Zverenie maloletého syna otcovi

katarinka243
13. jan 2013

ahojte žienky 🙂 chcela by som sa spýtat .Je možné ,že ked mám priatela teda ex priatela nie manžela a sním syna chce si ho dat súdom zverit do osobnej starostlivosti. Lenže je nezamestnaný a býva u rodičov. Ja bývam vo svojom byte a som taktiež nezamestnaná . Myslíte si že má nejakú šancu aby mu ho zverili ? dakujem

eimuska09
13. jan 2013

Zmene umiestnenia dieťaťa predchádza mnoho udalostí, ktoré odôvodňujú rozhodnutie súdu v tom zmysle, že je dieťa zverené do výchovy druhého rodiča. V každom prípade sú to udalosti, ktoré preukazujú, že matka nie je schopná, alebo ochotná sa o dieťa postarať. Musí ísť o vyslovené zanedbávanie dieťaťa a to po všetkých stránkach. Pokiaľ sa matka o dieťa stará a zabezpečuje všetky jeho potreby nieje dôvod, aby súd spravil rozhodnutie, ktorým by podstatným spôsobom zasiahol do vývoja a života dieťaťa. Nie je podstatné čo chce ex priateľ ale je podstatné či je to na prospech dieťaťa. Takto sa na to pozerá náš právny systém. Súd môže zveriť dieťa do výchovy druhému rodičovi aj vtedy, keď rodič s ktorým dieťa je, zapiera rodičovské práva druhému rodičovi aj napriek rozhodnutiu súdu o stretávaní sa s dieťaťom. Hovorí sa tomu strata rodičovskej autority. Aj takémuto rozhodnutiu však predchádza často zdĺhavý proces dokazovania pred súdom. Ja osobne som počas mojej praxe zažila asi 3 rozhodnutia súdu o zverení dieťaťa do starostlivosti druhého rodiča. Pokiaľ sa o dieťatko staráte nemusíte mať žiadny strach.

anieli_1
13. jan 2013

@katarinka243 sudy uprednostuju matky vzdy .....aby islo dieta otcovi musi byt matka neschopna sa postarat teda psych.porucha aj to nie vsetky alkoholizms drogy atd alebo keby ho tyra a podomne 🙂

ifkael
13. jan 2013

@katarinka243 je mozne, ze bude ziadat striedavu starostlivost,nebala by som sa, zeby ho zverili jemu..

katarinka243
autor
13. jan 2013

hm ved práve ,že ja sa nebojím že by ho zverili mne. ale malý je na neho moc naviazaný a ked sa prvý krát od nás priatel odstahoval malý to zle znášal . preto tá obava teraz ked máme pred konaním

anieli_1
13. jan 2013

@katarinka243 kolko ma maly rokov? kamaratka sa teraz rozvadza a maju 2,5 roc dceru a jej muz jej povedalze jej nic nechce platit radsej chce striedavu a ona je proti a ked bola u nej ta pracovnicka zo socialky tak povedala ze pokial su neni za obaja rodicia tak pri malych detoch to sud neodsuhlasi........

katarinka243
autor
13. jan 2013

už mal tri roky 🙂 aj ja som navrhla striedavú o tej nechcel ani počut . potom som povedala tak smola ostáva u mna a on že nie on ho chce a nechce ani výživné. ja nemám problém aby ho mal on viem,že sa vie o neho postarat. ale býva u rodičov a ked si nájde robotu bude sním babka a stým ja nesúhlasím

anieli_1
14. jan 2013

@katarinka243 a co si myslis ze preco to tak vymysla ze ho chce a hotovo?ako medzi mnou a mm je to vselijak ale mi hned povedal ze keby nieco tak urcite chce aby som mala deti ja....ja si myslim ze dieta by malo vyrastat s matkou (cest vynimkam) podla mna je to taky zakon prirody....