10 ročná dcéra klame a neučí sa. Kto mi poradí?

drobik1
17. feb 2011

ahojte .potrebujem pomocť..mam 10rocnu dceru...a mame problem v skole.nechce sa ucit a nerobi si ulohy,neznaci si ich..klame ma nedava si pisat znamky do ziackej a vobec sa neuci..zaplatila som jej skolu v prirode a vobec si to nevazi..stale sa vyhovara na nieco a ja uz fakt neviem co mam robit??nenosi si pomocky do skoly..a podobne veci..ja uz naozaj neviem ako dalej..vie mi niekto poradit??

elina313
17. feb 2011

Ahojky, ja mám 9 ročnú dcérku - tretiačku, našťastie tento problém nemáme, ale je pravda, že som neustále matka stíhačka.
Denno denne sa spolu učíme, kontrolujem zošity, rozvrh, pomôcky, nachystané veci do školy. Každý deň si napíšeme diktát, precvičíme príklady z matiky, preskúšam, prírodovedu, vlastivedu, skontrolujem AJ.
Tamarka je našťastie dobrá žiačka, ale ak by som ju nechala samú neviem...

a teraz k Tvojej dcérke... priznám sa aj ja som ako dieťa mala také obdobie - tuším som bola piatačka a poviem Ti, mala som všetko u r..i 😀 Ja Ti nedokážem ani vysvetliť prečo... a to som chodila aj poza školu - som si vymyslela, že idem k zubárke a odišla som zo školy... chystala som sa ráno do školy, nemala som pomôcky a ani úlohy... zrazu triedna na hodine prehodila, že sa bude musieť porozprávať s mamou a odvtedy som šlapala ako švajčiarske hodinky 😀 😀 😀
Ja Ti ani neviem vysvetliť prečo som to robila, jednoducho som mala pocit, že toho mám dosť a že sa mi nič nechce... detstvo som mala o.k. naši sú spolu doteraz, nikdy sa nehádali pred nami ako deťmi, nikdy sme neboli stresované... ( až na poriadku milovnosť mojej mamy ) 😀 😀 😀 😀
Chápeš čo Ti tým chcem povedať ? Ak je doma všetko o.k. tak možno je to len nejaké obdobie, ktoré musí prekonať...
A ešte mi napadla jedna vec...koľko máš detí, je všetko doma o.k. ? Neupozorňuje takýmto spôsobom na seba ?
Lebo aj to môže byť dôvod.... skús si ju niekam zobrať len vy dve, porozprávať sa pri niečo úžasnom, urob s ňou, to čo má ona rada, uvoľni atmosféru... my si robíme s mojou Tami babské reči 🙂
To je že si rozložíme v obyvačke gauč, nachystáme dobrotky, do pohárov na stopke nalejeme džús, pustíme obľúbené rozprávky a neuverila by si, koľko sa toho dozviem... a kým sme nemali malého, tak som si s ňou osamote zašla do Aquáču, aby som tam bola len ja a ona, aby videla, že som tam len pre ňu 😉 😉 😉
Držím Ti moc palčeky - dcéry sú jednoducho úžasnéééééé a musíme im v tomto pre deti tak ťažkom svete pomôcť, aby vedeli, že sme tu pre ne ;)

filipal
17. feb 2011

tvoja dcerka este zrejme nie je dost zrela na to, aby sa ucila sama a sama si kontrolovala veci. potrebuje tvoju pomoc.
vseobecne , deti na prvom stupni ju potrebuju skoro vsetky a cast z nich este aj na druhom.
znamena to, ze by si s nou mala prejst kazdy den rozvrh na druhy den a skontrolovat vsetky ulohy a preskusat ju z ustnych priprav (prirodoveda-prirodopis, vlastiveda-zemepis....atd...).
dohodni sa s ucitelkou, ze jej bude ona, alebo aspon s jej kontrolou do specialneho zositka znacit ulohy a potrebne pomocky.(pravitka, kruzidlo...atd)
mozno budes namietat, ze ty si sa ucievala sama. veru aj ja so sestrou. nasi ani nevedeli, ze chodime do skoly. dnesne deti vsak potrebuju ovela viac pomoci rodicov. su ovela tazsie osnovy a deti nie su take samostatne.
tym, ze jej teraz pomozes, zvacsis jej sance dostat sa na dobru strednu skolu.
ocakavat vdacnost, za to ze si jej zaplatila skolu v prirode....to je trochu utopia. deti nebyvaju vdacne. beru to ako samozrejmost. a mozno tam ani nechce ist....

andrejka1974
13. júl 2011

ahoj ja mam piataka rovnaky problem neviem si s nim rady nepomaha nic ulohy nema ucit sa netreba zapiseme len dobre znamky uvidime dalsi skolsky rok snad sa to zlepsi

happy8051
13. júl 2011

nemam este dieta v skolskom veku... ale myslim si, ze na toto zaberie len spolupraca rodica a ucitela... mozno je to zvysena poziadavka, ale ak je ucitelka ustretova, mohla by si ju poziadat, aby sama do maleho zositka dcerke znacila ulohy.
tiez mi pride dolezite v takomto pripade dohliadat na pripravu z tvojej strany... skus sa pripravovat na vyucovanie s nou... ziskas prehlad o tom, co sa v skole deje...
potom by ste sa mohli vyhnut tonu, ze ta dcerka klame o znamkach a podobne.... tiez by som si na tvojom mieste s nou v klude pohovorila o tom, ake dolezite je vzdelanie... drzim palce