Zverí mi súd dieťa, keď nemám príjem?

26. okt 2022

Myslíte, že mi súd vyhovie, alebo mi môže zobrat dieta, ked byvaly môže povedať ze sa nemám ako postarať o dieťa kedze ešte nemám prijem? Myslíte, že by súd vyhovel mojej požiadavke? A maly ste problém nejaký na súde, ked prišla kolizna za vami pozriet sociálne prostredie maleho v novom bývaní kde mam novy vzťah ( je rozvedeny a ma každý druhý víkend syna?) v júli mal napr. Každý víkend keď jeho ex isla na dovolenku. Vychádza s malym dobre. S terajším priateľom o 3mes budu 2r co spolu sexuálne nežijeme, n3travime spolu čas, nechodíme na výlety spolu sa nevolame si aj keď som bola mesiac preč pri rodine. Okrem syna nemáme nič spoločné. Prosím ako mam dokázať na súde, ze ma psychicky týral aj jeho otec keď je to slovo proti slovu? Do akje odby prislo rozhodnutie to súdu od podania žiadosti a ci ste tam boli prítomni? Ďakujem baby za rady

pribinak
26. okt 2022

Prečo nemáš žiadny príjem? Nechodíš do prace? Nemáš ani len brigádu?
Vieš, to je zvlastne, lebo sudca sa tá naozaj môže opytat že ako zabezoecujes výživu dieťaťa

autor
26. okt 2022

@pribinak poberám ešte rodicak do februára ešte nie som odídena lebo Vianoce nechcem byť v strese to vydržím. Zle si ma pochopila keď budem podávať žiadosť, tak už nebudem mať príjem, kym si niečo nenájdem. Preto chcem v žiadosti udať ze ci nemoze vyhovieť, ze by som na prijatie do skolky nepotrebovala jeho súhlas lebo isto mi ho nedá, aby docielil, ze si nenájdem prácu

pribinak
26. okt 2022

Ja som to pochopila tak ako si napísala. Tak píš zrozumiteľnejšie a dostaneš aj presnejšiu radu

syslik81
26. okt 2022

byvas s ex ale mas noveho priatela kolizna uz o nom vie dieta o nom vie .. s terajsim nespis len 3 mesiace.. takze novy vztah je naozaj noby -a to tam ides rovno byvat? teda vlastne az po vianociach aby si nemala stres.. holka zlata ty si daj dokopy zivot..a neskac odchlapa k chlapovi ..

tulik123
26. okt 2022

@syslik81 napisala ze o 3 mesiace budu 2 roky co nespava s terajsim.

syslik81
26. okt 2022

@tulik123 aha pisala tak nezrozumitelne ze som to zle precitala.. kazdopadne o par tem nizsie pise ze uz odchadza tu zas az po vianocich .. cle domotane ..

mandarinka555
26. okt 2022

Prosím ťa, môžeš to napísať po slovensky? Tejto hatlanine fakt nerozumiem...

autor
26. okt 2022

@syslik81
@mandarinka555 zle mi píše mobil. Ja po slovensky písať viem, aj kde sa dávajú čiarky. Nepísala som to na notebooku, tak samé mi aj slová písalo. Ze o 3 mesiace budú 2r co spolu nespime s terajším a co som s nim ešte.

autor
26. okt 2022

@syslik81 nepochopila si ma. Precitaj si nižšie koľko s terajším nespim. A práveze si dokopy život chcem dat, lebo s terajším sa psychicky trápim. Keby, ze viete, čo všetko tu zažívam. Neriešili by ste moje písanie, čo mi blbne mobil. Takže tak.

autor
26. okt 2022

@tulik123 presne. Dobre si pochopila.

ukulela
26. okt 2022

S terajsim zijes, aj ked nespis, uz ho volas aj ex. Mas popri nom novu znamost, zjavne intenzivnu, ked sa pozna s dietatom a stahujes sa rovno k novemu. Takze mu dokazatelne zahybas... holka, brzdi. Zo vztahu do vztahu. Cele zle. Otec dietata moze pokojne ziadat striedavku. A mozno by aj uspel....

simona20201309
26. okt 2022

Ak to takto odprezentujes aj na súde, tak to budeš mať fakt ťažké. Ťažko uveriť, aká si bola tyrana, keď si mala čas na milenca....asi každý si uz urobí názor

autor
26. okt 2022

@simona20201309 nesudte ma, keď ma nepoznáte a vôbec nemám milenca, lebo sme spolu nespali. Ale to vam nebudem vysvetlovat ja nemám kde ist lebo moja rodina žije mimo SK a to by bol únos a toto je dobrý kamarát dlhoročný a zakubiki sme sa už to není len kamarátstvo. A pomôže mi finančné kym sa postavím na nohy. A nepoznáte terajšieho priateľa keď vám o ňom napisem sa vám možno rozum zastaví aky je, úžasný 'otec a potom ma sudte ja som nespala s tým novým sa poznáme roky a nemám tu co komu vysvetľovať chcela som rady, nie aby ma človek súdil keby ste vedú v akých podmienkach žijem tak by ste ma lutovali a začali pisat bal kufre a chod preč ale nebudem to tu písať

ukulela
26. okt 2022

Lenze zo vztahu do vztahu je to najhorsie riesenie. Fakt. Cele zle.

autor
26. okt 2022

Nebudem tu všetko písať. Ale maly bude mať 3r a ani raz s nim nebol na ihrisku, nekopal loptu. Kocikoval ano raz sám aj to keď sme sa pohadali. Viac ako pol h s nim nebol a to nidky nie sám vždy keď je tam svokra alebo svokor. 3x keď s ním bol ale bola blízko aj iná osoba a 3x ja ale par metrov ďalej mal úraz raz skoro zlomil nechtiac zápästie raz sa dusík a raz hlavnú buchol preto nevie byť asi sám lebo si necbec ale sú je vedomý ze nemá rýchle reflexy alebo ja neviem co. Ani rar sa s ním nefotil sám od seba. Co ma v mobile s nim fotky, tak odomna ci som fotila ja. Na vianoce sa s ním nefoti, narodky nefoti ale ani maleho nie, ze len spolu. Keď ideme do certra je len na mobile nejde sa sním kus pohrať. Tak ma nesudte keď neviete aké to mam. Dlho som rozmýšľala odist len som sa bala ho a teraz je ze som sa zaľúbila do niekoho koho poznám roky cize to nie nojva známosť ako písete a kde pôjdem bez príjmu? Kym si niečo nájdem. Bola chyba si tu pýtať rady.A isto súdia tie, ktoré majú milencov bez urážky. Co je to za doba súdiť niekoho, koho nepoznáte a jeho situáciu. Je mi z toho zle.

simona20201309
26. okt 2022

Ja ta vôbec nenudím, píšem len môj názor z toho, co si napísala tu. Samozrejme, nepoznáme podrobnosti. Len ti píšem, ako to celé vyzerá z toho, čo si napísala. Upozornila som ta, ze na súde to nebude dobre vyzerať. Odporúčam dobrého právnika.

autor
26. okt 2022

@simona20201309 dik za radu

autor
26. okt 2022

Raz povedal, ked som už čakala jeho dieťa. Ze rodičia mu sľúbili dom keď vraj si založí konečne rodinu a ze brata vyplatía. Tak vypocitavost a ma isto využil. Co je ró za človeka ktorý nemá rád chlpy psa a ani v aute by psa nikdy nemal a kym som neohotnela a celé tehu s nami spal v posteli posielal fotky ako ho ma v aute ké m la mimo SK a po pôrode zmena, ze si neželá yaby len na poschodie išiel nie to na gauč a niekd yho nehaldka. Tak aká je to pretvárka. Kým nezíska to co chce? Ale už ťažko plakať nad rozlietym mliekom

simona20201309
26. okt 2022

Nemáš najmenší dôvod urážať sa, ani tak reagovať. Súd určite bude skúmať podmienky pre malého. Takže na to sa určite priprav. Matke vezmú dieta len keď je naozaj preukázateľne neschopna postarať sa o dieťa (alkoholicka narkomanka, bezdomovec,....)
Toho sa báť nemusíš.
Dokazovanie psychického týrania je veľmi náročné.

simona20201309
26. okt 2022

Prepáč, s tým psom je to smiešne. Nedala si si nejaký ten pohárik? Posledný príspevok je totálne nezrozumiteľný. Ale čo je to za človeka, co nemá rád psa? Normálny človek. Nie každý má rád psov. To ze nemá rad psie chlpy absolútne nesúvisí s ničím v tejto téme......

simona20201309
26. okt 2022

Súdiť kvalitu otca podľa toho, koľko krát sa s nim fotil a koľko krát ho kocikoval?
Snažím sa ta nesudit, ale robím si mienku o tebe, o vašom vzťahu a celom tomto príspevku.....

autor
26. okt 2022

@simona20201309
@simona20201309 končím nejdem tu už písať ako žijem, lebo to bola chyba tu napísať. On je manipulator. Tým psom som chcela povedať ze sa na začiatku vzťahu pretvaroval

autor
26. okt 2022

@simona20201309 sak co je to za otca co keď sa mi vlastný syn dobíja na wc a kričí mami táto je zamknúťy a on ze nemôžem som online. Viidm že ste mnou zaujaťa a držíte str jemu

autor
26. okt 2022

@simona20201309 a co je podla vás kvalita otca? Nehrá sa s ním, nebol s nim nikde sám. Viidm že ste názoru ze len muž je na peniaze ze zarobiť a rodine sa nevenovat

autor
26. okt 2022
syslik81
27. okt 2022

nrnapisala nic zle co by ohrozovalo teba ci dieta ... to ze nechce psa v postely alebo sa nehra s dietatom-to robi vacsina .. keby to bol taky manipulator a despota utekas od neho hned a nie ze cakas do vianoc-dozvi odkedy.. aj na to vsetko bude sud prihliadat ... ako sud rozhodne ti nik nepovie kedze celu pravdu nevieme a trebalo by aj nazor druhej strany .. kazdopadne sa bude prihliadat aj na to ako sa chovas ty ...

drahomirrra
27. okt 2022

1) Nauc sa pisat. Pises ako Tatar, neda sa to citat.
2) Vase eskapady, co ste pozazivali ako partneri nemaju vplyv na stanovenie prav a povinnosti rodicov k maloletemu. Otec ho zjavne netyra, a to, ze sa staral malo nie je dovod mu pbmedzit prava. S tym, ako skaces od jedneho na druheho by som tvojmu ex schvalila striedavku. Co ty chces vobec riesit bez prijmu? To nevies pockat, kym maly dovrsi 3, das ho do skolky, zamestnas sa a potom budes koncit vztahy a utekat ku dalsiemu chlapovi? Jezisi baby, nemate ani hrdost, ani peniaze, ani uspory, ani kusok rozumu.

ibrunova
27. okt 2022

Prepáč, ale najhoršie, čo si mohla urobiť, bolo hneď si naraziť ďalšieho chlapa.

majka99999
27. okt 2022

Prepac, ale na sude ta tiez budu sudit ako my tu, ci pojdes so sudcom/sudkynou na vikend na chatu, aby spoznali tvoj charakter? Ten prvy prispevok je hrozny, ved si po sebe precitaj, co si napisala a potom to odosli. Tyranie mu nedokazes, on moze poukazat, ze ty sa flakas s milencom, ty povies, ze on ta/maleho tyra, dokazy nemate ani jeden v podstate, tak to vyzera, ze spinu hadzete po sebe a kludne to moze skoncit striedavou starostlivostou. Ze doteraz sa extra nestaral, nevadi. Nemas spravu z pohotovosti, ze mal uraz, takze zase ziadne dokazy. Mimochodom, moj muz tiez nejako nase deti nefotil prve 3 roky, ani teraz extra nefoti, len ked idu sami na bicykli. Preposielam mu foto. Z toho popisu mi to nepride ako tyranie, doniesol peniaze? Doniesol. Kym si na rodicaku, tak to je jeho hlavna uloha, este povedz, ze kazdy den neumyl dlazky a nevstal 5x k novorodencovi v noci... Nie kazdy otec je rovnaky. Vela muzov si najde cestu k detom az troska neskor. To, ze si vo vztahu nestastna, neznamena, ze ta priarel tyra. To, ze syna nestiska 10x denne, tiez nie je tyranie, pravdepodobne ma taky vzor z domu. Ked si od neho neodisla, kym si mala rodicak, tak ako chces odist od neho, ked nebudes mat ziadny prijem?
Co ti take urobil dotycny, ze s nim uz 2 roky nespavas? Konkretne nieco.
Inac, ja psov nemusim, najma nejakeho vacsieho, mala by som iba na dome strazneho, ziadne spanie v posteli, u mojej domacej sa obcas vyskytol kokerspaniel, akoze zlaty bol, ale smrdel stale. Skrecok alebo nejaka andulka ok, ostatne len ak to moze byt mimo domu.

autor
27. okt 2022

@majka99999 už aj lutujem, ze som tu napísala. Co som čakala? Samé odsuzovacky. Nik to nevidí mojimi očami. A peniaze mi nedáva. Ani cent, ze napr.co zarobí a keď si vypytam co i len 5e hneď ze načo. Z rodicaku keď si len šampón kúpim, tak hned ze to patrí malemu, ze ho okradam. Nechápe, že je to príjem dieťaťa a matky. A ze žena sa ma obliekať podľa neho.