Zvýšenie výživného pre maloleté dieťa aj napriek neplneniu si vyživovacej povinnosti.

petus113
9. sep 2019

Ahojte. Chcela by som sa opýtať či mi súd zvýši výživné na maloleté dcéru ktorá od budúceho septembra nastúpi do školky aj napriek tomu že otec si neplní vyživovaciu povinnosť. Ďakujem za odpovede.

deti95060810
9. sep 2019

dávaš moc dopredu, však ešte len nastúpi o rok...Takže mala by si nárok, ale je to moc dopredu...Stačilo požiadať až keď dieťa začne chodiť do MŠ, nakoĺko až vtedy budeš vedieť o koľko sa ti zvýšili výdavky na dieťa...

stela01
9. sep 2019

@petus113 vyrieš si najprv aby si plnil vyživovaciu povinnosť Teraz .

stanulienkat
9. sep 2019

Ex treba exekuovat

petus113
autor
9. sep 2019

Exekútor ho rieši, a tak isto je podané obvinenie za zanedbanie výživy.

Viem že to je ešte skoro dávať na súd ale chcela by som tak o pol roka keďže na jedno súdne pojednávanie som čakala 7 mesiacov

svettii
9. sep 2019

Tak zvýšiť asi zvýšia ale neviem či to bude mať nejaký význam ak sa ti na to kašle. Samozrejme riešiť to treba, nenechať to len tak ale moc si tým asi nepomôžeš

kajasilvo
25. sep 2019

určite sa môže podať a ak vôbec neplatí žiadnu sumu treba požiadať socialne aby ti vyplavala zameskane vyzivne a oni to budu vymahat potom od neho...da sa podat aj dopredu dajme tomu s odkladom od nastupu do skoly vyzivne,zurcite sa netreba vzdavat...presla som si podobnymi vecami a tiez dost razne a aj exekuciu aj trestne som dala a teraz som si na deti poziadala zvysenie,kedze vlani som na prvacika neziadala a dcera ide na strednu tak tiez som to dala naraz...cakam uz na termin.Vela stastia

lenicka1121
1. okt 2019

@petus113 ahoj, samozrejme mozes podať návrh o zvýšenie vyzivneho na súd aj skôr. Otec môjho syna tiež neplatil ani neplatí výživné no sud aj tak výživné zvysil nakoľko sa preukázal jeho príjem i keď to trvalo o niečo dlhšie. Dlžne výživné vymáhať cez exekútora. Aj o náhradné si môžeš žiadať ale pozor. Ked budes dostávať náhradné od úradu a náhodou ti otec dieťaťa nieco náhodou zaplatí alebo exekútor vymoze budes vracať úradu ty ako matka, na to si daj pozor. Ja som tiež tak vracala hoci otec syna ma nemaly dlh na vyzivnom, ku ktorému sa ja nikdy nedostanem . A skoro to nie je, pol roka mozes čakať kým ťa predvolaju na súd a možno aj viac. Držím palce

petus113
autor
8. okt 2019

@kajasilvo aj ja som dávala trestné oznámenie a už ho aj koli zanedbania výživi zavreli. A teraz neviem či budem stále dostávať náhradné výživné aj keď je zavretý a či mi výživné zvýšia

kajasilvo
8. okt 2019

@petus113 určite ti bude štát platiť a on to bude m usieť splácať..takže určite o peniažky neprídeš