7,5-ročný syn má stále maznáčika

29. okt 2022

Dievčatá, tak sme sa s manželom zamysleli, že či to je inou dobou, alebo či to je proste povahou dieťaťa...
Ale máme 7 a pol ročného syna, ktorý stále spáva so svojimi maznáčikmi - má ich viac, nielen jedného, stále všade si ich vláči, ked ide k babke prespat, alebo ked ideme na výlet..
Ako nevidim na tom nič strašné, ale moj muž dnes podotkol, že si on nepamätá, aby v 7. rokoch vláčil takto so sebou maznáčikov, alebo s nimi spával..
Zamyslela som sa a veru ani ja o žiadnych svojich maznáčikoch neviem, so žiadnymi som nespávala. A to nie že si nepamätáme, veď školské obdobie si už človek pamätá, ale proste vieme isto, že sme žiadnych nemali.
Tak sa pýtam, ako je to u vás, či vaše deti v tomto veku majú stále nejakých, a či ste vy ako deti maznáčikov v tomto veku mali, alebo či proste je iná doba a deti su rozmaznanejšie, obskakovanejšie, alebo ja neviem, alebo je to povahou dietatka..

zmrzlinka2021
29. okt 2022

Ja nechapem, preco dieta s manznacikom by malo byt rozmaznanejsie, obskakovanejsie? Proste je to o povahe, nature dietatka. Su baby, ktore koncia s barbinami v 6tych rokoch a su kočky, čo sa s nimi hraju este ako 12-13 rocne.
Nehladaj za tym skutocne ziadny problem.

andrea_82
29. okt 2022

Nas syn mal dlhe roky maleho macika, ktoreho vsade vlacil. A mozem s istotou povedat, ze nie je obskakovany ani rozmaznavany. Podla mna je to povahou dietata, niektore maznacikov potrebuju viac a ine menej. Ale neboj, jedneho dna z nich urcite vyrastie, neznepokojovala by som sa tym.

autor
29. okt 2022

@zmrzlinka2021 ale ja za tým vobec nehladam problem, zle si to pochopila, jasne to pišem, že nevidim na tom nič strašne... len proste ma zaujima, či aj ine detičky tak maju, a či ste vy ako deti mali.

autor
29. okt 2022

@andrea_82 ani sa neznepokojujem, ako len tak sme sa s mužom dnes nad tým zamysleli, že fakt sme my ako deti nemali žiadnych maznáčikov... a že čím to je, že ten náš synáčik ich má niekolko 😀

panelacikova
29. okt 2022

to je úplne v poriadku, že má svoju obľúbenú hračku ako 7-ročný. a úplne v poriadku by to bolo, aj keby mal 13. samozrejme, vekom už opadne to, že ho bude všade vláčiť so sebou... myslím tým do školy alebo k lekárovi. ak si ho vezme hoci k rodine (babka, teta apod.) je to OK. a áno, mám takmer 13-ročnú dcéru a doma má 2 obľúbených plyšiakov (jeden od narodenia, druhý k nám pribudol pred 3 rokmi) a stále ich v spánku stíska na striedačku. a vôbec mi to nepripadá čudné ani divné, ani sa jej nesmejem. naopak, som rada, že je taká, že má rada pritúlenie.

autor
29. okt 2022

@panelacikova to je pekné 🙂 . Samozrejme, že ani my ho od toho neodhovarame, ani sa mu nesmejeme, je zlaty s nimi... len také zamyslenie nás napadlo

kleopatra114
29. okt 2022

Ja som si minimálne do 12 tahala vsade plyšového maca , častokrát mu len hlava z ruksaka trčala . A vyrástla zo mna normálna zenska bez “vad” .Aspoň myslím ;))

salonka22
29. okt 2022

Ja som mala vyse 20rocnu spolubyvajucu na intraku, co spavala s plienkou, s ktorou sa mojkala ako dieta. Takze myslim, ze syn je v norme 🙂

liljana
29. okt 2022

Bezna vec. Kolko 15-16 rocnych dievcat ma plnu postel plysakov. V 14 tich ich vymeni za playboy.

luccija
29. okt 2022

Ja som mala monchichi na tu dobu to bol hit a to som mala uz urcite 9,10 r , ale len v posteli nechodili so mnou🙂.Ked som bola mala neboli bezne plysaci a nemala som taky vztah k hrackam.Teraz ich deti maju, tak su s nimi podla mna je to pekne.Moja dcera brala plysaka v 10 r k moru

beckynka89
29. okt 2022

Ja si pamätám že som v nemocnici ešte 10 ročná mala plyšákov, aj ich mená si pamätám. Podľa mňa na tom nie je nič zlé. 🤷‍♀️

viestta
29. okt 2022

Náš ma osem, nemá žiadneho konkrétneho, ale musí mať maly vankúšik. Ale len doma a u babky. Keď spí niekde inde žiadny vankúšik mu nechýba.

lalala94
29. okt 2022

Ako dieťa som mala obľúbeného plyšového medveďa, ktorého som všade vláčila so sebou. Posteľ plnú plyšových medvedíkov som mala do 14tich (preto mi je divné, keď tu vidím niekedy témy ako je 15-ročná baba tehotná 😂 ). Nevidím na tom nič divné. Dospelá som už pár rokov, mám vlastné dieťa a síce už nemám medvedíka, no mám malý vankúšik, ktorý musím mať všade so sebou a beriem si ho na dovolenky a mala som ho aj v pôrodnici. 😂 Dobre sa mi na ňom spí. 😅

xardaska
29. okt 2022

Mame 7 a pol rocnu dcéru, a vsade si vlaci rodinu plysakov 😄 a potom spokojne vsetci spolu spia... Vola ich Sonik-ovci 😁 je to asi 7 postav z toho filmu/hry. 🙂

bluemoon24
29. okt 2022

Ja si teda pamatuju, ze jsem mela slonikovy polstar (asi 4x mi ho babicka musela presivat, protoze se za ty roky roztrhal), medvidka (kteremu mamka musela obcas prisivat koncetiny, protoze tim ze jsem ho stale objimala, tak mu zacaly upadavat) a micek (normalni balon fakt) se kterymi jsem spala snad do 12-13 let :D pak jsem to ze dne na den omezila - chtela jsem vice prostoru v posteli. A ne, nebyla jsem kvuli tomu rozmazlenejsi, proste jsem to tak chtela. Takze klid 🙂

masinka
29. okt 2022

15 rocna dcera isla teraz na tyzden do cudziny na vymenny pobyt a tiez brala so sebou plysaka co s nim spava od narodenia. Ja som mala plysoveho zajaca, toho som mala v posteli do 19, potom ho nahradil moj manzel 😀

andrea_prestastna
29. okt 2022

Sestra ma dve dcery a 13rocna ma svojho mojkaca od narodenia, nosi si ho vsade ako talizman, aa ? Je natom nieco zle?

sense
29. okt 2022

Moja m'a 9,5 à stále ma svojho mojkacika... A všade si ho berie... A teda nevidím nič zlé na tom

elanor
29. okt 2022

ako 25 rocna stara koza som na svadobnej ceste v Tunise mala plysovu korytnycku. Okolo 30ky som ju vymenila za vankus. A bez toho vankusa dodnes den neexistuje ist na dovolenku. Aj v porodnici som ho mala, aj x krat v nemocnici, ked som bola detmi. A to mam uz 40ku na krku. A zvyky sa menit nechytam. Decka maju skoro 9 a postel maju stale plnu plysakov. U nas bezna a normalna vec.

simsalabim
29. okt 2022

Moje tri deti vsetky maju v posteli plysaka. Vek 23, 22 a 17. Ta najmladsia ich ma v posteli dvoch.

becca234
29. okt 2022

Ja som mala maliku bábiku, mám ju odloženú do dnes 😊 spávala so mnou minimálne do 12-tich rokov..sestra to mala podobne 🙂 ale hej, jednalo sa iba o jednu hračku

amelie2017
29. okt 2022

Mala som dlllho orlika, sivka a havka. Stale vsade so mnou. Cca do 13. Potom som si nechala len sivka. No a v 17 mi frajer kupil v Krakowe plysoveho psika a s nim som spavala, az kym som nespoznala muza 😃 na intrak, na chaty, na brigady do Spanielska..vsade som ho vlacila. Len na stanovacky nie.

althejka
29. okt 2022

Moj 10 rocny taha tiez plysaka na spanie so sebou.ma viac favoritov ale jedneho pri sebe

veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ysseba
29. okt 2022

A ja si pamätám, ja som mala svojho "maznáčika" v takom veku. Mám dvoch synov - jeden bude mať 6 a druhý bude mať 8 rokov a obaja majú "maznáčikov". Spia s nimi, ráno keď sa zobudia, tak si ich berú so sebou z postele do obývačky, chodia s nimi k babke keď idú prespať. Nevidím na tom absolútne nič zvláštne, ani nič iné, podľa mňa je to úplne normálne. Ale teda nevoláme ich že "maznáčik", ale normálne majú tie hračky meno.

leskovael
29. okt 2022

Môj 8,5r ma plysaka psa, ktorý nieje plyšák, ale člen rodiny 😂 takže podľa mňa úplne v pohodičke... A takisto sa všade s nim musí ísť, nehovoriac o tom keď sa spi inde ako doma.. Neexistuje aby sa nebral. Každú dovolenku či viac dňový výlet s nami absolvoval

mia247
29. okt 2022

Podľa mňa na Tom absolútne nieje nič zlé ♥️ my máme 9 a pol ročnú a všade okolo postele musí mať svoje hračky a spáva , všade vláči so sebou psíka ktorého som dostala ešte ja ako bábätko ♥️

mufka1
29. okt 2022

No ja osobne som nemala alebo sa nepamätám. Moja dcéra staršia mala psíka plysaka a ten chodil snama všade a spavala sním hádam do 7r .Moja mladšia 8r ma psíka s Partoli a spáva sním a keď niekde ideme pes ide s nami 😁 ako vôbec to neriešim možno ju to prejde po určitom čase.

evica17
29. okt 2022

Ja mám doteraz svojho maznáčika, psa,s ktorým spím, a to mám 25 rokov. Dostala som ho vraj na prvé Vianoce.

svetlonos
29. okt 2022

Ahoj,
kamoskin maly ma 11 rokov a toho isteho plysaka od malicka. Uz je x krat operovany a zosivany :D V skole by sa s tym ale nepriznal ani za nic. Je to uplne ok. Podla mna lepsie ako byt v tom veku zavysly na telke, pc ci mobile.