A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

atlaska
5. sep 2008

nasi uz zapisali 2 strany na pisani, a 2 strany v matematike-prac. listoch. Ale znamky ani nic podobne im nedala-mohla ich trocha pomotivovat. rodicko mame bud tyzden. Ulohy zatial nemali.

alex3
5. sep 2008

čaute baby,
tak som sa sem konečne dostala ... ale ste toho popísali. No, ani naši sa ešte nič neučili, len podpisovali zošity 🙂 a emma nemá ešte ani knihy lebo prestupovala na druhú školu. Zatiaľ sa jej páči učiteľka, aj mne lebo to čo sme mali predtým bola pohroma 🙄 . Ešte sa ale bude musieť skamarátiť s deťmi, v triede to už trošku ide, akurát v družine je trochu problém, lebo sú porozhadzovaní po rôznych triedach.
Ozaj, ako som ju bola odhlásiť z prvej školy (nechala som si to na posledný augustový týždeň) 😉 , tak riaditeľka bola dosť nepríjemná, tak som jej to povedala od srdca že naslubovali hory doly a nič s toho a pani učiteľka je zakomplexovaná osoba ktorá sa lieči po psychológoch a svoje komplexy si vybíja na deťoch. Strašne som rada že sa mi podarilo ju preložiť, táto pani učiteľka vyzerá byť zlatá a že sa s ňou dá rozprávať. Tak dúfam že to bude OK

dadulka19
5. sep 2008

alex,tak super 😉 .Určite už bude Emmka spokojná 😵

sassi
5. sep 2008

Alex aj ja pre vas dufam že to bude OK. Prve roky na ZŠ su velmi dôležité, lebo to je základ do celeho života, ovplyvnia dieťa nielen vedomostne, ale aj celkovo vzťah k škole a uučeniu sa. Ak bola pani učitelka nevyhovujúca, alebo vam proste nesadla, toto je najlepšie riešenie. Emma si zvykne rýchlo, aspon bude mať kooopa nových kamarátov 😉

maca793
6. sep 2008

ahojte, tak naši začali zaberať hneď na druhý deň. síce si len opakovali ale v stredu dostalii prvé úlohy a včera aj knižky.
ale od pondelka budú zarezávať už naplno.

alex3
6. sep 2008

ahoj. viem, že prvý stupeň je dôležitý, preto som ju aj preložila aj keď som dlho váhala a rozmýšľala a musela som ju aj prehovárať, pretože sa toho bála (lepšie poznané zlo ...). A doteraz je s toho vynervovaná , myslím s tej učiteľky tá vždy vyvádzala keď napr. niečo za budli, alebo sa im nepodarilo tak im nadávala a kričala po nich 🙄 🙄 🙄 . Aj teraz keď sme nemali obal na nejaký zošit úplne bola s toho hotová a nervačila 😝 ale verím, že teraz to bude dobré.

dadulka19
8. sep 2008

alex,určite to bude dobré 😉

tak,no tento týždeň už naši začínajú naplno 😀 .Zajtra nás už čaká aj tanečná medzi staršími deťmi,tak som zvedavá,ako sa bude Lucke páčiť 😎 A čo ma teší je,že si ich učiteľka z tanečnej bude chodiť brávať do školy,zavedie si ich na tanečnú(na inú školu)a potom už len rodičia prídu pre decká,resp.pôjdu domov samé.Takže mi odpadla jedna starosť 🙂

vka
8. sep 2008

Dadulka tak to je fajn že učitelka si po deti chodi
U nas je to dosť o držku v pondelok a v stredu konči vyučovanie 12 20h a hudobna začina 13 30h dieťa sa musi naobedovať a presunuť na hudobnu je to asi 10min chodze no uvidime ako či sa ešte nebude dať dohodnuť s učitelkou aby im to posunula aspon na 13 45h rodičko na hudobnej mame 11 sept tak sa ešte uvidi...

lenca13
8. sep 2008

Ahojte tak Radka maju stale choru pani ucitelku a ze minimalne mesiac bude chybat tak im dali zatial druhu ☹ a zajtra maju sest hodin mne sa to zda dost na druhakov 😕

sassi
8. sep 2008

to aj nam hrozilo ale nemáme 6 hodín nakoniec. A nemajú vtedy výchovy? Ked majú tych 6 hodín?
My mame každy den 5 (lebo ma v rozvrhu aj NV a aj 2x AJ)
S

lenca13
8. sep 2008

Oni este nemaju poriadny rozvrh ked im chyba ucitelka ☹ ale maju tam ziadnu vychovu 😒

sassi
8. sep 2008

my končíma 12:20 a hudobnú majú 13:50, takže celkom fajn to vychádza, obed stíha a ak bude škaredo, skočím po nu do školy autom 😉
Lenca, hada sa ten rozvrh upraví, asi to bude tým zastupovaním ☹

lenca13
8. sep 2008

to dufam ze sa rozvrh upravi tiez chce chodit na vytvarnu ale ked este nemaju rozvrh tak ju zatial nejdem este ani prihlasit 😒

verulka
8. sep 2008

cafte, risko ma kazdy den 5hodin.aspon sa mi vidi 😀 dnes ideme kuk na trenig, a zacina sa natvrdo 😀

atlaska
8. sep 2008

nasi maju 4x 5hodin 1x 6hodin ale posledne dve su vytvarka.
a maju 3x anglinu a este pocitace1x.

alika54
8. sep 2008

caute,,,mi mame 5hodin styri krat do tyzdna 😅 ,,,ale stihame kruzky aj umelecku skolu,,,a dnes doniesol prvu skutocnu jednotku v ziackej knizke 😀

paska
8. sep 2008

ahojte 🙂 my už sme dneska preberali A 😀

paska
8. sep 2008

😅 😅 Jééééjha 😅 t 😅 som chcela do prvákov napísať 😀 😀 😀

dadulka19
8. sep 2008

atlaska,anglinu 3x?..to je super!Naši majú len 1 hodinu za týždeň,čo sa mi zdá fakt málo ☹

vavka33
autor
8. sep 2008

Vaneska nema ani raz 6 hodin.ma tusim tri kat po 5 hodin.
a dnes dostala tri jednotky do ziacej -z hymny-basnicky,pisania a matiky.bolo zvlastne podpisat jej ziacku knizku,ked vacsinou som ja pisala znamky a iny podpisovali 😀

sassi
8. sep 2008

aj my dnes prvú 1-ku za čítanie, vraj pani učitelka povedela, že čitala perfektne 🙂
Dnes biflila hymnu, sice si juu skoro celu pamätala uo školky ale ešte opakovala.
Atlaska to maju AJ a PC v rámci vyučka?
Ja som malú dala ešte na ludový súbor čo funguje pri škole a na Počítače, ale či jej to vyjde, aby sa to nekrylo s hudobnou, to neviem, ešte tie krúžky nemáme s časom (dosť blbe, ako sa mame rozhodnúť???? 😖 )

vka
8. sep 2008

my ešte nejednotkujeme ale mali sa naučiť poučku tak možno zaboduje 😀
dnes sme dostali v poradi už 3 rozvrch ............... 😒 dokedy budu meniť??? 😕

verulka
8. sep 2008

joooj, to my este fakt pozvolna, lehce zaciname...ale kruzky uz vieme- prirodovedecky, maticky, pohybove hry, pocitace a gy,mnastika 😎 snad uz bude dost vytazeny 😀

atlaska
8. sep 2008

Ano v ramci vyucovania, podla noveho skol. zakona vraj aj prvaci maju 3 hodiny cudzieho jazyka, a pocitace.
My na kruzky nechodime,mame more aktivit mimo skolu.

pacna
9. sep 2008

ahojte tak my mame 2x4hod, a 3x5hod akurat v utorok maju tanečny tak to bude sest hodin.
ani my ešte nemame znamky včera hovorila že akosi uč.rychlo hovorila nikto nestihal ešte nemali jednu vec dokončenu a už museli robit dalšiu 😀 🙂

milka2008
9. sep 2008

Ahojte maminy druhakov, prajem vsetkym detom hlavne co najlepsie znamky, hodnotenie, aby sa co najviac naucili 🙂
My uz tiez zarezavame naplno. Prosim vas - aj vasi druhaci maju v citanke hned na zaciatku slovensku hymnu?
Vyucovanie maju tak cca 5-6 hodin. Znamky zatial nedostavaju a anglinu este nemali, tak neviem.

Uvidime, ale zda sa mi, ze druhaci su uz akysi zrelsi, nez boli v prvej triede. Teda aspon u nas, syn je akysi "kludnejsi". 🙂

pacna
9. sep 2008

ja neviem my sme sa hymnu vobec neučili 😅
z matiky už maju z velkeho zošita dve strany hotove 🙂
slovenčinu maju s gramatikou, s citanim s pisanim mam z toho šoro-moro 😀

sassi
9. sep 2008

Milka aj ja som skonštatovala, že Heni sa akosi mení (dufajme že k lepšiemu 😀 )
Atlaska ato potom mate tiež jazykový variant, ono je viac variantov asi to aj ostáva. No kuknem ešte rozvrh ale zda sa mi že 2x AJ a PC majú isto iba ako krúžok (a Heni ani moc nechce ísť, ale prihlásila som ju.
Heni chce isť na folklorny subor Nábrežníček ale neviem v ktorom dni to je, aby sa nam to nekrylo su ZUŠ-kou.

Ten nový škol. zákon naše deti stihne až v 5. triede. Aj som rada že nie su "pokusní králici" a idu ešte po starom, lebo toto čo vymysleli, a navyše oboznámili s tým ludí v školách príliš neskoro... to nič moc nebude, isto sa kopa vecí bude overovať praxou .... a meniť.

atlaska
9. sep 2008

Sassi mylis sa uz prvaci maju kopu veci podla noveho sk.zakona - napriklad vyucovanie prvouky, vysvetlovala nam to na poslednom rodicku prvacka ucitelka ze nevedia ako to urobia lebo prvouka im vychadza na 60minut a to je 2x30min nie 2x45min, mozu si tam dat podla vlastneho uvazenia niekolko% ineho uciva ako urcuju knihy ...................aj informatiku maju v rozvrhu uz prvaci, aj 3x cudzi jazyk. 3 a 4 trieda maju plus nemcinu ale len ako dobrovolnu.
V kamoskinej skole maju anglinu 4x do tyzdna a to je dedinska skola-len prvy stupen.

pacna
9. sep 2008

ja som tiež rada že to našu obišlo aj ked mala ist teraz do skoly ako prvačka 😀