Zvýšenie výživného pol roka po rozvode?

ssiss
25. aug 2019

Môžem požiadať o zvýšenie výživného aj pol roka po rozvode? Bývalý sľúbil, že bude dcéram prispievať okrem výživného polovicou na ďalšie nevyhnutné veci,len na to akosi zabudol. Pracuje na 6 hod.uväzok,takže má peniaze na účet,ale aj "do ruky".

ildiko36
25. aug 2019

@ssiss ja viem ze po rozvode kazdy druhy rok mozes poziadat ked si podpisala suhlas o vyske vyzivy.. kolko ti bude prispievat..co ste sa vy dohodli neviem ..ci sa da skor ked nesplna svoje sluby😏

deti95060810
25. aug 2019

zvýšenie môžeš požiadať napr. ak dieťa nastupuje do MŠ, na prvý stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ, na strednú školu alebo učňovku, na vysokú školu...
tak isto napr. aj pri strate zamestnania....

draik
25. aug 2019

Ak sa pomery nezmenili, návrh je odsúdený na neúspech. Otec má platiť len to, čo mu je určené v rámci výživného. Ostatné je na jeho dobrovoľnosti.

ssiss
autor
26. aug 2019

Čiže neobstojí ani zmena bývania? Bydliska?

ssiss
autor
26. aug 2019

@ildiko36 ďakujem za odpoveď.Peniaze on má.Len ma chce potrestať, keďže som ja podala žiadosť o rozvod.

ildiko36
26. aug 2019

@ssiss nahodou sud ti nenavrchol väčšiu sumu ako ste sa vy dohodli?..lebo aj ja som tak dopadla..jemu vypocitali pred 11r.na 165eur..jasne ze stym nesuhlasil..sme sa dohodli na 50 eur a potom este kupi co potrebujeme..na zaciatku aj tak robyl..lenze casom postupne prestal kupovat veci..po par rokoch som ho poziadala nech da 80..a ked zacala chodit do skoli 120eu..mam naneho svoj nazor..reprezentuje stranu rodina sme.... a isiel na volby na starostu mesta ..prachy ma😏a na svoju dceru musim pitat kazdy mes peniaze..co naposledy meskal 3mes.mam 100 chuti mu napisat na fb kommentar kde politikom sa pcha do zadku..ale.by som sa len zosmiesnila....nestoji za to..zaplatil 1mes..a stale dlzi....ale ja to necham tak..nech je spokojny..niepotrebujeme jeho peniaze

ssiss
autor
26. aug 2019

@ildiko36 co su toto za muži?..ach.Len ženu potrestať.Veď nech sa zodrie.

ssiss
autor
26. aug 2019

@draik Dobrovoľnosti a charaktere. pomery sa zmenili.Byvam a dievčatami v byte.Su tu vyššie výdavky ako boli pri rozvode

maciatkolulu
27. aug 2019

@ssiss koľko majú deti rokov+ kde ste bývali pred polrokom? Teda v čase rozvodu?

ssiss
autor
27. aug 2019

@maciatkolulu dievčatá majú 13 a 14.Pred rozvodom sme bývali v rodinnom dome.Museli sme ho predať lebo bývalý chcel polovicu.Teraz bývame v byte na sídlisku.Z mnohého som musela ustúpiť.Aby súhlasil s rozvodom.Dcery idú do vyšších kategórií v športe.On sľúbi,že prispeje a potom sa vyhovára,že nemá.Dcere napr.slubil,že jej dá polovicu na tábor.Zaplatlia som 240 €.Doteraz polovicu nedal.Iba výhovorky.Bojim sa,že toto bude stále.Jeho cieľ je má trestať.Aby som to proste nezvládala.