A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

sassi
2. feb 2009

no to možem rozprávať ... najradšej píšem dobrý 😀 😀 😀 to je najkratšie 😀 😀 😀
a samozrejme uplne najradšej výborný 🙂
najhoršie, ked sa pomýliš v poslednom slove 😕
ale u nas sa vraj už píšu na počítači, kym som na MD, udiali sa velke zmeny 😀

a Heni mala napísane ručne. ale známky číslicami
na hudobnej slovom - "vyborny"

pacna
3. feb 2009

tak dnes ma doniest druhu cast matematiky,je nachladnuta tak som jej napisala nech ju pusti z tv a tanečnej domov tak uvidime. 🙂

sassi
3. feb 2009

my už sme 2. diel začali ešte v januári 😉

katka76
5. feb 2009

2. diel matematiky sme dostali vcera, zacali aj s nasobilkou a 2. pisanie mame uz asi 2 tyzdne.
v utorok maju karneval, hoci sa ANJ bude znamkovat az od tretiaku, zacali pisat diktatiky - teda viac-menej precvicovat, aby toho nebolo na rok zrazu na nich privela.
pojdu aj do SvP 1-6.6 a na zajtra nam treba spravit rodokmen

lenca13
5. feb 2009

My este nemame druhy diel z matiky ☹

dadulka19
5. feb 2009

my máme druhý diel z matiky asi mesiac 🙂 ...

katka76
12. feb 2009

ahojte, ako pokracujete. nam sa blizia jarne prazdniny, tak dufam, ze si ich uzijeme na svahu.
vcera mali kubko v skole karneval, tak bol cely happy a uz sa nevie dockat valentina 😀 - nieco robili, tak sa nevie dockat, kedy nam to da. musim tym mojim chrustom tiez nieco vymysliet.
v matike zacali s malou nasobilkou, zatial len 1 a 2

pacna
13. feb 2009

ahojte ja som bola včera na rodicovskom nič nove učia sa nasobilku a uč.hovorila že treti ročnik bude zaberačka
nasi maju v škole karneval v utorok po tretej hod.asi kukneme aj s beatkou 🙂

maca793
13. feb 2009

ahojte, tak naši berú už delenie, chvalabohu ide im to, čítali o valentínovi.
my už máme mesiac druhý diel matematiky, ale kamoškin malý má ešte prvý diel a sú len v polovici a aj so slovenčiny sú tam, kde naši boli v oktobri. berú vety-rozlišovanie rozkazovacích, oznamovacích...

dadulka19
14. feb 2009

ahojte 😉
naši mali karneval včera na klzisku aj v triede 😉 ...a od pondelka máme práááááázdninyyyyyy 🙂

maca793
14. feb 2009

my až o dva týždne, našťastie, aspoň si od nich oddýchnem, boli choré takže týždeň boli doma

dadulka19
16. feb 2009

no,tak nám začali prázdniny blbo 😠 ...Lucka je chorá,už dve noci horúčkovala,tak sme behli doktorke 😠 .....ale jedno pozitívum 😵 ,nezamešká v škole 😎

tina_
16. feb 2009

ahojte, je super ze som nasla tuto temu... 🙂
chcela som sa opytat, kolko casu asi travite s ulohami vasich deti- a teda , ci im pomahate, alebo ich nechate tak a len skontrolujete, ...
Ja mam problem, ze dceru do uloh musim vzdy nahanat, niekedy mam pocit, ze by v pohode sla do skoly aj bez nich 😒 , necham ju pracovat samu, ale "motam" sa okolo, nazeram cez plece, hlavne ci nema chyby pri pisani- lebo zial pise UPLNE STRASNE, a casto vynechava dlzne, makcene, niekedy hlasky... Mala som pocit ze v 1.roc. to bolo lepsie nez je to teraz - ona sa vobec nevie sustredit.. 😖
Citanie jej ide celkom v pohode, akurat ze mi je divne, ze sa jej casto stane, ze pri citani vynechava slovicko "sa"...Proste ho preskoci. Aj patkrat v jednom clanku.

pacna
17. feb 2009

ja nechavam Dominiku nech si pise ulohy sama lebo potrebuje klud,včera to mala jednoduche zabudla všetky pisanky v skole. 😅

dnes mali mat karneval a riaditel doniesol neskoro peniaze tak som zvedava kedy bude 😠

dadulka19
17. feb 2009

tina,ja malú nechávam samú úlohu písať a potom mi ich donesie skontrolovať 🙂 ..Nútiť ju ich písať nemusím,ale poslať ju si ich písať áno.Sama od seba si ich nejde napísať.A čo sa týka písania,píše škaredšie než v prvej triede a tiež ešte sem tam zabudne nejakú hlásku napísať,prípadne mäkčeň,dĺžeň a pod.Číta pekne a hlavne rada.Každý večer pred spaním si číta rozprávky,tak sa trénuje 🙂

lenca13
17. feb 2009

Tak nasa radka si tiez sama pise ulohy 😉 a tiez pise skaredo a samozrejme ze aj s chybami 😒 cita pekne len ju musim do citania nahanat ale niekedy si zoberie knizku a tiez cita 😉

tina_
18. feb 2009

Moja sprvu nechcela ani citat, ale chvalabohu som to vyriesila tak, ze sme si zobrali jej oblubene knizky, zacali sme Psickom a macickou, najprv som ze sa budeme striedat, ze ja citam za psicka a ona za macicku, tak to ju fakt bavilo, lebo mohla citat "macickovskym hlasom" 😀 , no tak sme presli ku knizkam Duhove vily, ci ako sa to vola, je ich asi sedem, tak si citame postupne, tiez vecer pred spanim, ona par stran, ja par stran, vzdy po kapitolke, ten nas spolocny ritual si celkom oblubila...Najmladsiu popritom dojcim, tak mame celkom pohodku...

katrin21
19. feb 2009

ahojte! aj ja mam druhacku, aj priatel. mojej zle vychadzaju roky... uci sa uplne sama, max. skontrolujem vysledky, ale vysvetlim zadanie, ak nerozumie, ale inak absolutne nic... nikdy sme nepisali diktat, alebo take daco... asi mam stastie, ze je sikovna a samostatna, lebo priatelova cita slabo, pise dodnes tak ze po kazdom pismeme zastavi a hlaskuje si, place, z matiky mala na vysvedcku dvojku...(co potom bude mat vo vyssich rocnikoch!)... a jej matka je spokojna...
ja som inak ucitelka 1-4, ale robim nieco ine.. ale viem posudit, co asi dieta má a co nie.... ona ma podlka mna problem s ucenim, je júnová a dala by som ju kludne o rok neskor.... je hrava.. prve sa pyta, ci sa moze ist hrat, ked si napise ulohy....anlicktinu si vobec nepamata...
Inak, aj nasi sa uz ucia delenie, a dcera sa tiez trochu zlajdacila v pisani.. pise bez chyby, ale uz si nedava tak zalezat ako v prvej triede, tak jej obcas kazem vypisat si par riadkov z prvackych predísanych zositov, co nam zostali..... kolko sa vy ucite s detmi? lebo teraz neviem, ci ja mam tak vynimocne dieta alebo je priatelova tak slaba...?

a este.. davate detom uz aj nejake domace prace? ak ano, ake? maju deti napr. mobily?

katrin21
19. feb 2009

inak mne moja dcera vecer cita rozpravky 😀 , velmi rada cita !

dadulka19
19. feb 2009

katrin,ja domáce práce nedávam,len precvičujeme násobilku.A mobil?..veru nie...do školy a zo školy ju vodím a učiteľka zo školy zavolá,keby sa niečo dialo.

lenca13
19. feb 2009

Katrin aj moja dcera je junova ale skolu zvlada zatial v pohode 😉 tak diktaty s nou pisem tak dvakrat do tyzdna a matika jej ide zatial v pohode 🙂 a mobil ma ale do skoly ho nenosi 😉 a akurat si upratuje svoju izbu 😉

tina_
19. feb 2009

ani my nemame mobil, ale je to dost tazke jej vysvetlit, ze predsa po nu chodime do skoly, tak naco? Ale ked ostatni spoluziaci maju...
to je ta blbost, ze chodi na sukromnu skolu...Ucila som tam, ked som ju tam davala do skoly, mala som to poruke, auto sme nemali, tak som ju vodila,...teraz to lutujem.
Aj by som ju prelozila, ale neviem, ci jej nespravim horsie, nez to je.
V triede ich je len 11, ale ucitelka mam pocit, ze ma dost leharo...Myslim, ze by mohla byt na nich aj prisnejsia. Normalne si zvykli nosit hracky do skoly (moja dobreze nie pol aktovky Littlest Pet Shop,som myslela ze ma urve...), bo oni sa hraju cez prestavky...Tak som jej vravela, pockaj, raz ti zmiznu a bude, tak jej aj nakoniec kamoska ukradla asi 4 zvierata, tak s tym konecne prestala...
A ked jej kazem napr. prepisat nejake vety, ze ich ma skaredo, alebo s chybami, same zatvorky, tam mi zahlasila, ze minule ked som jej to kazala, tak ucitelka zareagovala, ze NACO??? ze to nemusela, ze to netreba!!! Ma az zdvihlo zo stolicky... Sice kolegyna- no ucila som sice na gymku a 2.st. par hodin, ale aj tak....

lenca13
19. feb 2009

ahoj Tina tak to nasa Radka ziadne hracky iba ak v druzine,ked ma v ulohe zatvorky tak sa ucitelka opyta ci som to videla a je ich v triede 24 😉 a do skoly chodi sama aj zo skoly prejde len cez sidlisko ziadna cesta 😉

katrin21
20. feb 2009

no tak moja ma mobil, ale nie v skole, chodi na hudobnu, kolkokrát jej volam , ze po nu a starku pridem, alebo nepridem, lebo som dlhsie v praci...... a zijem s nou sama, takze potrebujem, aby rano alebo poobede mala na mna kontakt.. kolko krat mi rano vola, ze sa nieco deje .... ale do skoly ho v podstate nenosi.. ani nejak nevytelefonováva., akurat ma prezvoni, alebo tatika zavola ( lebo sme rozvedení) a on jej zavola spat.... Hracky do skoly nenosi, skor zo skoly nosi vselijake knizky, aj vcera zacala otravovat, ze im tam nejakí blbí dealeri doniesli nejaku knihu, 365 nápadov na celý rok, a stoji okolo 9€, ze ju chce.... no lenze , to keby som mala kupovat vsetko co chce..... aj ked je fakt , ze ju bavi vselico vyrabat, strihatl, lepit... lenze to by som zas ine nerobila, leb nokupovala to , co potrebuje na vyrobu tych diel..... a myslim, ze ma vsetkeho dost , az moc, napr. aj tych Pet Shopákov má vyse 20.... + vselijakú výbavu k tomu, no niekedy neviem, pokial az isť, aby to nebolo, ze jej nedoprajem, ale zas ani to nechcem prehanat, ze bude mat vsetko a nic si nevazit....
Krvopotne sa naucila skladat si vyzlecene veci, co sa mi s priatelovou dcerou nedari ( minule sa pytala mojej, ze ci sa jej to chce stale skladat.. a Kika je povedala, ze nechce, ale ze inak by sme mali neporiadok, ze to proste treba 😀 no jaká rozumná odrazu 😀 ),..... ale Veronika si aj tak tie veci nesklada... pritom jej mama nám minule vyhodila na oci, ze jej hovorila, ze ked je u ocina, on nic robit nemusi.... no neviem, ani by som nepovedala, kazeme je upratovat aj s kIkou izbu a skladat si veci....

tina_
20. feb 2009

to s tym ukladanim veci...tiez jej to musim stale pripominat... 😒

dadulka19
22. feb 2009

tak,dnes nám končia prázdniny 😒 ..ale aj tak sme z nich nič nemali,keďže je malá stále chorá 😖

pacna
24. feb 2009

tak my sa dnes konečne dočkame karnevalu Dominika sa tesi

susi189
25. feb 2009

Ahojte pridávam sa aj ja k druháčikom,s mojim snom, ktorému to v škole ide dobre, no my riešime problém s krúžkami. Najradšej by chodil všade a najmä na tie športové. Páči sa mi že trošku vybehá z tej energie, ale niekedy vidím, že mu to odoberá veľa síl a býva vyčerpaný.Ako riešite tieto mimoškolské aktivity?

katrin21
27. feb 2009

ahojte.. no tak moja malá velka slecna chodi na klavir, ide jej to supoer, je druhy rok pripravky a uz hra Pre elisku v takej zjednodusenej verzii.. tak sa tesim..a inak ma v skole este pocitace a AJ, ale za vela to nestoji.... hlavne ta anglina....nic moc..

katka76
27. feb 2009

jakub chodi druhy rok na umelecky - malba, kresba, modelovanie....na rok by chcel zacat chodit na plavecky a uz sa nevie dockat, kedy bude moct zacat s basketbalom - v skole ho vsak maju az druhostupniari
ANJ maju od prvaku v ramci vyucovania, znamkovat sa vsak zacne az na rok, ale uz pisu aj diktaty
chodi do druziny, su takmer stale vonku, tak sa vylieta dost
katrina, teba si pamatam z gympla v Pd, ja som chodila do E a kamosila som sa s elcou a zuzanou, chodili ste spolu do zboru