Zvýšenie výživného na vysokoškoláčku

domiiiniii
23. jan 2022

Dobrý deň, ja by som potrebovala pomoc ohľadom výživného. Potrebovala by som vzor na zvýšenie výživného pre vysokoškoláčku, nakoľko som nič takéto nenašla na internete.
Ďakujem za odpovede!

lenvam
23. jan 2022

@domiiiniii a aký vzor hľadáš? Musíš zájsť na sociálnu a tam spísať žiadosť o zvýšenie

kate211
23. jan 2022

@domiiiniii Vzor najdes aj na internete. Pokial sa jedna o dospelu osobu, ziadat o zvysenie vyzivneho by mala sama.

domiiiniii
autor
23. jan 2022

@kate211 ano, sama chcem, len nic som nenasla ze ako to mam napisat, ako ma vyzerat

domiiiniii
autor
23. jan 2022

@lenvam ja to chcem napisat doma a poslat na okresny urad

kate211
23. jan 2022

@domiiiniii Ty si ta vysokoskolacka, ktora ziada zvysit vyzivne? No spis to kludne volnou formou. Nezabudni spisovu znacku, pod ktorou sa upravovalo vyzivne naposledy a pred akou dobou sa naposledy vyzivne upravovalo. Uved informacie ci otec ti plati pravidelne. Napis dovod, preco chces zvysit. Popis svoje vydaje a ako sa ti zmenili pomery, situacia od doby, kedy bolo vyzivne urcene naposledy. Odosli na okresny sud.

cacianka
24. jan 2022

Neverím že by študentka VŠ nenašla na nete vzory a nevedela napísať 1 list....
Aj tu na koni je skupina Právne poradenstvo a mrte rád. Pohladaj lepšie a zvládneš to.

ibrunova
24. jan 2022

@domiiiniii na okresný úrad?

cacianka
24. jan 2022

@domiiiniii čo s tým má okresný úrad ?

domiiiniii
autor
24. jan 2022

@cacianka nič, pomýlila som sa

simca06022011
24. jan 2022

https://www.google.com/search?client=firefox-b-...
google ti vyhodi, hned prve je vypisovacie pdfko, clanok z financie.sk to mat iez opisane - podla toho ides a vo worde napises ziadost. treba tam dat navrhovatela/odporcu, strucne popisat stav, vydavky/prijmy, aj druheho rodica... alebo kuk tu do skupiny pravnickej.
Pisla som to pred xy rokmi sama a v pohode, sud potom trval tak 15minut a vybavene.