Zvýšia mi výživné na syna, keď som druhýkrát vydatá?

dindula36
5. jún 2012

Mnžel si syna neosvojil, bývalý manžel platí na syna 50€, poslewdný pol rok som si vydupala aspon 70€. Okrem toho mu nič nekupuje, sem-tam prispeje na školský výlet alebo pomôcky asi tak 20€ navyše. nechcela som sa ťahať po súdoch, tak som to nechala tak, ale syn má 14 rokov a peniažky sa začali nejako viac kotulať(oblečenie, školské aktivity, cestovné, tréningy a iné) Terajší manžel z väčšej časti platí byt, na potraviny sa skladáme, ale na syna povedal, že prispievať nebude, že má tam otca, nech ten platí..čo mu ani nevyčítam, má pravdu.. Problém je v tom, že bývalý mal a znova má problém s drogami, je dosť zadĺžený, je naneho podané aj trestné oznámenie, takže dohodnúť sa sním nedá , aj tak vždy povedal, že nemá viac, ale viem, že mal a teraz ak má na to svínstvo...Pracovať pracuje, je živnostník... druhá vec je, že som druhý krát vydatá. Má niekto skúsenosti alebo radu? Oplatí sa mi dať na súd návrh na zvýšenie výživného s úspechom? ďakujem

papuka
5. jún 2012

kludne si podaj žiadost o zvýšenie výživného, stoji ti hádam tvoj synček za to, je to síce drina vydupat si to, ale uvidíš podari sa ti to, držím ti palčeky, ja som si už zvyšovaním prešla a vždy to stojí za to 🙂 aj pár eur je pár euričok naviac

sympa1
5. jún 2012

urcite to mozes aspon skusit. samozrejme ze 50 euro na 14 rocneho chalpca je malo. drzim ti place, chod do toho

wewe22
5. jún 2012

podaj si mas narok ak mal dobre danove urcite ti to schvalia

janka2110
5. jún 2012

Ja sa len cudujem,ze tvoj terajsi manzel ma k tvojmu synovi postoj:neprispievam.ma otca nech prispieva ten!!!
Neviem keby sa takto vyjadril moj muz k synovi,ktoreho mam z prveho manzelstva tak by ma to dost ranilo.
Myslim,ze si ta vzal aj so synom.Nie?takze tak isto by sa mal starat a prispievat.
Ale kazdopadne 50€ je malo.mozes skusit podat ziadost o zvysenie a drzim palce,aby to dopadlo v tvoj prospech 🙂

lili_mia
5. jún 2012

tvoj nový manžel nemá z právneho hľadiska čo do toho, pokiaľ si ho neosvojil, no z morálneho, dobre vedel, že si ťa berie aj so synom, nie iba teba, teba ľúbi a on čo? je na vedľajšej koľaji? .. dáva ti sakra málo 😢 ako píšeš o jeho otcovi, tak aj ked mu súd priklepne zvýšenie, či sa ho aj dočkáš a či nebude taký špekulant, že ti pošle niečo raz za tri mesiace, aby si nemala nárok na náhradné výživné od štátu .. jedine dostať ho do basy a tak si vybaviť náhradné výživné ... no všetko závisí od postoja sudcu, ten ti fakt môže povedať, že máš nového muža, bral si ťa so záväzkom, tak sa predsa očakáva, že zaplatí jedlo aj jemu .. ale to sú také moralistické žvásty o tom, čo kto by mal robiť ... čiže aj ked vyhráš súd, tak reálne vyhráš, aj ked ti začne toľko naozaj platiť, výhra ti na papieri bude na jedno ..

nikolka2
5. jún 2012

Ja som tiez za to , ze si podaj o zvysenie ,,,ale nejde mi do hlavy , ze si ta bral terajsi manzel aj so synom ne ? tak preco by v spolocnej domacnosti nemal na neho prispievat aj on ,,,? Ja mam tiez dceru z prveho vztahu a vydala som sa , ale moj manzel si bol vedomy toho , ze mam dieta a , ze mi s nim bude pomahat ako sa dá ,,,nevravim , ze jej kupuje vsetko a tak , ale ked potrebuje tak nema stym problem ,,,,moj byvaly partner neplati na malu ani cent a ma to sudom stanove ....

didiana333
5. jún 2012

@dindula36 ja Ti gratulujem,že dostávaš aspon tých 70.... 😀 Ja dostávam na dvoch synov 19 a 16 ročného 116eur.... 😉 Ak vidíš aspon nejaku šancu na úspech,tak chod do toho zvýšenia...ja by som šla,len ja viem,že mne už nemaju z čoho zvýšiť,lebo ex už má dalšie deti a na "prvé" mu nevystáva.... 😝

gemini2
5. jún 2012

prepac, ale tiez sa mi nepaci vyjadrenie tvojho manzela. vedel do coho ide, ze uz mas jedno dieta.......ak sa chce starat o teba, musi akceptovat, ze mas dieta, o ktore sa tiez treba postarat. netvrdim, ze biolog.otec nema prispievat- to ANO, daj pokojne na sud o zvysenie, uvidis co z toho bude. ale tvoj novy manzel si ,,prizenil,, dieta.....to ti nevadi, ze ho neberie ako vlastneho???

lucka1987
5. jún 2012

tiez sa mi nepaci, ako sa zachoval tvoj terazjsi .. vzla si ta predsa aj s dietatom nie ? nehovorim o nejakych velkych vydavkoch ako o kupe bycikla a podobne.. skusit to mozes, no uz tych 70 je dost velky uspech .. 😕

annaopialova
5. jún 2012

neboj daj na zvysenie a bude sud a on rozhodne ci ti zvysi alebo nie odkladaj si blocky vsetko co kupujes pre syna

szdan
5. jún 2012

treba vydokladovať, že sa ti na syna zvýšili náklady, ale so živnostníkmi je dokázať ich skutočné príjmy vždy problém, lebo takmer každý z nich vykazuje v daňovom priznaní minimálny alebo i žiadny zisk. Ja som tiež rozvedená, ale keby mi môj súčasný partner povedal čo tebe ten tvoj.... No neviem, neviem. Môj priateľ by malej zniesol aj modré z neba a za to ho ľúbim dvojnásob 🙂

theren
4. okt 2012

Nechaj rozhodnutie na súd. Ja mám tiež dcéru a som druhýkrát vydatá, ex neplatí, ale nový manžel mi ani raz nepovedal, že jej niečo nedá. Ani si neviem predstaviť, že by som varila v dvoch hrncoch: dcére len toľko, koľko prispeje ex. .... alebo že by sme kupovali len spoločnému synovi. Môj muž by to ani nedokázal odstrčiť tú staršiu dcéru, alebo kúpiť synovi viac ako dcére. Alebo trebárs vziať do ZOO iba syna, lebo dcérine výživné nepokryje ani náklady na vstupenku a cestu. Dokonca už teraz manžel ňúri po internete, čo tej babizni máme kúpiť pod stromček.