Zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov a pokračovanie manželstva

suzanah181
8. sep 2015

Poradte mi, uvazujem nad zrusenim BSM pocas manzelstva, manzel je zivnostnik a nie je zodpovedny co sa tyka platenia odvodov a inych poplatkov, samozrejme ze ja sa mu o tom staram ale uz mal pred manzelstvom z toho poriadne dlhy a bojim sa aby zas k tomu nesklzol a ja budem mat potom z toho problemy.. dost to u nas skripe v manzelstve, uz som uvazovala aj o rozvode, ale dala som mu este jedmu sancu kvoli malej. ak by som dala navrh na zrusenie BSM co by to pre mna znamenalo do buducna ak by sme dalej este boli spolu? nemam uz potom narok na jeho peniaze co zarobi alebo na veci ktore si kupi? a on na tie moje? bude to pre mna vyhoda alebo skor minus? vdaka

guinevre
8. sep 2015

@suzanah181 Ano, potom uz nemas narok na jeho peniaze, alebo majetok, a ani on na tvoje.

wieruska1
8. sep 2015

@suzanah181 ak spolu fungujete ako rodina potom to tvoj stav vobec nezmeni..... proste budete mat kasu a z tej platit. Ak sa rozvediete, zalezi na tom ci tvoj muz za zarobene peniaze nieco kupil a ty mas pocit ze by to malo patrit aj tebe alebo ich prepil a tym padom sa tesis ze jeho dlhy nie su aj tvojimi. Zvaz si pre aj proti. My mame BSM s muzom zrusene. Tak nam to vyhovuje a je nam jasne ak by sme sa rozchadzali koho je mikrovlnka a koho digestor 🙂 lebo vies dnes sa milujeme ako kone a zajtra si vycitame aj nakup sprchovacich gelov.

suzanah181
autor
8. sep 2015

@wieruska1 a tvoj manzel s tym bezproblemov suhlasil? teda ako fungujete doma? ty mas svoje peniaze a on svoje? mate aj deti?

wieruska1
8. sep 2015

@suzanah181 ale my fungujeme uplne normalne, dokonca mame spolocny ucet. Mame vsak kazdi "svoje" auto, "svoj" byt. Kazdy si z vyplaty odkladame bokom zvolenu ciastku a zo zvysku platime ucty, jedlo, benzin, skolku a podobne. Dovolenky platime napoly, ak jednemu na nieco chyba pozica si od druheho. Ale este sa teda nestalo, ze by som ja alebo muz pytali spat 😉 zijeme normalne ako rodina ken ked by sa daco stalo mame jasno v tom co je koho. Name dceru a pracujeme na druhom .... Kludne sa spytaj ak ta este nueco zaujima 😉

natalym
8. sep 2015

@wieruska1 Veľmi dobre. Súhlasím.
Čo v prípade, že Ty si na MD a máte len jeden príjem?

wieruska1
8. sep 2015

@natalym fungovali sme uplne normalne. Bol len jeden prijem a uspory. Prosim nechap to tak, ze teraz ochoriem a nemam na jedlo lebo moj orijem klesol na nulu. My s muzom fungujeme ako rodina. Ked som bola na md platil on, ked bol bez roboty platila som ja. Proste ako v kazdej normalnej rodine. Tak isto ti neviem vycislit kolko stal novy televizor mna a kolko jeho. Ako som povedala, ucet mame spolocny. Kazdy z nas si vsak vytvara vlastnu rezervu a zazemie. Co keby.... A ak to "keby" nepride super! Ostane detom. Ak jeden z nas spravi v zivote chybu, nepadne rodina na kolena

natalym
8. sep 2015

@wieruska1 Veď práve mne sa to páči, len som bola zvedavá. Musíte byť obaja veľmi rozumní a uvedomelí, lebo u nás doma si toto neviem predstaviť. Môj muž žije v tom, že ja napr, nový kabát nepotrebujem. Ale nie o tom som chcela.

wieruska1
8. sep 2015

@natalym tak to he tazke to ano ked to ma takto 😉 myslim si tieťz ze to je len pre pary, ktore maju aspon zo zaciatku rovnaky prijem a su na to v podstate rovnako

zuzlicek44
9. sep 2015

Máme spolu hypo...dá sa aj tak zrušiť bsm?

wieruska1
9. sep 2015

@zuzlicek44 ak by ten druhy a aj banka suhlasili, jeden z vas by prevzal celu hypo a zrusili by ste bsm, rsp. Zuzili o hypo a teda aj byt. Ked sa zrusi, zuzi bsm tyka sa to aj pasiv aj aktiv

zuzlicek44
9. sep 2015

@wieruska1 je s tým veľa opletaciek? Najprv treba rozhodn.sudu?hypotéky je na mňa a manžel je spoludlznik 🤐

wieruska1
9. sep 2015

@zuzlicek44 neviem, mala by si sa informvat v banka. Zrusit bsm nie je vsal len tak. Pomerne jednoducho sa to da ak jeden z vas ma firmu pripadne zivnost. Ale to vzdy ten druhy musi pidat ziadost

zuzlicek44
9. sep 2015

@wieruska1 Keď je už byt na oboch tak by sa to muselo asi na novo robiť všetko....😞

nani1122
13. sep 2015

@wieruska1
@suzanah181
cize jednoduchsie je zrusit BSM pocas manzelstva ako jeden ma firmu? a chapem dobre, ze ziadost musim dat ja - ked ma manzel firmu?
My mame taky problem, ze byvame u rodicov ako samostatna jednotka, muz ma malilinku firmu, splacame firemne auto a mame 6 tis. pozicku. No muz sa rozhodol zrazu on chhce som, kupit pozemok a ja v problemovom manzelstve bez penazi a s dlhom do toho ist nechcem, tak navrhol zrusit BSM.
Vlastnime teda len chladnicku, pracku...... drobnosti

wieruska1
13. sep 2015

@nani1122 ak je firma manzelova, ziadost o zrusenie BSM podavas ty. Je to preto, aby manzelstvo "chranilo" toho nemajetneho. Uvedom si vsak, ze v momente ako sa zrusi BSM, bude kedze ty si nemajetna vsetko jeho. Chces to tak? Ak sa raz rozidete urobi ti papa zbohom a vyhodi pred dvere..... Ako som pisala uz niekde vyssie, zrusenie bsm moze mat svoje vyhody ak ste obaja na tom financne rovnako. Ak tym vsak riesite nefunkcne manzelstvo je to skor klincek do hrobu. Nepoznam vas, len konstatujem vlastny nazor

nani1122
13. sep 2015

@wieruska1
no jeho firma ho zivi, ale nebohatne zrovna na nej, teda je sam v nej zamestaný a ma normalny plat, mam pocit, ze ked sa to vsetko zhrnie, tak zaraba mesacne cca o 300 eur viac ako ja, ale z toho sa plati ,,jeho,, firemne auto. Cize prinos do domacnoti je asi aj rovnaky.
Rozdiel mezdi nami je ten, ze napriek spolocnej pozicke - ktoru by si vraj dal napisat na seba pri zruseni BSM, napriek tomu chce kupovat pozemok z penazi, ktore planuje teraz zarobit do konca roka z nejakeho obchodu. Nie, ze by splatil tu pozicku, ale on chce kupit pozemok - lacny dedinsky. A zacat stavať - sposobom - od výplaty k výplate - postupne bez pozicky (co je podla mna nerealne)....
Ked k tomu priratam roky trvajuce odlisne plany do buducnosti, rozdielne nazory na 99% veci okolo nas... Neviem ci sa do toho pustit, do toho zrusenia BSM...

wieruska1
13. sep 2015

@nani1122 tak pitom ano. Ak nechces jeho dlhy a ani aktiva je to cesta. Ziadost podas ty, sud ho vyzve aby sa vyjadril (vzory na nete) a potom sa bud rozhodne alebo sud vytyci pojednavanie.