8 ročný syn neposlúcha

VýchovaVýchova a vzdelávanieŠkolák (6 - 11 rokov)
danbo
27. máj 2020

Caute.Potrebujem poradit s malym - 8 rokov. Neposlucha ani na 27. slovo. Neviem si s nim rady. Chcela by som poradit nejaky adekvatny trest. Som na neho sama. Povedala som mu, ze ho zbalim a odnesiem ockovi. Je to dobre riesenie? On sa zbalil,ze mozme ist. Co mam robit? Dakujem

simsalabim
8. jún 2020

@danbo uz preslo 10 dni, odkedy si tu pisala. Aplikovala si niektore rady? Ktore? Vidis uz nejake vysledky? Lebo bat sa teraz puberty ti nepomoze. Ako si ho vychovas, takeho ho budes mat. PS Bit ho naozaj nemusis, hoci jedna dobre mierena este nikoho nezabila. No 8 rocny je uz rozumny. Treba byt iba dosledny.

danbo
autor
8. jún 2020

@daganov Hráme sa,chodíme spolu po hradoch,venujem sa mu vo voľnom čase ako viem,dovolím mu aj počítač občas,keď vidím,že má z toho radosť.Mojkáme sa veľmi,v tomto je najlepší-je to môj malý cigánik.Ale vie si postaviť hlavu.Budem musieť skúsiť tie básne za trest ako písala nistika

danbo
autor
8. jún 2020

@mimibb Má na starosti rybu,ale keď sa ho nespýtam,či ju krmil,tak ju o pár dní uvídím plávať hore bruchom a to mi bude ľúto.Väčšinou vykladá umývačku,vysáva,ale to musím po ňom poriadne dovysávať......Nie je to top-podľa mojich predstáv

jany149
8. jún 2020

@merkelica presne to ma ako prvé napadlo, že návšteva otca ako forma trestu

danbo
autor
8. jún 2020

@zuzinapipina práve si pozerám,že ju kúpim.Ty si ju čítala?

soldi
8. jún 2020

@danbo ja mam doma troch chalanov a najstarsi ma 9. a ako Ti uz niekto pisal - zakladom je, ze ked sa niecim vyhrozis, tak to splnis. a to chce hlavne pevnu volu od Teba. pokial Ty taka nie si,tak tazko mozes cakat od syna, ze on bude taky.

moj si povinnosti porobi, ale je drzy ako opica.
ja mam prenho niekolko trestov s okamzitou platnostou:
1. bud nieco fyzicke, napr 20 drepov alebo vybehnut hore dole schodmi par krat
2. stat kym nezazvoni casomiera a rozmyslat nad sebou.
3. pisat jednu vetu dookola 10 krat a viac, podla toho ako moc vymysla.

pokial papuluje, alebo sa brani trestu, tak mu pridavam. napr napis to 10 krat. odvravas? tak 11. odvravas? tak 12. atd. a potom dohliadnem na to, aby to naozaj vsetko napisal a nepohne sa nikam, kym to nema hotove. a nabuduce si uz sakra rozmysli, ci ide odvravat.

a trest nedavam hned. najprv dostane 3 varovania. vzdy poviem: toto mas prve varovanie, po tretom pride taky a taky trest.

ked chcem, aby si upratal izbu, tak mu nastavim na mobile cas a kym ubehne, tak to musi mat upratane. ak to stihne, tak sa moze ist hrat. ak to nestihne,tak musi ist upratat nieco ine, a potom dostane novy cas na izbu. a pri izbe este pomaha, ked mu presne vypisem: 1. pozbieraj papiere zo zeme. 2. uprac vsetko oblecenie. 3. v posteli moze byt len paplon a vankus. atd... lebo jeho vnimanie poriadku je diametralne odlisne od mojho 😀

ak Tvoj nepovysaval izbu poriadne, tak ziadne take, ze povysavas zanho, ale chod a ukaz mu ako to ma urobit poriadne.

ja som na toto tvrda, ale aj musim byt, inak by mi skakali po hlave 🙂

danbo
autor
8. jún 2020

@soldi Ja to mám 100x spravené,kým to spraví on.Ale je mi jasné,že nemôžem za neho robiť všetko.Potom to tak vyzerá.Páči sa mi ten presný popis upratovania,to by som mohla vyskúšať

soldi
8. jún 2020

@danbo vsak jasne, ze to mas rychlejsie. ale ako sa to ma naucit ked ho nenechas? mne moj 9 rocny uz aj ranajky urobi, aj jednoduchy obed ako cestoviny a pod zvladne sam. kamoske zas jej 11 rocny poumyva okna v celom dome. treba ich k tomu vies a ucit ich. kedy, ak nie teraz? 🙂

danbo
autor
8. jún 2020

@soldi Wauuuu,práve som minule obdivovala detičky tu na MK,že robia raňajky mamičke.Vyzerali tak ako vyzerali,ale boli z lásky.Vtedy som sa ho pýtala,že kedy sa ja dočkám niečoho takého,ale jeho to vôbec nezaujíma 😀

soldi
8. jún 2020

@danbo sam od seba mi ich neurobi 😀 ale ked sa mi cez vikend nechce vstat, tak si obaja starsi 9 a 7 rokov urobia ranajky, aj mladsim surodencom urobia. aj volske oko starsi zvladne 🙂

zuzinapipina
9. jún 2020

@danbo ano aj pre deti aj pre dospelých 🙂 sú úžasné podľa mňa 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre