A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

gagusinka
29. sep 2009

ja si to spojím prírodovedu s telesnou a ideme

hasleerka
29. sep 2009

som sa chcela popýtať, do čoho dávate deťom piť, máte niake špeciálne flašky alebo tie od džusíkov???

andruska1
30. sep 2009

AHOJIK MAMCI TAK NASUI TEZ POUZIVAJI CITANKU A VITE CO SE MELI NAUCIT NASI CESKOU HYMNU KDE DOMOV MUJ 😀 😀 a to piti mu davam do flasticky primo na piti

hasleerka
30. sep 2009

aj naši sa už učili hymnu ... a tá menšia he hrozne podarená, opakuje ju tiež každé druhé slovo 😀 😀 😀 ... andruska a dá sa tá flaška dobre čisiť, kedi to zájde od čaju

andruska1
30. sep 2009

ty od caje se to blbe cisti 😝 😝 a nekdy mu koupim i dzusik treba kubik nebo takovy ty decky on anebo mu i nekdy davam klasickou flasku treba od maly mineralky

marianka8004
30. sep 2009

my dnes bez známky,zajtra vraj bude uč.skúšať z matematiky,tak si ideme precvičiť.Hymnu sme sa aj my učili.Pitie jej dávam do malej fľaše od džúsu,niekedy čaj niekedy džús,niekedy jej dam peniaze aby si kúpila.Tu písanku nosite na aky predmet?

michalienka
30. sep 2009

Zdravim, aj nasa ucila hymnu naspamat, ja som mojej dcere kupila taku flasku, ktora je vo vnutri ako termoska, nerozbitna, davam jej tam teraz malinovku a v zime bude dostavat caj.

gagusinka
30. sep 2009

Ja som deťom v prvej triede čaje varila, vždy 15min pred ukončením hodiny , nech ich majú také akurát na prestávku. Mne to síce nevadilo, ale určitým ľudom to bolo proti srsti tak som s tým musela prestať

maruschka
30. sep 2009

ahojte. Naši druháci boli včera na dopravnej výchove..Z ihriska bolo obrovské nadšenie a malá mi hodinu v kuse rozprávala aké to tam bolo perfektné 😀 🙂 🙂

hasleerka, my sme malej kúpili litrovú Mirindu a Jupíka s tým sosáčikom-vrchnáčikom..Mirindu a Jupíka vypila a tak sme sosáčik prehodili na tú litrovú fľašku a tú nosí s čajom alebo malinovkou..Skrátka, tých 250 ml jej nestačí na tých 5 hodín..Termobandaska je na objem malá a tá litrová je príliš ťažká.
😉 😉

gagusinka, ja by som bola šťastná, keby našim deckám varili čaj-kedysi varili, ale decká nemali veľký záujem.Tak som rada, budú mať raz do týždňa 100% ovocné šťavy. 😉 😉

Našu malú dnes zvolili za predsedkyňu triedy..Už zo začiatku ulice som ju počula, ako kričí, že ju zvolili 😀 😀 😀 No tak som zvedavá, ako sa zhostí tejto "funkcie".. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

V sobotu škola poriada výstavu zeleniny a ovocia, výtvorov z nich a tvorivé dielne pre rodičov a deti..Bude aj brigáda a kurz aranžovania pre dospelákov..Decká budú vyrezávať tekvicové strašidielka a večer sa všetky rozsvietia pred školou, aby každý videl, čo deti dokázali..Tak sa naozaj teším.. 🙂 🙂

hasleerka
30. sep 2009

michalienka hod foto na ukážku a kde si to kupovala

maruska aj naši boli včera na ihrisku ... fíha tak už aj druháci majú predsedu triedy ... u nás zatial malá nič nespomínala

ja som aj rozmýšľala že malú termosku tiež kúpim

michalienka
1. okt 2009

hasleerka - je to aluminiova flasa, kupovali sme ju v lidli.Tu su linky ako vyzera:

http://www.shop.skialp4u.sk/?297,drink-kid&PHPS...
http://www.obchodhracek.cz/produkt/pro-nejmensi...

macka01
1. okt 2009

naším sa varí čaj v škole,dávame 50sk na mesiac a maju ho koľko chcú

maruschka
1. okt 2009

macka,to máte super zariadené na škole... 😉 😉 😉 😉 Aspoň nemusí malý vláčiť ťažké fľašky a termosky..

michalienka
1. okt 2009

To je pravda: ked dam malej do tasky flasu /akukolvek/ tak ma tu tasku tazsiu. 😒 Kolkokrat sa mi stane, ze ked pre nu pridem do skoly, tak flasku ma plnu. 😠 😲 a ptom sa nevie dopit 😠

hasleerka
1. okt 2009

no mne by sa tiež páčilo, keby im dávali piť, lebo občas aj my prídeme domov s plnou flašou ...

michalienka dík za ukážku

macka01
2. okt 2009

každy tam má svoj pohárik,keď pije jeden tak začnú všetci lebo im to zakchutí,veď keď nepijú celé doobedie,potom ako môžu podať nejaké výkony,nehovoriac aky to má zlý vplyv na obličky sa potom napíť veľmi veľa.Skúste to škole navrhnúť na rodičku

andruska1
3. okt 2009

ahojik jak pises hasleerka taky mne uz kolikrat donest cele piti domu 😝 😝

csina
3. okt 2009

Nechala som sa inšpirovať, namiesto malinoviek dávam malej čaj a potvorka... 🙂 asi jej to lepšie chutí, po lete je malinoviek prepitá, už mi nosí prázdne flaše.
Zajtra ideme s triedou na Kolibu opekať, rodičia, deti aj učiteľka, tak nám držte palce, nech nám počasie praje.. 🙂

csina
4. okt 2009

No musím sa pochváliť a aj vás trošku inšpirovať... 😉 určite, keď budete mať možnosť si niečo podobné zorganizovať, tak neváhajte. Opekačka dopadla nad očakávanie a počasie nám naozaj vyšlo. Deti sa vybláznili, dospeláci spoznali a pani učiteľka prišla dokonca aj s vychovávateľkou... 🙂

andruska1
6. okt 2009

hoj holky tak co deticky adysek mne dneska donesl 3 z matematiky 😝 😝

maruschka
7. okt 2009

Ja som mala včera vypadnutého Koníka, tak som sa sem nedostala 😉

V sobotu sme mali tú rodičovskú brigádu okolo školy, bola výstava plodov zo záhrady a tvorivé dielne pre deti..Bolo to naozaj super, decká boli nadmieru spokojné, urobili sme kus práce-vyrezávali sme kríky, staré stromy, kosilo sa, okopávalo sa..Decká urobili svetlonosov a robili sprievodcov po výstave.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak sme sa dohodli, že na jar urobíme znova takúto brigádu, ale poľovníci nám zaobstarajú mäso a urobíme na dvore školy gulášparty aj s hudbou..nech to stojí za to. 😀 😀 😀 😀

Včera mali na škole vystúpenie nejakej ľudovej skupiny, kde spoznávali hudobné nástroje..Malej sa to veľmi páčilo..

andruska, 3? To naša doniesla domov 4..Vďaka tomu, že písali 5minútovku a dala im pani učiteľka 10 príkladov, kde bolo niekoľko takých, kde bola prvá neznáma a to našej neišlo do hlavičky..Takže v tom strese zabudla vyrátať tie, čo vedela a stála na tých, čo nevedela..Ale nerobila som z toho vedu, veď ona musí nabehnúť na ten systém 5minútoviek, kedy musí rýchlo urobiť všetko to, čo vie a potom rozmýšľať nad tým, čo nevie...
Ale inak už má 14 jednotiek a dúfam, že to už horšie nebude..

Len ma trocha ani nie mrzí, alebo trápi..sa čudujem..nad tým, či aj ostatné školy mávajú každý deň toľko úloh..Z matiky mávame 2-pracovný zošit/veľa krát aj niekoľko cvičení naraz/ a učebnica a zo slovenského jazyka tiež 2..a ešte čítanie..Z vlastivedy a prírodopisu, to je samozrejmé, že máme vždy..

Aj u vás mávate každý deň toľko úloh? 😕 😕 😕 😕

hasleerka
7. okt 2009

no fuha, tak toľko úloh my nemávame ... tak najviac jednu dve, aj to ľahké ... inak my už máme tiež prvú 2 a nemali sme domácu úlohu ... ešteže sme nedostali poznámku 😀

maruschka
7. okt 2009

hasleerka, no naša pani učiteľka už dáva za zabudnuté úlohy..Problém je ten, že v prvej triede si decká označovali domácu úlohu ceruzkou-cvičenie si jednoducho zakrúžkovali..V druhej triede pani uč. rozdala zošitky na domáce úlohy a musia si normálne zapisovať, že Dú 12/1,2..atď..No a decká to jednoducho niekedy nestihnú, lebo to zapisuje na tabuľu až na koniec hodiny, keď už zvoní a potom si to nezapíšu do zošitka..Tento problém sme riešili na rodičku, polovica rodičov bola za to, aby sa pokračovalo tak, ako to bolo minulý rok-krúžkovať a polovica za to, aby sa to zapisovalo-no Kocúrkovo..
😀 😀 😀 😀 😀 😀

No a k tomu počtu domácich úloh..Mne je tiež z toho niekedy nanič, keď viac ako hodinu len píšeme a potom sa až ideme učiť..Ja viem, že chcú prinútiť rodičov, aby sa deckám doma venovali pri učení, ale úplne by stačila aj tá pol hodinka denne a nie hodina a pol.. 😖 😖

Ale inak nemám žiadne výhrady a som rada, že majú milú pani učiteľku.. 😉 😎

hasleerka
7. okt 2009

no ja veru neviem ako dlho sa učíme ... musím to niekedy stopnúť ... lenže my popri učení stíhame aj všeličo iné, ked vidím že sa jej už nechce dáme pauzu a potom zase pokračujeme

poznámku sme asi nedostali, pretože sa to stalo prvý krát a ona je v triede veľmi aktívna, sama sa dokonca vraj ohlási ked učiteľka nedá úlohu ... ale bola to aj trochu moja chyba, tiež mala v matike v zošite zaznačené napr,.11/b a ja som si to nevšimla, tak som ju ani moc nesprdla

hasleerka
7. okt 2009

no a mne sa celkom páči ked si samy tie úlohy píšu, len by to mala učitelka na konci skontrolovať či majú všetci zapísané ...

naša dnes bola na dopravne súťaži, som mooooc zvedavá ako dopadla ... zatial nevolali žeby sa dolámala 😀

michalienka
7. okt 2009

ahote,

to vazne uz deti dostavuju aj horsie znamky? Ja ked sa spytam Veroniky "dala aj ucitelka inu znamku ako 1 a 2?" tak mi odpovie ze nie! A nasi v triede maju zavedeny zosit na domace ulohy, kde si znacia stranu a cvicenie, alebo to co im ucitelka napise na tabulu. Samozrejme, ze sa najde niekto taky co si to nestihne zapisat alebo sa mu nechce a potom rozdava ucitelka poznamky. A co sa tyka uloh,tak ako kedy, raz maju viac a raz menej. Ale zda sa mi, ze v prvej triede sme sa dlhsie ucili 😀 , teraz je to nejake rychlejsie, niekedy staci 20 minut.

csina
7. okt 2009

Mne sa naopak zdalo, že majú úloh veľmi málo...Tento týždeň sa už ale činia, no toľko úloh nemávajú, max. 2-3. No a známky triedna dáva skôr motivačné, najhoršie snáď trojky ak je veľmi zle, údajne sa zriedkavo vyskytne 4, ale 5 nedáva, vraj to k malým žiakom nepatrí. My sme však tí šťastnejší, Bianka ešte nemá ani 2 a testy na body urobila na 96 %... 🙂 Je to moja šikula, ale to sa nechválim, len úprimne teším, lebo som mala strach, či to bude dobré. Ku koncu prvej triedy bola veľmi demotivovaná, mali sme problémy so spolužiakom...Našťastie sa z tých stresov dostala. 🙂

grevab
8. okt 2009

ahojte!
Som vás našla, aj my máme druháka.
Čítam, že koľko úloh mávajú niektoré deti a aké známky!!! 😕
A poznámky. že nemali úlohu? Toto by mala byť povinnosť učiteľky skontrolovať, či ich majú poznačené, nie? Veď sú ešte len druháci. Alebo sú UŽ druháci ?
Som fakt riadne prekvapená.
Syn máva denne - okrem stredy - tak 1 cvičenie zo slovenčiny a niekedy, nie vždy aj z matematiky.
Niekedy si to urobí sám v družine, doma len skontrolujem, alebo to robí doma, ale tiež to len kontrolujem.

Čo sa týka pitia - každý deň mu dávam fľašu vody/čaju, väčšinou z nej pije, poobede v družine im varia čaj (platíme 1E mesačne), tak s týmto problém nemáme.

hasleerka
8. okt 2009

ahoj grevab, vitaj ... my sme ani dnes nemali úlohy ...