A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

milka2008
9. sep 2008

ja si mojho syna uz ani neviem predstavit ako prvaka, som tiez rada, ze idu po starom.
Z matematiky uz pocitame z pracovneho zostia, aj z ucebnice. A maju uz aj slovensky jazyk - okrem citania. Tak vudime, ako si zvyknu aj na "pouckovanie". 😎

Aj vasich druhakov uci triedna ucitelka vsetky predmety, alebo iba niektore? Lebo u nas v synovej triede ich triedna uci iba styri predmety (slovencinu+citanie/pisanie, matematiku, telesnu, anglictinu), ostatne ich uci vzdy iny ucitel/ka.
Ale nevadi, aspon si rychlejsie zvyknu na takyto system a na druhom stupni uz nebudu mat problem so zmenou ucitelov na kazdom predmete 😉

dadulka19
9. sep 2008

milka,veru,druháci sú už "velkáči".Som sa o tom bavila aj s učiteľkou,že je to veľká zmena oproti minulému roku 😉

a hymnu si naši tiež opakovali,oni sa ju učili už minulý rok 😉

sassi
9. sep 2008

atklaska, tak potom neviem, čo to majú za program 😉 My ma eklasiak jazykovy variant - od 1. triedy AJ a od 7. 2. jazyk - pravdepodobne NJ
Myslím, že to takto uplne stačí, 2 jazyky v takomto útlom veku (1. stupeň) to je nápor. To tak pre výnimočne jazykovo nadané deti, alebo deti z bilingválneho prostredia.
U nas na gympli napr. to narobilo takú galibu že až... napr. niektoré predmety budú iba pol roka a 2. polrok bude iný predmet, problem pre učitelovv s uväzkami, napr. to može aj tak vyjsť, že jeden porok bude mať uččitel až nadčasy a v 2. polroku nebude mať čo učiť (ale škola ho musí doplatiť do plneho zväzku, ja fakt neviem, ako sa to bude riešiť).
Na gympli budu ako doteraz 2 jazyky, ale jeden hlavný a 2. zdecimovaný na 2 vyučovacie hodiny týždenne, s tým že nebudú aj tak môcť z toho 2. jazyka maturovať - ja neviem aký to učenie 2. jazyka má potom význam (už teraz pri 3-hodinovke sa bohviečo nenaučili). Povedzme si pravdu a nebudenm naivný, žiaci sa zčia to čo sa práve skúša a hlavne to, z čoho sa maturuje a zvyšok je len také odflinknuté... (česť výnimkam, tých je tak 1-2 v triede)

atlaska
9. sep 2008

Sassi my sme a jazyky na zakladnej neucili, len vo vyberovych skolach od tretieho rocnika, dnes to povazujeme za prirodzene ze sa jazyk ucia vsetky deti uz v skolke. Nase vnucata budu 8rocne hatlat mozno cinstinu 🙂
aj u nas chceli tu prvouku dat len na prvy polrok, neviem ako to nakoniec u prvacikov urobili.

pacna
9. sep 2008

tak z matiky su na siedmej strane.
mne sa nepači ta kniha slov.jazyka akosi jej neviem prist na chut 😖

vka
9. sep 2008

Naši maju len jeden jazyk aj to sa mi zda že tiež ho budu mať hravou formou nie znamkované ....neviem ale zda sa že mame na tie deti nejake velke naroky......

lenca13
9. sep 2008

Ahojte tak Radka dnes mala tych sest hodin ale v piatok maju len tri hodiny trosku divny rozvrh inak budu mat pat hodin.V anglictine pokracuju z pracovnym zositom z prvej triedy aj maju novu ucitelku na anglictinu.Inak ostatne predmety ich uci triedna 😉 Dnes mali uz konecne aj ulohy 😉 aj z matematiky i slovenciny

pacna
9. sep 2008

no nasi angl. zatial ešte nemali kedy budu neviem.
uči ich jedna učitalka 🙂

pacna
9. sep 2008

učitalka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 učitelka 🙂 🙂 🙂 🙂

milka2008
9. sep 2008

pacna - ani nasi este anglinu nemali, tak neviem. a aku ucebnicu slovenciny maju - taku co sa tam ucia napr. aj toto: co je hlaska, co je pismeno? cca na 4-5 strane? 😎 Lebo nasim menila ucitelka ucebnicu slovenciny na zaciatku sk. roka. Neviem preco.

sassi
9. sep 2008

aj našim menila SJ knihu starú za novú,a si nemali dosť knižiek na konci roka 😉

Inak ja u pohladu jazykára tvrdím, že cudzí jazyk v školke je akurát tak dobrý biznis 😖 Deti sa aj tak nenaučia viac ako pozdraviť, možno počítať, nejaké farby, možno par slovíčok. Vyznam by to malo len v bilingvalnej školke, ked by s deckami pol dňa hovorili v cudzom jazyku, ale nejaké 2 hodiny az týždeň, to je len zarobková činnosť jazykoviek, vyslovene okrádanie rodičov...
Mne sa zda aj v tej 1. triede trocha na pravé "učenie" skoro, možno radšej formou krúžku. Ale je to proste tak, že z nas boli 3 triedy: 2 triedy jazykové a do tej tretej chodia deti, čo ostali.... (také slabšie, s rečovou vadou, romska menšina, a podobne) . Takže nebolo o čom sa rozhodovaž či dať/nedať...
Inak kamoškin syn chodil na AJ v školke, aj čosi vedel, ale v 1. ročníku začal stagnovať, lebo to zasa opakovali... Teraz su na tom s Heni možno rovnako, len ja mam ušetrené koruny čo by som vysolila za AJ v školke ( a nebolo to málo....)

No a máme prvu 2-ku 😖 HEni došla z revom, ja som jej nenadávala, len skomentovala, že to ma zato, že si nechcela opakovať... Proste píše bez mäkčeňov, dlžňov, bodiek ....
Našťastie to nie je v ŽK, to by neprežila 😀 😀 😀

alika54
9. sep 2008

inak k tej angline,,,nasi ju maju len formov kruzku,,,v rozvrhu ju nemame 😠 ,,,takze pekne cvakame 😝

sassi
9. sep 2008

my žiadny krúžok neplatíme, všetko v rámci vzdel. poukazov. Len plavecký s aplatí cestovné a vstup na plavareň, ale učiteľa za výcvik nie. A na Maškrtníček 10,- na hodinu na suroviny, vyučujúci sa tiež neplatí.

alika54
9. sep 2008

sassi,,,tak to ste na tom lepsie,,,mi cvakame 😠 ,,,vzdelavaci poukaz nam plati len na dva kruzky,,,

sassi
9. sep 2008

a kolko ich máte?
Aj nam na 2 krúžky, ale viac by sme aj tak nestíhali, 2 dni už mame ZUŠ

alika54
9. sep 2008

no do ZUS,,,chodi od piatich rokov na vytvarku,,,a inak ma citatelsky,anglinu,sportovy a dnes sa sam prihlasil na keyboort,,,ani neviem ci sa to takto pise,,,varhany,,,neviem ale sam to chce a velmi,,,uvidime ako bude zvladat,,s uckou sa poznam a sama povedala nech ho dam nech vyskusa,,tak uvidime 😕

sassi
9. sep 2008

ja som chcela Heni tiež na keyboard, ale ma odhovorili, že na to treba nejaký základ na "klávesy",
tak sme dali na gitaru, lebo na klavír nechcela isť. Aj tak bude mať klavír od 3. ročníka popri speve.
Ešte chce isť na mažoretky, ale nabor je až 17.9. a prišla aj SMS z plavania, len sme ešte o tom nehovorili, či pojde alebo nie - to býva cez víkendy. Hlavne aby zvládala škol poriadne, krúžky až podla toho.

alika54
9. sep 2008

ved prave to,,,aj ja tvrdim ze hlavne skola az potom ostatne,,,ale na druhej strane ked bude starsi bude mat zmysluplne kruzky ktore ho aj bavia a nebude sa flakat po vonku s podivnymi partiami,,,aspon dufam 😠 ,,,a s tym keyboartom ,,vlastne teraz by mal len pripravku,,on ho chcel strasne uz v prvaku no som mu nedovolila ,,,myslela som ze by mal toho moc,,,necham sa prekvapit 😵

verulka
9. sep 2008

kocky, 2.trieda je ovela lahsia ako prva a aj tretia..risko ide na maticky, prirodovedmny, pocitace, pohybovky a gymnastika- platim gymnastku, ale smiesna sume, pocitace- to je v CVC a platim 20.-sk na vstup, ostatne neplatim 😉

pacna
10. sep 2008

no Dominika ma včera prekvapila s jedenim až som spadla na zadok dala som jej dva chlebiky na svačinu a ona zjedla obidva a ešte si kupila malu bagetu.Doma len tak zobe a to musim robit krik a toto???? 😀 😀 😀 😀
som len rada 😀 😀

sassi
10. sep 2008

asi v kolektíve lepšie chutí 😉
A na obedy chodíte?

pacna
10. sep 2008

nie nasa nechodi som doma a varim 😀 a predstavit si ju tam ako sa hrabe pomaly v jedeni 😅 no možno by jeje to pomohlo 😀

dadulka19
10. sep 2008

moja na obedy nechodí,resp.chodí,ale obedík si nesie svoj,lebo má alergiu na pšenicu a tá je v každom jedle,aj polievky im robia všetky zahustené múkou 😖

sassi
10. sep 2008

no ja som tiež doma a varím, ale malá chodí aj na obedy aj do družiny, lebo my tak bývame, že tu susedov nemáme, tak aby sa aj pohrala s deckami. Ked je škaredo, aj DU tam napíše, ale teraz sa viac hrajú na dvore.
A obed tam zje celkom, asi ako aj doma, niečo ano, niečo nie: No amle vie, že ked nepoje, bude do 15:00 poriadne hladná, tak radšej aspon niečo spapá 😉
Dnes sme boli u zubárky, vytiahla jej mliečák 2 hore, lebo sa jej aj tak tlačil vzadu už stály. Bol trocha cirkus, ale potom si to dala. Tak som musela kúpiť bolestné - svetrík (aj tak potrebovala 😉 )

PS: dnes som sa dozvedela, že podla nového škol. zákona v stredu NESMU davať domáce úlohy... tak už je to aj v zákone 🙂 populistický krok, myslím....

pacna
10. sep 2008

minuly rok svagrina hovorila že im nedavaju vobec v stredu ulohy 🙂

lenca13
10. sep 2008

Tak nasa Radka na obedy chodi ale do druziny nie lebo maju vela deti mozno od oktobra ak bude miesto minuly rok chodila aj na desiatu ale tento rok ich zatial nemaju ale ak budu mat tak bude chodit 😉
Inak o tom zakone pocujem prvykrat 🙂

pacna
10. sep 2008

no baby dnes ma skoro odviezli Dominika prišla domov a cele tricko mala od farieb ružove že ju spolužiačka domalovala a uč.?povedala to nič 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lenca13
10. sep 2008

Aj nasa Radka prisla zo skoly a dnes mali prvykrat nabozenstvo a pytala sa ich ci budu chodit na katolicke alebo evanjelicke samozrejme ze to domotala a prihlasila sa na to na ktore nemala ☹

pacna
10. sep 2008

lenci verim že keby sa tej našej pytali tak povie pravy opak 🙂
za vrabčeka 200sk a za nejaky prac.zošit 55sk

a ulohy maju 🙂

sassi
10. sep 2008

tak sa opýtaj na to učitelky - myslím na to tričko, že či maš každy den nove kúpiť, ked nevie deti postrážiť... 😠

U nas sa odoberá Adamko, ale my ho odoberáme aj tak už 2 roky, tak pojdeme mimo školy. My predplácame vždy v novembri, na Henrietine meniny.

A ten zákon je nový, žeby si ho ta vaša p.uč. "zabudla" prečítať??? 😀
U nas je len katolícka NV, takže sa nič nehlásilo 🙂

Škoda že sa u nas desiata neda objednať, tak poctivo každy den natierame chlebík/rožtek + nejaké ovocie + občasne malinku sladkostičku.