Zverenie dieťaťa druhému rodičovi

miskacharly
9. feb 2014

Moj priatel je rozvedeny a ma syna,ktory je napisany na matku,ale zije s nami,takze priatel neplati vyzivne uz par rokov.ked chce,aby ho napisali nanho,ze byva s nami,bude mat s toho nejake problemy,ked neplatil?ona bere nanho aj peniaze,ale nejak kasle nanho a dat mu ho nechce.ako mame postupovat?mate nejake skusenosti?dakujem

sisaha
9. feb 2014

@miskacharly normalne dat na sud ziadost o zverenie dietata do vychovy.. Pravdepodobne viete preukazat, ze bol cely cas u otca a naopak matka si neplnila vyzivovaciu povinnost.

miskacharly
autor
9. feb 2014

Ano,mame svedkov,ale nemozu ho zavret za to, ani nic mu?

kofoluska
9. feb 2014

Zavriet za co? Ze neplatil vyzivne za dieta, ktore zije s nim? Nie, hlavne ak viete dokazat, od kedy zije s vami. Rozhodne by som podala ziadost o zverenie dietata do vychovy. Tu rozhodne sud, nie vola matky, ktora sa o dieta nestara. Nasledne aj rodinne pridavky by mala prestat brat ona. Dokonca neviem, ci prave ona z toho nebude mat problemy, ze berie pridavky na dieta, o ktore sa riadne nestara. Drzim palec.

miskacharly
autor
9. feb 2014

@kofoluska dakujem 🙂. Lebo priatel sa boji,ze svedkovia nebudu stacit,ze to nema ako inak dokazat.

kofoluska
9. feb 2014

@miskacharly Predpokladam, ze aj syn povie, ze zije s otcom, nie? To je ten najlepsi svedok. 🙂 A co ja viem - vsak aj k lekarovi s nim musite chodit, do skoly alebo skolky - neviem aky velky je syn. A ci by teda ucitelka bola ochotna dosvedcit, ze na rodicovske povedzme chodi otec a nie matka. A lekarka, ze s nim k nej chodi otec.
Nebojte sa. Ono aj tak inu moznost ako sud nemate, ked matka so zverenim do vychovy nesuhlasi.

miskacharly
autor
9. feb 2014

On povie urcite.bude mat 8.ale mozu ho vypocuvat ked je dieta?.aj ucitelky by dosvedcili,tie su aj radi,ze je z otcom.

monicm
9. feb 2014

nájsť si právnika a poradiť sa s ním,určite to bude musieť ísť cez súd,ked to nejde dohodou,ale podľa mňa máte veľkú šancu na úspech,nakoľko je dieťa školák,takže na rodičovské chodíte vy,s lekárom chodíte vy,ak má krúžky chodíte vy,samé dieťa dosvedčí,že sa oň staráte vy.a vypočuť ho môžu,teda možno nie priamo jeho,ale nejaký odborník tam bude,či už detský psycholog,alebo kolízny opatrovník,aspoň podľa mňa.

miskacharly
autor
10. feb 2014

A ked ho ona nahodou uda skor,aj tak mu nemozu nic?

satanka1
10. feb 2014

@miskacharly ona ho nema za co udat.isla by proti sebe.ked budete pisat papiere o zvereni do vychovy treba tam jasne napisat,ze nakolko je dieta zverene matke,kt.sa onho nestara..ale zije dlhodobo s vami v jednej v jednej domacnosti,teda cela jeho vychova je na vas ziadate zverit dieta do vasej starostlivosti a od jeho matky ziadate vyzivne .... €. mozno budu treba nejake blocky co ste mu kupovali oblecko,poplatky za obedy,druzinu a tak.Ale celkovo myslim,ze tvoj priatel sa nema coho bat.

zuzik1603
11. feb 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

miskacharly
autor
12. feb 2014

Este jedna otazka 😉 a ked ma uz podmienku za alimenty? Nemozu mu aj tak nic?on ani mama tomu neveria,myslia si,ze ho zavru,ze ona ho uda spetne.maly s nami zije len rok a pol,ale predtym sa tiez on onho staral.zili spolu aj po rozvode.Je tu niekto s podobnou situaciou?bojim sa

miskacharly
autor
19. feb 2014

@sisaha
@kofoluska
@monicm
@satanka1 prepacte,ze vas tolko s tym otravujem,ale Este jedna otazka a ked ma uz podmienku za alimenty? Nemozu mu aj tak nic?on ani mama tomu neveria,myslia si,ze ho zavru,ze ona ho uda spetne.maly s nami zije len rok a pol,ale predtym sa tiez on onho staral.zili spolu aj po rozvode.Je tu niekto s podobnou situaciou?bojim sa ☹

kofoluska
19. feb 2014

@miskacharly Ako to myslis, ze ma podmienku za alimenty? Nejak nechapem. Najlespie by asi bolo ist za pravnikom, aby vam to vsetko vysvetlil.

miskacharly
autor
19. feb 2014

Ma este jedno dieta a zanho ma podmienku,lebo nevyplatil nacas.a kde najdem nejakeho pravnika?

miskacharly
autor
19. feb 2014

@kofoluska Ma este jedno dieta a zanho ma podmienku,lebo nevyplatil nacas.a kde najdem nejakeho pravnika

anatalia77
19. feb 2014

@miskacharly tak ako to je s tymi detmi:
on ma s byvalou dve,pricom to jedno zije s vami,ma tam aj nejake podlznosti,podmienku,alebo
ma este dalsie dieta s dalsou zenou,tamma podlznosti,ci dokonca podmienku?

miskacharly
autor
19. feb 2014

@anatalia77 to druhe ma s inou,ale to neni snim.nevyplatil ho a ona ho udala.ale to je jedno,to s tym nesuvisi,ma podmienkuaa chcela by som vediet,ci ho za to mozu zavret ked neplatil tejto vyzivne,ked sa o dieta staral on.dakujem 🙂

miskacharly
autor
19. feb 2014

@kofoluska dakujem 🙂

monicm
19. feb 2014

@miskacharly toto bude fakt najlepšie riešiť cez právnika,tu sa neodvážim dávať laické návrhy,veľa zdaru želám