Zverenie do starostlivosti

luckaar
15. aug 2013

Ahojte, ako prebieha sud pri zvereni dietata do mojej starostlivosti? Moze sa otec odvolat? Moje podmienky vie, ale tak ktovie, co ho moze napadnut. Ziadost som podala 6.8., kedy to moze vsetko zacat? Dakujem za rady, hlavne tym, co si tiez takym presli ☹

sissy27
15. aug 2013

@luckaar no podstatné je, či s tým otec súhlasí... ak nesúhlasí, odvolať sa samozrejme môže, resp. je možné sa priamo na konci pojednávania vzdať odvolania (súd sa na to zvykne pýtať)...ak by žiadal o zverenie malého on, tak tiež musí preukázať vhodné podmienky, ale pochybujem, že by súd zveril tak malé dieťa otcovi bezdôvodne... ja som si podávala v novembri, prvé pojednávanie bolo v januári, ale záleží od vyťaženosti konkrétneho súdu...

luckaar
autor
15. aug 2013

@sissy27 zatial suhlasi, vie aj o alimentoch kolko chcem, aj o stretavani s malym ako casto a zatial v poriadku. Mne povedali ze mozno od septembra by to zacalo, alebo iba v septembri dojde predvolanie? to uz neviem

sissy27
15. aug 2013

@luckaar no predvolanie chodí tak cca mesiac vopred... a ja naozaj neviem, ako rýchlo pracuje ten súd, u ktorého to máte podané... inak je to záležitosť 20minút, ak obe strany súhlasia... a teda neviem, predpokladáš, že tvoj ex by chcel malého do svojej opatery? lebo si písala, že sa bojíš, že sa odvolá - ale proti čomu? že nesúhlasí s tým, aby malý vyrastal s tebou? to by ale znamenalo, že bude vyrastať s ním a to nie je sranda, každý polonormálny chlap si vie ľahko zrátať pre a proti... alebo sa odvolá proti výške výživného, návštevám?

lujza123
15. aug 2013

@luckaar no ja som podavala navrh na sud v januari a v auguste som ho stiahla lebo sme sa dohodli...za tych 8 mesiacov sa neudialo absolutne nic...

luckaar
autor
15. aug 2013

@sissy27 no mozno kvoli vyzivnemu, ci sa moze odvolat alebo navstevam, lebo som napisala, po vzajomnej dohode, tak neviem, co ho moze napadnut....spominal aj ze co keby ho chcel on do starostlivosti, ale to boli podla mna iba reci...snad

lianka2
15. aug 2013

@luckaar ako často chceš, aby sa mm stretával s dieťaťom? zaujíma ma to, lebo ja riešim podobnú situáciu. mm sa teraz síce tvári (máme pred pojednávaním), že dieťa chce vidieť každú nedeľu, a aj ho vidí, ale ináč jeho záujem je nulový, neopýta sa na ňu absolútne nič, či bola chorá, či jej idú zuby, či vie niečo nové, proste nič sa neopýta, ale tvári sa, aký ma strašný záujem. preto by som chcela, aby malú vídal čo najmenej.

luckaar
autor
15. aug 2013

@lujza123 mne ide hlavne o tom, aby som mala maleho vo vlastnej starostlivosti, lebo teraz ma na neho rovnake pravo ako ja a moze dojst ze na dva tyzdne ho chce k sebe alebo co

lianka2
15. aug 2013

@luckaar môj s výškou výživného nesúhlasí. v priemere má plat asi 1400-1500 eur na mesiac aj s odmenami kadejakými a že mám byť spokojná, ak mi dá 150 eur. malej nič nekúpil, odkedy som od neho odišla, tri hodiny sa s ňou pohrá každpú nedeľu a to je všetko.

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 akoze on mi dava 90e a to tiez zaraba okolo 1000e neviem presne, ma auto, ubytovanie v praci gratis...tak aj to ma stve a tiez malemu nic nekupuje, brava si ho kazdu sobotu do nedele a to je cele

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 zatial si pre neho chodieva kazdu sobotu a vrati ho nedelu, ale ja som mu nikdy nebranila, aby dosiel aj inokedy, len asi nechce....maly sa k nemu tesi, ja si aspon odpociniem, tak som to nechala na vzajomnu dohodu, nedavala som do ziadosti konkretny cas

lianka2
15. aug 2013

@luckaar no môj má tiež firemné auto, mobil, internet, zarába dobre, a nič malej nedá. akože nech si aj nechá, ale bojím sa toho, že ju začne podplácať hračkami, vieš aké sú deti, ja nebudem mať na rozhadzovanie a on, ako je u nich zvykom, jej kúpi kadejaké blbosti, keď bude väčšia a bojím sa, že nakoniec malá pôjde viac za ním, pritom čo sa týka jej výchovy a starostlivosti nepohne ani prstom.

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 jasne, chapem, jedine potom vysvetlit malej, ze tato je iba na hracky a ty na ostatne dolezite veci 🙂

lianka2
15. aug 2013

@luckaar ja som mu zatiaľ tiež ani raz nepovedala nie, pritom som preč od neho dva mesiace, ani do žiadosti som neuvidela zatiaľ ako chcem návštevné dni, ale prvý mesiac videl malú 4 hodiny. zrazu ju chce vidieť každú nedeľu. ale hovorím, záujem len naoko.

sissy27
15. aug 2013

@luckaar no ty ho poznáš lepšie, ja mu do hlavy nevidím, neviem ako bude reagovať a čo od neho čakať... ale ak si ho bráva na jeden deň v týždni, tak silno pochybujem, že sa bude trhať o to, aby bol malý v jeho starostlivosti...

lianka2
15. aug 2013

@luckaar no len kedy to malá pochopí a či vôbec. je to nespravodlivé. ty sa toho nebojíš? na jednej strane chcem, aby mala aj otca, ale myslím, že otec má javiť iný záujem. proste on by ma napr. ani k dr. nešiel s malou odviezť, lebo ja beriem výživné, tak sa mám starať ja.

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 tak ked len naoko, bude ho to drzat chvilu a budes mat klud potom

luckaar
autor
15. aug 2013

@sissy27 no sak to vzdy ked je nahnevany tak mi to vykrikne, ale pochybujem o tom, ze by mu ho aj sud dal, ved odisiel do zahranicia, ked mal maly 7 mesiacov, ja som na neho sama od malicka

lianka2
15. aug 2013

@luckaar kiežby. no jeho slová sú, že ako rozhodne súd, tak budeme robiť, že ak rozhodne súd, aby malú navštevoval každý deň, tak tak bude robiť, ak raz za dva týždne, tak bude robiť tak. kiežby ho to prešlo, lebo ako otec malej nemôže dať nič, nielen materiálne, ale ani morálne, lebo tak nerobil, ani keď sme boli spolu. ten čas, čo je s ňou teraz, mu tak max. vyhovuje.

lianka2
15. aug 2013

@luckaar ináč mne prišlo predvolanie na súd ohľadom rozvodu a zverenia malej do mojej starostlivosti cca mesiac a pol od podania žiadosti a pojednávanie vytýčili zas o mesiac od doručenia predvolania. ale vraj to závisí od vyťaženosti súdu. mne právnička povedala, že u nás to ide celkom rýchlo.

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 pri jeho zaujme a co mu kupil doteraz, sa toho zatial nebojim 😀 co mu kupil par ks oblecenia, spocitam na jednej ruke, hracky....no....strasne malo, takze nula bodov z jeho strany....a neboj sa, najdes si niekoho lepsieho a oblubi si ho mala, bude dobre 🙂 to aj ja pocuvam, ze on mi plati, aj prispevok rodicovsky dostavam, tak nech sa staram, och ...

lianka2
15. aug 2013

@luckaar no hrozní sú tí chlapi. veď ale to, že dostávame rodičovský a výživné, to nie je náš plat, aj keby sme to nedostávali, tak sa o deti staráme, lebo sme rodičia, matky. ich starostlivosť odoslaním výživného končí ako vidím.

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 ASI TAK, SI TO VYSTIHLA, ONI TO VYHRALI, S DETMI SA OBCAS POHRAJU A MOZU SI UZIVAT ZIVOT DALEJ

luckaar
autor
15. aug 2013

@lianka2 kazdy den urcite sud neurci, mozno tak kazdy druhy vikend...ja lutujem, ze som to nepodala hned po rozchode, lebo teraz iba stresujem, kedy to zacne a nech je uz po tom.....este mam stastie, ze teraz pracuje v inom meste a nenapadne ho hocikedy si povedat, ze beriem si ho na tyzden, lebo teraz by mal na to pravo ☹

lujza123
15. aug 2013

@luckaar
@lianka2 no baby tak s tym vyzivnym ste to vystihli...a bude trvat roky kym to deti pochopia ze preco tatinko kupi vsetko a mama nie lebo plati najom, skolu, oblecenie a vsetko ostatne. My mame takmer striedavku (kazdy 2 tyzden je u neho od stredy do nedele prip pondelka) a samozrejme neplati nic. Oblecko ma u neho zvlast a napr. skolku, lieky a pod platim ja. Len ja som si nasla cesticku.napriklad na zimu kupim bundu a on topanky. ..A pripominam mu to celu jesen ze este stale ma len tenisky a uz moze snezit. .....no a pri tych topankach uz ostalo celorocne tie kupuje vzdy on
Mala chcela odrazadlo tak som ju poslala za tatinkom a tolko sme mu pilili usi az ho kupil. Podobne plany mam aj s bicyklom..ked sa nauci na tom podedenom srote co ma tak dalsi rok bude paradny novy....
Lenze ja som musela ist touto mimosudnou cestou, bo z tych jeho oficialnych penazi co ma by bolo vyzivne tak 25 eur mesacne, najskor to bolo o hubu ale je tomu pomaly 3 roky a vztahy sa lepsia. Inac z takymto pristupom budem pokracovat. Si myslim ze netreba si davat servitku pred usta, deti niesu blbe, vysvetlim ze maminka plati to a to a tatinko zase kupi co bude potrebovat...tak apson bude drankat od neho...sa bude este chlapec zelenat ked si mala zmysli na zs ze chce chodit na tenis ci klavir...to su ine palky

luckaar
autor
15. aug 2013

@lujza123 tak tam je aspon vyhoda, ze ked zacne rozmaznavat, tak bude decko iba za nim potom zobrat hracky 😀

nelka341
16. aug 2013

@lianka2 tiez sa chcem rozvadzat. to si poslala ziadost o zverenie dieteta...spolu so ziadostou o rozvod?alebo sa to riesi kazde zvlast?

lianka2
17. aug 2013

@nelka341 ak sa chceš rozvádzať hneď, ako si odišla, tak je to asi jedno. ináč ak až o pol roka napr., tak zájdi na úrad práce podať žiadosť o predčasné zverenie dieťaťa do opater y a predčasné výživné. ja som tam bola, ale že keď sa idem hneď rozvádzať, tak sa to môže podať naraz. ale už by som to podala to zverenie skôr, nakoľko tri mesiace od odchodu mňa od muža máme až pojednávanie a za ten čas mi neposlal ani cent a do návrhu na rozvod právnička napísala, že výživné žiadame platiť po právoplatnom rozhodnutí o rozvode. neviem, či sa to vždy tak píše, ale v podstate tie tri mesiace som bez koruny a kým bude rozhodnutie právoplatné, tak to bude možno ďalší mesiac. ale ako píšem, môže sa to riešiť naraz.

martinasukennikova
6. sep 2013

Baby ked to tu citam ako keby tu pisete o jednom . Uplne su rovnaky. Ja som si myslela ze ked budem mat po sude tak ze bude pokoj. Alee kde zacal robit este viac zle.same vyhrazanie sudom a ze ake ma on prava . Soc.poslal na mna a podobne. A pritom od narodenia maleho neni s nim. Ani sa neopyta ci ie vsetko ok. Proste nic.A ked chcem peniaze ze mi.nahodne nieco chyba a potrebujem to surne tak.mi neda .lebo ved mi plati a dostavam matersku. Ze aj ja mam sat taky podiel ako dava on.a stale taketo blvosti trepe . Ja uz nevirm ako to mam toto vsetko ukoncit. Uz som na nerv.vsade ma sleduje len abyma odfotil ci nahodne neni syn niekde kde nemoze. Allebo tak. Vsetko co sa da pouzit na sude tak to zhana
Ale pritom malemu nic nekupuje ani pod stromcek ani kroku. Proste nic. Ked ho mamat tak ho ma 5 min a je ustaty a viac ho nema. Tak aka je toto spravodlivost na slovensku ked takymto stat umozni to dieta a maju neviem ake prava!!! Ked my sao tie deti 24 hod vkuse starame a este aby sme nespavali lebo sa bojime ci nam ich nejaky ...... nezoberu !!! A este jedna vec aky nazir mate na to keby vasho dietata dedko povie ze ved kasli na maleho spravis si druheho. A dokonca nema ani zaujem ho vidiet. To je choreee!!!

nelka341
11. okt 2013

@lianka2 uz som sa na to pytala ze co k tomu potrebujem a tak...len im je divne na urade ze preco chcem ist na sud 2x.kedze viem ze rozvod mi manzel nepodpise tak to bude dlho trvat,lebo viem ze bude vymyslat. tak chcem mat papier najprv na dieta ze ho mam ja.a potom to uz dufam pojde lahsie.