7 ročná dcéra a jej neustály strach

nika23t
14. mar 2018

Zdavím, a zároveň prosím o radu. Máme doma druháčku, neskutočne šikovnú a vnímavú. Nie, že by nebola hravá, ale vždy mala radšej moju spoločnosť a neustále potrebuje s niekým rozprávať. Má zaujímavé otázky, trefné odpovede, v jej veku aj celkom slušne vyvinutý zmysel pre humor. Problém je, že sa neustále niečoho bojí... Zlodejov, únoscov... Nedovolím jej sledovať správy, avšak keďže pracujem, a ona chodí do školy, neviem ustrážiť všetko, čo kde počuje alebo čo sleduje v telke napr., keď je pri babke... Má takmer 8 rokov a stále spí v spálni s nami. Jednoducho, až sa trasie, tak sa bojí, keď má spať vo svojej izbe. A pritom tam nie je sama, s mladšou dcérkou - 5 rokov - tento problém nemáme. Stále sa vypytuje, či ju nikto neunesie, alebo či ju niekam nedáme. Nikdy som nepoužívala na svoje deti formulky typu - Ak nebudeš poslušná, dáme ťa...-. Neviem, kde sa v nej ten strach berie. Nielen, že nechce spať v izbe, dokonca chce, aby sme zaspávali s nimi. neustále sa uisťuje, či som v dome, a či niekam neodchádzam. Ako jej pomôcť prekonať tento strach? Ďakujem za každú rada...

kythos21
15. mar 2018

@nika23t Prikláňam sá k názoru že ste si ju k sebe upli.. aj vela lásky škodí.. nie je normálne aby 8 ročne dieťa spalo s rodičmi v izbe a tobôž v posteli. Je zafixovaná na vás a ak ju nezacnete učiť samostatnosti tak to bude sice bystré doevcatko ale nesamostane a ustráchane...
ani vy tu nebudete vecne, nemôže byt cely život pri mame.. začnite s tým že sa spolu porozprávate a date ju spat l sestre do izby... kolegyňa mala podobný problém... syn spal do 13 rokov s nimi v posteli lebo bol ustráchany a všetký jeho myslienly v škole boli kedy uvidi mamu... museli to riešiť s psychológom... dieťa v puberte čiže ťažko ho oducáli, maly nemal kamarátov lebo sa stále všetkého bál a chcel byt len s mamou a keď mu zrušila spoločnú izbu tak sa cítil opustený a nemilovany
Skúste to doma vyriešit ak nie tak riešte s psychológom pretože ked príde do puberty bude to ešte ťažšie....

nicemary
16. mar 2018

@nika23t ahoj, my máme doma to iste, dcéra ma 8rokov, odmalička bojazlivá, veľmi naviazaná na mňa. Je najradšej, keď som niekde v dosahu. Tiež chce zaspávať so mnou - odmalička sa strašne rada túli, hladká, a večer mi povie aj veľa vecí, ktoré cez deň z nej nedostanem - čo ju trápi, čo sa stalo v škole a pod. Veľakrát sa nám v noci napchá do postele. Je tiež inteligentná, vnímavá. S psychologičkou sme to neriešili, postupne sa to zlepšuje samé, nelámem ju nasilu. Snažíme sa ju podporovať v samostatnosti a nezávislosti, to je všetko. Podľa mňa je to aj o povahe a to sa úplne nedá zmeniť. Syn bol presný opak, ten už v 6 rokoch chcel ostávať sám doma, aby sme mu "nezavadzali" a taký je stále...

janap76
16. mar 2018

@tappetty ďakujem za Váš príspevok ❤️ Nikdy som o tejto terapii nepočula. Teraz som to pozrela a je to veľmi zaujímavé. Škoda že ľudia o tom nevedia viac. Ja už vďaka Vám áno, a určite to zúžitkujem. Ďakujem a všetko dobré prajem 🌹❤️

tappetty
16. mar 2018

Aj ja Vam drzte sa:}

moose_cree
16. mar 2018

snáď to pomôže

nika23t
autor
19. mar 2018

Veľmi pekne ďakujem za všetky rady a príspevky... Snáď si s tým poradíme 😉

flakulka
19. mar 2018

Tak ja vam napisem pravy opak tiez som to zazila s dcerou vsetkeho sa bala dokonca ist sama aj do obchodu a to chodila do 5 triedy v puberte vsetko preslo dnes ma 17 chodi do skoly do BA na strednu a vsetci co ju poznaju su v soku kedze sa bala naozaj vsetkeho a odisla z malej dediny do mesta
Teraz skor ja mam problem byt bez nej

novana
25. mar 2018

@andrea2603 detí a zvierat je homeoptia neúčinná. 😉

andrea2603
25. mar 2018

@novana ked to tvrdis ty, urcite to tak je 😉

novana
25. mar 2018

@andrea2603, viem. 🙂

andrea2603
25. mar 2018

@novana ty vies svoje, ja zase svoje ,) . Mam tri deti, najmladsie ma 8 rokov a tolko rokov vyuzivame homeopatiu na vsetko. Nikdy ziadny sirup na kasel, kvapky do nosa, paralen, antibiotika, ... vzdy len homeo presne na dany stav a vzdy su za 3dni fit. No ale kedze to na deti neucinkuje, tak tomu vylieceniu asi vdacim slovenskemu vzduchu.

andrea2603
25. mar 2018

@novana mozno mas pravdu ty, mozno ja, este ze mame demokraciu a kazda si mozeme papat tie svoje lieciky . A ze to ide do penazi? Jedno balenie za 3 eura mi vydrzi niekolko rokov (este aj kamaratkam z neho odsypam), len treba vediet ako to uzivat.
https://www.aktuality.sk/clanok/412569/homeopat...
Kedze je to diskusia o niecom inom, tak ja tu uz koncim. V podstate som chcela len mamicke povedat, ze je aj takato moznost. A keby sa moje dieta boji, chytam sa kazdej slamky, pretoze zit v strachu si nezasluzi ziadne dieta.

sandri2014
10. sep 2019

Ahojte baby. Poradte mi prosim. Krstna dcerka 6 rokov prvacka. Da neustále raz za čas vypytyje svojej mamy, že kedy zomrie a ze ci chce zomrieť. Ona jej odpovie ze nevie kedy zomrie a malá jej nat odpovie ale mala y si rozmýšľať. A ďalej ze a ked zomrieť chceš byt spopolnena alebo pochovaná do zeme. Neviem skadial berie tieto otazky filmy horoy a podobne veci nekuka. Pozerá len serial oteckovia. Ako vy ste to riešili???

korunka1
11. sep 2019

@sandri2014 no niekde to počuť musela, pýtali ste sa jej? Je zvedavá, lebo tomu veľmi nerozumie. Nechodieva ku nejakej premotivovanej babke?

zuzana247
11. sep 2019

@sandri2014 v oteckoch to riesili v castiach pred prazdninami asi 2 tyzne vkuse. Takze to ma odtial.

sandri2014
11. sep 2019

@zuzana247 neviete prosím vás náhodou kde by som tie časti mohla nájsť??

mooonika1975
11. sep 2019

@nika23t nijako, nechaj ju, uisťuje ju stále, že si tu, nech s vami spi. Ak ju nebudete za to strapnovat, nebudete jej to pripomínať, necháte ju, vždy jej to vysvetlite, tak ju to prejde, ver mi.

zuzana247
11. sep 2019
kandrea
27. dec 2022

@nika23t prosím vás upravilo sa vám to alebo ste to museli riešiť so psychológom? Dakujem

nika23t
autor
28. dec 2022

@kandrea ahoj, no musím povedať, že naša malá bojazliva slečna ma dnes 12 rokov, spi sama vo vlastnej izbe a nemáme problém. Keď mala asi 9,odisli spať zo spálne do detskej izby, kde spala so sestrou. O rok neskôr zahlásila, že chce spať vo vlastnej izbe sama a odvtedy tam spi 😊 sú deti a deti. Niektoré sú smelé, iné potrebujú čas. Teraz to už viem...

nika23t
autor
28. dec 2022

@kandrea a nie, s psychológom sme to neriešili.

kandrea
28. dec 2022

@nika23t ďakujem krásne. 👍👌