A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
6. nov 2009

u nás už sa rozbieha program rajo, dávala som malej peniažky na kartu, aby si mohla kupovať acidko ... som zvedavá kedy ju domov donesie

maruschka
6. nov 2009

hasleerka, tak to máte super, že budete mať tie automaty..Nám ich nedali, sme ďaleko a sme malá škola..

ale máme Danone mliečny program a cez to si objednávame aj domov..Tak aspoň, že sa to takto dá..Malá dostáva jogurty a actimel v škole k desiatej a domov mi segra objednáva tiež.. 😉

hasleerka
6. nov 2009

tak aj to máte celkom dobré ... a zase sa nemusíš báť, že stratí kartičku alebo jej ju niekto môže vziať

andruska1
6. nov 2009

ahojik mamci tak adysek psal pololetni praci z matematiky a ceskeho jazyka a dostal jednicky 😀 😀 tez uz pisete pololetzni prace a v pondeli maji pohovory s rodici neco jako tridni schuzky 😀

maruschka
6. nov 2009

andruska, tak je to múdra hlavička ten tvoj drobec 😵 😵 😵 😵 😵 Nás slovenský jazyk ešte len čaká-písomka..tak som zvedavá..Ale asi až keď preberú tvrdé a mäkké spoluhlásky..Neviem, uvidíme kedy to príde 😕

csina
6. nov 2009

No my sme si dnes napísali sľúbený diktát, tak som zvedavá, čo z neho dostane. Dosť ma prekvapuje, že nepíšu celé vety, ale iba slová. Doma jej dávam normálne vety, asi tak 5 a celkom v pohode to zvláda.
To s tým čítaním na čas mali v 1., dosť ma to prekvapilo, lebo ledva sa len učili spájať slová, už im to merali, koľko slov za 2 min. Bianke to veľmi nešlo, ale odvtedy sa samozrejme dosť zlepšila, tak snáď to nepokazí tréma, keď to príde. 🙂

maruschka
6. nov 2009

csina, neboj sa..tieto naše malé decká sú zázračné v tom, že keď sa s nimi doma učíme, tak im to ide ťažko-preťažko a vškole sú z nich šikuľkovia.. 😉 😉 Ja to vidím na našej malej, doma jej pri učení hlava padá pod stôl, čo sa jej chce spať/okolo 16,00/, je unavená, hladná, smädná, nevládze...strany jej trhám hlava-nehlava, čo píše tak škaredo a s chybami a potom príde zo školy-všetko pekne napísané, číta krásne, samé jednotky /pár 2/...tak tomu sa mi nikdy nechce ani veriť.. 😀 😀 😀 😀 😀

jevel
7. nov 2009

ahojte
tak môj syn bol minulý týždeň chorý, takže zasa zameškal 😒 . samozrejme sme sa aj učili doma a nosila som mu úlohy, ale iné je to v škole ako doma. tiež budú tento týždeň písať z matematiky písomku , tak sa "tešíme"
Čo ste mali na písomkách vy? napr. +,-, slovné úlohy, asi koľko? 🙂

marianka8004
7. nov 2009

my sme písali z matematiky pisomku a bolo tam 10príkladov na + a- s prechodom cez desiatky.
z diktatu smedostali včera 3 😠 .6 chybma z nej vystrie.povedala,že to s nou ide dole vodou.

hasleerka
7. nov 2009

marianka neboj ona sa zase zlepší ... my sme dostali teraz nové veľké zošity na matiku, z druhej strany je geometria

gagusinka
7. nov 2009

tak my nemáme zatial vôbec nič, tiško Vám všetkým závidím. Už ma to nebaví 😖

marianka8004
7. nov 2009

my tie prac.zošity z matematiky mame od začiatku.
a čitanky mame take stare a vyzeraju ako šalatové vydanie.a budem rada ked vydržia do konca roka.

jevel
7. nov 2009

my dostávame priebežne stále nejaké pracovné zošity, učebnice. z matematiky má 3 pracovné zošity 😕 a dostal teraz aj pracovný zošit z Prirodovedy.

andruska1
8. nov 2009

ahoj mamci ale prosimzte moudra hlavuicka i vase deti jsou sikulky neboj adysek uz ma i dve trojky zmmatematiky z prikladu 😝 😝

maruschka
9. nov 2009

tak začíname ďalší týždeň..Dúfam, že prebehne v pohode..A budúci utorok sme doma, že? Teda ja som stále 😀 Škoda, že to nie je pondelok alebo piatok..

😉

hasleerka
9. nov 2009

no to je tuším toho 17,11, že??? veru mohlo to padnúť na piatok ... ja idem trošken brigádovať ho hypky, tak sa aspoň nejaká korunka zíde pred sviatkami

maruschka
9. nov 2009

hasleerka, tak to máš super, že ideš brigádovať..Aj ja by som už chcela ísť medzi ľudí..Ale komu by som nechala na krku to naše hyperaktívne šidielko 😕

Naše decká idú zajtra do Trenčína do galérie, tak sa neučia, dnes nedostala nič a tak je veľmi spokojná 😎

marianka8004
9. nov 2009

maruschka-aj ja som stále doma 😀 ale už nie dlho vo februari mi konči materska 😖
dnes mame jednotku z hudobnej-niežeby vedela spievať,ale kreslili obrazok-na hudobnej 😕
kolko platita rodičovsky poplatok?

maruschka
10. nov 2009

marianka, ten poplatok je 10 eur 😉

hasleerka
10. nov 2009

maruska a nedávaš malú ani na 4hod. do škôlky??? marianka a ty to budeš potom ako riešiť ked ti skončí materská???

maruschka
10. nov 2009

hasleerka, ale ona nie je doma zo zdravotných dôvodov..ja som na neplatenej predĺženej materskej..Keby bola zo zdravotných, tak ju môžem dať na tie 4 hodky do škôlky..ale aj tak by ju nezobrali, lebo som ju nezapísala v marci..u nás na dedine máme 2-triednu škôlku, ale je plne obsadená, takže neberú ani deti, ktorých matky sú na materskej so súrodencom alebo na predĺženej.. 😨

Nevadí, nejako to spolu potiahneme, naučíme sa, čo máme-pekne rozprávať, samoobsluha pri obliekaní-obúvaní/síce to vie, ale občas sa jej absolútne nechce/ a trošku znížime tú hyperaktivitu 😀

csina
10. nov 2009

Čo sa týka toho prechodu z materskej späť do práce, straší ma to už teraz, hoci mi materská len začína tento týždeň. Pri prvej dcérke som to zvládala v pohode, lebo sa narodila v auguste a hneď v septembri nastúpila do mš. Ja som si hľadala novú prácu a nakoniec som sa zamestnala v tej istej škôlke.
Teraz bude situácia iná,lebo drobec bude decembrový a do septembra ďaleko, jedine, že by mi ho vzali za chodu po dovŕšení veku, skôr by som asi nechcela. No a opäť budem hľadať prácu, lebo medzičasom sa mi snád podarí dokončiť školu, veď o pár mesiacov mám štátnice, tak som zvedavá, ako to s drobátkom zvládnem. Takže sa do terajšieho zamestnania nevrátim. Jediné, na čo sa spolieham, že mi ako bývalému zamestnancovi vyjdú v ústrety, keď bude málo miesta v škôlkach. 😎 Možno si to, ak to situácia dovolí, vyriešim ako ty maruschka a budem doma dlhšie, ale veľmi sa na to nespolieham, lebo sme na tom dosť biedne... 😒

marianka8004
10. nov 2009

ja si tiež nemožem dovoliť ostať na neplatenej,sme na tom tiež dosť biedne,do predchadzajuceho zamestnania sa nevratim.rozmyslam,že začnem podnikať.mala je zapisana do školky,tu beru aj počas roka,po dovršeni,a som s riaditelkou dohodnuta,že mi ju možu zobrať aj skor.vika dnes doniesla jednotku zo sj v zošite aj v žiackej a podopisovala si hviezdičky,lebo chcela jednotku s hviezdičkou 😲 som zvedava čo jej povie učitelka

hasleerka
11. nov 2009

no fíha Viky je výmyselník ... ale stále lepšie akoby si tam pripísala 1

my teraz nedostávame známky, naša učiteľka je na očr, a druhé im známky nedávajú

csina
11. nov 2009

To moja Bibka je tiež riadny fiškus, už v prvej triede mi priniesla domov kontrolnú prácu z matematiky a ja ako na ňu hľadím, niečo sa mi nezdalo. Bola písaná iným rukopisom. Nakoniec sa priznala, že si ju so spolužiačkou vymenili a každá vypracovávala tú susedkynu. 😀 Ešte, že im na to nedošla učiteľka a obe dostali 1, inak by ma to aj mrzelo. Veru sme sa ani nepriznali. No a jej ďalšia špecialita je v tom, že keď prinesie opravenú písomku, tak neviem, kede mala chyby, lebo ona si ich opraví tam, kde jej to učiteľka neuznala, alebo opravila. Chytí zmyzík a šup s chybami preč, keď už vie kde sú... 😀 😀 😀 Minule som skoro nabehla na učiteľku, prečo jej neuznala výsledok, keď bol správny. Potom ma trklo... 😎

marianka8004
12. nov 2009

aj my sme včera dostali nové pracovné zošity z matematiky,sa mi viac pačia ako tie,čo už maju.v tom starom zošite by už mali isť na počitanie do 100,ale v novom to je hodne daleko.som aj celkom rada,že nezačnu hned do sto,lebo by to bolo neake rychle na nich.asi im to posuvaju ,kôli tomu,že sa nasobenie presuva do tretieho.a dostali aj dopravnu vychovu.ale neviem,kedy ju budu mať.asi s vlastivedou.

maruschka
12. nov 2009

matiku sme tento týždeň dostali tiež-pracák..Takže nosí už kopec kníh len z matiky 😖 😖 A naši už počítajú do 100..Trošička s tým mala problém pochopiť to, ale celkom ľahko som jej to vysvetlila,tak už jej to ide.. 😉

Dnes im triedna uč. chýba, tak sú spojené triedy..Miesto angliny majú výtvarnú, tak je dnes celkom spokojná.

Len ju chytá nejaká depka..Neviem, ešte som to u nej nevidela..Stále premýšľa, nechce nám povedať, čo ju trápi, stále chodí smutná.. 😕 😕 ☹ ☹ Čo to môže byť???

hasleerka
12. nov 2009

aj naši už počítajú do 100 a celkom dobre nám to ide ... žeby aj na Julku doľahla jesenná smutná nálada???

michalienka
12. nov 2009

Ahojte,

nasa krpata dnes spi v skole 😲 Maju to ako dobrodruznu hru. Medzi 6-7 vecer ju mame doniest + nafukovacka,spacak, mineralka. A rano o 7 mame prist so skolskou taskou a ranajkami. Rodicia sme si podelili co kto donesie, myslim si ze cely den budu len jest 😀 😀 😀 tak je toho vela.
Podla mna nie je to moc hygienicke a este aj chripka...................no ved uvidime ako to dopadne. Ale na druhej strane decka sa tesia, lebo budu mat aj sutaz zdatnosti a je to pre nich nieco ine.

maruschka
12. nov 2009

baby, tak dnes to bolo silnéé kafe..Na úlohu z matematiky dostali z 3 strán 7 cvičení dokopy, zo slovenčiny poučku a naučiť sa spoluhlásky, z čítania do pracáku a ešte čítanie z čítanky.. 😖 😖 😖 Malá mi už padala dole nosom, čo nevládala..

michalienka, tak to máte super..U nás to mávajú koncom šk.roka, keď je už teplo a môžu spať v telocvični alebo vonku za školou stanujú..
😉 😉 😉 Malá bude mať super zážitok..