Zvýšenie výživného a dokladovanie bločkami

nikimax
16. dec 2017

Dobry den, potrebujem poradit....Poziadala som o zvysenie vyzivneho, pojednavanie bude v januari 2018. Som mama 3 deti, zijem sama s detmi v najomnom byte....Jeden syn je ZTP.Poberam opatrovatelsky prispevok necelych 300e + nejake kompenzacie ZTP a rod. prid...Otec je zamestnany, dokladoval prijem 790 e.Doteraz platil (cez exekutora) 350 e. Nastupom dcerky do prveho rocnika som poziadala o zvysenie, Ide mi hlavne o stravu, pretoze po uhradeni vsetkych nakladov spojenych s byvanim (300e), straveniek ,skolskych poplatkov, PZP na auto, pohonne hmoty, internet, telefon atd. mi zostava na stravu ani nie 200 eur na mesiac, co je likvidacne a nebyt mojej mamy.....Ide o to, ze potrebujem vydokladovat zvysene naklady.....blocky mam takmer vsetky za posledneho roka a pol - obrovska hromada....Su dost dlhe, nedostanem to na A4, potrebuju ich styri krat pre socialku, sud, protistranu ....mozem ich zohnut? Musim vraj vybrat jeden mesiac a to vsetko prefotit, pride mi to ako sci-fi.....Tak isto napr. oblecenie,obuv.... to nekupujem kazdy mesiac- pre vsetkych....Spadaju tam aj napr. pre mna osobne veci? Prip. do bytu?( obliecky, kobercek atd.)??Mam na to 10 dni dat to nejako dokopy, tak dakujem za kazdu pomoc, radu a skusenost....poslem srdiecko 🙂

majkeel
16. dec 2017

Som zvedavy na rady. Mat tolko deti v dnesnej dobe, jedno pzp, nemat vlastne byvanie a nechodit k tomu este do prace ...
Pride mi to iba tak, ze sa musis zamestnat. Ex Ti uz plati polovicu platu, tiez musi z niecoho zit. Druhe co ma napadlo je opatera starych ludi v rakusku (turnusy 2+2 tyzdne), deti nechat na 2 tyzdne mame a dostanes okrem platu za opateru navyse pridavky na 3 deti - skoro 600 eur plus mozno rakusky stat prispeje aj na pzp dieta.

lasina
16. dec 2017

@majkeel to som zvedavá aj ja,chlapovi ostane 440 eur,to tiež nie je veľa.Chapem že žena sa stará o deti ,ale kurňa načo tri keď nemám kde bývať a dať im čo do úst.A čím budú staršie,tak tým budú väčšie výdavky. Neviem či mu odklepnu väčšie výživné.Tiez musí z niečoho žiť.

silverrko
16. dec 2017

@nikimax Ano je to hromada za prefotenie min 20euro tiez som dokladovala nieco podobne na sud original si nechaj a vezmi na pojednavanie keby sudca pytal.Jedina moznost prefotit u znameho za kolac....

silverrko
16. dec 2017

@nikimax ano napis mimoriadne vydavky-ako zariadenie detskej izby a pod kludne tam tie blocky daj aby mal sudca skutocny prehlad +lieky a pod.
dalej vydokladuj mesacny prijem+najom za pol roka rozhlas elektrina a pod

nikimax
autor
16. dec 2017

@lasina
@majkeel co mate s byvanim??? byvam v mestskom byte....moja praca je opatrovanie ztp syna, chodi do skoly len na 3 hodiny {4 vyucovacie)-.....lasina, ked nas otec opustil kvoli frajerke, tak deti uz boli na svete, a do brucha si ich naspat nenapcham, tak toto neries, to sa ma dost citlivo dotyka, vedeli obaja pocet deti....nikto ste mi nepomohli ani tuk k mojej otazke.....sudkyna vravela, ze tam je priestor na zvysenie, tak idem za tym...majkeel, ja nemozem za to, ze nas stat si ceni opatrovatela ZTP osoby na ledva 300 eur.....to hovori samo za seba.....

silverrko
16. dec 2017

@nikimax ku mimoriadnym vydavkom mozes zaradit lieky oblecenie obuv benzin oprava auta vylety zariadenie do domacnosti ....proste skutocny zivot a jeho naklady

trinneo
16. dec 2017

S tymi blockami to bude papračka, ale je to presne tak, ako píšeš.
Treba to urobiť postupne a organizovane - strava postupne podľa mesiacov a áno môžeš ich pozohýňať ale tak, aby bolo vidieť sumy a ísť pekne od 1. dňa v mesiaci po posledný a ponaliepať na A4 a pospájať jednotlivé mesiace. Potom osobitne riešiť drogériu, oblečenie, obuv, lieky, a rôzne ..... A potom tieto A4 naskenovať a vytlačiť v potrebných počtoch rovnopisoch. Dobre je dať výpisy z účtu, kde je vidieť mnoho výdavkov a aj vlastne príjmy. A áno treba vo viacerých rovnopisoch... Bude to zložité a možno sa sudca ani na to nepozrie, ale bohužiaľ treba to... Potomm odporúčam ešte urobiť osobitnú tabuľku - prehľadnú, kde bude vidieť priemerné mesačné výdavky a príjmy, aby sudca mal zjednodušenú robotu...

silverrko
16. dec 2017

dajn takto strava:,,,,,,,,,spocitaj napis sumu
mimoriadne vydavky:,,,,,,,,,,spocitaj napis sumu
najom elektrina atd.........spocitaj napis sumu
skutocny mesacny prijem,,,,,,,,,,,,
skutocne mesacne naklady,,,,,,,,,
hotovo+pripni blocky

silverrko
16. dec 2017

a este som zabudla sudcu bude zaujimat aj majetok +pripadne pozicky

nikimax
autor
16. dec 2017

@silverrko ano, nechal mi na krku pozicku, ktoru som este splacala vyse roka po jeho odchode zo spolocnej domacnosti.....odmietol uhradit polovicu, doklad mam....

silverrko
16. dec 2017

@nikimax to tam tiez daj ze platis tu pozicku ku najme elek. a pod mesacne .Vsetky jednotlive polozky si spocitas (strava,najom elek.pozicka,mimoriadne naklady)
a vyjde ti skutocna suma-skutocne mesacne naklady a aky mas skutocny prijem-je to jednoduche +pripnes blocky

silverrko
16. dec 2017

@nikimax aby si nezistila nakoniec ze carujes😉 na konci budes vidiet ako ti rodina pomaha

silverrko
16. dec 2017

@majkeel tymto by som si ista tak nebola ak pracuje aj babka kedze doch.vek je aky je kde by to dieta dala na 2 tyzdne ? potrebuje starostlivost 24h denne.Pravdepodobne nic ine neostava

nikimax
autor
16. dec 2017

@silverrko dakujem ti za pochopenie situacie.....idem to robit podla tvojej instruktaze 🙂 material mam k dispozicii, tak verim, ze to dam....A ano, mas pravdu, uz teraz zistujem, ze carujem....nechapem ako som to dokazala zvladnut, som na seba vlastne pysna....prvu kopiu vsetkych blockov urobim teraz cez vikend a rozmnozit to dam do kopirsluzby....

silverrko
16. dec 2017

@nikimax nie je za co takto by ti to poradil aj pravnik len za poplatok😉drzim palce

nikimax
autor
16. dec 2017

@silverrko 🙂)) len nech mi nedojde farba v kopirke.... 🙂 to je celkom palka.... 🙂

nikimax
autor
16. dec 2017

Takze farba dochadza.... ☹

katharines
16. dec 2017

A odkial si? Mamicky v okoli by ti iste pomohli. Ved kopirku maju uz mnohi. Vela stastia si skvela mama.

nikimax
autor
17. dec 2017

@silverrko Tak a mam to hotove....idem to hodit do tabulky.....ten vysledok ma skoro prekotil :-O
@katharines dakujem za podporu, robim, co sa da....dnes to doklepnem... 🙂

silverrko
17. dec 2017

@nikimax 😂 verim obcas treba zhrnut aj bezne a clovek vie kde tie peniaze miznu hned....drzim palce a krasne vianoce celej rodine zelam 😉

nikimax
autor
17. dec 2017

Dakujem vsetkym, co mi poradili a pomohli.....uz mi zostava len verit, ze moje argumenty budu pochopene a prijate....a sud spravodlivy.... pekny den vsetkym 🙂

nikimax
autor
18. dec 2017

Keby niekto do buducna potreboval, tak davam sem polozky, ktore som zaradila ja: REALNE NAKLADY..1.Byt+ energie, 2.internet 3.Stravenky-deti 4.Kom. odpad 5. Telef. pausal 6.PZP auto 7.Strava, drogeria, hyg.potr. 8. Poh. hmoty 9.Domacnost, ine 10.Poplatky skola, ZRS 11.Skolsky klub, kruzky 12. Odevy, obuv deti....verzus....SUCASNY PRIJEM: 1.Opatrovat.prispevok 2.Kompenzacie ZTP 3.Rodinne pridavky 4. Sucastne vyzivne.....podtrzeno , secteno.....

mattuliatko30
20. jún 2018

@silverrko
@nikimax ahojte , môžem sa spýtať..ako sa rieši zvýšenie výživného...som rozvedená už tri roky...staršia mi teraz ide na strednú školu..mladšia je už na druhom stupni...s ex sa nedá dohodnúť na zvýšení..nakolko stále tie jeho nemám,,,,nedám...pritom robím na živnosť...a viem že zarobí dosť...mám nárok na zvýšenie?..len problem budu tie bločky...niečo mám ale málo...vôbec ma nenapadlo odkladať si za veci bločky..len niektoré mám topanky..alebo oblečenie...drogériu a iné veci vôbec...čo všetko sa tam musí zdokladovať?...veď musí byť viditelné..že náklady zrástli..ved deti rastú...och...teraz neviem ako mám pokračovať...chcem sa poradiť s právničkou...

nikimax
autor
21. jún 2018

@mattuliatko30 napisem ti IP, jasne, ze mas narok teda aspon u tej, co ide na strednu...

nikimax
autor
2. okt 2018

Po case sa ozyvam znova....moje argumenty a blocky padli na urodnu podu....vyzivne na deti bolo zvysene o 50 eur....

mattuliatko30
3. okt 2018

@nikimax ahoj..ja som tiež pochodila dobre...a zvýšili mi..a ani som nedokladovala...stačili argumetny...