10 ročnému som vzala mobil a stále chodí za mnou, aby som mu ho dala

vanda323
15. dec 2021

Ženy , môj syn skoro 10 r. Tak začal odvravat, musí mať posledné slovo stále tak mi to na nervy ide že som mu už dnes až povedala že ho už nemôžem počúvať. Tak ľúto mi to prišlo potom, ale stále nieco má, drzie je strasne ku mne. ...vzala som mu mobil , a on stále chodí a povie mi daj mi už ten mobil šak som ti nič nespravil, a stále dookola že mám chuť otvoriť okno a vyšmarit ten telefón von! Povedzte mi prosím Vás že aj vy toto máte doma že niesom sama....

leuska1991
15. dec 2021

@vanda323 nie si sama,ja mam 11rocnu dceru a 10rocneho syna. Nepomaha pekne slovo. Iba zobrat nieco na com ficia. Potom si raz dva rozmyslia🤣

somtunovaa
15. dec 2021

@vanda323 mame to všetky mamy a ten mobil kľudne zatrhni aj na pár dni.

janulicka24
15. dec 2021

Toto teraz je asi bezna realita v mnohych rodinach, kamoska to iste, co spominala, ze dcera ma odpoved na vsetko. Ze ma pocit akoby vsetku mudrost sveta pojedla a drza je. Joj nepamatam si, zeby sme my mali taku pubertu.

vanda323
autor
15. dec 2021

@janulicka24 Joooj mi hovor niečo o Tom. To čo má robiť nie a hlúposti ide sa chytať...nervy mám strašne 🤦

vanda323
autor
15. dec 2021

@somtunovaa Anoooo všakže, zatrhnen a hotovo a keď bude za mnou chodiť a otravovať má naozaj ho vyhodim von oknom

vanda323
autor
15. dec 2021

@leuska1991 Znením asi heslo na wi-fi 😄 Dom minule tu na MK čítala že to je najúčinnejšia zbraň 😄

floren
15. dec 2021

@vanda323 aj u našich to platí, mam 14 ročnú neter a už sa desim, keď bude môj malý v jej veku, začínam šetriť na xanax 🤣

zuzikak
15. dec 2021

jasnee, toto je takmer vsade. Hovori sa tomu predvcasna puberta, kedy sa tvaria, ze uz nie su deti ale pomaly pubertiaci najmudrejsi na svete. Nesmies stracat trpezlivost hlavne v komunikacii s nim. Hlavne mu stale opakovat, co si k tebe smie dovolit a co nie. Ze ty sa s nim takto nerozpravas. Ked chce mat posledne slovo, nech ho ma. Neukazuj mu, ze je to pre teba dolezite, ze ho musis mat ty. Je to zbytocne. A ked mu zatrhavas mobil za to, ze je drzy, povedz mu aj termin do kedy ho mat nebude. A potom uz len opakovat - dnes som ta upozornila aby si sa so mnou takto nerozpraval a nepocuvol si ma, tak ti mobil nemozem dat..dam ti ho zajtra alebo o 2 dni atd. Bude 1000x chodit a pokusat. Tak nedam a hotovo.

vanda323
autor
15. dec 2021

@floren Ach čo ti poviem... 😄😄😄😄 Radšej vínko ako xanax

floren
15. dec 2021

@vanda323 my abstinenti mame ťažký život 🤣🤣🤣

lily14
15. dec 2021

Podobné ale už 8 ročna....dakde som spravila chybu😢

komplikovana
15. dec 2021

prajem pevne nervy, uz ked si mu ten telefon vzala tak nepolavit. Hlavne mu treba vysvetlit, ze preco. Pubertaci este nezvladaju svoje emocie a ked to ide tak sa to vali. Nastavit pravidlo, ze v ramci rodiny sa komunikuje slusne a bodka.

junovedievca
15. dec 2021

@vanda323 my mame uz 15rocnu a furt pridu take stavy.potom uribime presne to ze bud zhucime,alebo rozh9vor poriadne dlhy abo daco zobereme....treba pevne nervy.hlavne nepolavit a nepovolit....zase musis vediet ze aj tak si v tych hlavach hovoria svoje ale nakoniec sa im to vsetko neskor pospaja

vanda323
autor
15. dec 2021

@zuzikak No len ja som mu v zlosti ten mobil zatrhla až do Vianoc...a zdá sa mi to veľa, nakoľko aj dobre známky mal, ale vieš teraz mu ho nechcem dať lebo si autoritu znicim

vanda323
autor
15. dec 2021

@junovedievca Presne ako píšeš že si aj tak v hlavách hovoria svoje, ja som mala ruchu pubertu, stále som bola ticho 😄 Mohol by aj môj syn mať takú

vanda323
autor
15. dec 2021

@komplikovana Občas mám pocit že ma chce udrieť, ale fakt, keď už kričím čo sa nestáva často, skôr dá snažím tak kľudne hoc z dnu idem vybuchnúť.

vanda323
autor
15. dec 2021

@lily14 Nikde , nebooj si nespravila chybu! Môj bol taký tiež už skôr! Neboj dáme to prejde to

vanda323
autor
15. dec 2021

@floren Aj ja som abstinent 😄 Ale mám pocit že keby som teraz začala piť tak skončím až Zajtra 😄😄😄🤦

victoriab
15. dec 2021

@vanda323 do vianoc neni veľa, neboj ;) môj 12 ročný sa nevedel vpratat do kože a zakazala som na tri mesiace a potom to vyslo tak ze az do letnych prazdnin 🙂 a tu je, zivy zdravy. Precital milion knih, odohral milion hokeja s deckami na ihrisku, futbal, kolobezka, krížovky 😁

aduskatt
15. dec 2021

mali sme to isté, provokoval....povedala som mu, že za každých 5 minut, ktoré pretiahne na PC dostane mesiac zaracha...sa len tak pohrdavo pozrel....tak vyfasoval pol roka zaracha na komp natvrdo.......

anaj_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicicka
15. dec 2021

Poznám. Akurát môj má 6 😭

vanda323
autor
15. dec 2021

@victoriab Asi to treba fakt tak na tvrdo 😄 Presne nech lietajú po vonku a nie len stále ten telefón v ruke

gazpalm
15. dec 2021

@vanda323 ano to iste ,ak nie horsie a uz tak rok je to na prasky 😁

vanda323
autor
15. dec 2021

@gazpalm Vydrziiime to? Povedz

deti95060810
15. dec 2021

to máme aj my... 13 ročná je asi závislá - s mobilom ide aj na záchod....😨

derdia
15. dec 2021

@vanda323 u nas funguje len zobrat mobil inak by som bola vzduch.

sante81
15. dec 2021

@vanda323 u nás puberta už rok a pol. Len môj syn v kuse trepe - nepozeraj na mňa krivo, nepozeraj na mňa rovno, nešikanuj ma pohľadom, nezdravim ťa, moja babka zjedla dedka, moja babka vari lepšie ako tvoja atď / neriešim, lepšie ako by mal papulovat 😅

luccija
15. dec 2021

@vanda323 no puberta a bude aj horšie🙂a mladší sa od neho budú učiť.Moja má 14 a posledné 2 roky horsie ako celých 12 r dokopy úplne iné dieťa na všetko vždy opačný názor ako ja.Najprv som bola smutná už som si zvykla🙂)nespravila si chybu len sa už chce vymaniť spod tvojich krídiel mať svoj názor...ale nepopusti oni to majú ťažké škola, rodičia, pandémia, hormóny...ale odtiaľ potiaľ zase...

vanda323
autor
15. dec 2021

@luccija Moja Emka keď sme sa večer modlili sa modlila, Pane daj prosím aby Darko nebol drží k mamke ♥️♥️