A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

hasleerka
1. feb 2010

no to by si nemala zlé marianka a pokial ťa to ešte baví ... ja mamkámošku a pokial nešla na materskú tak so sestrou mali spolu salon a celkom im to išlo ... ak máš dobré priestory a všetky mašiny čo treba k tomu...

mmonika
2. feb 2010

Hasleerka ,vsetko najlepsie ku meninkam,Ti prajem 😉

Ja som bola dnes Natalke po ulohy,bo este zostava doma do konca tyzdna ... teda poviem Vam ma toho chuda dost... 😖 no co uz .. ale na druhej strane je jej uz aspon troska lepsie ,a uplne hlavna vec je ze ju brusko uz neboliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... z toho sa tesime cela rodina ...
Adrika som nechala tiez doma zo skolky ,bo sa nam rano nechcelo vstavat... aspon sme po kope,,, 😀 😀

hasleerka
3. feb 2010

Monika ja ked je Zuzka doma, nechávam aj Mišku aby som vstávať tiež nemusela

moje dieťa sa zase nemá čo učiť, ja to nechápem ... no a dnes si šmikla ofinu, skoro ma trafilo

a ja som jak nafetovaná, striekala som kuchynu savom ... ešteže nie v izbe kde baby spia

mmonika
7. feb 2010

Ahojky babule,
co vsetky porabate??? kde ste na facebooku???

U nas je klasika vikend ,Natalka sa uci ,vsak uz zajtra ide do skoly,maly drti pocitac ,a manzelik odychuje .. . 😀 😀 😀 dnes som nastastie varit nemusela,varili sme vcera ,ale tak aby aj na dnes bolo .. .ale kolac sa zas prvy zjedol 😀 😀 😀 😀 poobede asi skocime na navstevu ku mojej mamke ,mame tam resty .. 😀 😀

Hasleerka aj moja Natali sa nema vecne co ucit,ale ja jej uz vzdy daco najdem 😀 😀 😀 😀 a s tou ofinkou ma to mrzi .. .,mne ked to naposledy spravila mala ,museli sme ist ku kadernicke ... 😀 😀 😀

csina
7. feb 2010

ahojte, akosi nestíham na Pc, ani na facebooku som nebola dlho, ak tam zavítam, tak si tam vyhľadám aj vás 🙂 neviem si tam dať fotky, asi mám zlý formát...
naši išli na detskú oslavu, malinká spí, asi si aj ja zdriemnem, som strašne unavená.... 😔

hasleerka
7. feb 2010

csina máte dnes už mesiac že??? ... a kde išla Bianka na oslavu??? ... Monika ofina je celkom v pohode, našťastie netreba ísť ku kaderníčke, ako kedysi musela moja mama so mnou ... pestovala mi vlasy na prijímanie a ja fik a bolo po nich ... ale aj krátky strih mi pasoval

idem dať tej mojej nech sa voľačo učí, aspň nejaký článok jej dám prepísať

hasleerka
7. feb 2010

no dala som jej prepisovať článok a ona tu reve, že to sa ešte neučili, hodila mi perom a nechce písať 😠 😠 😠 asi ju zbijem 😠 😠 😠

mmonika
7. feb 2010

Hasleerka ja davam Nateli prepisovat z takej malej knizocky.. tusim sa to pravidla pravopisu pre 2 rocnik ( ci tak nejak) a su tam aj diktaty,tak poctivo pise,ci sa jej chce alebo nie je... oni maju totiz pisat kazdy den jeden diktat,a ked sa jej niektory den nechce ,tak veru dakedy dopisuje aj za 4 dni .. ale uz si v pohode zvykla ...

My sme sa akurat vratili z vychadzky ,boli sme na zakusok,dnes sa mi nechcelo piect ziadny kolac .. 😀 😀 😀

lucinda7
8. feb 2010

ahojte....

no naši už fičia naplno v druhom polroku 😎 už máme asi 4 známky,velký diktát za sebou,zajtra bude niečo z prírodovedy....

na víkend dostal článok sa učiť na Hollého pamätník 😎 tak sa to poctivo učil.....a ešte sa mali naučiť povedať rozprávku O 12 mesiačikoch☺

tiež mu okrem diktátu dávam opisovať článok...väčšinou z rozpávok 😵

hasleerka
8. feb 2010

Monika to fakt každý deň diktát ... ja sa normálne hanbím, ved mi diktát tak raz za mesiac .. no budem musieť pritvrdiť

naši sa majú naučiť básničku, štyri slohy, zajtra idem voľačo do knižnice požičať, lebo to vraj nemôže byť z vrabčeka

bzuco
8. feb 2010

ahojte

no my sme diktát naposledy písali cez vianočné prázdniny - aj to len preto, lebo mali v rámci "nezabudnutia" napísať 5 diktátov 😅
a teraz už tiež nosí známky do 2. polroku - zatiaľ výborné 🙂

gagusinka
9. feb 2010

dievčatá ja tiež naozaj píšem diktát každý týždeň aj s matematiky päťminútovku inač dám vám výborný tip pre deti na cvičenia www.pastelka.sk, alebo si do googla dajte vyhľadať kočičí nasobilku super hry na precvičenie učiva

mmonika
9. feb 2010

Hasleerka hej nasi musia pisat doma kazdy den diktat a potom vzdy v pondelok im to ucitelka zozbiera a skontroluje... no a moja princezna tento tyzden nepisala este ani jeden 😒 😒 😒 ,tak bude mat co zajtra robit... 😖

babulky mam dilemu a potrebujem poradit.: Jedna kamaratka sa ma spytala ci by som jej nestrazila syna pocas choroby ... bolo by to na 5 dni v tyzdni a kazdy den tak po 6-7 hodin ... a ja neviem ,keby aj na to pristanem kolko by som mala pytat na hod/ prip. na cely tyzden ... este podotykam ,ze ten jej maly je dost casto chory,( sopliky ,kasel ) kazdy mesiac a uz jej zamestnavatel nechce tolerovat OCR,a navyse sa este aj pred Vianocami rozviedla ,tak je sama na dve deti .. ... co by ste mi poradili??? mam dva dni na premyslenie .. . 😖 😖 😖 ja by som to aj na jednej strane vzala ,vsak kazde euro dobre ,ale neviem kolko pytat... 😖 😖 😖 ( a dnes zhodou okolnosti sa ma to pytala aj uplne ina mamina v skolke...presne toto iste .. .)

hasleerka
9. feb 2010

monika hod si tu do vyhladávača, bola tu taká téma o tomto ... skúsim ti to aj ja nájsť ...

mmonika
10. feb 2010

hasleerka dakujem ,uz som si to precitala... 😉

hasleerka
11. feb 2010

baby ja som dnes narástla o 2cm ... som bola pre Zuzku na tanečnej a učiteľ ju moooooooooc vychvaľoval ... ešteže už nesnežilo inak mám plný nos 😀 😀 😀

hasleerka
15. feb 2010

čo nového ??? nikto nič nepridá, nepochváli sa ???

my máme zajtra karneval, fotky dám potom na FB

veverca
16. feb 2010

Ahojte.Sa k vám pridám, aj ja mám druháka. 😉

lucinda7
16. feb 2010

Veverca,vitaj 😝
veru asi sme všetky viac na FB 😀 😀 😀 😀
my nové ani nič...konečne dostali nové matiky 2-ky....aj písanky 2-ky 😵

hasleerka
16. feb 2010

veverca vitaj, kde si bola doteraz 😀 😀 😀

lucinda aké matiky 2-ky, doteraz mali aké???

lucinda7
16. feb 2010

no druhú tú novú knihu....doteraz mali 1.časť,teraz druhú 😵 aj písanie 😝

veverca
16. feb 2010

Ani neviem, kde som sa túlala...nejako som na koníka zabudla.
Naši majú matiku ešte len 1., písanie domov nenosí, robia s ním len v škole, ale vravel, že majú nové. Ale sa mi zdá, že matiky nemajú zatiaľ dorobené ani jednotky.

mmonika
16. feb 2010

Ahojky babulky,
jaaaaaaaaaaaj no veru priznam sa ,ze som to tu troska zanedbavala,ale najprv troska nedobrovolne,bo nam na par dni vypadol net,a potom som dohanala zameskane na FB 😀 😀 😀 😀 😀

Ake ste dostali nove matematiky??? my mame stale este asi stare,ale aj tie co maju teraz dostavali este len v polke novembra ...ale na predu maju napisana prva cast.. 😒 😒 😒 Inak sa nam v skole dobre dari ,raz oblacno ,raz svieti slniecko u nas ... horsie je to s anglictinou ,ale snazime sa ...ja neviem cim to je ,ale ked sa napr.uci anglictinu v nedelu ,v pondelok ma volno a v utorok zabudne aj ako sa vola po anglicky .. 😒 😒 😒 no asi moja dcerenka nie je na jazyky 😒 😒 😒 😒 ale za to matika jej ide bez problemov .. . 😀 😀 😀 .. inak mali sme aj karneval ,mlada nebola ako vzdy princezna ,ale Indianka ... 😀 😀 😀 😀

no a synator mal karneval dnes ten bol zase Batman 😀 😀 😀 ,co je u nas tiez uspech ,bo vzdy chcel byt Spiderman 😀 😀 😀 😀 no a mame troska tyzden oslav,bo dnes ma moja mamka narodky,a dnes ma aj svokra meninky 😀 😀 😀 😀 a vo stvrtok ma Adko 5 rockov... ale oslavy asi nechame asi az na vikend ...

Ale chcem sa spytat,ked davate detom daku sladkost do skolky ,ked maju sviatok,davate daco aj pani ucitelkam??? napr,kavu dezert??? 😖 😖 😖

Veverca vitaj 😉 😉 😉 😉

Csina ako sa vam dari????

Hasleerka ako sa posielaju z tej farmy na FB tie vselijake klince a pod veci???

veverca
16. feb 2010

Dík. 🙂
Naši majú karneval zajtra, ale len taký v družine, bez rodičov. Bude pirát
Keď má sviatok, tak pani učiteľke pošlem čokoládu. Tento rok mu vyjdú narodeniny práve keď budú v škole prírode, tak mu chcem vymyslieť nejaké prekvapenie, nech si to tam užije. Musím sa nejako dohodnúť s učiteľkou. 😎
Chce sa vašim deťom učiť? Môj vstáva ráno pred šiestou, o pol siedmej ide z domu, keď príde domov zo školy je asi 15,30 a on je unavený, ufrflaný, stále ho musím naháňať. 😖 Sú tí vaši iniciatívnejší?

mmonika
16. feb 2010

Veverca aj moja ma ist do skoly v prirode v maji a tiez ma narodky ..narodeniny ma 20.5 a do skoly v prirode idu 21.5 ..tak stihame narodky oslavit doma 😀 😀 😀 😀 😀
no a co sa tyka ucenia ,u nas je to tak vselijako... rano vstavaju obaja o siedmej ,obcas si napise ulohy v druzine ,obcas az doma... okolo 16:30..ale obcas si ich nepise hned ako pride domov ,da si hodinku pauzu a potom sa uci .. aj dnes sa ucila s manzelom anglictinu az okolo siedmej vecer 😀 😀 😀 😀

veverca
16. feb 2010

Gabko odchádza 2.5., narodky má 3.5., tak bude oslavovať vo veľkom 😀
Môj muž je učenia "oslobodený" . Väčšinou chodí z práce neskoro a ak je náhodou doma skôr, nijako sa do toho nehrnie. 😒 A veru by to potešilo- hlavne mňa 😀

mmonika
16. feb 2010

No moj veru oslobodeny nie je .. bo ja po anglicky neviem,a kedze nechceme aby nam princezna prepadala z angliny ,tak sa musi ucit manzelik... a obcas aj matematiku ,hlavne ked preberaju daco nove,on jej to bie lepsie vysvetlit...ale nastastie ma dcerenka bunky z matiky po manzelovi 😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka
16. feb 2010

lucinda dnes už aj Zuzka doniesla tú veľkú knihu 2,časť...

monika normálne posielaš cez gifts ... ja napr. môžem posielať náhubok a podkovu ... a niekto zas iné dve ...

ani môj nie je moc oslobodený od učenia, nakoľko robievam občas aj poobedné, tak musí sa drviť aj on...

a ja som zatial nič pani učiteľkám neposielala, Zuzka má sviatky cez veľké prázdniny a Miška teraz doniesla deťom lízatká