A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

atlaska
30. sep 2008

Dnes sme mali citat o Vlkovi......strana 26 z Citanky - boze to je text - strasne pozerala som aj ine strany desne slova tam pouzivju pre 7rocne deti. vety,ktore by som ja nikdy tak nepovedala, to nemozu napisat jasny zrozumitelny text?

lenca13
30. sep 2008

radka dnes citala na str.23 o domceku

alika54
30. sep 2008

atlaska nie strana 27? to ako tahal vlk kona do hory??? 😠 ,,,sme sa s tym natrapili,,,,

sassi
30. sep 2008

no my čítame z Adamka, z čísla 9, Rečová choroba sa to volá, a tiež dosť náročné, lebo niektoré slova su skomolené a muusia teda čítať presne.

atlaska
30. sep 2008

hej hej 27, Coby nie, len sposobu niet! Kazdej veci je sposob,kmotricek! - hrozne
No a slovo drmol - to je ako CO????????????
cital si aj str.36 PIPO a dosiel mamina lamka to je rakovina? Ma skoro vystrelo-super vecerna debata 🙂
a veta:Keby, pravda, nemal doma doktora. Maly stale chcel citat pravda nemalA doma doktora.
...cely svet ZAĎÚŠA siva hmla.... toto kto vymysla ???

mracik
30. sep 2008

tých skvelých textov je v tej čítanke viac. Nechápem prečo to trošku neupravili, veď to potom deti ani moc nebaví. Aj keď Kubo ma trochu prekvapil, chcela som mu ktorúsi vetu vysvetliť, ale on jej rozumel
Inak on dnes čítal básničku o zhnitej hruške 😅

pacna
1. okt 2008

naši čitaju na str.28 o Pavej kralovnej, v Sj- samohlasky,spoluhlasky 🙂

ako to je u vas so vstavanim? u nas stale hroza dnes rano povedala že sa odstreli 😅

lenca13
1. okt 2008

U nas sa zatial vstava do pohody 😉 a na Sj beru to iste 😉

alika54
1. okt 2008

šimonko mi vstava v pohode,,,skor viki ma problem,,,je taky spachtosko 😉 ,,,ale nasi musia uz o pol osmej lezat v posteli tak im asi preto spanok staci 😉

sassi
1. okt 2008

my o 20:00 v posteli, može si ešte chvilku čitať, ale o 20:30 uuž vždy spí a vstáva celkom fajn, len ju musíme budiť, sama saq ešte nezobudí ani na budík 😀
Dnes 1 z prepisu - O chýb 🙂
A mame Radu rodičov, tak o 16:00 musim byť tam 😕

lenca13
1. okt 2008

Neviem co nasa Radka ma v hlave ale dnes zabudla v skole ziacku aj slovnicek,v druzine peracnik 😒

sassi
1. okt 2008

naša rano zabudla pauče, daždnik - po to s avrátila, ale aj tak nechala na stole peniaze na čaj aj družinu 😒

katka76
1. okt 2008

ahoj, my ideme v citanke na preskacku, citali sme strany 74 -78 a dnes nejaku rozpravku o domceku. p.uc. im to vsak strieda i so studnickou a bajkami. no a zacali sme s dankou a jankou, tak som to rozplanovala, nech to do konca oktobra zmakneme.
zo SJ kreslili domcek a kde byvaju samohlasky - kratke/dlhe/dvojhlasky, spoluhlasky - tvrde/makke/ obojake

zabinka
2. okt 2008

vy ste uz teda riadne daleko. Nasi su v citanke na str. 23. Z matematiky pisali vcera prvu patminutovku. Dostali sme 1.

alex3
2. okt 2008

nasa tiez plava niekde v oblakoch. clovek 3x povie a ziadna odozva, raz si zabudne aj hlavu 😎
dnes idu na exkurziu do kasarni, tak dufam ze nebudu ziadne ulohy - maju len dve hodiny.
Z matematiky pisu kazdy den 5 minutovku - 3 retazove priklady a ked ma styri patminutovky za sebou bez chyby dostane jednotku cez pol strany 🙂 je to sice motivacna jednotka, nedava sa do ziackej ale decka sa snazia, uz mame tri ....

pacna
2. okt 2008

Tak ja som včera škrtla ulohu napisala vetryčku, potom velke t ale prepisane na f a ešte asi dve chyby tak ma to nahnevalo že to opisuje a tolko chyb. Neviem či konecne začne davať pozor. 😠

našim dava znamky do zošitov ale už malo čo do žiackej 🙂

sassi
2. okt 2008

my mame aj v ŽK aj do zošitov, za DU sa dava len tdo zošita... aj nam na gympli hovorioli, že DU sa známkovať nemá, lebo to aj odpíšu, aj si k tomu možu zobrať nejaké pomocky a podobne. Len nejaké velké projekty a podobne robené z časti na hodine, z časti doma sa hodnotia.
Ja som včera bola na rade rodičov, takže poplatok na ZRPŠ je 150,- u nas a ešte sa bude robiť prieskum záujmu o "školské mlieko" - tak to by som bola rada, keby to bolo. 🙂
No a kedže som nebola doma a ocko nič neskontroloval, dcerenka išla do školy bez DU zo SJ 😠 😠 😠 Bola som za pani učitelkou, povedať čo bolo na Rade a Heni zrazu velké revy, že ona nema DU 😠 😠 😠

pacna
2. okt 2008

tak tu to boli http://video.sita.sk/videoservis/Rekord-o-najdl...

sassi to su ti chlapi 😀 ja ked tomu mojmu poviem aby s Dominikou čital tak čumi do blba a ona si čita čo chce 😠 😠 😠

sassi
2. okt 2008

no čo si sama neurobíš - nemáš
idem kuk na ten link 😉

alika54
2. okt 2008

dneska dostal simo obrovsky dlhu basnicku sa naucit,,,normalne sa mi to az nezda 😝 ,,,inac drvime kazdy den,,zatial v poho,,,

alika54
2. okt 2008

sassi ty ucis na gympli v knm?

lenca13
2. okt 2008

Dnes doniesla Radka aj pracovny zosit z citanky 😒 vidim to prvykrat 😒
V pondelok mame rodicko tak som zvedava co bude ucka hovorit este stale nemaju svoju ☹

sassi
2. okt 2008

prac. zočit z čítania? take nemáme...
rodičko tiež nabuduci týžden, ale den sa ešte nevie presne, budem tam mať aj ja preslov, tak držte palce, naj sa nestrapoším 😀 No ved už mam nejaké to ZRPŠ za sebou, ked som bola triedna 😀 😀 😀

my dnes 2 x 1* sa vytešujem, písali päťminútovku, diktuje príklady a oni musia spmäti rátať, tak na toot je ona dobrá, ale na tie sproste pokrutene príklavy v Matike ... to už je horšie ... 😕 🙄

pacna
3. okt 2008

dnes doniesla knihu O psickovi a macicke. 🙂

sassi
3. okt 2008

my ju máme kúpenú, ked ju dostala, tak ju celu prečítala za 1 večer, tak ju to zaujalo (minulý rok, ked už vedela čítať som jej ju kúpila)

katka76
3. okt 2008

my sme mali kvoli zlemu pocasiu presunutu exkurziu do TT na utorok. dufam, ze im pocko vyjde.
dnes ma boli kuknut kolegyne tak kubko siel 1x sam zo skoly, zvladol to skvele a bol na seba patricne hrdy

maca793
4. okt 2008

ahojte, tak dostalli sme prvú zôú známku, 3. z čítania. ale nič si z toho nerobím. pretože SImonka má choré očká, tkaže sa jej číta horšie. nekričala som na ňu ako to robím zvyčajne 😉 , len som jej povedala, že si ju musí v pondelok opraviť. vstupné testy dopadli na jednotky u oboch veľmi som sa bála ako dopadnú. aj vstupné diktáty zvládli na jednotku.

sassi
4. okt 2008

no my sme mali v piatok tiež zlý den, neviem čo jej bolo ale rovno 2 dvojky, z M aj zo SJ ☹ Aj prišla smutná... no lenže oni píšu 5-minutovku, že im učitelka tie príklady diktuje, jeden sa pomýlila a opravovala, a dalšie 2 nestihla 😖 tak som jej povedala, že si to mala prepísať až nakoniec, a nie sa zabávať, ked sa diktoval další príklad
v paitok je rodičko, tak sa popýtam, ako im to diktuje, že si to nestíhajú ani skontrolovať 😒

atlaska
5. okt 2008

My sme od vcera chory, teplota, sople az az az ☹
Kokko dni mozete detom ospravedlnit vy ako rodicia a na kolko dni uz potrebujete peciatku od lekara? Mne sa vidi ze lekara netreba, podla mna je silno prechladnuty,nekasle len sopli a ma zvysenu teplotu nie horucku.

sassi
5. okt 2008

no ja píšem vždy sama, respektíve volám učitelke, alebo aj zajdem do školy pre zošity a DU
ale ja vždy aj idem k Dr. aspon sa ukázať ....