Zmena priezviska otca

lucia1059
22. jún 2017

Ahojte .potrebujem poradiť. Priateľ mal 3 priezviská keď sa narodil nás syn (tak ma vedeného otca v rodnom liste).planoval si to zmeniť iba na jedno,tak som sa na matrike pýtala,ci po zmene priezviská otca treba urobiť aj zmenu v rodnom liste malého. Matrikarka mi povedala,že v čase narodenia syna bolo jeho priezvisko také a meniť sa nebude. Keď som však bola vybavovať rodičovský príspevok (po materskej,vtedy už mal priateľ iba jedno priezvisko) " pani" úradníčka ma "milo" zdrbala ,že prečo nemám nový rodný list syna ,ked mal otec zmenu priezviska. Snažila som sa jej vysvetliť,že som sa na to pýtala a bolo mi povedané,že sa nič meniť nebude ale aj tak si mlela svoje. Viete mi niekto teda poradiť ako to je?zmeniť či nie?Ďakujem za odpovede

lucia1059
autor
22. jún 2017

@lucia1059 opravujem *MAL 2 PRIEZVISKÁ

anieli_1
23. jún 2017

@lucia1059 no neviem ako je to s otcom ale keď je matka nevydata pri pôrode a po pôrode sa ešte 5X vydá tak sa hádam nechodí meniť rodný list ....A podľa mňa otec už vôbec nie....Teda s logického hľadiska

kabba
23. jún 2017

@lucia1059 treba nastudovat: http://www.minv.sk/?zmena-mena-alebo-priezviska
Co som pochopila, tak pri zmene priezviska u otca, automaticky menia priezviska aj detom. Lenze manzelia nie ste, tak neviem... mozno by ulahcilo situaciu, keby ste sa zobrali a potom poziadali spolocne o zmenu na okresnom urade, ako to pisu v zakone. Ak planujete svadbu, riesila by som to po nej, bude to asi jednoduchsie 🙂

lucia1059
autor
23. jún 2017

@anieli_1
@kabba ano plánujeme na budúci. Ja som to neriešila keď mi na matrike povedala,že sa meniť nič nebude. Presne vravela,že keby sme sa zobrali ,tak si môžme dať zmeniť priezvisko všetci na spoločné. No ale tá s prepáčením "krava " na úrade ma normálne vytočila. Ja som si normálne myslela ,že mi ten rodný list neuzna a pošle ma vybavovať nový aby som dostala rodicak ty kokos. Ale ďakujem baby 😉

anieli_1
23. jún 2017

@lucia1059 ako ja som to len z logického hľadiska napísala ..

ratira
23. jún 2017

Asi by som sa vratila na urad a nedala by som sa odnit. Ja som proste taka povaha, ze ak by s nou nebolo pohnut, tak by som si zavolala jej veducu alebo veduceho a bolo by. To nejde, ze ti jeden povie tak a druhy tak. Jak lopticku si ta budu pohadzovat nie?

lucia1059
autor
23. jún 2017

@ratira ona mi to na koniec zobrala ale som si vypočula teda...zavrela hubu až keď som jej povedala ,že ba matrike asi vedia lepšie než ona .že som sa tam samozrejme na to informovala...boze mne niektoré tie kravy na tých úrad tak lezu na nervy...to čo majú vedieť nevedia,30x váš budú preháňať a za každým vám aj tak niečo chýba ale idú mudrovať do vecí,do ktorých ich je s prepáčením hovno

evittam
23. jún 2017

@lucia1059 Pekne si to vystihla.😂😉👍
Mna tiez len tak nena.eru....Tiez ked som sa pytala,ci ma vsetky doklady co potrebuje tak ani ich neskontrolovala a ,ze "uvidime". Tak som jej slusne a dôrazne vysvetlila,ze ja nie som ta,ktoru bude prehanat a ze nech to laskavo skontroluje lebo ak mi povie za mesiac, že niečo nema tak si to bude vybavovat sama-si mala vidiet ako to zacala rychlo kontrolovať...😁😎

lucia1059
autor
23. jún 2017

@evittam bohaca sedia tam na tých tlstych ritiach a tvária sa ako strašne robia .Keby tak robili ,tak by ľudia nemali toľko behaciek po úradoch ako majú....ja som tam bola aj s malým vted (začal plakať,lebo som tam sedela 2 hodiny a pritom bol jeden človek predo mnou,ktorý bol vnútri cca 10min takže malému už bolo dlho) a ešte mi zapotila "PRE BOHA VY STE TU AJ S TÝM MALÝM?"....do prdele keby si robila robotu namiesto vykecavania,tak som mohla byť dávno vybavená,malý by mi tam nerical....!!a určite si nebudem platiť opatrovateľku keď potrebujem ísť niečo vybavovať a ja nemám kde dať malého!!aby ju náhodou hlava nebolela,tela.....

ratira
26. jún 2017

@lucia1059 dobre si spravila. Nie si sama, ja toto tiez asi nikdy nepochopim. Oni sa tvaria ako keby celu mudrost sveta zjedli a pri tom v hlave maju toho velmi malo. Su tam len dosadene po znamostiach a potom to tak dopadne

lucia1059
autor
26. jún 2017

@ratira veď toto.....aj keď sa chcete len niečo informovať tak vám nevedia povedať...ochotne sú jak...

cecilia68
26. jún 2017

@lucia1059 Jasné, že nevedia, lebo si ich tam dosadil strýko...teta...bratranec ☹ V hlavách vypatlané a byrokracia je ich národným športom😅

lucia1059
autor
26. jún 2017

@cecilia68 hentak si robotu dokáže robiť každý...namiesto toho aby vám poradili,váš dobre že neposlu do prdele a nepovedia že ste sprosta keď niečo neviete....nieco hrozne na tých úradoch fakt...ach