A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

pacna
12. nov 2008

3d puzzle je tiež dobry napad. My sme mali detsku bibliu a rada som ju čitala.
chou chou by chceli aj naše ale dve? to je vela a jednu kupit nemožem 🙂

a vy ste pisali Ježiškovi? 😉

atlaska
12. nov 2008

No my lego, starsi dostal posledne ked mal 13rokov-take technicke programovatelne na PC takze lego bude pod stromcekom u nas este dlho. Je to jedina vec s ktorou sa hra. Plus nejake DVDcka, PC hry,knihy.A spolocensku hru aby sme mali vecer co robit kedze TV zasa "zaboduju" 😉 nejakou uzasnou modernou rozpravkou. Asi kupim Pictureku.

sassi
12. nov 2008

Pictureka sa akj mne páči
a čo tak Scrabble, my sme dostali od našich na Ježiška minulý rok 😉 Alebo Monopoly junior (to neviem aké je)

Pacna , to maš ťažke 2 baby v podobneom veku ... ale aspon by sa s tým spolu hrali, aj ked teda je to drahé, ja sa chystam do Dračika, tam s rozpravkovou kartou stojí 1200 a možno to vybavím ešte lacnejšie po známosti

katka76
12. nov 2008

jezisko donesie lego, klub zahad a este malu encyklopediu o vede a technike, potrebujeme aj novy peracnik a pyzamko, chcem kupit tiez nejaku peknu mikinu a zimnu siltacku

lenca13
12. nov 2008

Ahojte a ste sa rozpisali tak nasa Radka sniva o domceku pre Littlest Pet Shop tak som jej ho dnes kupila 😉 a samozrejme knizku uz mam pre nu aj zimnu bundu.tricka mikinu,ciapku a sal 😉 ona dostala minuly rok bibliu a vola sa to Biblicke pribehy pre deti na kazdy den 😉

atlaska
12. nov 2008

Scrable mame, hravame od 5 rokov, mal vynimku ze moze pouzivat vsetky pismenka teda C aj ako Č, Á aj ako A ale odkedy chodi do skoly vyhoda skoncila a veru uz nas aj porazil.Je to super hra.
My sme vcera rychlo bezali do zelevocu zistovat na prvouku kolko stoji kilo jablk, hrusiek, sliviek .... v eurach. No slivky nemali ☹
teta uz umyvala podlahu a zatvarala obchod.

lenca13
12. nov 2008

atlaska aj my sme to zistovali ale ja som jej to poopisovala z letakov 😉

vavka33
autor
12. nov 2008

Ahojte druhaci 😀 tak citam,ze sa vam dari a ze u nakupujete na Vianoce.Aj ja som uz babam vsetko kupila,co som chcela a moja druhacka ma dokonca 3.decembra 8 rockov,tak uz som jej kupila aj nejake malickosti.no najma knihy,par takych prac.knih-z matiky aj sloviny.
zistovanie cien sme nemali,ale ak by boli,tiez by som to odpisala z letakov 😀

pacna
13. nov 2008

vavka tak maš toho dost aj narodky, mikulas a aj vianoce. 🙂

sassi
13. nov 2008

no, moja mala ma 28.11. meniny, a moji rodičia maju tiež obaja, na konci novembra 😖
mame som kupila vitamíny a predplatila ščasopis, ale otcovi nemám nič. Malej niečo vyberiem z toho, čo som nakúpila, ale dostala už tenisky na kolieskach, takže už velke dary nečaká.
Už sme jej ich dali pred mesiacom, lebo načo by jej boli v decembri, ked bude sneh a zima

atlaska
13. nov 2008

Ja som este objavila v draciku rubikovu kocku - som vobec nevedela ze sa to este predava 🙂

vavka33
autor
13. nov 2008

No to mam,a po novom roku narodky druha babula a ja meniny a potom postupne vsetci z nasej rodiny 🙂
Rubikovu kocku som babm kupila nedavno na jednom jarmoku,ale taku velkuuuuuuu 😀

pacna
13. nov 2008

no dnes po dlhsej dobe diktat bez chyby 🙂 a v žiackej rekordne 4 jednotky 😀

sassi
13. nov 2008

ja mam meniny hned 2.1.
a maly ma narodky 26.2 a 27.2 ma meninky

Pacna gratulujem 😉

lenca13
13. nov 2008

Tak dnes maju nase deti asi stastny den aj Radka doniesla 3 jednotky 🙂

alex3
13. nov 2008

jej, aj ja mam meniny 2.1. ...
emca ma narodky 26. 12. takze tiez su s darcekmi problemy. ale som zaviedla ze oslavujeme asi tak 2 tyzdne pred vianocami - detska oslava aj rodina. viac sa vyhrala s darcekmi a nebola s toho taka zmagorena. ale som prekvapena, ze este kupujete babiky, to u nas uz nebolo ani minuly rok. lenze ju to nebavi. keby ano, tak urcite pouvazujeme. teraz pyta tiez ten litle pet shop, len mam pocit ze len kvoli tomu ze to ma zopar spoluziacok a nosia to do skoly. a nechce sa mi vyhadzovat peniaze za zopar plastovych zvieratiek ktore by sme mali len kvoli prestizi ... ale zase su vianoce 😒 tak neviem. este to s nou preberiem, lebo velmi chce pocitac , co sme aj planovali kupit a v poslednej dobe sa dost snazi. ona uz vie ze to kupujeme my takze sa bude dat dohodnut. ale dobry postreh, ze ked mladsi dostane hracku, aby nebol plac pod stromcekom. musim to este zvazit.

sassi
13. nov 2008

alex - menovkyna 😉
mne sa ten Littelest pet shop nepáči, lebo to je len malinke plastove zvieratko a nič to nerobí 😖 keby to bolo aspon pohyblive alebo čo, ale toto je o ničom
naša heni rada oblieka babiky, takže take, čo sa daju prezliekať
min. rok si vysnívala spievajúcu Rosellu a kupili sme aj my, aj moji rodičia (no lebo som povedala, že sa jej páči) , tak som po vianociach predávala na MMB, našťastie som ju predala ze nakupnu cenu, akurát o poštovne som prerobila
tento rok ani našim nejdem spomínať, čo kupujeme, lebo zasa sa splašia a kupia čo netreba
napr. min. rok im navrhujem, kupte jej Scrabble, a oni kupili ... prosím pekne českú verziu 😕 !!! Ma šlo rozhodiť od jedu, a pritom som hovorila, dajte pozor, nech kupite slovensku verziu, lebo je aj anglicka ... no a oni kupia českú s Ř a U s kolieskom
takže mame take origoš, písmenka poprepisovane fixkou 😠
no a to je iba jeden z príkladov ... mohla by som menovať dalších desať prípadov, kedy sa popslašili a kupili prve čo videli ... hlavne že to kupili oni a nie MY

sassi
18. nov 2008

tááák a mame prvú guľu ... z matiky 😖 našťastie len v zošite, ale aj tak ma to štve 😖

pacna
19. nov 2008

jeeej sasi a čo robila ? 😉 ale sneži no teeeeeda 🙂

sassi
19. nov 2008

no mali take príkady, že m,ali v rade 3 čísla
no a ona 2x odrátala to stredne číslo
mapr. 58 - 1 - 0 =
a ona počíta ... 58 - 1 je 57 (to si napíše) a potom počíta dalej ... 57 - 1 je 56 a - 0 je 56!
a takto všetky štyri príklady 😕 😕 😕
keby nepísala tie medzivýsledky, tak sa asi nepomýli, ale oni musia písať aj en postup a cele to domrvila
ale som jej aspon vysvetlila, že aku chybu robila, lebo vobec nevedela ... to znamena, že im to ta učka ZASA nevysvetlila !!! mna už z nej picne... jedna vec je, že decko to domrví, ale ona im nikdy nepovie, kde a aku chybu robili 🙄 🙄 🙄 Však ked vidim, že robi chybu systematicky (teda sa nepomýlila, ale to nechape) tak to musim vysvetliť nie?

a sneeeeeežííííííííííííííííííííííí aj na dolných Kysuciach 😵

lenca13
19. nov 2008

Sasii nasa ked pisu pisomku tak vzdy potom maju v zosite napisane ze oprava pis.prace alebo diktatu tak aspon viem kde robi chyby a hlavne v diktatoch aj ked s matiky ma zatial same jednotky ale oni este len zacali minuly tyzden preberat to ucivo do 100 😉

sassi
19. nov 2008

no to tiež nikdy nema, maju zvlašť zošit na diktáty aj pisomky, a nikdy ani tam, ani v normálnim zošite nemaju žiadnu "opravu" ... to nechapem, ja robim na strednej škole a nedovolila by som si s deckami neprediskutovať, kde sa pomýlili a neurobiť opravu ... a to už su c´decka na inej urovni ako druhačikovia

No lenže na rodičku všetky mamičky sedia a tichučko počuvaju (ake su naše deti neschopne...) a nikto sa neozve ... ja som sa ozvala, a potom som trpla, či si to neods..ie moja dcerka 🙄 (našťastie nič 😵 )
Ale na tie opravy sa spýtam, predpísane to asi nie je, ale malo by sa to robiť, aspon na diktátoch a väčších písomkách ... lebo je ine, ked si len kuknu, kde mali chybu a ine, ked to musia správne prepísať...

Tot mali len v zošite, ale ma zarazilo, že aj domov došla a stale nechapala, prečo to ma zle. Pytala som sa, že či si tie vysledky "vymyslela", kde to vzala... a ona že nevie, že ona to takto počítala ...
Podla mna učitelka kukla len vysledky a poprečiarkovala, vobec sa nezamyslela, nad tým, že ako sa k tomu dopracovala... Možno si ešte myslí, že odpísala zle od spolužiačky 🙄
No našťastie to nezapisovala, ale rovnako by to mohla počítať na písomke ...

Oni take priklady už ratali s malymi číslami, podla mna naša stresáčka sa vyšokovala že su velke čísla a zbytočne sa domylila. 1. príklad mala povodne dobre a škrtla to, a dalej už počítala zle.

katka76
19. nov 2008

kubko po tyzdnovej absencii dnes opat naklusal do skoly, tak som zvedava, ako sa mu podari zapojit. hoci sme doma citali aj ratali, pocas PN mali nejake testiky, tak to bude teraz dopisovat

lenca13
19. nov 2008

Aj Radka pisali minuly tyzden stvrtrocne pisomky zatial ma jednotky len zo SJ uvidim co donesie a dnes isli zase do divadla,minuly tyzden boli v kine 😉

vavka33
autor
19. nov 2008

Tak nasa druhacka ma stvrtrocky za sebou.so vsetkych mala jednotky.
no a mame za sebou aj dnesnu stvrtrocnu klas.poradu,cize hura do druheho stvrtroku 😀

sassi
19. nov 2008

naši píšu niečo furt, čo týžden aj 4 písomky, diktáty , päťminutovky ... takže štvrťročné nepísali nejaké extra. A dnes donniesla z Matiky 1* ... počítať vie, ale niekdy tie zadania nechape (niekdy ani ja 😕 )

lenca13
19. nov 2008

Sasi ja tie zadania niekedy nechapem tak vzdy zapojime este tatina

katka76
19. nov 2008

tak stvrtrocnu z matiky mame na plny pocet, zajtra maju pisomku z ANJ a v piatok ho caka prvouka

pacna
20. nov 2008

podobne tie zadania riešime niekedy s tatinom 🙂

pacna
21. nov 2008

tak včera som nepochopila . mali na ulohu z matiky take priklady a Dominika povedala že si to maju urobiť ak to mamy pochopia lebo ona (uč.) to nechape 😀