k navrhu,..urcite ti vyjde v ustrety,...

judy81
autor
20. jan 2014

@luba28 dakujem to ma uz tiez napadlo hadam mi pomoze

miriama41
21. jan 2014

Urcite nic ine ako psycholog.posudok ti nepomoze. Len aby psychologicka este nepresvedcila malu o tom nech si necha priezvisko, nemam s nimi dobre skusenosti