10 - ročná školáčka stále chorá. Čo s tým?

jurtinusova
5. feb 2009

mile mamicky, prosim vas o radu alebo len skusenost, info.,cokolvek...moja skoro 10r.dcerka je skoro kazdy mesiac nachladnuta, viackrat do roka musi uzivat antibiotika.od 3.rokov ako nabehla do skolky sa to zhorsilo a trva to stale!uz sme boli na roznych vysetreniach od alergologie, orl, mandle ma vybrate v 3,5roku.uz si ani nepamatam kde vsade sme s nou boli.cez leto je to lepsie, more jej robi dobre len na par tyzdnov.sportuje, zje vela ovocia aj zeleniny, chuda neni, lubi sa najest.no je stale bleda a mava tmave kruhy po ocami.uz som z nej zufala!!!dakujem za prpadne odpovede.martina,tn.

basado
5. feb 2009

jurtinusova. chcem ti povedat, musí sa tu písat s malymi písmenkami. viem že si tu nova 😉 ja mam male deti ale mladší syn byval každy mesiac chory, maval stale antibiotika. sestra mi poradila a som sa dohodla aj mojou mudr. že aby sme mu davali imunoglukan. to je na baze hlivy ustricovej. a poviem ti pravdu že od maja nebol chory.trošku soplíku mal ale inak to je všetko. a vaša dr. vas neposlala a imunologiu? neni chudokrvna?
😉

roasha
5. feb 2009

daj jej vziat komplet krvicku,KO,infekcne choroby...
alergolog jej nedal vakcinaciu na posilnenie imunity?-napr.bromchovaxom,ribomunyl...?

titkovamiriam
5. feb 2009

sa cudujem ze uz davno niesi v niakej imunologickej poradni,po lieceni sa vela detom ulavi.no ale su aj take ktore su chore stale je to asi zivotnym prostredim-kamoska ma syna uz astmatika z tych chorob co uz mal 😲 a tiez od oktobra do maja len chorlavie 😒

alon111
5. feb 2009

ked je velmi bleda nech jej vezmu krv ci nema malo zeleza

bibinka
5. feb 2009

presne tak, doplniť hladinu železa a problémy sa hádam začnú riešiť aj samé.

bubo551
5. feb 2009

ahoj, ja mám 6 ročného syna a tiež je často chorý, ale len odvtedy čo prekonal inf. mononukleźu, boli sme aj v imuno. amb., bral Bromchovaxom a počas liečby dostal šarlach, tak nás doktorka poslala aj na potný test, výsledky boli O.K, potom mu brali odbery, vraj imunitu má tiež O.K, tak neviem z čoho, ale minulý rok, keď som ho nedával do školky, lebo sa nám narodilo mimčo, tak mi nebol vôbec chorý, myslím si, že je to škôlkou, on sa veľa potí, vyjde von do zimy a je prechladený, keď ho mám doma, tak dám pozor, aby neišiel von spotený a v škôlke je im to jedno.Dúfam, že nástupom do školy sa to zmení, mimochodom býva chorý len od jesene do jari, potom vôbec nie. a tie jeho choroby spočívajú v tom, že 2 dni má teploty, sople, kašle málo a je po chorobe. ahoj a držím palce, nech z toho vyrastiete

jurtinusova
autor
6. feb 2009

dakujem vsetkym zucastnenym za prispevky!!!co sa tyka imunologie, uz brala viackrat rozne lieky, prasky a vodicky aj na imunitu.krv jej brala dokt.ale mala akurat zvyseny cholesterol, to sme riesili mensou zmenou v stravovani a je to ok.ona mala aj naznak na mononulekozu ale vyliecili jej to, aj potny test sme absolovovali. to zelezo jej ale nikdy nezistovali,vyskusame!!!este raz dakujem. 🙂

bubo551
6. feb 2009

a Ten potný test jej vyšiel ako? nevieš hodnoty? opakovali ste ho viackrát alebo ste ho absolvovali len raz?

jurtinusova
autor
6. feb 2009

neviem hodnoty, bolo to asi 3roky dozadu, ale povedali mi ze to ma dobre a viac sa to nezopakovalo.