A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

lucinda7
22. feb 2010

Moni,no bol tam sám jediný chlapec na celej škole 😎 medzi samými babami 😵 tak je to úspech 😵

to vaše bruško nepodarené...... 😒 by jej mali riadne vyšetrenia porobiť 😝

mmonika
22. feb 2010

Lucka dnes jej opat brala krv a aj moc jej vysetrila .. ale moc mala v poriadku ..

veverca
22. feb 2010

mmoni...a nemá to stresom? Mne nedávno dve kamošky sťažovali, že ich deti majú občas bolenie brucha v škole.

hasleerka
22. feb 2010

no fíha lucinda tak to je super ...

monika snád sa vyhnete tomu rezaniu uf, chúdatko

mmonika
22. feb 2010

Veverca nie je stresom to nebude .. uz dva tyzdne dozadu jej vysli spatne vysledky na slepe crevo ..vtedy uz povedali dvaja chirurgovia ze ano,slepe crevo von a jeden povedal ze nie je.. no a tak sme museli rozchodit.. 😒 😒 😒

Hasleerka no uprimne povedane ja uz by som asi bola ja najradsej keby jej ho vybrali ...

veverca
23. feb 2010

Chúďa malé...doktori sa nedohodnú a vy to máte rozchodiť 😖 ...tak držím palce, nech vám to dobre dopadne 😉

grevab
24. feb 2010

hasleerka - reagujem na tvoj príspevok o plochých nohách - tým "mm mal a už nemá" myslíš manžela?
Totižto náš Matej má "ploché nohy ťažký stupeň" a pýtala som sa 2 ortopédov a doyvedela som sa toto:
- cvičenie môže pomôcť a nemusí, deti sa tým často zbytočne trápia - som prestala Mateja nútiť do cvičenia po tejto informácii
- mnohí z toho vyrastú, v puberte sa to upraví, ale môže to ostať nafurt - pravdepodobne Matejov prípad
- odporúčané nosiť stále vložky, ortopedické sandále má od 2 rokov ako prezúvky v škôlke aj škole, žiadna zmena k lepšiemu
- lekár povedal, že aby ho neboleli neskôr kĺby a chrbtica, musí ich nosiť poctivo, má sa vyvarovať dlhodobej záťaži na nohy a takto si aj vyberať zamestnanie (má 7 rokov a už o zamestnaní) - nie také, kde sa veľa stojí a chodí..

Ja ani manžel sme ploché nohy nemali. Ale aj manželov brat mal a vyrástol z toho a aj moji súrodenci mali - do puberty sa to upravilo. Tak uvidíme. Matejko keď stojí bosý, ja sa na to nemôžem pozerať, aké má kolená a členky prevalené dnu... Zatiaľ ho nič nebolí, dúfam, že ani nebude..

hasleerka
24. feb 2010

grevab áno myslela som manžela ... on mi vravil vraj ako dieťa mal ploché nohy, že cvičil a asi mu to pomohlo (alebo teda z toho vyrástol) ... u nás v rodine neviem žeby mal niekto ploché nohy ... mne ortoped odporučil cvičiť, ale to až vtedy ked som sa sama pochválila že sme začali cvičiť ... hlavne sa bojím aby v budúcnosti nemala bolesti kvôli tomu ... a to cvičenie nie je nejaké zložité, myslím že Zuzke to ani neprekáža ked cvičíme...

a Zuzka ked sa postaví to také hrozné nie je ako ked chodí, to sa zase nemôžem pozerať ja

csina
25. feb 2010

ahojte...dlho som sa neukázala...som nejaká vyťažená.. 😝 🙂 tak tu čítam o nôžkach...aj Bianka má ploché nohy, ale priznám sa, že už sme prestali chodiť po nové vložky...ani za svet sme ich nechceli nosiť..a problém bol aj kúpiť topánky, do ktorých by sme ich vtesnali...skôr ma trápi, že po mne zdedila skoliózu...kvôli tomu bola v 5 rokoch aj mesiac v reocentre, ked cvičila...doma je to už s cvičením pobiedne, tak aspoň sa snažím aby poctivo tancovala..4. rok chodí do ZUŠ do tanečnej..snáď sa jej to do dospelosti upraví, lebo viem, čo je to za bolesti... 😒
baby, čo ste mi písali, že chodíte na FB...napíšte mi ešte meno do IP..omylom som všetko v schránke vymazala...

mmonika
25. feb 2010

Csina poslala som ti IP 😉

lucinda7
27. feb 2010

ahojte 😝
tak my sme včera dostali další diplom za 3.miesto tentoraz v speve 😎
a už máme prááázdninyyyyyyyyyyy 😝

hasleerka
27. feb 2010

no fíha lucinda, vy sa nezdáte ... samé diplomy blahoželáme 😵 😵 😵 ... užite si prázdniny ... nám už skončili ...

práve som jej dala trochu prepisovať článok, včera sme aj niečo rátali, nech sme na pondelok pripravený, bo ja idem aj dnes aj zajtra na poobednú

csina prepáč že sa pýtam, ale čo je to skolioza??? a my nemáme problém dať vložky do topánok, každý rok ich kuppujeme na predpis, a ešte jedny jej kúpim vždy do papučiek, nech si ich nemusí v škole prehadzovať ... ale trochu bol problém kúpiť papučky aby jej dobre sedeli

mmonika
27. feb 2010

Lucinda gratulujeme 😉 😉 😉 ste sikovny ... 😉 😉 😉

Hasleerka skolioza je skrivenie chrbtice 😉 aj u nas sa Natalka uci ,vsak za cely tyzden toho ma zameskane az az... 😒 este ze nam pani ucitelka poslala ulohy na email,aj na prazdniny... My mame prazdniny od pondelka 😉

hasleerka
28. feb 2010

monika vám učka posiela úlohy mailom, to máte super ... ja zase chodím o dve poschodia nižšie alebo do vedlajšieho vchodu

my už od zajtra zase začíname ... opakovala si ja básničku čo sa mali naučiť 4 slohy, celkom pekne ju vedela tak dúfam, že bude zajtra hned jednotka ... ale navyše žeby sa naučila až 5 sloh, tak ani za svet ☹

mmonika
1. mar 2010

Hasleerka ,hej nam ucitelka posiela ulohy cez email 😉 😉 😉 Natalka ma vynikajucu pani ucitelku ,ktora je navyse aj moderna a prakticka 😉

hasleerka
1. mar 2010

no to si zapamätám do budúcna ked bude Miška chodiť, lebo teraz máme učiteľku o dva vchody dalej, tak keby sme nemali štyroch spolužiakov v bytovke, tak by sme chodili za nou osobne ... ale Miške už vyjde iná učiteľka, škoda že je až oktobrová, mali by rovnaké triedne

grevab
3. mar 2010

My sme už aj zabudli, že sme mali nejaké prázdniny 🙂
Matej ma zase nahneval takou "somarinou" - v škole sa kolenačkuje - asi sústavne, keď nesedí v lavici alebo čo... Cez prestávky sa hrá na koberci alebo kde a v družine to isté - už má n avšetkých nohaviciach na kolenách diery. A záplaty, čo prišijem, vydržia tak 2 dni 😠

K tým vložkám do topánok - my chodíme kupovať topánky aj s vložkami - v obchode strčím vložku do topánky a až potom si skúšajú, či sú topánky dobré. Stalo sa mi, že topánka bez vložky bola Ok, ale keď som tam dala vložku, celá noha sa zdvihla a topánka tlačila.
Naše obidve deti nosia vložky, EVka má len trošku ploché nohy, dúfam, že sa to upraví, nech môže nosiť hlavne v lete pekné sandálky.
Matej nemá na výber, stále mu kupujem ortopedické sandále - šľapky s remienkom vzadu nad pätou.
A vložky nám robia vo výrobni zdravotníckych potrieb presne na mieru podľa otlačky chodidla.
Chodím ich dávať predpisovať, keď deťom vyrastie nôžka, takže interval máme viac ako pol roka.

hasleerka
3. mar 2010

grevab a ako často je nárok na tie vložky, mne sestrička povedala že len raz do roka ... nám nerobia na meriu, my ich kupuje a s topánkami kupujeme tak ako vy

grevab
4. mar 2010

nárok je 2x do roka na ortopedické - že to prepláca poisťovňa, takže treba ísť k ortopédovi, on vystaví "recept", s tým ideme do tej výrobne a tam vezmú otlačku chodidla a za 3 dni je to hotové - zaplatím cca 3€ za 1 pár.
Ináč aj kolegyňu najprv poslali len tak - kúpiť hotové, ale ona už vedela, že ja chodím na otlačky a tak sa informovala a tiež potom už šla na otlačku so synom priamo do výrobne.

michala.l
4. mar 2010

Ahojte, prepáčte, že Vám sem leziem, ale chcem Vás milé maminy poprosit o pomoc s bakalarskou pracou. Ak si najdete minutku, tak mi prosim vyplnte dotaznik a ak budete take mile, tak poslite ten link aj svojim znamym.
http://ockovanie.dotaznicek.sk
veeelmi moc Vam dakujem,
papa

hasleerka
6. mar 2010

grevab takže vy budeme mať asi nejaké špeciálne ked vám robia otlačky ... my dosteneme recept a vyberieme si hotové ... doplácam asi 0,24 € ... ale ma napadlo že zavolám na poistovnu a popýtam sa koľko je nárok

hasleerka
8. mar 2010

babulky, čo nového ????

mmonika
8. mar 2010

Awoj ,
Hasleerka u nas ani nic nove....
skoncili sa nam prazdniny ,Natalka sla po 3 tyzdnoch do skoly,mala radost,ale najviac z toho ,ze maju v skole nove prerobene satne .. . 😀 😀 😀 😀 Adrianko siel tiez nadseny do skolky ,co sa u nas moc casto nestava 😀

A vy ako?? sme stale na facebooku ..co ?? 😀 😀 😀

grevab
9. mar 2010

mmonika - aj našim cez jarné prázdniny prerobili šatne.
Tieto nové som ešte nevidela, ale staré boli naozaj už riadne ošumtelé 🙂

michalienka
9. mar 2010

ahojte, u nas nic noveho, mame po prazdninach, na lyzovacke bolo super. len skoda ze je koniec, ale radsej by uz mala prist jar. Zacali sme sa ucit basnicku /do piatka/, neviem kde mala usi ked to ucitelka hovorila 😲 alebo to povedala neskoro 😝 . Budu mat Hviezdoslavov........Vcera sme sa ucili vybrane slova po L. Budu sa ucit len tie a ostane az vo 4 rocniku.

hasleerka
9. mar 2010

u nás sú ešte šatne ked som ja chodila so školy ... teraz im idú zateplovať školu, tak neviem či aj vnútro budú robiť

veru Monika fičíme furt na FB 😀

my sme už mali hviezdoslavov, naša sa síce naučila, ale recitátor z nej nebude ... ale kámoškina dcéra (inak som ju tiež sem k nám volala) je tiež druháčka a dnes vystupuje už krajské kolo ... držím jej moc palce

michalienka
9. mar 2010

my mame 17.3. len skolske kolo
ucitelka bude v piatok vyberat, kto tam pojde. Minuly rok bola, ale teraz sa to asi nestihne naucit, a ani nechce ist. 😒 😒 😒

lucinda7
9. mar 2010

ahojte....
veru fičíme na FB väčšinou 😀 😀 😀 😀 😀

naši už recitovanie mali,teraz dostali naučiť sa z čítanky naspamäť Ako Jožko Pletko.... 😀 😀 😀 😀 😀

a našim pribudla cez prázdniny interaktívna tabula v triede...taký došiel nadšený včera 😵

mmonika
9. mar 2010

No uz sa ucenie basniciek objavilo aj u nas ...mali sa naucit naspamet Hori,ohnik hori od J. Bottu.. 😉 tak som ju prave doskusala ... a este dnes dostavali aj konecne ucebnicu na informatiku 😉 ,a slubili ze coskoro dostanu aj z anglictiny.... 😀 😀 😀 😀

lucinda7
9. mar 2010

Moni,aj naši dnes dostávali novú informatiku aj čítanku 😵