A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

grevab
22. nov 2009

Laryngitídu ? Nestraš, veď má 7 rokov!!!
Náš Matej od 4 rokov ju mal každú jar aj jeseň a má sa z toho ževraj vyrásť do 6 rokov...
No naposledy ju mal tiež už ako 6-ročný...
Tak len dúfam, že už to nepríde... 🤐

Zajtra ide po vyše týždni do školy.. ešte odkašliava, ale už je OK.

hasleerka
22. nov 2009

Adamkovi želáme nech je rýchlo fit a môže pekne pokračovať v učení ... ja už očakám že to každú chíľu chytí aj nás ... kašleme a smrkáme, dnes som Zuzku aj trochu naparovala ... zajtra ide do školy, uvidím čo to s ňou urobí

minulý rok vydržala celý bez choroby

maruschka
23. nov 2009

andruska, tak nech sa z toho Adamko veľmi rýchlo dostane mu želáme a držíme palce. 😔 😔 😵

U nás naše baby trocha soplíkovali cez víkend, Maruschka mala teplotu, ale viac-menej to bolo iba také strašenie zo zlého počasia..Dnes sú už fit a aktívne až veľmi na môj vkus.

Chrípka nám na škole ešte len začína, aj triedna p.u. našej malej je chorá, tak mali zastupovanie. Ešte som sa ani nepozrela, koľko domácich im dali, lebo sme sa práve vrátili z hip hopu, ale predpokladám, že dosť, lebo vždy keď majú zastupovanie sa nemôžeme dopísať do konca a odpadávame obidve nad úlohami.. 😖 😀 😀

andruska1
24. nov 2009

ahoj holky doiky dneska sel na kontrolu jo a s tom laryngitidou moje decka ji meli uz vseci tri a dokonce v loni ji mela moje 10 dcera a tak silnou ze byla tyden ve spitale sla tam 25 prosince a domu sla na silvestra 😝 😝 ono to je furt dokola ty nemoce jedno decko pak druhy a hned treti 😝 😀

michalienka
24. nov 2009

Ahojte, nasa sa zdravotne drzi, nebyva casto chora, minuly rok ani nebola, len raz ked mala crevnu virozu.
Prajem vsetkym skore uzdravenie.
Na rodicku som sa dozvedela, ze prazdniny budeme mat uz od 19. 12. /sobota/ a nastupuju do skoly az 11.1., takze super tri tyzdne, len potom sa budu tazko vracat do skoly a aj zabudnu co sa naucili 😀 😀 😀 Len aby napadol sneh, aby sme to vyuzili.

marianka8004
24. nov 2009

my budeme končiť až 22.mne to nevadi,zatial,ked maju prazdniny,ale je vela rodičov,čo je pre nich hotove utrpenie,ked su prazdniny.kym pride vika,tak idem ešte dačo šiť,lebo ma tu zasypali handrami 😀 😀 😀

michalienka
24. nov 2009

presne tak, keby som bola v praci tak tiez by mi to vadilo, vsak sa aj rodicia ozvali, aby im ucitelka povedala, kde maju dat deti 😲 😲 😲

maruschka
24. nov 2009

michalienka, tak tak...s tým vracaním sa do školy po prázdninách, to poznám..Po letných prázdninách sa trocha oťukajú, prispôsobia v škole a sú jesenné, zimné, polročné, hneď jarné a veľkonočné..Medzitým sú štátne sviatky a decká nevedia, kde im hlava stojí a už len vymýšľajú...Vlastne celý školský rok sú pre nich iba prázdniny..To nie je ako v minulosti, keď sme mali prísne učiteľky, tak nás mlátili hlava-nehlava, disciplína musela byť aj vo voľnom čase doma a na ulici.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nás chodila učiteľka kontrolovať aj večer, či sa náhodou netúlame o 19,00 ešte po uliciach...A do žiackej sme dostali upozornenie, že nám zakazujú pozerať dospelácke filmy a filmy pre pamätníkov, čo chodili v nedeľu o 15,00.. 😀 😀 😀 😀 😀 A bol strašný adrenalín, keď sme úchytkom zazreli film Angelika-kráľovná anjelov.. 😕 😕 😕

csina
24. nov 2009

maruschka... 😀 😀 som sa pobavila...aj ja si ešte pamätám, ako som sa bála vystrčiť nos, ak som bola náhodou chorá a nechodila do školy, že čo ak ma niekto stretne a povie to na mňa.... 😎 😀
už nám svitá na lepšie časy... 😀 doteraz, keď som sa Bianky pýtala, čo v škole, či má nejakú známku, zväčša ani nevedela, či nejakú dostala...dnes ma vítala s veľkým úsmevom, hnaď na mňa vybehla, že dostala 1 z čítania a vie to preto, lebo si už sama zapisuje do žiackej... 🙂 takú mala radosť... 🙂

michalienka
25. nov 2009

Ahojte, tak dnes sme mali den otvorenych dveri v skole, tak som sa bola pozriet na jednu hodinu - slovencinu, gramatiku. Bolo to docele dobre, deti sa vsetky hlasili, take boli podarene.
Na brane mame velky oznam, aby sme davali na deti pozor, nepustali ich same von, kvoli tomu ketaminovemu chlapikovi, ktory naposledy prepadol 9 rocne dievcatko. Stalo sa to v blizkosti nasej skoly, nasla ho ucitelka z 0-teho rocnika. Ked idem po ulici s malym na prechadzku tak normalne mam taky cudny pocit a ked ide oproti nejaky chlap tak sa bojim aj prejst.

hasleerka
25. nov 2009

ahojte ... aj my končíme až 22-ho ...

michalienka to je super ten den otvorených dverí ... ja by som tiež rada vedela ako sa učia ... ale podla mňa učiteľka bude iná ako ked sú samy

andruska1
26. nov 2009

ahoj dobry ranko my tez koncume 22 prosince a uz se nanm blizi mikulas co 😀 😀 a jaky je u vas pocasi u nas pekne sviti slunicko a celkem teplo

hasleerka
26. nov 2009

som vám zabudla povedať, že Zuzka už má v škole ten mliečny program ... zatiaľ nie som nadšená, lebo moja hviezda doniesla zrazu 5 jogurtov, deň predtým v škole jeden vykydla ... tak som jej nakázala nech si len jeden láskavo vyberá každý deň ... dnes musím ísť pre ňu, lebo mi to chce strašne ukázať

csina
26. nov 2009

dnes máme rodičko, tak som zvedavá, čo sa dozviem, snáď to nebudú dlho naťahovať...

nikika33
26. nov 2009

ahojte, ja som sa len chcela opýtať či vaše deťúrence ešte veria v Miluláša a Ježiška ... lebo môj ešte stále verí 😅

hasleerka
26. nov 2009

niki aj moja ešte verí, len už začína špekulovať, že iným deťom kupujú rodičia ... tak som jej povedala, že kto neverí na ježiška, tomu kupujú rodičia

bzuco
26. nov 2009

ahojte

csina...aj ja som bola na rodičku...malá bola pochválená, tak som rada 🙂

nikika...našej sme už povedali, že mikuláša aj darčeky dávajú rodičia, ale list Ježiškovi aj tak písala 😀 😀 😀 ...už sme sa s MM zhodli, že je správny čas, lebo aj tak chodila už s kadejakými "objavmi" na túto tému zo školy, takže sme ju už nechceli balamutiť
ale vysvetlilil sme jej to tak, že vlastne sú od ježiška, lebo ježiško dá, aby rodičia mali prácua teda aj peniažky, za ktoré deťom potom kúpia darčeky 😎

grevab
27. nov 2009

Aj náš MAtejko stále verí na Ježiška, je to také zlaté 🙂
už pred 2 rokmi som mu chcela povedať pravdu, začla som tak zoširoka a keď som videla, ako sa drží svojej predstavy, tak som ho v tom nechala.
A vlani to isté - dokonca to už rozdelil, čo našiel doma pod stromčekom, to bolo od Ježiška a čo mal u babky a podobne, to dostal od nich 😀
Aj teraz mám všelijaké narážky, veď to aj počúva zo všetkých strán, ako ľudia nakupujú vianočné darčeky - a stále mu to nezaplo.. 😀
Na druhej strane nechcem, aby nás potom obvinil, že sme ho klamali 😝

Takže vravím tak všeobecne, nie priamo surovo, že darčeky dostane od nás, ale ani tak, že mu to donesie Ježiško..
Pod stromček dostaneš, možno budeš mať pod stromčekom - ale od koho, to nešpecifikujem 🙂

grevab
27. nov 2009

a som mu vysvetľovala, že ako sa dávajú darčeky na narodeniny, tak si dávame darčeky na Ježiškove narodeniny - nepochopil, alebo skôr nechcel pochopiť 😀

grevab
27. nov 2009

A ešte k tým prázdninám -
keď dopredu vieme, že budú, dá sa na to nejako pripraviť.
Ale keď prídem o 15:30 do školy po syna a dozviem sa, že ďalšie 3 dni je škola zavretá... rieš, kam ho dáš.
teraz máme presne toto - zavretá škola aj škôlka 😀

marianka8004
27. nov 2009

my sme jej to ešte nepovedali,ale tiež už si asi mysli svoje,lebo počuje a už si vie domyslieť,asi sa to už tento rok dozvie,ale emka to nevie,a už sa ma pytala,že mamka,to aky dalčet dotanem,leleny(rozumej zeleny) 😀 😀 😀 vika chce gitaru.k tomu neake tričko,alebo nohavice a neaku drobnosť,je to o nervi zhanať darčeky.a 9.12.idu do Prešova do divadla.doniesla tlačivo oznamenie o vylete.a ešte doniesla včera diplom,šalku a nalepky,za suťaž DARY ZEME.mala na vystavke ozdobne tekvičky.a ešte 1 z čitania a 3 z kontrolneho diktatu 😝 .tie diktaty su pohroma.neviem ako by som jej ešte mohla vysvetliť,kde sa piše i/y.a vynechava pismenka miesto a napiše o,bodky ,dlžne,mäkčene no hotová k a t a s t r o f a.som sa rozpisala...

lucinda7
27. nov 2009

Ahojte maminy.prisla som vas po dlhsej dobe mrknut.net nam v domceku este stale nezapojili.tak snad to bude uz coskoro.u nas v skole riadila a este riadi chripka.boli uz aj 3 v triede.ale prazdniny nedostali.rodicko sme mali aj my v stredu,bola len sama chvala tak som bola rada.nasi mali v sobotu vystupenie pre dochodcov a teraz uz nacvicuju na mikulasa a na vianocny vecierok pre rodicov.je to tu uplne ine ako v povodnej skole v meste,viac s nimi robia vselijake akcie.aj pan ucitel je uplne uzasny.alexik ho zboznuje.nejak dlho som tu nepostrehla gagusinku. Dufam ze sa ozve.ahojte

andruska1
29. nov 2009

ahoj mamci tak dneska jsme byli s deckama venku na vylete bylo hezky a zitra do skolicky a co cukrovi uz pecete ja vcera delala pernicky

csina
29. nov 2009

ja dnes dve torty... 😀 😀 prvýkrát v živote... 😀 môj drahý má zajtra meniny, tak nech si pochutnajú aj u neho v práci..aj my sme si pochutnali, mali sme taký návštevný víkend...som rada, že už je to za mnou..o týždeň plánujem už aj nejaké vianočné pečenie a umývanie okien a tak... 🙂

marianka8004
29. nov 2009

aj ja si už planujem vianočne upratovanie,musim začať tento tyždeň,lebo sa mi to nakopi potom všetko a budem nervozna a to nerobi dobrotu.asi začnem hned zajtra 😝

csina
30. nov 2009

no to mi je záhada..dnes mi malá doniesla novú učebnicu..sj..staré odovzdali, sj aj čítanku a namiesto čítanky majú zatiaľ vytlačené papiere...no sranda, takto na štvrťrok.. 😨

marianka8004
30. nov 2009

my sme dostali sj minuly týždeň,ale maju aj stary.čitanku maju ešte staru,nema dnes žiadnu znamku,ani domacu.len čitať budeme,a dame si diktatik,lebo jej nejdu.

andruska1
30. nov 2009

ahoj mamci tak my chodime od zitrka do bazenu a dosali novou citanku 😀

hasleerka
30. nov 2009

aj my sme dostali nové veľké knihy so SJ a staré im zbierali ale čítanku máme tiež starú

ja ešte neupratujem, tiež by som mala začať ... a v nedelu hádam začneme nejaké suché

michalienka
1. dec 2009

Aj my sme minuly tyzden dostali novu ucebnicu zo SJ a staru odovzdavali, citanku mame este tiez staru. To postupne budu dostavat nove knihy na vsetkych skolach.
Dnes isli do divadla, tak sa ucia len dve hodiny. Zatial mame len jednotky a ziadnu inu znamku 😉 , ide jej to. Dnes je uprsany den ☹