A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

jevel
26. okt 2009

ahojte

ďakujem za odpovede 😉

maruschka - tiež si myslím, že keď nedá dieťaťu slúbené slniečko, len preto, že to nemal odomňa napísané v slovníčku ,ale "len na tom papieri" , že ho to nemotivuje.

známok máme asi 15.

Zhoršil sa z matematiky. dnes doniesol 3 z matematiky čo písali na hodine nejaké cvičenie a 1 tiež z matematiky z písomky 😒 . U neho je problém, že je dosť pomalý a nestíha. teda aspoň si myslím.
Napr. má už jednu 3 v pracovnom zošite , kde mali vypočítať 21 príkladov (dva pokazil) a dve slovné úlohy. jednu vypočítal a druhú nestihol. tak mu dala trojku 😖 😔 .

napr. dnes mali úlohu :
čítať v čítanke uspávanky a ľudovú mudrosť. Ludovú múdrosť prepísať do zošita a vypísať z textu : samohlásky , spoluhlásky a dvojhlásky. Aj ho ruka bolela kým to všetko vypísal 😝 .

z matematiky, vyriešiť 2 slovné úlohy

z AJ - porozprávať o obrázku

takže úlohy v pohode, len to trvalo dlhoooooo.

hurá prázdniny, ani som nevedela 😅

jevel
26. okt 2009

no a mali sa na dnes naučiť báseň z čítanky Vietor. z tej dnes dostal 1. 😵

jevel
26. okt 2009

Č.čiapočka - v tomto veku fičí tuším Hanna MOntana, tak nejaké sarapatičky od nej. V letáku Dráčik je kopec vecí od nej. 😉

jevel
26. okt 2009

Hannah Montana

jevel
26. okt 2009

maruschka - tak nech sa malá tento týždeň vylieči, ešteže sú prázdniny a nebude musieť veľa doháňať 🙂

cervena_ciapocka
26. okt 2009

v Draciku som uz listovala 😀 len ja neviem, ci aj oni letia na H.M. 😕 a co este take "neutralnejsie" by sa im mohlo pacit? vobec neviem co pre deti v tomto veku

csina
26. okt 2009

cervena_ciapocka - u nás fičia ešte aj rôzne denníčky na tajnosti, možno by potešila nejaká pekná truhlička na sponky, mini zvieratká Little pet Shop, barbiny kúpiš aj dve za 10 eur, alebo aj pekná kniha. 🙂

cervena_ciapocka
26. okt 2009

dakujem za typy 🙂 ono tie dievcatka maju vsetkeho az az si myslim, stary rodicia im dopraju 🙂 ale viete, ze ked su vianoce a pridu zavinsovat tak kazdeho potesi nejaka drobnost a hlavne deti 😵 zvazujem nejake zvieratka, poniky, alebo tie dennicky a truhlicky na tajnosti 😵 uvidime co sa mi zapaci v onchode a mozno kupim aj sebe 😀 😀

maruschka
26. okt 2009

cervena_ciapocka, tak určite nejaké také tvorivé dielne-naša má 7 a kúpili sme jej šijací stroj, existujú aj lacnejšie vecičky ako napríklad stoj na nálepky,na glittery atď...Skrátka také všeličo na šitie, pletenie, také tie babské hračky...Ale to je tá drahšia záležitosť..

Ja by som im kúpila niečo Hannah Montana, HSM..na mmb je toho kopec a v čínskych výpredajoch kúpiš za lacáka všetko od rukavíc, cez čiapky, kabelky, nálepky,školské potreby, také tie trblietavé náramky,prstienky-akože Swarovski, cez lesky, tiene,veľmi populárne flip-flop kvetinky, atď...Keď im každej kúpiť 4 drobnosti a zabalíš to, tak to nebude ani také drahé a budú mať toho veľa... 😉 😉

andruska1
27. okt 2009

ahojik tak jsem si vsimla ze pisete o darcich na vanoce tak adysek by tak chtel lego on ho ma strasne rad nebo mne relk ze treba sachy nebo damu 😀

macka01
27. okt 2009

ahojte,po dlhom čase sa zapojím,no ja kukám.Naši z vlast.ani z prírod.nemajú žiadne ulohy.Zo SJ tak raz do týždňa a z M tak dva razy.Ak má bez chyby dostane do zošita 1 ak sa pomýli tak nič.Čítanku nepoužívajú,učiteľka im prefocuje papiere na čítanie aj z matematiky.Na gramatike prebrali samohl.,dvojhlásky,od včera beru tvrde a mäkké spoluhl.

hasleerka
27. okt 2009

aj naši dnes začali brať tvrdé a mäkké spoluhl.

csina
27. okt 2009

naši majú zajtra kontrolnú prácu z M, dnes sa neučili, boli v knižnici, doniesla 3 knihy...som zvedavá, či iba na ozdobu, alebo aj prečíta.. inak som dnes žasla, že doniesla 5 známok a dve pochvaly...inokedy celý týždeň nič a potom naraz všetko..🙂)

marianka8004
27. okt 2009

naši sa zajtra neučia,idu na vylet.na rodičovskom som sa pytala na tie znamky,a povedala,že 7znamok to nie je malo,ale iny maju aj skoro celu stranu.aj naša si doniesla knihu Danka a Janka,a že "nemaju" ju čitať.len tak na paradu.

grevab
28. okt 2009

Naši tvrdé a mäkké spoluhlásky brali už pred 2 týždňami, už mali na to niekoľko diktátov.
Včera Matej otvoril matematiku na nejakej z posledných strán a s údivom čítal tie príklady -
že aké ťažké 75-36+12-28... 😕
Som mu vysvetľovala, že teraz musí pochopiť princíp, ako sa rozdeľujú čísla 15-7=15-5-2, že to všetko je rovnaký princíp, len tomu musí rozumieť.
Lebo on stále používa prsty..
🙂

andruska1
28. okt 2009

ahojik grevab ti nasi to zacli taky probirat to deleni cisel jak pises 😅 😅 a tez pouziva prsty

hasleerka
28. okt 2009

aj moja Zuzka používa pri počítaní prsty ... to asi majú povolené

gagusinka
28. okt 2009

macka, zdieľam Tvoj názor, ja tu tiež len oči otváram.Úlohy dávam málo, z vlastivedy a prírodovedy vôbec, do 100 sme začali rátať len teraz a momentálne delíme spoluhlásky a to podotýkam, že idem podľa plánu. Čo budú robiť potom tie deti tak to by ma zaujímalo, či skončia na pol roka s učivom alebo budú vedieť zo všetkého iba polovicu alebo vôbec nič.

bzuco
28. okt 2009

ahojte
som tu zas 100 rokov nebola...ale nejako nestíham
naša druháčka má už od dnes prázdniny - majú riaditeľské voľno, lebo učitelia šli na nejaké školenie, či seminár

čo sa týka počítania na prstoch - naša supr učiteľka na rodičku vravela, že kľudne môže, že je to úplne prirodzené a sami si potom prejdú do toeho, že si tie prsty budú už len akoby v mysli predstvovať ....je to normálny vývoj

tak ako nám zo začiatku nešlo po prázdninách písanie - diktáty, odpis - tak sa to fajne upravilo...už doma ani nepíšeme diktáty a nosí domov jednotky - má 0, prípadne 1 chybu....minulý týždeň napísala 1. kontrolný diktát na 1 - bez chyby

matematika je pohodička....už aj z AJ sa rozbehla, tak dúfam, že to takto pôjde dalej

inak najviac ma teší ten slovenský jazyk, lebo manžel je dyslexik a dysgrafik, tak so sa aj trocha bála, či to nebude mať po ňom...ale našťastie nie 😉

maruschka
28. okt 2009

gagusinka, tak vidíš..my píšeme o sto šesť úlohy každý deň..Naša malá je od pondelka na maródke a hrozím sa toho, čo všetko budeme dopisovať-ešteže dnes mali jazykový deň a neučili sa-teda učili, ale hravou formou celá škola..jednoducho nedostali úlohy, iba sa rozprávali rôznymi jazykmi, čítali si, spievali..
😉 A to naše chúďa plakalo, lebo chcela ísť do školy,tak čo už, chrípka si nevyberá..Teraz môžem ísť zháňať úlohy po spolužiakoch..

michalienka
28. okt 2009

Ahojte. My sme dnes dostali novu prirodovedu -pracovny zosit HUUUUUURAAAAAAAAA 😀
Ulohy mavame nejake tiez kazdy den, zo SJ sme delenie spoluhlasok este nebrali 😲

bzuco
28. okt 2009

my sme akurár delili hlásky na samo a spoluhlásky a včera si tu chodila po byte a hovorila si hchkgdtnl.... 😀 😀 😀 tak sa už zrejme učili aj tvrdé, no v písanke som nič nepostrehla
a čo sa týka úloh - mávajú málo - ale to uč. aj na rodičovskom povedala,že oni veľa stihnú na vyučku, takže nevidí dôvod dávam im úlohy - jedine: čítať majú každý deň - a kedže nemajú čítanku, čítame doma rôzne knižky

csina
28. okt 2009

Inak to s tým rozkladom čísel je hrozná sranda..Bianka sa nejakým spôsobom naučila počítať cez desiatku z pamäti a keď ich pani učiteľka začala učiť tento rozklad, bola z toho úplne vedľa. Vôbec nevedela pochopiť, prečo to tak musí, že nestačí napísať len výsledok z pamäti.. 🙂 Chvíľu jej trvalo, kým pochopila princíp, ale už jej to ide, teraz sa jej skôr stane, že sa sekne v tak jadnoduchom príklade, až ma zdvíha..mali vraj slovnú úlohu a Bia bola so sebou strašne spokojná a vysvetľuje mi..." mami, vieš akú ľahkú slovnú úlohu nám pani uč. dala? že babka mala 18 hrnčekov a 4 sa jej rozbili, koľko jej zostalo? a s obrovským nadšením mi vraví...že 15!! 😀 No už sa desím, čo to tam popísala do tej písomky... 🙄

hasleerka
28. okt 2009

ahojte ... tak my úlohy dnes nie ako každú stredu ... ale dnes som trošku 😠 doniesla 2 z čítania, vraj pekne nahlas ale boli chybičky ... tak budeme pekne trénovať

bzuco beru si tu dávno nebola, kadiaľ sa túlaš???

macka01
28. okt 2009

no naši stale len do 20 rátajú a ten rozklad čo spomínate,to vôbec nie.A dnes mali prvý krát počítače.Raz v týždni ich budu mať na matematike.A palčeky používame stale na rátanie,tak nenápadne aby nebolo vidieť a tiež ťžší príklad hned spamäti vyrata a ked sa spýtam že 9-3 tak normalne sa zamyslí než odpovie 😉

gagusinka
28. okt 2009

Ako je možné, že len na matematike, ved informatika je povinná od 2.ročníka jednu hodinu týždenne

grevab
29. okt 2009

Ahojte, rozoberáte tu delenie čísiel - naši tiež počítajú len do 20, sčítajú odčítajú stále dookola. Tá moja poznámka o veľkých číslach bola o tom, že Matej to náhodou otvoril vzadu a sa čudoval, že aké ťažké.. 😉

Teraz si 2 dni deti oddýchnu od školy, len ja som sa ráno obabrala, lebo som čakala na zrýchlený spoj do práce a on neprišiel - lebo cez prázdniny nechodí. Tak som na zastávke riadne vymrzla. Ale som veru nebola sama, bolo nás tam zo 10, kým to zrazu niekoho napadlo, že autobus vôbec nepríde, lebo sú prázdniny 😒

hasleerka
29. okt 2009

grevab to sa už aj mne kedysi stalo, som išla do nemocnice a čakám nikde nikto, ja som dokonca volala na MHD, že prečo láskavo ten autobus nejde a až tam mi pani povedala, že veď sú prázdniny 😀 😀 😀

inak my prázdninujeme úžasne, vonku prší ... ale ideme na návštevu ku krstnej 😉

andruska1
29. okt 2009

ahoij holky jo u nas tez prsi takze jsme doma 😝 😝 a zitra az do nedele pojedem asi k my segre na jizni moravu 😅

csina
29. okt 2009

tak my sme si dnešný prázdninový deň tiež takto upršano nepredstavovali... dnes musí so mnou Bianka absolvovať ultrazvuk, tak som zvedavá, ako ma v čakárni trpezlivo počká.. 😎