8,5 ročná dcéra sa nevie bicyklovať

jarus1
5. sep 2017

Ahojte, naša 8,5 ročná dcéra sa ešte nevie bicyklovať. Od malička mávala kolobežky, neskôr bicyklíky s pomocnými kolieskami, ale bicyklovať sme ju nedokázali naučiť. Tento rok sme jej kúpili opäť väčší bicykel, ale pomocné kolieska už nemá. Vôbec sa jej nedarí a navyše sa mi zdá, že to ani sama nechce. Celkovo jej šport (teda okrem plávania) nič nehovorí. O rýchlom pohybe či behu môžem snívať 🙂. Povahovo je skôr kľudná, pomalá osôbka...
Máte s tým skúsenosti?
Ďakujem

nyusika
5. sep 2017

@jarus1
ked to nechce, tak ju nenutte.
da sa zit aj bez bicyklovania.
ked bude chciet, nauci sa

biba12
5. sep 2017

@jarus1 nenútila by som ju. Sú aj kolobežky pre väčšie deti. A teraz sú in 🙂 a čo sa týkyabšportu... Tanec, akýkoľvek moderné, latino, iné spoločenské, folklór... gymnastika ju nebaví? Alebo mažoretky?

modra1
5. sep 2017

Našu naučil dedo, už bola 7,5 ročná. Opravil môj starý bicyklík, namaľoval naružovo, podstatné však bolo, aby sedela v takej výške, že sa dokázala oprieť nohami o zem, aby mala istotu. Jazdila po trávniku.

jarus1
autor
5. sep 2017

@biba12 nič zo sportu, ani tanec...od malička bola taký hĺbavý typ, hrala sa iba s knižkami a časopismi, žiadne naháňačky, čo bežne deti robia, to neee 🙂

biba12
5. sep 2017

@jarus1 tak budeš mať možno filozofku alebo vedeckú pracovníčku doma 🙂 Netráp sa, skúste sa venovať tomu plávaniu, alebo akvabely 🙂

jarus1
autor
5. sep 2017

@modra1 presne taký bicyklík teraz má...sedí a nohami dočiahne na zem...ale nepohne sa. Nechce. Teraz sme jej skúsili dať dole pedále, že nech sa len nohami odráža a tak skúsi udržiavať aspoň chvíľku rovnováhu....uvidím či pokus bude krok vpred alebo nie

modra1
5. sep 2017

@jarus1 a vie vôbec pedálovať? S pomocnými jej to išlo?

jarus1
autor
5. sep 2017

@modra1 ano s pomocnými jej to išlo...pomaly, ale pohybovala sa 🙂

modrava
5. sep 2017

mam s tym 48 rocnu skusenost a zije sa mi s tym celkom fajn :o)

okrem plavania, turistiky a mierneho behu sa ostatnemu pohybu uspesne vyhybam. nesla mi a do dnes nejde gymnastika, bicyklovanie, lyzovanie, korculovanie, dokonca ani tancovanie.
myslim, ze problem moze byt v rovnovahe, ja osobne to vzdy citim ako "stratu pody pod nohami" a zacne sa mi okolo "tocit svet". moja stara mama mala problem s rovnovaznym telieskom v uchu, tak mozno nejaka geneticka predispozicia.
vzdy ma viac trapilo, ze ma do takych aktivit nutia, nez to ze mi to nejde.

nema dcera problem na kolotococh alebo na kancelarskej stolicke? mna dokaze odrovnat uz aj len jedna otocka na tej stolicke.

jarus1
autor
5. sep 2017

@modrava na kolotoče ju ani nedostanem...takto som nad tým ani neuvažovala. Myslím, že má všeobecne nejaký strach z pohybu. Tento rok bola so sestrou prvýkrát na tobogáne. Rovný tobogán. Mala z toho vraj najnepríjemnejší zážitok jej života ☹.
Tancovať vydrží chvíľu sama doma. Aj to len veľmi občas a naozaj chvíľu

modrava
5. sep 2017

@jarus1 uplne ju chapem
hlavne ju nenutte. ani po dobrom. zbytocne v nej podkopete sebavedomie ked bude mat pocit, ze nieco nedokaze.
nikdy som si nedala zistovat ten stav rozvovahy a toho telieska v uchu. ani neviem ci sa to da a ci to ma zmysel.

gumkacka1
5. sep 2017

a to bicyklove odrazadlo niekedy mala? najstarsia sa na tom naucila udrzat rovnovahu a potom uz hned zacala bicyklovat bez pomocnych koliesok, ale to mala 4 roky

lenkaaninka
5. sep 2017

Môj 7 ročný syn sa tiež nevie a má k tomu odpor zato na kolobezke lieta ako drak aj do školy neriešim keď bude chcieť naučí sa.

jarus1
autor
5. sep 2017

@modrava ja som o tom teliesku dodnes ani nepočula...tiež si myslím, že to nemá význam zisťovať...nie je do defekt, pre ktorý by nemohla plnohodnotne žiť🙂
a možno máte obe vyvinutý iný zmysel ani o tom neviete 🙂

jarus1
autor
5. sep 2017

@gumkacka1 ano mala...ale viac sa na ňom udržalo prachu ako ona sama

mirkamirko0809
5. sep 2017

@jarus1 a v skole ked mali dopravnu vychovu co?Tam ju nenaucili?Viem,ze ked chodila minuly rok dcera na dopravne to mali 8rokov jedna spoluziacka sa nevedela,tak ju nutili aby sa naucila a to si vieme predstavit vsetky kolko na nu poukazovali ci uz deti alebo ucky,ze to v takom veku nevie....

jarus1
autor
5. sep 2017

@mirkamirko0809 neboli na dopravnom ihrisku...ale ak by išli, pravdepodobne ju z toho nejako ospravedlním...naozaj to príjemné nebude, keď niekto cudzí bude ukazovať prstom ako to iné deti vedia

modrava
5. sep 2017

tu nejde o to ze to to dieta nevie, ale ze pri tom citi strach, nechut, uzkost, paniku. ja ked som musela, tak som na tom bicykli zvladla par km. ale s hrozou v ociach, uzkostou a krcom v rukach a vlastne v celom tele. takisto som absolvovala par kurzov lyzovania, tanecnu a zopar zabav. ale po kazdom tanci, aj ked len valciku zelena a s obratenym zaludkom.
su veci, ktore sa nedaju naucit. tak ako hudobny sluch, napriklad. zbytocne budes ucit stupnice a spev dieta. ktore to proste nepocuje.

gurka12
5. sep 2017

@jarus1 moja dcera sa presne v 8 a pol rokoch naučila bicyklovat, tiez sme skušali hocičo...ale raz sa na ulici nudila, sadla si na bicykel č.16 uplne daky maly, ktory tam bol pohodeny, par krat sa odrazila na nom ako na odražadle...a ked videla ze ma nad nim kontrolu ze rovnovaha je v pohode...tak sa riadne odrazila dala nohy na pedale a frčala...uplne sama ...takže čo najmenši bicyklik aby sa vobec nebala a jede....držim palce

nexuska
5. sep 2017

moj syn sa tiez nemohol dlho naucit bicyklovat, ale teraz cez prazdniny nam to konecne vyslo, naucil sa v priebehu 4-5dni.Bez pomocnych koliesok som ho nechala spustat sa z kopca(nie strmeho🙂, bez pedalovania, skratka aby sa naucil balancovat, po dvoch dnoch sa uz spustal s jednou nohou na pedali a dalsi den uz jazdil.

bobulazelena
5. sep 2017

Ja s tym mam skusenost z pozicie dietata...mam 30 a tiez sa neviem. Uplne v pohode som s tym zila a ani mi to nechybalo. Sport u mna hroza, nic mi nikdy neslo, tiez inak okrem.plavania.
Neboj vyrastie z nej uplne normalna osoba, len jej oblast zaujmu bude proste niekde inde. 🙂

patamato
5. sep 2017

Môj syn 9 ročný,sa naučil až teraz cez prázdniny,púšťal sa malým kopcom bez pedál a do polhodiny už vedel. Naučí sa 😉

atrami
5. sep 2017

Ja som mala ako dieta uraz hlavy. Celkovo mi robí problém rýchly pohyb, výšky. Bicyklovat sa viem, ale také trasy po rovinke, nie kopce.

snehuuulienka
5. sep 2017

@jarus1 aj môj syn sa naučil len teraz ako 7r. zaciatkom prázdnin.......vyčítala som si,že sme mu nekúpili nejaké odrážadlo,keď bol menší....tiež mal stále len bicykel s pomocnými kolieskami a to je blbosť,potom sa toho dieťa nechce zbaviť,a stále si tie kolieska pýta naspäť.....tiez si myslel moj muž cca 2 r o ňom,že aké je to drievko,že to nevie,tiez sa mu nedarilo učil ho po záhrade,,no na cestu ani za svet.....raz sa odvážil,,že teda ideme už naostro na cestu ...trocha som ho vzadu pridrziavala,no a naučil sa relativne rychlo.no a potom uz len pohynanie zmiesta trenoval dole kopcom...no a po 2dňoch vedel perfekt,teraz ho len zaujíma každý deň bicykel a bicykel...veľa úspechov želám,ono to príde,len musí sama chcieť tak ako aj náš

rmatica
5. sep 2017
lintu
5. sep 2017

šport 😨 no vedela by som ti rozprávať 😅 podľa mňa je super, že ju baví aspoň to plávanie... nie každý je pohybovo nadaný a nie každého to aj baví... je aj kopu iných činností, v ktorých sa môže narozdiel od ostatných nájsť práve ona... čo hovorí na prechádzky či túry? ak jej chcete dopriať pohybu, zoberte ju radšej tam... o to ostatné sa začne možno viac zaujímať s prichádzajúcou pubertou, keď si začne všímať viac sama seba... no a možno aj nie... a? hlavne ju nenúťte a podporujte v tom, čo ju baví 🙂

andruska80
5. sep 2017

@modrava tak toto ako by si mne písala a nikdy ma nenapadlo, že by to mohlo byť niečo s rovnováhou... Vždy som si myslela, že som proste také poleno. Lyžovať, korčuľovat, tancovať... neviem, bicykel tiež ako ty píšeš - keď musím prejdem, ale smrť v očiach... na kolotočoch mi je blbo, na otacacej stoličke tiež, aj keď sa napr zatočim okolo svojej osi, hneď sa mi začne všetko točiť. A pritom otec nás všetko učil, lyže, korčule.... bratia sa rychlo naučili a ja nič.... By ma aj potešilo, že to nie je tým, že som nemehlo

dai
5. sep 2017

@jarus1 hm... mne by toto osobne mrzelo - podla mna je toto niekde povinnost rodicov - sprostredkovat dietata zakladne sporty - naucit plavat, lyzovat, korculovat a bicyklovat do 6tich rokov dietata - potom uz nech si dieta vybera co chce robit...

U nas isla k bicyklovaniu jasna cesta cez odrazadlo. U dcery sme to skusali s bicyklom s pomocnymi - bol to horor a vobec to bez neislo - tak sme na rok zaradili cisto len odrazadlo - naucila sa drzat rovnovahu a na dalsi rok si sadla na bicykel a bez problemov dala na prvykrat 25km- to mala nieco cez 5 rokov... pri synovi sme pomocne hned vylucili, v 3och rokoch mal odrazadlo, ked sme videli ze perfektne drzi na roznych kopcekoch rovnovahu, dali sme mu bicykel a on bez zavahamia isiel - to mal 4 roky - ucili sme ho uz len brzdit, nasadat a zostupovat...

katys1
5. sep 2017

Noo moja sa naučila v 11tich rokoch čiže minulý rok 🙂 bála sa hovorila,že to nedokáže A nevie...Tiež ju moc šport nebaví A o telesnej ani nehovorím 🙂

koraalka569
5. sep 2017

@jarus1 tiez si myslim, ze ak sama nechce tak nema zmysel ju nutit, su aj ine pohybove aktivity, a nikdy nevies, casom sa mozno k tomu bicyklovaniu aj sama podujme. Moja svokra nevedela cely zivot ani plavat ani bicyklovat, mala strach, a teraz v sestdesiatke sa to prelomilo a rozhodla sa to zmenit, naucila sa bicyklovat aj na plavanie chodi 🙂 Pritom cely zivot robila ine sporty a bicykel a plavanie jej v podstate nechybali.