A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

mmonika
13. jan 2010

Hasleerka a vy mate elektronicku ziacku????

My mame tiez papierovu ,klasiku 😀 a zatial mame dobre znamky,sice sa nam tam miha aj par zlych znamok ,ale da sa to vydrzat 😀 😀 😀
Nasi maju geometriu od pondelka, a veselo uz rysju .... 😀 😀 😀 dnes pisali pisomku z anglictiny ,tak som zvedava aka bude znamka ...
Zapis maju nasa skola od zajtra ..

hasleerka
13. jan 2010

no tak my máme tú elektronickú ale menili nám heslá takže mi je teraz na nič ... ale ani mi to zatial nevadí, ved Zuzka si dáva zapisovať tie jednotky ... to skôr pre starších je vhodné aby boli rodičia informovaní

my sme dnes z toho diktátu doniesli 1...

beda, zase nám padla bomba do izby ...

mmonika
13. jan 2010

Hasleerka nam bomba do izby padla v vcera .... 😀 😀 😀 😀 tak som ju cele poobedie upratovala... a zatial sa izba drzi ... je pekna a cista .. .zatial 😀 😀 😀 😀

grevab
14. jan 2010

Veru, každá učiteľka a škola ide podľa svojich osnov asi, lebo naši tiež neberú geoimetriu nejako ..
A internetovú žiacku máme, ale učiteľka nemá čas každý deň aktualizovať známky, tak je presnejšia tá papierová.
Dnes máme rodičovské, minule v novembri som nebola, tak idem dnes.
Toto bude prvé vysvečko so známkami - asi z 5 predmetov, MAťko má z prírodovedy 1,2, tak uvidíme, či budú "čisté"..
Mohli by byť snáď..
🙂

lucinda7
14. jan 2010

ahojte 😵

aj my očakávame čisté 😎 inú známku zatail v žiackej nemá 😀 😀 😀 😀 😀 vzorný študent 😝

my sme mali známky na vysvedčku už aj minulý rok 😎

hasleerka
14. jan 2010

lucinda aj my sme mali známku ale slovne napísanú ... vlastne ktovie ako to bude teraz či napísaná 1 alebo výborne ... ja tiež dúfam že budú samé jednotky, aj ked zo SJ má veru asi zo tri dvojky ...

Zuzke sa dajako prestala páčiť anglina ... raz dovrzala písomku a je z toho nešťastná ... ktovie či aj tá bude známkovaná a ako???

hasleerka
14. jan 2010

baby moja Zuzka sa dnes zastala spolužiaka ... chalani mu odložili stoličku a on spadol a ublížil si .. ešte sa tam aj trochu bili, tak išla za učiteľkou nech urobí poriadky ... chalani dostali poznámky a boli na ňu naštvaní že žalovala ... myslíte že urobila správne ale jej mám povedať nech si radšej také veci nevšíma ... nechcem aby ju v triede mali za žalobabu

michalienka
15. jan 2010

vcera na informativnom rodicku som sa dozvedela, ze bude mat same jednotky. Vcera schytala prvu dvojku ☹ z matematiky, trosku ma to mrzelo, ze si neudrzala same jednotky 😝 , ale nevadi aj horsie znamky raz mozno dostane.

hasleerka
15. jan 2010

michalienka aj my už máme asi zo štyri dvojky ale ved to nič, hlavne aby na vysvečku mali samé ... u nás sa to hádam tiež tak javí že budú ... dnes písali previerku zo SJ, sa musím pochváliť, mala bez chyby a aj diktát, tak sú dve 1

marianka8004
15. jan 2010

my mame dve trojky 😢 z diktatov.a vysvedčenie netušim,ake bude.dnes mali zapis tak bola dlhšie,lebopripravovali program pre deti.znamka nebola žiadna.sa mi zda že sa ešte neučia po prazdninach poriadne.

mmonika
15. jan 2010

no ja sa musim dnes pochvalit,ze mi Natali doniesla 4 jednotky ... dve zo SJ z toho jedna bola polrocna praca a druhy bol diktat.. potom z polrocnej prace z prirodovedy a z matematiky.. 😉

No my sme uz vyskusali vsetky znamky.. Natali sa podarilo hned na zaciatku schytat dve trojky,a jednu 4.. a aj 5 nam doniesla z diktatu ,kde spravila 16 chyb.. 😖 ,ale na jej obranu to bol dost tazky diktat... a polka triedy mala spatne znamky z neho.. ale opravila si tu 5 potom piatimi jednotkami zo SJ..

michalienka
15. jan 2010

ja viem ze tych dvojek este bude, ale viete to bola prva, tak preto som z toho bola trocha smutna 😉 Ked pride dalsia tak to bude uz lepsie 😀 . Dnes doniesla jednotku zo Sj, pisali test, mala z 50 bodov 48 /takze dve chyby/. Jedna chyba z diktatu a jedna z testu. Z prirodovedy tiez pisali pisomku, bola jednotka.
V pondelok nas caka pisomka z vlastivedy a z matematiky a v stredu este jedna z prirodovedy. Pekny vikend

hasleerka
15. jan 2010

Natalka aj Veronika sú šikulky a Viktorka tiež určite maminu poteší že budú na vysvečku samé ... a čo idete robiť po vysvečku???

ja som slúbila Zuzke že ked budú samé, že ju pozvem na špagety ala bolonez /neviem ako sa to píše xixi/

lucinda7
18. jan 2010

ahojte....
no u nás sa to oslaví asi nezdravo 😝 v Mekáči 😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka
18. jan 2010

lucinda ved ani tie špagety nie sú najzdravšie ... a my tu mekáč nemáme, inak aj my by sme išli

lucinda7
18. jan 2010

ani my nemáme,pôjdeme do trnavy....spravíme si výlet....a mamina aspon pokuká obchody 😀 😀 😀 😀 😀

csina
18. jan 2010

hurá..!! aj ja sa idem pochváliť...tiež sme mali dnes informačné...tatino bol a prišiel taký pyšný 😀 😀 okrem toho, že dnes prišla aj pyšná Bianka...dostala 5 jednotiek...aj ja som zdolala jednu skúšku..aj ja som pyšná... 😀 😝 učiteľka vraj nešetrila chválou a vravela, že je veľmi šikovná, nemá s ňou žiaden problém, patrí k najlepším, vraj by sme ju mali viac zaťažovať, aby občas urobila nejaký projekt a tak...to sa Bibi veľmi nepáčilo, vraj ona je so sebou spokojná aj bez projektov... 😀 aká milá...
hasleerka...buď rada, že sa spolužiaka zastala, len ju za to pekne pochváľ...možno nabudúce sa zastane spolužiak na oplátku jej...i keď jej neželám, aby bolo treba...ja sa snažím Bianke vtĺkať, aby nebola k iným ľahostajná, stále si vravím, že ak niekto silný v komunite dá najavo, že neprávosti sa netolerujú, ostatní sa pridajú...len jej vysvetli, aby si vedela svoje stanovisko obhájiť a nech na nich kľudne nakričí, že nie je žalobaba, ale toto pred ňou nikto robiť nikomu nesmie...iste ju aspoň kamaráti podporia...mňa samu koľkokrát mrzí, ako sa ľudia vedia obrniť voči cudziemu nešťastiu...ja som presný opak, vždy som všade tam, odkiaľ iní uhýbajú...ale , popravde, v škole ma za to tiež moc nemuseli..ale dnes som rada, že som taká.... 😉

hasleerka
18. jan 2010

csina dík za podporu ... zatialľ sa javí ako ochranca slabších, len aby sa nezmenila ... a zistujem že sa moje malé dievčatko začína v niečom aj meniť ☹

hasleerka
18. jan 2010

tatovi hádam po ceste aj nasnežilo taká išiel asi pyšný zo školy ... dobre to padne, ked vlastnú ratolesť vychvália 😉

grevab
19. jan 2010

Aj u nás v škole prituhuje - do zajtra musia mať uzavreté známky.
Pýtala som sa Mateja, či dnes písali nejakú písomku -
odpoveď - niééé, len takú zo slovenčiny
😀 😀
Som rada, že to berie tak normálne.
Dnes budú odpovedať ešte tí, čo majú nerozhodne z prírodovedy a vlastivedy.

No a koľko dávate deťom na desiatu?
Mne MAtej už 2x povedal, že mu dávam málo - včera mi to povedal takto - že učiteľka každému kontrolovala, čo má na desiatu a ja že dávam môjmu synovi málo.
MAtejko to pekne spapá - 1 mandarinka a 2x zakrytá polovica chleba, takže dohromady 2 krajce 🙂
Dala som mu raz viac a zjedol to všetko pred obedom a obed nejedol, lebo nebol hladný 😒

lucinda7
19. jan 2010

ahojte....

aj náš je zástanca slabších....a už neraz si to "odniesol"...ale tiež ho učíme od malička že dobré sa dobrým opláca....aj ked to asi nie vždy platí 😎

naša desiata.....teplá zapekanka/žemla,syr,šunka/,nakrájané jablčko,1 croisant + pol litra čaju..... 😵
to by chcel mať vždy...zapekanku obmienam- sem tam vianočku s nutelou,chleba vo vajci so syrom,rohlik s pomazankou.....ako kedy a čo je doma 😝 ale vedie "zapekanka" 😀 😀 😀 😀 😀

lucinda7
19. jan 2010

a zabudla som,naši mali dnes doniesť na prírodovedu kelimok,vatu a fazulu 😝 budú si pestovať fazulu 😀 😀 😀 😀
si pamätám že aj my sme to v škole robili 😎

marianka8004
19. jan 2010

a naša desiata- 2krajce chleba spojene s maslom, natierkou,džem,med,salama,šunka,syr to menime,alebo 2 rožky ,alebo 2 vianočky, alebo 2x dod dog. chlieb väčšinou jeden kusok donesie domov.a stale hovori že jej stači jedna desiata,ale nechodi na obedy,tak pre istotu nech ma aby nebola hladna.a potom ovocie,sem tam keksik a flašu čaju.čaj nikdy nedonesie.a rano nechce ranajkovať,len vypije šalku mlieka,alebo granka.
včera dostala 1 z hudobnej.o pisomkach polročnych nehovori nič,tak som zvedava ako to dopadne.

hasleerka
19. jan 2010

u nás desiata len 1rožtek s niečím, alebo lúpačka, chipicao a nakrájané jablčko a flaška čaju

dávajú u vás za neurobené úlohy 5tku ... moja nedostala ale dnes sa ma jedna mamina pýtala že ako sme mali úlohu ked jej syn dostal guľu???

michalienka
19. jan 2010

ahojte, tak dnesnym dnom mame uzavrete znamky. Od pondelka az do dnes pisali same pisomky, zo SJ az dva diktaty + 2x previerky, z matematiky, vlastivedy, a 2x z prirodovedy.
Desiata je u nas rohlik /chleba/ + ovocoie,
Hasleerka aj nasa dava 5 za neurobeny domacu ulohu

mmonika
19. jan 2010

Ahojky
holky ako Vam zavidim ,ze uz mate uzavrete znamky, ... nasi este dnes pisali dake pisomky ,a este aj zajtra budu aj dake pisomky.. ale nasa Natali to tiez berie dost sportovo ... ,tiez ked sa jej pytam ci daco pisali ,tak povie nie jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,ale potom povie ,ze predsa len daco male pisali.--- 😀 😀 😀
U nas necakane sneziiiiiiii od pondelka ,tak maju deturence radost ...ale ja veru nie je ...nic ine nerobim ,len vsetko susim na radiatoroch ,a umyvam dlazky, ..
No a desiata u nas je asi taka bud je to rohlik na nom je u nas najcastejsie syr+salam+ paradajka (alebo rajcina,podla toho co mame doma) ,alebo vajickove chlebiky,minimalne dva ..a +ovocie... a cajiiiik... a to potom ide este na obedik,kde vsetko spapa a ide poctivo aj na duplu... 😀 😀 😀 😀

Hasleerka u nas sa nedavaju 5 za nespravene DU... u nas maju za to cierne body a ked ich maju 5 ,tak dostanu poznamku do ziackej knizky..

Csina tak gratulujem ku skuske .. si sikula .. a aj mala je sikula . . 😉

hasleerka
19. jan 2010

tak ja zajtra na rodičko nejdem, snád sa nebude nič vážne preberať, budem musieť skočiť osobne za učiteľkou

monika a to kedy vstávaš aby si urobila chleba vo vajci ...

ja som teraz dokonca večer uvarila čaj na ráno, som zistila že veľa mám to tak robí

grevab
20. jan 2010

Tak vidím, že moje dieťa asi rastie - lebo na desietu dostáva toľko, ako ostatní a je mu málo 🙂
Dnes som mu nabalila 3 škoricové osie hniezda.
A na pitie má len čistú vodu vo fľaši - od malého malinka dáva prednosť vode pred čajom - a ja sa z toho radujem. 🙂
Minule si zabudol doma vodu - nedala som mu ju priamo do aktovky - a nepil celé doobedie, lebo v škole im tečie iba studená, teplá nie, no ale tá studená je ľadová, že zuby láme...
Tak mu ráno desiatu vložím rovno do tašky a idem do práce. Deti ráno chystá manžel, tak nech má čo najmenej roboty a starostí.
Ja ráno pripravím kôpky Evke aj Matejovi, čo si majú obliecť, na stôl raňajky, do aktovky desiatu a idem na autobus.
Vstávam o 5:00, autobus mi ide 5:55.
Ja raňajkujem v práci. Aj teraz popíjam teplý čaj a rozpúšťam sa z tej strašnej zimy, čo som zmrzla...

mmonika
20. jan 2010

Hasleerka vsatavam okolo 6:55 ,plus minu 5 minut... ako kedy. . 😀 😀 😀 😀 ale u nas momentalne asi vedie rohlik a salama na desiatu ...

Gevab a to odvadzas deti tak zavcasu do skolky a skoly??, idu do rannej druziny??

grevab
21. jan 2010

mmonika - ja ráno prichystám, čo som písala, odídem a ďalej deti chystá manžel. Idú okolo 7:00.
Keď s nimi idem ja, že manžel je na služobke, tak spolu stepujeme pred školou o 6:00 a čakáme, kto prvý príde a otvorí školu a potom do škôlky a bežím do práce - je to pre deti dosť šok, ale raz za čas to nevadí.
🙂