Zvýšenie výživného

11nana11
12. máj 2013

Nenajde sa medzi vami niekto komu zvyšili vyživne aj ked otec deti je vo vykone trestu za vyživne?Alebo ak je otec deti nezamestnany?Dakujem za prispevky 🙂

lilly0812
16. máj 2013

@11nana11 Ahoj, asi Ťa nepoteším, ale ak je otec nezamestnaný ťažko Ti schvália zvýšenie výživného, skôr je možné, že návrh zamietnu. Mne určil súd ako slobodnej matke výživné na ročné dieťa 26,65 € . Žiadala som 100 € no to mi zamietli, pretože v čase pojednávaní bol nezamestnaný a podľa informácií exekútora stále je. Keďže neplatí ani tých 26,65 € (neplatí od decembra 2011, doteraz nezaplatil ani cent). Súdnemu exekútorovi sa zatiaľ nepodarilo nič vymôcť, keďže podľa všetkého nepracuje. Akonáhle zistia, že pracuje môžem si vraj podať návrh o zvýšenie výživného, ale podľa právničky kým bude súdny proces môže o prácu prísť a návrh zamietnu. V máji sa už proti otcovi začalo trestné stíhanie.

Viem, že som Ti asi moc neporadila, ale skús sa poradiť s právničkou, ale za tých podmienok Ti zvýšenie zrejme zamietnu.

11nana11
autor
16. máj 2013

dakujem,moj ex je uz za vyzivne zavrety ale zistila som ze pobera invalidny dochodok.Takze skusim to podat a dam ti potom vediet ako som dopadla.

lilly0812
17. máj 2013

@11nana11 ahoj, na davky mu exekutor nesiahne.

victory1
17. máj 2013

@lilly0812 blbost, exekutor moze vykonavat aj zrazky z invalidneho dochodku... 😠

victory1
17. máj 2013

@11nana11 kludne si daj narh na zvysenie vyzivneho, ak je aspon rok odvtedy, co ti vyzivne urcili. V navrhu sa vebec nevzrusuj tym, ze on je vo vykone trestu. Aj tam moze byt pracovne zaradeny a mozu mu strhat na vyzivne. Celynavrh formuluj tak, ze dieta je vacsie a zvysili sa potreby na jeho zaopatrenie.
Ak by to aj chytila do ruk sudkyna, ktora sa teda "podla svojho svedomia a vedomia" rozhodla, ze to zamietne, nic nestratis, vyzivne je oslobodene od sudnych poplatkov 😀

lilly0812
17. máj 2013

@victory1 Vazne? Exekutor cez ktoreho riesim vymahnie vyzivneho tvrdi, ze na ziadne davky siahnut nemoze. Aka je potom pravda?

victory1
17. máj 2013

@lilly0812 Smrtelne vazne, zrazky sa mozu vykonavat nielen zo mzdy, z odmeny za vykonanu pracu, ale aj z invalidneho dichodku, zo starobneho dochodku, aj z vdovskeho...nech si to pan exekutor nastuduje☹

victory1
17. máj 2013

@lilly0812 jo a dokonca aj z PN - z nemocenskych davok....ale zas nie si davky ako davky, napriklad z materskej moze, z rodicovskeho uz nie a ked je niekto na UP a len na socialnych davkach, tak tie nemoze..zalezi na tom o aku davku ide, ale z dochodkov sa zrazky vykonavaju na 100%!

11nana11
autor
17. máj 2013

Bola som za právnikom a poradil mi ze mam návrh podat a ziadat sud o presetrenie ci v base moj ex pracuje alebo nie.Vzhladom na to ze posledne pojednavanie o vyzivne sme mali pred 7 rokmi mam navrh podat.A hlavne sa zmenili pomery a starsia dcera ide na strednu.Viem ze to potrvá ale dám vam potom vediet ako som dopadla.Inak momentalne poberam nahradne vyzivne na dve 12 a15 rocne deti spolu vo vyske 70 eur co si myslim ze je hrozne málo.