A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

motiilik
3. sep 2009

ahojte...no moja dnes doniesla 3 knihy,matematiku,slovenčinu a čítanku...vlastivedu dostali ešte na konci prvého ročníka...a maju si doniesť aj zošity na ne zajtra....rozvrh ešte nemaju,len na zajtra...takže uvidíme...maju 4 hodiny... 😉

ale tie knihy čo som videla,v akom stave ich doniesla 😕 normalne som zírala.... 😖 že až tak ich dokážu len druháci zničiť 😠 ..no ja bych to nevedela.... 😒 som mala problém to polepiť a dať aspom nejak dokopy,aby jej to cely rok slúžilo... 😖

martina79
3. sep 2009

u nás prodávají obaly takové posuvné takže to šlo...ale loni jsem pěnila stejně tak.

maruschka
3. sep 2009

naša dnes doniesla prvú 1..mali opakovanie - taký pracovný list...Tak letela domov, nikto by ju nepredbehol - utekala ako divá..

my musíme dokúpiť ešte učebnicu z angličtiny, skompletizovať výtvarnú...Prišla som na to, že tie veľké dosky na knihy sú veľmi úzke na to, aby sa jej tam denne zmestili 4 dnihy..Veď čítanka je hrubá - a inak naša ju tiež dostala v otrasnom stave..Taký šalát dotrhaný.. 😕

michalienka
3. sep 2009

maruschka ani my sme nedostali obali na 3 knihy / nie je to format ani A4 ani A5/ 😖 , tak sme museli tiez strihat, ale mame doma taku malu zvaracku na folie tak manzel sa realizoval 😀 😀 😀

andruska1
3. sep 2009

ahojik tak mAME ucebnice 😀 😀 a obaly jsme si museli tez koupit sami dokonce meli uz maly ukol cist z citanky 😀 😀

marianka8004
3. sep 2009

aj my mame problem s tou čítankou.budem ju musieť naspäť rozobrať a nanovo polepiť.a dostali sme pracovny list k čitanke,pisanky,vlastivedu,matematiku.zajtra mame 4 hodiny.a k vlastivede aký zošit budete mať?zatial je spokojná,som zvedave ako dlho ju to bude držať.

hasleerka
3. sep 2009

tak fíha, tu už lietajú namiesto včeličiek 1 ... naši sa učia až od pondelka ... tiež majú tuším v utorok a štvrtok 5hodín

maruska, ja som nakúpila všetky obaly ... je možné žeby ste mali iné učebnice???? a sú celkom zachovalé

nafotím naše knihy, porovnáme

andruska1
3. sep 2009

teda vy mate vlastivedu my mame prvouku 😀 😀

martina79
3. sep 2009

tak my měli psací úkol, ještě jsme psali deník a čeká nás opakování čtení... včera si sama četla jde jí to dobře. 😉 právě tu máme domácí disco... 😉

marianka8004
3. sep 2009

martina-tak prijemnu zabavu.a potom umyť nohy a spať.
kedy chodia spinkať vaši druhačikovia? 🙂

andruska1
3. sep 2009

teda disc jo my ted rorazili z venku no dostatzt ty decka domu to je neco teda tak ti moji chodi spat kolem pul devaty az devaty

hasleerka
3. sep 2009

marianka my máme k vlastivede malý zošit

maruschka
4. sep 2009

Včera sme si chystali knihy a zošity podľa rozvrhu..Čítanka, Slovenský jazyk, Matematika+ ku všetkým pracovné zošity+ku každému ešte zošit..A to ešte nemala knihu z Prírodovedy+zošit..Takže tá taška ju skoro prevalila, keď som jej ju dala na chrbát..No, už to nie je tých pár zošitov a tenkých kníh, ako v prvej triede..Ešteže bývame jednu ulicu od školy.. 😉 😉 😉

marianka8004
4. sep 2009

ano maju toho dosť,ani dosky na knihy jej nestačia 😖 .a byvame na jednom konci dediny a škola je na druhom konci-cca 1 km.rano dole kopcom ,poobede hore kopcom.niekedy ju riadne lutujem.samozrejme,ked je ocko doma,tak ju odvezie,ale to zas nie je tak často.

bzuco
4. sep 2009

ahojte

my stále bez rozvrhu, bez učebníc 😅

akurát som jej bola ráno pomôcť, lebo niesla výtvarnú, telesnú, hygienické vrecko, dáždnik...by sa sama neodniesla 😅

martina79
4. sep 2009

BZUCO tak toto jsem vezl DCEŘI hned první den, když jsem jela autem jinak toal.papír a mýdlo teprve doručím do školy i družiny. 😉 jsem zvědavá sa jakou dnes dorazí.

andruska1
4. sep 2009

ahoj tak adysek uz ma dneska tri jednicky jednu ze cteni psani a pocitani do dvaceti
😀 😀

csina
4. sep 2009

Tak ja som si vydýchla, že bianka si v 2. triede tak pekne zvyká, je to podstatne lepšie ako v 1. Aj my sme vyfasovali dnes prvú 1 z odpisu. Strašne bola nadšená, že už majú riadne známky, žiadne slovné VDV a podobne..
No a tie obaly atyp rozmerov sm si aj my vyrobili ale v Ševte vraj majú aj tie prispôsobivé, ja som ale na ne nemala šťastie.
Kočky, len tak ma zaujíma, ako čítajú vaše dietky..nemám s kým poronávať...aké chyby sa ešte bežne vyskytujú?

sibirka
4. sep 2009

Ahojte aj u nás to od pondelka už ide na pevno.Tie obaly zohnat na tie učebnice to je horor,ale naštastie som ich zohnala zošity sme pobalili a cez víkend dobalíme a naši majú tiež skoro stále 5 hod.

hasleerka
4. sep 2009

csina tak som rada že Bianke sa v škôle páči ... my sme dnes neboli, bo sme išli na očné na kontrolu, takže my máme prvú pečiatku o doktora ... ale naši sa učia aj tak až od pondelka ... už máme aj knihy a zošity nachystané, ale pondelok nie je taký hrozný ...

majú vaše deti už niečo na náboženskú výchovu?

csina
4. sep 2009

My máme možnosť voľby, zvolili sme etickú...

marianka8004
4. sep 2009

my sme si volili ešte v 1.roč.,mame greckokat.naboženstvo,a včera už mali,len ešte nič k namu nedostali.

michalienka
5. sep 2009

Ahojte,

tak nasa fici az od pondelka, zatial maju len provizorny rozvrh a to 4 hodiny. Doteraz si pisali predmety na zosity, nasla som tam aj zosit na SLOH 😲 😲 😲 . Anglictinu budu mat v ramci kruzku, nie ako minuly rok ze ju mali cez riadne vyucovanie, namiesto toho im dali informatiku do rozvrhu. A my sme jej dali etiku 😉

hasleerka
5. sep 2009

nám zostala aj angilina a máme aj informatiku ... a pribudol tiež sloh ... a som sa pomýlila minule, máme až 3x po 5hodín a 2x4hodiny

andruska1
5. sep 2009

ahojik mamci tak nasui nabozenstvi nemaji 😀 😀

gagusinka
6. sep 2009

haslerka, nejde mi do hlavy prečo iba 3x maju 5 hodin nesedí mi tam pocet hodin, ak Ta mozem poprosit kukni na moju stranku mam tam hodený rozvrh hodin , zaujimalo by ma, o ktoru hodinu mate menej diky

andruska1
6. sep 2009

ahojik mamci predstavte si ted jel manzel s adyskem na chiru blbly venku z deckama a honili a on se prastil do zelezne tyce tekla mu krev na spanku 😝 😝 doufam ze to nebude nic vaznyho ☹ ☹ ☹ jinak adysek ma pet hodin v utery a ctvrtek

andruska1
6. sep 2009

tak adysek je doma ma tam maslicku a nesmi tyden cvicit a za tyden jde na kontrolu 😝 do skoly muze ale musi se hlidat aby mu nebylo spatne

hasleerka
6. sep 2009

gagusinka a kde mám pozrieť?