A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
13. nov 2009

teda maruschka mali ste čo robiť ... toľko úloh dať deťom 😒

marianka8004
13. nov 2009

my mame tiež skoro stale tolko uloh matamatika-dostali tie nove prac.zošity,tak sa to snažia dobehnuť,ešte jedna strana do stareho pracovneho,z čitania do pracovneho,zo slovenskeho,a vlastiveda,prirodoveda z toho tiež maju stale.a samozrejme čitanie.a k tomu maju doma naviše pisať diktaty,čitať neaku knihu a precvičovať matematiku.je toho strašne vela.kontroluje im zošity,čo doma pišu doktaty.

csina
13. nov 2009

Michalienka, naši majú noc strašidiel 20-teho, ale malá teraz nechodí do družiny a je z toho celá nešťastná, že tam preto nemôže ísť, lebo keď sa začala tešiť, tak ju družinárka stopla, že len pre družinárske deti.. 😒 Ale ja som rada, aspoň nebudem ja tá zlá, ktorá ju nepustí, presne ma napadlo, čo teba...Chrípky z každej strany, stále oznamy o všiach a podobne....Radi sa tomu vyhneme a možno o rok zorganizujú znova a bude to vzrúšo aj pre nich, lebo teraz sú najmladší a 3-ci 4-táci by ich tam strašili...

macka01
13. nov 2009

ahojte po dlhšej dobe nakukám,naši maju chrípkove prázdniny,polovica školy im chýbala.My sme nemali žiadne prac.zošity až min.týždeň dostali prve také zelene,z opačnej strany je geometria.Začali pracovať na 30 strane.Inač nemaju žiadne knihy čítanie im p.učiteľka prefocuje z internetu texty.Začíname počítať do 100 ale len cele desiatky zatiaľ

michalienka
13. nov 2009

tak spanie dopadlo dobre, to ste mali vidiet ked sa nafukovali nafukovacky 😀 😀 😀 normalne som tu ucitelku lutovala, ze sa na take nieco dala nahovorit. Dcere sa pusa este nezavrela, co mi stale hovori zazitky 😅 😅 😅,mali nocny pochod po skole, vsade tma a sviecky, aj ich strasili, dokonca sa tam niektore deti aj bali a trocha plakali.
Csina preventivne jej musim umyt hlavu, uz by som to nechcela zazit 😝 😝 😝 . Aj my sme mali zlu skusenost s druzinarkou, tiez nechodi do druziny a jeden piatok boli na natacanie detskych talentov a samozrejme kto nechodi do druziny tak nesiel. 😝
V pondelok mame rodicovske

csina
14. nov 2009

Neviem si celkom dobre predstaviť, ako to tam môže prebiehať..to si aj učiteľka donesie spacák? 😀 veď taký štvrtáci by jej do rána namaľovali fúzy, poviazali ju a behali by poškole... 😀 😀

bzuco
14. nov 2009

ahojte

naši majú v pondelok riaditeľské voľno - zasa 😅 ...takže do školy sa ide až v stredu...ufff...to bude doma 😝 😝 a ešte aj MM ide od pondelka do stredy do BA, takže budem s deťmi celé dni a noci sama 🙄

michalienka
14. nov 2009

ucitelka mala zinenku aj s 5 rocnou dcerou
bzuco vy sa mate - riaditelske volno, my mame este aj rodicovske 😒

hasleerka
14. nov 2009

no neviem prečo rozdelujú deti na družinárske a nedružinárske ... to aký vplyv potom zanechá na tie deti???

marianka8004
14. nov 2009

my sa v pondelok učime volno nemame.

csina
15. nov 2009

No aj Bianka je smutná, že musí do školy, lebo jej kamarátka v dome má voľno...Ale ja som rada, lebo mám dopoludnia veľa vybavovania, tak nemusím riešiť...

bzuco
15. nov 2009

ahojte

michalienka...to preto, lebo všetci učitelia zo školy idú na nejaké školenie, či čo...to nám riaditeľ už na plenárnom na začiatku roka avízoval, že to urobia takto....no ale zasa nech to nepreháňajú 😅 😝 ...už 2.krát tento mesiac, čo majú voľno 😕

hasleerka
16. nov 2009

no tak my budeme možno marodi ... dnes mi volala riadeteľka že či môžem prísť pre Zuzku, že ju všetko bolí .... teplotu našťastie nemá, iba dávame sirup od kašlu ... tak nám to zajtrajšie voľno dobre padne, nech sa vyleží a snád z toho nebude chrípka

maruschka
16. nov 2009

ahojte...naši mali dnes športový deň..Boli vonku na prechádzke, hrali sa v telocvični a išli sa pozrieť do knižnice-na exkurziu.. 😉 Takže sa neučili a mali takú pohodu v škole..

hasleerka, hádam nebude Zuzka chorá..Mohla byť iba úplne vyčerpaná-únava...chudiatko, nech to vyleží a držíme palce všetkým našim druháčikom, aby ich tento rok nechytila chrípka..

😕 🙂 🙂 🙂

hasleerka
16. nov 2009

no dúfam že nie ... aj ked mám obavy kedže idem do práce, že ochorejú obidve

andruska1
17. nov 2009

ahoj taky jsme meli vcera volno adysek mel reditelske volno a zitra do skolicky 😀 😀

csina
17. nov 2009

no tie choroby obchádzajú teraz asi všetkých...u nás je chorý tatino už týždeň aj čosi, Bianka taká nalomená, ale sa drží a mňa začalo dnes škriabať v krku, som zvedavá, ako sa to vyvinie, lebo lieky brať nechcem najlepšie žiadne... Aj pani učiteľku máme chorú od min. týždňa, stále sa im tam striedajú suplujúce učiteľky...no žiadna slasť. Bianka vraví, že sú hysterické a stále kričia, ale na ňu vraj nie.. 🙂 ale i tak jej to vadí, nie je na to zvyknutá, ich triedna nekričí... 🙂

gagusinka
17. nov 2009

Skús dať malej 3-krát denne biomare a určite sa z toho dostane

hasleerka
17. nov 2009

tak tie babule nechávam ešte aspoň dva dni doma, nech sa preliečia ... dúfam, že to bude stačiť a neskončíme na ANTB

csina
18. nov 2009

dnes som Bianke nasadila Echynaceu a Coldrex junior...nie je na tom veľmi zle, ale akoby s niečím bojovala, tak to chcem podchytiť včas...zatiaľ jej táto kombinácia v začiatku choroby pomohla..nie je často chorá, musím zaklopkať, ale boli aj horšie časy, keď chodila do škôlky..

marianka8004
19. nov 2009

ahojte.od nedele som tu nebola,boli sme na oslave,v pondelok na pohreb v utorok sme zabijali prasiatko,a včera sme sa trapili s basničkou do 21hod.mali sa naučiť naspamäť O JEDNOM JANKOVI.to maličky,malilinky malučičky a malušky si nevedela dostať do hlavy.stale si to mylila.som zvedava,aka bude znamka.inač po starom.idem vysavať a už by som mala začať šiť,lebo sa mi to tu neako nakopilo.

andruska1
19. nov 2009

ahoj mamci vidim ze pisete o nemocnych mne tez decka zacli pokucavat tak jsme nasadili sirup proti kasli 😝 😝

hasleerka
19. nov 2009

marianka som kukla tvoje foto ... Viktorka je riadna okaňa, peknučká, ... taký môj typ dievčatka 🙂

marianka8004
19. nov 2009

haslerka-dekujem,aj tvoje slečny su zlatunke. 😉
z basničky znamku nedostala,lebo ju hovorili,všetci spolu.ale dostala 2 zo SJ,opisovali z knihy text. 😖
a mamky čo kupujete deturencom pod stromček??? ja ešte neviem,a ani ma akosi nič nenapada.dajte neake typy.

hasleerka
19. nov 2009

marianka tiež dík ... ja už mám pre Zuzku oblečko na babyborn a pre ňu zatiaľ tričko, pančušky, pyžamko, fľašku hany mantavej do školy, (ešte chcem aj školské dosky) ... a spoločne dostanú obliečky ... a ešte niečo , to sa uvidí podľa financií .... ešte by chcela puzzle HM

grevab
19. nov 2009

Ahojte, som sa trochu odmlčala...
sme boli chorí, vlastne ešte stále sme doma...
Matej minulý štvrtok prišiel domov zo školy a do večera mal 40°C, ďalšie 2 dni horúčkoval už "normálne" do 39°C.
No a samozrejme to od neho chytila Evka a aj ja ☹
Teraz už len kašleme...
Mali v škole chrípkové prázdniny, ale len piatok, pondelok, od včera už škola funguje.
V ich triede chýba 6 detí.

No a vianoce sa blížia, píšem si zoznam, čo deti občas spomenú, že by chceli... Zatiať toho nie je veľa, ale sa postupne nazbiera.. Hračky veľmi nie.. dáždnik, malú termosku do školy, album na známky, xylofón..

macka01
20. nov 2009

ahojte,no tie Vianoce riešim aj ja.Po ine roky som o tomto čas mala nakúpené,ale teraz...mam pocit že všetky zaujímavé hračky už mame doma,ked vidím,čo mi chlapci ukazujú v katalógu Dráčika,mi je zle.Sami roboti-bojovníci.Bože,to tak neznesiem.Alebo drahé lego,z ktorého zložíš len jednu hračku.No to teda nemienim kupovať.Rozprávková kniha,to je samozrejme,knihy majú radi obaja,ale čo k nej???Stavebnice už maju všetky možné,ja fakt neviem.Hoďte tipy,čo máte chlapcov 😀 😀

maruschka
20. nov 2009

macka a čo takto vysielačky? Chalanov také darčeky vždy potešia a v balení sú vždy dve,takže budú mať spoločný darček..K tomu nejaké maskáčové nohavice, šiltovky a môžu sa hrať na vojakov v prírode.. 😉 😉 😉

naše baby idú písať zoznam, tak som zvedavá aj ja..knihy už mám kúpené..nejaké oblečenie bude určite-po iné roky sme im kupovali princeznové šaty Disney, takže tých už máme plnú skriňu..teraz mladšej asi kozmetický stolík a staršia-tak to neviem, po čom tak strašne túži, lebo tých vecí je asi milión..Ale veľmi by chcela vábničku na dravce-je veľká poľovníčka a milovníčka prírody..ručadlo na jeleňov dostane až keď bude väčšia-už teraz vie aj bez ručadla napodobňovať jeleňa-je to malá šikulka-až mi to je smiešne, že také malé decko napodobní obrovského jeleňa.. 😀 😀 😀

Vždy im dávame každej taký veľký darček a k tomu tri menšie a knihu..Veď uvidíme po čom im srdce piští 😀 😀

hasleerka
20. nov 2009

už aby mrzlo, to je hrozné koľké deti sú choré... Zuzka povedala že ich dnes bolo 8

andruska1
21. nov 2009

ahoj tak my jsme nemocni adysek ma laryngitidu dess 😝 😝