A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

grevab
9. okt 2009

Som sa pýtala MAteja, že ako je tyo v ich triede so známkami, tak mi povedal, že zatiaľ sa rozdávajú len jednotky. Ak je niekto horší, nedostane nič.
No ale že práve začínajú - a dnes každý bude čítať a dostane takú známku, ako prečíta.
Tak doma poctivo trénoval - prečítal článoček o pávovi až 2x !! 😀

hasleerka
9. okt 2009

no tak vraj v našej triede už lietajú aj 3 a 4 ... včera dostala z AJ * do žiackej ... a včera som sa mierne vytočila, tak celú stranu príkladov písomku vypočíta bez chyby a ked dostanú len 6 príkladov, tak šup jedna chyba a hned už máme 2 v žiackej ☹

maruschka
9. okt 2009

hasleerka, naši tento týždeň písali vstupnú previerku tiež z matiky..Všetko vyriešila výborne, len mali doplniť postupne čísla od 1 do 15 a potom tam bol taký chyták od 1 do tuším 16-ale odzadu..Lenže tam boli už predtlačené dve čísla a ono to tak vychádzalo, že keď ich tam dosadila, tak jej tá postupnosť vyšla..Len ono to malo byť celé odzadu doplnené- a tiež dostala 2..Dve strany dobre, len body stratila na tom jednom jedinom príklade..

andruska1
9. okt 2009

ahojik mamci k tem ukolam nasi maji kaszdy den dva ukoly vzdycky jeden napsat a druhy cist z citanky 😀 😀 jo a na vikend ukoly nedostavaji 😀 😀

nikika33
9. okt 2009

Ahojte, ja mám doma tiež druháka a dnes mi učiteľka oznámila, že budú písať vstupnú previerku aj z matematiky aj zo SJ. Mohli by ste mi prosím napísať, čo všetko bolo v tých previerkach? Dakujem

hasleerka
9. okt 2009

tak naši veru dostali dnes dve úlohy, budeme asi zajtra robiť, dnes nebolo kedy, sme boli spievať a potom na nákupy topánok ... no poviem vám hrôza u nás kúpiť ... musíme ísť kuk do iného mesta

michalienka
9. okt 2009

ahojte,

tak aj u nas uz lietaju trojky, stvorky a patky 😲 😲 😲 a to som pisala pred nedavnom, ze take horsie znamky este nedava a je to tu. Nastastie nas to zatial obchadza, dari sa jej. A tiez uz ucitelka avizovala testy z matiky a zo slovenciny 😝 😝 😝 Prijemny vikend

csina
10. okt 2009

Nikika...my sme absolvovali vstupky pred asi 2 týždňami a mali za to hodnotenie len na percentá...V Sj bolo písanie slov podľa obrázka, spájanie podstatného mena so slovesom, čo sa hodí a nejaké doplňovačky. V M mali klasika príkladíky aj reťaze, slovnú úlohu, doplňovanie radu čísel, porovnávanie a také základy. Nič hrozné.... 😉

nikika33
11. okt 2009

Diky csina, dufam, že to zvladne 🙂

grevab
12. okt 2009

ahojte, mne Matej ani riadne nehovorí, čo v škole robiaq, zatiaľ nespomínam žiadnu písomku, tak neviem.
Ale na konci prvého ročníka to bola sranda - vravela nám triedna na rodičovskom, že:
Deti, ideme písať previerku.
Pre akú Vierku?
😀 😀 😀
Vôbec nevedeli, čo to je, ďalšie cudzie slovo. 🙂

hasleerka
12. okt 2009

grevab 😀 😀 😀

hasleerka
12. okt 2009

baby mňa z tej mojej klepne ... ked sa snaží vie aj pekne písať ... ale ona sa absolutne nechce snažiť ... škrabe ako kocúr, síce bez chýb, ale aj tak ma to serie ...čo s ňou robiť, nepomáha ani krik ani po dobrom

gagusinka, som sa chcela spýtať "io" nie je dvojhláska??? ... napadá ma len slovo pionier

gagusinka
12. okt 2009

dvojhlasky sú len ia, ie iu ô, čo sa týka škrabopisu netrap sa niektore budu pisat mrzko stále hlavne, že je to bez chyb

grevab
13. okt 2009

hasleerka, hlavne, že nemá chyby.
veď dnes v dobe počíačov - kedy bude písať niečo ručne pre druhého?
Iba ak sebe nejaké poznámky.
Pokiaľ z toho učiteľka nerobí problém, ja sa netrápim nejakým škrabopisom. 😉

to ste nevideli, ako "krásne" píšem JA.
Nik to po mne neprečíta 😀 😀

csina
13. okt 2009

😀 😀 😀 Tak ja som na tom podobne... 😀 Preto ani nemučím Bianku, aby písala ako písmomaliar. Ale zase musím povedať, že sa to zlepšuje, akosi samo od seba. Začala písať aspoň na riadok a písmo sa jej prestáva zvažovať, čo je pre mňa veľká výhra...teda aj pre ňu.. 🙂
No ale už sme si priniesli aj prvú dvojku, mala 2 chybné výsledky v zošite z matematiky...no ale snáď zostane len v tom zošite a nezapíšu ju aj do žiackej. Bola by to škoda. Teda, nie žeby som sa ponosovala nad dvojkou, ale v zošitku má aj veľa jednotiek, ktoré nemá zapísané, tak tá jedna sólovka by ma mrzela. Aj tak ju to trápi, že ju má rovno na prvej strane v zošite, ktorý načala.
Zajtra sa majú fotiť, ale Bianke napíšem, že nechceme, lebo mám pocit, že už v 1. triede ich nafotili na 2 roky dopredu.. 😀 Chápem, že aj oni musia z niečoho žiť, ale načo mi bude zase 8 rovnakých fotiek....

hasleerka
13. okt 2009

grevab no keby písala škaredo, tak to beriem ... ale viem že ona vie pekne písať ked chce a to ma vytáča ... no ale čo už zase aspoň doniesla dnes 1 za diktát, len jednu chybičku spravila napísala "vädel" namiesto "vedel" ...

murcos
13. okt 2009

ahojte, tak som si vas zacala citat aj ked 36 stran je 36 stran 🙂 a uf...mam doma tiez druhacku, no vidim, ze mame zatial pohodu.
znamky este nemame, ani tento rok nebudu (ani na vysvedcku), v triede pohoda, ucitelka, ked ju porovnam s tym, co sme mali doma na sk pohoda, balada, aj by som kludne do zakladnej znovu isla 🙂 mila, zlata, prisna, s hranicami.
desiatu nosime, pitie je k dispozii v skole (platit zan nemusim),len kupujeme - kazda family papierove kapesniky a kuch.rolu na rodinu...
no a ulohy mame vzdy tri. pisanie, citanie a matika. ku tomu mame motivacny zosit citania, za kazdych 15 min je podpis rodica, pri 5 podpisoch jedna gulicka na hadika....tak deti sa pretekaju 🙂

michalienka
14. okt 2009

hasleerka aj u nas sa uz pisal diktat, ja som sa velmi bala, lebo nasej nic nehovoria dlzne, tak som bola pripravena na nejaku trojku, ale ona vcera doniesla jednotku 😉 skoro som odpadla, ked mi to povedala a mala nula chyb. Tak som ju asi podcenila 😲 Ked jej diktujem nieco doma tak je to hroza, stale nieco zabudne. Musela sa velmi snazit, ked to takto dopadlo. 🙂 🙂 🙂

marianka8004
14. okt 2009

ja som tiež bola včera milo prekvapená,Vika doniesla tiež 1 z diktatu,mala len 1 chybu.doma ked pišeme ma aj 5 aj viac.ich niako učitelka nemotivuje do učenia,je to škoda,lebo to mame aj doma potom ťažšie.a to pisanie-ked otvorim zošit,hned vidno,čo pisala v škole a čo doma.

grevab
14. okt 2009

Náš Matej úplne ignoruje dĺžne. mäkčene a čiarky, bodky...
Keď niečo napíše, tak sa ani nesnaží to opraviť.
Vôbec neviem, ako píše diktáty. Zošity na to majú v škole a domov ich nenosia. Zatiaľ im diktáty asi neznámkovali, lebo čo dostane známku - zatiaľ má len samé 1 - to zapisujú do žiackej knižky.
A keď sa ho spýtam na to, čo robili v škole, tak povie, že nič, alebo že sa nepamätá 🙂

michalienka
14. okt 2009

Tak dnes pisali previerku zo SJ - diktat+test, dostala 1,1. Baby taka som stastna, teda aj ona 😀 a zajtra pisu z matematiky 😉

andruska1
14. okt 2009

ahojik mamci to je pocasi co 😝 😝 ve skole jsme dpstali dve jednicky

csina
14. okt 2009

Dievčatá, gratulujem, myslím, že naše poklady sa nestratia .. 😉 🙂 Ako ste na tom ale s anglinou, naši sa učia písať ačítať v AJ, nie je to ešte skoro???

hasleerka
14. okt 2009

ja sa akurát pýtam mojej, tak že aj ony už píšu ... a ved to nie je známkované, majú to ako hru, tak prečo nie

inak som si všimla že sem chodíme len maminy čo máme doma šikulky ... snád sa budeme stretávať až do deviatej triedy

michalienka
14. okt 2009

Nasa mala Aj len druhy krat, zacali len v oktobri. Zatial preberali take ako napr. Ako sa volas, volam sa.........atd. Maju velky cisty zosit, tak pochybujem ze budu uz pisat. Znamkovanu anglinu nemaju, je to ako kruzok.
Mas pravdu hasleerka keby im to islo takto az do deviatej triedy 😀 😀 😀 , ale aj horsia znamka nas neobide 😠

marianka8004
14. okt 2009

aj my mame aj ako kružok.nemaju pracovne listy,aniknihy,tak im da ofotene,a to si ukladaju do obalu.ani neviem,či dostanu neake knihy.

hasleerka
14. okt 2009

no naši dostanú aj knihu, mala by to byť busy beer2, uvidíme či ich už zajtra konečne dostanú

csina
15. okt 2009

Tak to máme trošku inak....naši mali Aj aj 1. triede, len sa učili slovnú zásobu, nič nepísali. Teraz píšu, čítajú a majú to normálne hodnotené. Preberajú tú istú knihu ako min. rok, len s tým rozdielom, že už aj píšu slovíčka do zošita. Písali aj diktát, ale taký obrátený, učiteľka diktovala v aj a deti prepisovali do sj ale aj jeden, kde mali písať v aj, ale foneticky, zatiaľ... Neviem ako to pôjde, lebo včera sme skúšali čítať a dosť som sa bavila, ešte nevie pochopiť, prečo sa niekedy číta a ako o, niekedy zase nie a podobne...Neviem jej to vysvetliť, tiež nie som v jazyku preborník a manžel zase nemá bunky na vysvetlovanie.. 🙂
Haslerka, tú Busy bee sme mali min. rok na krúžku, mne osobne sa nepáčilo, ako ju podávali, nejako sa veľa nenaučila. Tá kniha , čo majú na vyučku sa mi vidí lepšia i keď nie je tak lákavo ilustrovaná.. Ako si s ňou bola ty zatial spokojná, mali ste 1., či nie ?

hasleerka
16. okt 2009

csina, ja ti ani neviem povedať či som spokojná, lebo Zuzka sa doma anglinu vôbec neučí ... zatiaľ poznámky nenosí, žeby bola nepripravená, dokonca má aj hviezdičku v žiackej z počítania ... nič ešte nepísali ani úlohy nemajú, iba čo v tej knihe vymalovávali ... ale už nabudúce že budú mať zošity a začnú písať, tak potom ti budem vedieť viac povedať ... podla mňa to majú zatiaľ len ako povinný krúžok

andruska1
16. okt 2009

ahojik my anglictinu nemame