A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

pacna
6. okt 2008

u nas je mraaaaaaaaaaaaz 😅 😠

sassi
6. okt 2008

aj u naaas 😠

katka76
6. okt 2008

atlaska, 4 dni moze ospravedlnit rodic
v piatok som mala navstevu a kubko siel 1x zo skoly sam, zvladol to vyborne a bol na seba patricne pysny. no a vcera mi pomohol pozametat schodisko v bytovke, ja som umyvala. sama by som to mala rychlejsie, ale ked sa uz odhodlal, treba ho nechat 🙂

sassi
6. okt 2008

naša chodí sama od 1. triedy, no nema to až tak blízko ale nejde po ceste, ale po pešej a po chodníku, len raz jej treba prejsť cez jednosmerku, takže zvláda. Aj domov chodí sama.
Aj na krúžky sama, mne malý spáva v tom čase, takže by som musela budiť a to nechcem....

Ale poznam vela rodičov čo ešte stále vodia deti, aj tu zo susedstva (čo vlastne by mohli chodiť s Heni, ale oni radšej vodia... takže ona potom ide sama). No a prezuvajú ich a dobre že dieťa až do lavice neposadia... No to myslim, že je až niekedy prehnané. Minule sa rozčulovala maminka jedna (z vedlajšej triedy) že ju školník nechcel pustiť hore, že sa pýtal aky ma dôvod každy den chodiť s malou do triedy... 😅 😅 😅

Naša aj do školky v predškolskej chodila sama, teda vozili sme ju pred bránu a do školky už šla sama. Ja som mala miminko, no nemohla som každy den ho budiť a manžel sa až po 3 mesiacoch priznal, že on ju len takto vykladá 😀 😀 😀 Ale dobre, aspon je samostatná 😉

Na meniny mam v pláne kúpiť jej mobil (teda mobil mame, len kartu), ked takto sama chodí všade, niekdy jej treba niečo odkázať a nemám ako... Myslíte že už je to vhodné?

junovka
6. okt 2008

Baby, chcela som sa vas opytat, aky mate nazor na pitie tekutin pocas vyucka u druhakov???Dovolene maju??,ja si myslim, ze toto by nemalo byt zakazane...jedlo pocas hodiny to ano, ale pitie? 😕

alika54
6. okt 2008

sassi ak ti chodi sama tak ten mobil by som jej dala,,,aspon si budes istejsia ze je vsetko v poho 😉 ,,,a co sa tyka toho pitia cez hodinu,,,nasi sa napit mozu samozrejme pokial to nezneuzivaju a to uz ucitelka odhadnut vie 🙂 ,,,dnes boli na dopravnom ihrisku a som sa pytala simona ze ako bolo tak dolezito povedal: mami bolo zle, dali nam male trojkolky a k tomu boli este ruzove 😀 😀 😀

vka
6. okt 2008

Ahojte diečence zašla som vas pozdraviť odkedy som nastupila do novej prace tak nestiham nič pracujem ako vychovavatelka na špecialnej škole super prac doba do 12 00h aj detičky su zlate tak som spokojna

Mojej druhačke to v škole ide fajn je aj samostatnejšia no kontrolovať ju musim stale niekedy sa stane že zabudne nejaký predmet vložiť do tašky ale hadam nieje jedina 😵
držkajte sa

lenca13
6. okt 2008

Ahojte ja som bola dnes na rodicku hodinu a pol aj tak si ucitelka mlela svoje niektori rodicia s nou maju dost velke problemy my zatial chvalabohu ziadne 😉

Radka tiez chodi uz do skoly sama aj zo skoly od polovicky prvej triedy ved to mame len cez sidlisko 😉

Sassi ja si myslim ze mobil je dobra vec nasa Radka ho mava od vtedy co zacala sama chodit von a to bola este predskolacka 😉

pacna
7. okt 2008

aj nasa chodi sama od zaciatku prvej triedy, ma to kusok na autobus a ten stoji hned pri skole 🙂

v piatok doniesla pochvalu z hudobnej a ani nevedela začo 😀

zajtra maju ist na vychadzku 🙂

sassi
7. okt 2008

my mame vo štvrtok šarkaniádu 🙂 to idu púšťať šarkany
a dnes sme sa boli zaočkovať proti chrípke 🙂

pacna
8. okt 2008

tak vychadzka sa nekonala ja neviem najprv napiše do slovnika je potom nieje
tak to bolo aj s karnevalom najprv mal byt ,potom ho presunuli a nakoniec zrušili 😠

včera mali len jednu ulohu z matiky, boli sme kupit papučky 🙂 186sk sme za ne dali.

alex3
8. okt 2008

caute, nestiham vsetko citat .... my sme teraz chori, nechala som ju doma. vyzera to na nejaku virozu, len aby to nelapil maly. mna uz ma v osidlach alergia, takze veselooo.
ja malu do skoly vozim, aj zo skoly autom, mame to daleko. Teda rano vozi muz ... ale mozno buduci rok ju naucim na autobus. mobil ma tiez, ale do skoly ho nenosi, lebo nenosinikto z triedy.

sassi
8. okt 2008

no my sme zaočkovaní a v poho, teda trochu dostala strach, ale nakoniec ani nemukla 🙂
No my sme dnes písali previerku z matiky, neviem ako dopadla, ale dnes doniesla 1 zo SJ
no horšie ako 2 zatial nemá, ale už boli aj 5-ky v triede,
zajtra je rodičovské, tak mam trocha aj obavy ako to cele dopadne...kvoli prístupu aj známkovaniu....
no ja som mala s malou problemy min. rok, ale to sa ešte neznámkovalo, takťže to nebolo take markantné

pani učitelka chce davať 5 za zabudnutú úlohu, no ani ja s tým nesúhlasim celkom ... uvidíme čo povedia ostatní ....

lenca13
8. okt 2008

Sasii u nas za dava za zabudnutu uloho poznamku 😒

pacna
9. okt 2008

ja by som brala keby im davala poznamky za zabud.ulohy lebo oni maju až moc dobru uč.

idem na rodičovske v pondelok 🙂

sassi
9. okt 2008

no nam zatial dava len výkričník, ale chce prejsť na 5-ky (ale len do zošita)... no ja neviem, ale ked 2-ák zabudne úlohu, takje to aj troška chyba rodiča, že si to neskontroluje, takí samostatní predsa len ešte nie sú...
Teda naši majú denne zo všetkého vlastne, takže keby že si niečo nepoznačí, asi by som spozornela a volala spolužiakom, ale ona našťastie si značí poctivo 🙂

pacna
9. okt 2008

baby chcela som sa opytat či deti robia v škole rozdiely,

no naša Dominika mala včera take zelene nohavice a jedna spolužiačka jej povedala že vyzera ako vodnik 😠 a že oni su bohatši (usudila podla toho že ona nosi iba rifle).neviem su rifle symbolom bohatstva? moje deti nosia aj menšestraky aj flanelove.no neviem rozmyšlala som ako jej vysvetlit bohatstvo. nehovorim že sme chudaci ale určite nie prachači 😀
jedna kamaratka prvačka jej zas minule vykladala aki su oni bohati,že maju dzipy drahe auta velky dom(pritom ani jedna vec nieje ich ale ujova a babkina)

sassi
9. okt 2008

no kamoškin syn min. rok dostal príučku od spolužiaka, lebo zobral katalog hračiek a v škole sa pochválil, že čo všetko dostane (no tak samozrejme všetko nedostal, on to tak myslel, že čo napísal Ježiškovi a čo by chcel) a kamarat mu to asi zzávidel a vybil mu zub 😕 našťastie mliečny 🤐
Naša praveže chod oblečená dosť "značkovo", ale nie draho, väčšina je z MMB a z vypredajov, ale tiež ma vela rifle, tenisky Adidasy, aj tričká take lepšie... ja z činaku nekupujem ani nadoma ... ked ja tomu neodolám, radšej kúpim jej ako sebe 😔 😔 😔 ... ked ona je vysoka a štíhla a jej to oblečko sedí, a ja som cely život pri tele, tak jej doprajem, nech ma .... 😉
nemyslím, že by robila ona rozdiely, ale vidim, že už to vníma, ale som jej povedala, že to nemože podla toho usudzovať, že aj my nemáme na rozhadzovanie...
Dokonca zavidí aj inym deťom, čo fakt nemajú spolovice to čo ona (napr. že spolužiačka už chodila do školy v zimnej bunde... no vysvetlujte, že ona nema prechodnú, a že ked je chladno, tak musí nosiť už teraz zimnú....)

No je ta dnešna doba taká, že decka su "spracované" reklamami, všetko chcú, porovnávajú, hlavne ked ich ešte aj rodičia doma k tomu "vedú" že len značkove je dobré ...
Ja už sa bojím tych predvianočných reklám na všetky tie predražené hračky 😕 🙄

lenca13
9. okt 2008

Nasa Radka tiez mala problem minuly rok ked nosila maskacove nohavice ktore jej sila babicka tak ze vraj sa jej smiali ale potom sa jednej spoluziacke lubili ta bolo po probleme 😉
Radke tiez kupujem veci od susedy ktore su vacsinou Z Rakuska po dcere takze ma dost dobre veci a zatial sa nestazuje 😉 len chcela tie uzke rifle ale tie jej teraz doniesol bratranec z Anglicka tak je spokojna 😉

alex3
10. okt 2008

ahojte,
ulohy - my mame menej ako s minulorocnou ucitelkou, ked zabudne ma len poznamku, ze zabudla. davat za to patku je podla mna blbost ....
oblecenie - my mame vela vela vela a aj znackove, ale to vsetko dostavame od rodiny, co je neteri male 😀 a ona ma toho dost vela. potom este nieco podokupujem, vacsinou vo vypredajoch na dalsi rok. ked v maji najdem v skrini tricka co som kupila po 50 Sk a aktualne stoja 200 Sk, no nepotesi to? ale u nas uz bol aj taky problem, ze chcela veci od cinana lebo dievcata take mali, no neporazilo by vas?

sassi
10. okt 2008

alex 😀 😀 😀 no toto mam doma 😀 😀 😀 že chce take veci, čo maju ine deti, a ked to potom vidím, tak čínak...

No my sme mali to rodičko, takže žiadana dohoda sa nekonala, p.uč. proste oznámila, ake su naše deti nemožné, nekoncentrované, ako zle sa s nimi pracuje, zle čítajú, permanentne nenosia DU - a budu za to päťky! , ako sa nevedia ukludniť, vyrušujú .... bla-bla-bla
mam z toho celeho zly pocit, a nielen ja ☹ ☹ ☹ Ja neviem vlastne, čo z toho sa týka našej dcerky... lebo hovorila len globálnbe a to nonstop 2 HODINY!!!

Naša malá si DU značí, a iba 1x zabudla, tak by to mala hadam aj odstupnovať, že ked si napr. 3.x zabudne, tak je 5, nie že od isteho dátumu ... nie???

dadulka19
11. okt 2008

ahojte 😉

sassi,že 2 hodiny 😖 ,by ma tam už asi.... 😝 ..a inak,mali ste jej povedať,že aká učiteľka,takí žiaci 😝 .A tie úlohy,Lucka si tiež raz zabudla napísať,ale 5-ky za to nedostávajú.

naši boli včera v divadle na detskom predstavení Radošincov,vraj to bolo super 😉

sassi
11. okt 2008

no ja som mala cely minuly rok pocit, že je celkom fajn, ale to čo tento rok predvádza ....
😖 😖 😖

No mne sa na Heni nejako nesťažuje (zatial) ale min. rokm som raz len tak šla do školy,a čo na mna vybalila, no šla som dodmov s revom, že mam hadam postihnute dieťa, čo sa nevien zaradiť, je neviem ako hyperaktívne a nema vo vyberovej triede čo hladať 😒 Nakoniec som si vybavila termin u známej psychologičky, mimo školy, nečalkala som, kym ma pošlú oni ... a psychologička mi povedala, že mala je uplne OK, všetko v porfiadku, šikovna, len troška živá, ale z toho vyrastie a nemám si robiť starosti, že len žiarli na malého, a preto mame doma problemy (s koncentráciou - stale pozerala ked je a čo robí malý)

dadulka19
11. okt 2008

sassi,psychológa by potrebovala asi učiteľka 😒

sassi
11. okt 2008

asi ... 😠 😠 😠
no ja som tiež učitelka a na gympli a fakt mame vychovne problemy (pubošské, ved to pozznáte, lásky, tehotenstvá, zaškolásctvo, učitel často " na háku" ....) ale v živote by som si nedovolila niečo takto generalizovať na celu treidu a s problemovymi robíme individuálne pohovory a za účasti žiaka (nie o nas bez nas...), aby sa mohli tiež k tomu vyjadriť...

sassi
11. okt 2008

no najhoršie je, že ju ani nemám kam opreložiť (keby to došlo tak daleko, zatial nehrozí...) lebo jej manžel robí na dalšej ZŠ a ta tretia nemá jaykový program a aj inak nekvalitných učitelov, sice zasa male treidy aindi-vidi prístup, aj dobrú družinu ... no ale chodia nam odtial na gympel zle pripravení žiaci 😒

pacna
12. okt 2008

sassi mne nešlo o značkove veci nasa Dominika ani nevie čo je značkove myslim že je to dost o rodičoch ked jej budem hovorit "to je značkove" tak to potom aj ona bude prezentovat 😖

sassi
12. okt 2008

no ved ano, oni sa už strašnde porovnávajú... takové makove, a presne ako píšeš, maju nejaký svoj "štandard" a čos a do toho nezmestí (ako vaše zelene nohavice) tak je mimo...
U nas do školy chodia deti viac-menej v čínackom, ked tio tak vidím, a Heni mi to pýta potom tiež! Ale zato nemienim kupovať zdravotné závadne handry, ked viem zohnať lepšie a lacnejšie, len aby boli spolužiačky spokojné, nie? No a potom sa tiež vymyká z priemeru.
No jedine tie tenisky som jej kázala, nech si ich berie do vrecka do triedy a nenecháva na chodbe, lebo ona nosí už velkosť 36 a mohli by sa niekomu s vyššej treidy moooc zapáčiť. Ale som jej nepovedala "značkove" ale "drahe" ....

alex3
13. okt 2008

ahoj sassi,
presne pre toto som ja prelozila malu na inu skolu, aj ked to je dalej. ale vozim autom, tak tych par minut hore dole. ja som raz bola na rodicku od pol stvrtej do pol osmej. cele to bolo o monologu pani ucitelky ake mame nemozne deti a aky su to maly satani 😠 uz som myslela ze tam porodim, som bola tehotna vtedy a aj som sa bala na WC vypytat 😉 ze mi da poznamku .... a to som sa nedozvedela nic konkretne o malej, neozstal cas. A co som sa rozpravala s mamickami co tam deti nechali, vobec sa to nezmenilo, maju strasne vela uloh, lebo ona cez hodiny nestiha ucit, lebo im nadava aky su neschopni. Ema nosi jednotky, vsetko teraz stihaju na hodinach a ulohy maju minimalne. Niekedy ziadne, niekedy s kazdeho rozku trosku. A myslim ze by to tak malo byt, ze to hlavne sa naucia v skole a doma len upevnia, nie aby rodicia doma ucili to, co nestihne neschopny ucitel na hodine. Viem ze aj ucitelia su len ludia, ale ked na to nemaju nech idu robit cosi ine.

sassi
14. okt 2008

no ona nie je až taka zla, myslim, že sa aj dosť dobre naučia v škole, na DU mavajú tak 1-2 vety zo SJ (ale niekdy aj z pracovného a to su potom len doplnovačky, par slov napísať), z Matiky tak 1-2 cvičenia, a z čítania 1 stránku, to čo čítali v škole. Z Prvouky im nedáva nič, len take somarinky, napr včera vystrihnúť z časopisov 5 druhov zeleniny - to vidim, že je na to, aby nezabudli, čo vobec brali a aby to doma aspon otvorili 😉
Heni všetko stíha do hodinky aj s čítaním, min. rok to bolo horšie, ale to bola aj jej c hyba, lebo všetko možne pri DU stihla robiť 😒
no včera som bola za nou, vyplatiť ešte ZRPŠ a som sa spýtala, že čo teda Heni a čo sa jej týka, a vlastne nič z toho, som tam nemusela sedieť 😒 😒 😒 však to ma povedať tym, čo ich deti su take, a nie všetkým. A ja doma Heni vyšetrujem, čo tam v tej škole stvára....
No hovorila, že sa oproti min, roku zlepšila, aj ukludnila, číta celkom dobre, aj ostatne jej ide, len ešte treba dotiahnuť takú "preciznosť" ... ale sama povedala, že to asi nikdy na 100% nebude, Heni nie je perfekcionistka, niekedy je fakt pomrvena a nepozorná, aj doma...
No robi take veci napr. že počítali a ona po a) urobila z 1 príkladu a po b) u iného 😕 takže keby to spraví na písomke, tak polku ulohy ma vlastne ZLE ☹