Používame cookies. Viac informácií tu. OK
ikonica
11. máj 2019

Polozila si nekonkretnu otazku... Druhy raz sa opytaj ci si umyl zuby kefkou a pastou 🙂 v jeho ponimani si ich predsa umyl, aj ked len vodou 🙂

nikaeli
11. máj 2019

chod s nim do kupelne, nech si zuby /ruky/ umyje pred tebou.. a rob to par dni po sebe (urcite mu to pojde na nervy, no ak ta chce klamat, neostava ti ine, len ho kontrolovat ako male decko - toto by som mu aj takto povedala 🙂 ) a potom na par dni prestan, len ho skontroluj.. a nie, nie si prisna 😉

pribinak
11. máj 2019

Je to úplne normálne, toto je proste klasika, deti skúšajú hranice rodičov, čo im prejde a čo nie. Zas netreba hneď z toho robiť drámu a vykresľovať ho ako budúceho asociala

Treba proste dbať na pravidla, dodržiavať ich a hotovo
Netrestaj ho tvrdo, skôr tak aby tomu rozumel. Chápal, ze každá akcia vyvolá reakciu

kittykat22
autor
11. máj 2019

@ikonica práve, že povedala. Prišiel dnes 1x za 5 sekúnd a povedal, že už je hotový. A povedala som choď ešte raz poriadne a pastou. No to vieš že tam tú pastu nedal 🙄 a ešte veselo nakráča s úsmevom, že má zuby krásne čisté. Skúsim, čo si napísala.

kittykat22
autor
11. máj 2019

@pribinak ok, skúsim, dík

kittykat22
autor
11. máj 2019

@nikaeli veď som tam s ním 4 roky každý deň. Už sa mi tam nechce byť stále. Príde mi, že je dosť veľký aby si zuby čistil bez toho aby som tam stála. Navyše keď si ich vyčistí, tak tam stejne idem a dočistujem. Ale tam ide o princíp - že klame 😕

lenka_21
12. máj 2019

@kittykat22 skus ho zapojit. Napr.v kupelni nam chystaju kefku, pohar s vodou a pod. Ohlasia ma a potom si s nimi idem umyt zuby, vecer to iste. My mame tento problem s malou, pytam sa jej splachla si WCko - ano. Jasne, ze nesplachla. Umyla si si ruky s mydlom - jasne umyla a pod. Skus este nalepit motivacne obrazky, my sme to tak mali a zdalo sa mi, ze fungovali. Rozmyslam, ze ich opat nalepim...

deti95060810
12. máj 2019

sprav tomu stopku čím skôr...moja tiež takto začínala. Chodí na 2 stupeň a neskutočne klame...takmer vo všetkom. už jej neverím nič....ani to, že ten nos medzi očami je jej... 😉

ink
12. máj 2019

Ja by som reagovala štýlom "niekedy sa viem pekne nahnevať, však? Asi sa mi niekedy bojíš povedať pravdu, aby som sa nerozčúlila, že? Ale ja potrebujem počuť pravdu, aby sme si mohli veriť. Tak ti sľubujem, že sa nenahnevám, len mi vždy povedz ako to skutočne je". Lebo pre každú lož má dieťa v jeho ponímaní dôvod.

kittykat22
autor
12. máj 2019

@deti95060810 moja nočná mora 🙏

kittykat22
autor
12. máj 2019

@ink ma fascinuje, že vie, že sa vytočím a aj tak to spraví 😒 dnes to skúsime znova 🙄🙄🙄 a zajtra, a pozajtra, a tak ďalej, a tak ďalej ...

ink
12. máj 2019

@kittykat22 🙂 koľkokrát vytočíš ty samú seba a beztak to zopakuješ. napríklad keď si ako mamičky hovoríme, že nechceme kričať na dieťa kvôli blbosti a zasa príde ten deň keď sme vo vývrtke a už sa to z nás derie.. a toto je malé dieťa 🙂

ninka123
12. máj 2019

@kittykat22 mam to doma podobne, skusam vsetko mozne.. ak u vas zacne nieco fungovat, prosim daj vediet... ja som recept este nenasla... kto to nezazil, tazko pochopi 😉

evittam
12. máj 2019

@kittykat22 Teba to fascinuje a jeho to bavi.😁😉 Pockaj ked budes mat pomaly pubertaka. "Salam parky"..."mas hotove úlohy?..jasneeeee mamaaa, fuk na druhý den gula-nemal DU".... sranda skoncila ale pre neho.😋😁😉

kittykat22
autor
12. máj 2019

@evittam ty vies potesit 😂😂 puberta - neviem sa dockat. Možno mi chce len malý dobre, už ma začal trénovať 😅😅

kittykat22
autor
12. máj 2019

@ninka123 viem, že sú deti ktoré neustále klamú. Ja som bola taká istá, keď som bola malá, tak dobre viem, o čom píšem 😅😅😅 vtipné je, že teraz nezaklamem. Vôbec. Neznášam to 😅

nikaeli
12. máj 2019

@kittykat22 a keby si skusila taku "hru" na city? ze sme s ockom velmi smutni, ked nas klames a klamstvo musi byt potrestane.. a bla bla.. s kludom, ale s vycitkou zaroven.. take na zamyslenie 😉 co sa tyka zubov, na moju dceru zabralo, ze ty predsa velmi dobre vies, ake to je, ked ta boli zub a vies uz aj ake to je, ked ti ho musia vrtat - nestrasim ju, len jej pripominam neprijemnu skusenost.. flakala to do svojich 9 rokov, ked sa jej doslova zo dna na den rozmrvila stolicka (aj ked si nemyslim, ze to bolo umyvanim, lebo ostatne zuby ma v pohode) a skoncilo to tahanim zbytku (podotykam trvaly zub) - odvtedy si zuby cisti poctivo aj bez mojej kontroly..

katulienkax
12. máj 2019

Pozri moja ma 7 a aj ked si chce umyť sama , kontrolujem ju a budem este dlho lebo ked si ich umývať nebude za zubára budeš cvakat ty a nemalo. Mna už zubár dcéry stal nemalo penazi a kebyže nedávam pozor a nekontrolujem stal by ma este viac.

bobricek1979
12. máj 2019

@kittykat22 podľa mňa u 6ročneho chlspcs všetko treba podchytiť a robiť zo samozrejma nejako nenásilne pod kontrolou s ním je v takom veku, že to sám robiť nebude resp. to odflakne a skúša každý rodič ak si nieje istý a podla mňa u tsk malého dieťaťa ešte to robí s ním. To si dieťa také veci čo musí predsa nezaužíva len tak. A tiež treba vysvetľovať prečo načo a aako

aspinka
12. máj 2019

Presne to poznam toto je muzsky svet... mam dve dcery a syna najstarsia ani nevie klamat... syn ma tak za usami darmo sa vyhrazam, ze strati doveru mozem mu aj uvalit prenho je to zabava ma tahat za nos... nie som s tym stotoznena, ale nevydupe si, aby bolo po mojom. Klame v somarinach verim, ze z toho vyrastie... On mi kludne opise nejaku situaciu zo skoly uplne nepodstatnu milu zabavnu a o dva dni mi povie... "nebudes sa na mna hnevat? ale tu prihodu som si celu vymyslel" 😀

karkulka111
12. máj 2019

U nas je pri umyvani ruk takto. Umyla si si ruky ? A povie ze ano a ja jej na to tak daj nech ovoniam 🙂 od mydla. A vtedy pekne vidim ci tiez zaklame. 🙂

eliska13
23. máj 2019

@nikaeli to je nechutná manipulácia tak mu to podat

kittykat22
autor
23. máj 2019

@nikaeli az tera som si vsimla tvoju radu ako to pisala @eliska13 "hru" na city som neskusala, a ani skusat nebudem. Ved to je totalne psycho 🙈

kittykat22
autor
23. máj 2019

pomohlo, ze som na jeden den schovala ipad. dieta ma zuby ako perlicky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli