A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

marianka8004
16. dec 2009

halóóóó.kde ste kto????každy pracuje,a kto nepracuje tak upratuje,pečie,chysta 🙂 ,sviatky klopu na dvere...
aj ja idem,som tu len na skok,idem dačo upiecť,a na obed dačo treba,potom sa budeme učiť.vika večer začala pokašliavať,uvidim ako bude večer a rano,dufam,že nebudem musieť s nou k lekarke.to by som nerada.už mate pochystane na sviatky?a darčeky?lebo ja ešte neee 😒

marianka8004
16. dec 2009

a zabudla som-krasne tu snežííííí,huráááá

lucinda7
16. dec 2009

ahojte....

no my máme darčeky tak na 99% už pokúpené....sa teším strašne ako budú decká reagovať pod stromčekom 😵

napečené mám len sčasti...trvanlivé....to ostatné asi až po víkende 😵

nás v piatok čakajú v škole Vianočné trhy a Vianočná akademia.....krásne pozvánky decká vyrobili.....a nacvičujú odušu 😵

tu nesnežííííí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

hasleerka
16. dec 2009

marianka aj nám pošli sniežiku nech sa potešíme ... ja idem o chvíľu Zuzke na besiedku, beriem aj vreckovky bo isto budem pišťať 😢

mmonika
16. dec 2009

Ahojky ,
nasi mali vcera besiedku ,taky boli vsetci podareny.... 😀 😀 😀 no normalne som sa vcera vznasala na sedadle 😀 😀 😀 😀 😀
My sme piekli cez vikend ,ale len vanilkove rozky a medovnicky .... 😉 a ostatne som dala uz zajednat v obchode .... 😉 .ja sa priznam,ze som leniva gazdinka na rolady.... bo este nikdy sa mi nepodarili.... 😢
Inak vcera Natalka doniesla konecne domov aj ucebnicu Prirodovedy....
No a darceky som riesila dnes ,dokonca uz ich mam aj pobalene ... len vobec netusim ,co mam kupit svokre pod stromcek .... 😖 nemate niekto daky tip???? a vcera sme boli konecne kupit aj vianocny stromcek,tak sa synator tak potesil .... bo doteraz si chudacik myslel,ze my nebudeme mat Vianoce,ked nemame stromcek ... Bo minuly rok sme mali zivy ,a ked sme ho vyhadzovali z balkona ,tak plakal ako o zivot..

Hasleerka ,ako aj si pouzila vreckovky???? 😀

Marianka ,veru ten sniezik by sa zisiel aj u nas ...sice dnes sa sem - tam daka vlocka zjavila ,ale na daky husty sneh to veru nevyzera ... 😖

mmonika
16. dec 2009

Csina ako sa mas?? ci uz mas pri sebe krasny vonavy uzlicek???? 😉

csina
16. dec 2009

ahojky...ešte sme v kope.. 😀 ale už to hádam nebude dlho, začínam byť hrozne nemotorná a opuchnutá...aj ja som konečne napiekla...mám 8 druhov.. 😀 dnes som to nazdobila polevami...
my sme nemali žiadnu besiedku ☹ aj by som išla trošku posmokliť... 🙂 a učiteľka nám ochorela, tak neviem, čo ako bude... inak svokre som ja kúpila kabelku, lebo stále stonala, že nemá čiernu.. 😉 a dnes som tiež balila darčeky, konečne, lebo už som mala obavu, že budú len tak nahádzané pod stromkom, ak nestihnem, lebo môj drahý to veľmi nevie.. 😀 😝 a menila by som s tebou ten stromček, ja milujem vôňu živej jedličky, ale minulý rok sme kúpili umelý...už sa nám videlo, že akosi málo vydrží, máme v byte strašne teplo...

mmonika
16. dec 2009

Csina aj my sme chceli povodne aj tento rok zivy stromcek,ale kedze sa nam dost zmensila nasa obyvka ,tak sa nam sme nijak nevojde ..a aj tak mame dost maly byt cca 48m stvorcovych ...a tiez nam zacali aj dost kurit...tak sme to riesili tento rok umelym stromcekom,a kamaratka mi slubila ,ze mi donesie cerstve vetvicky,tak aspon tie podavam do vazy ....
no a moja svokra je pripad sam o sebe... 😒 kedze ju nic nebavi,na vsetko len nadava a clovek nikdy nevie cim by sa jej zavdacil ... 😖

Inak v Natalkinej triede je chorych presne polovica ziakov....ale nemaju chripku ,ale ovcie kiahne 😒 nastastie Natalka ich uz mala .... len neviem,ze ked chodim po malu do triedy aj so synatorom,ci ich nemoze nahodou dostat aj on,kedze on ich v case ked ich mala Natalka nedostal 😖 😖 😖 😖

hasleerka
16. dec 2009

ahojte, besiedka bola krásna (ale v škôlke sa mi páči viac, bo nás je tam máličko, je to také rodinnejšie) ... deti boli úžasné, tak som kukala že som ani nestihla plakať

monika, ved možno bude lepšie ked malý chytí tie kiahne a budeš mať pokoj ... moje nemali ešte ani jedna, a tom som chcela aby ich Zuzka chytila ešte počas škôlky

csina
16. dec 2009

No mmoni...my sme mali kiahne takto dva roky dozadu presne na Silvestra...a moja mala extra príšerný priebeh, že aj detská sa vyjadrila, že takto zlé to dlho nevidela...Chvalabohu za nami... Inak my máme menší..len 40m 😀 Takže na každého člana nám bude vychádzať 10 m štvorcových... 😀 😀 😀
A medzi nami...všetky svokruše sú extra triedy... 😎 😝

marianka8004
16. dec 2009

ja mam pre svokru mobil.už od leta 😀 MM v lete končilpaušal,tak zobral aj mobil,s tym,že sa mu nepači,že ho preda,ak sa podari.lenže ani ho neponukol nikomu.a mynule sa svokra sťažovala,že ma velmi tmavy displej,že by ho hned menila,a ja som s MM len na seba pozreli a bolo jasne,že mame darček pre babku.inač si nekupujeme drahe darčeky(lebo na nich nemame 😎 )ale svokra nam dala1000€ na sedačku.myslim že za to si aj mobil zasluži. 😉 😉 😉
ja zase neviem čo mojej mame a ocovi.čo ste kupovali rodičom?
my sme mali kiahne v 2006.a besiedku mame v utorok.v našej škole je to tak,že to organiziuju stale 9. trieda.robia Mikulaša,aniela a čertov,každa trieda ma neaku scenku,basničky,pesničky,tanček potom Mikulaš rozda darčeky.a potom hurááá domov a začinaju prááázdniny a vianocéééé
stromček umely,aj nypriek tomu,že byvame skoro v lese.kurime kozubom,takže mame dosť teplo,tak by nevydržal ani do vianoc.kedy zdobite stromčeky?ja sa chystam v nedelu
no ale som sa rozpisala.už končim

lucinda7
17. dec 2009

ahojte,,,,
😀 😀
tak my sme kupili do nového domčeka tiež nový stromček...krásny velký hustý aj všetky nové ozdoby.....sa teším jak malé decko na Vianoce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

besiedka ma čaká zajtra.....len škoda že nedali aj prázdniny už od zajtra.....tie 2 dni bud.týžden sa aj tak nebudú učiť 😒
inak majú krááásne vyzdobenú triedu....dokonca si tam z kartonov alepených far.papierom postavili krb.... 😵 super to vyzerá 😵

mmonika
17. dec 2009

Bre ranko,
tak my sme sa zobudili do krasneho zasnezeneho rana 😉 ,na co sa moje deturence nesmierne potesili.... tak snad nam ten sneh vydrzi aj do poobedia ... a tak asi Natalke vytiahnem jedny super zateplene nohavice ,co som jej povodne chcela dat pod stromcek...bo nema ziaden overal ...

Hasleerka ja by som aj bola rada keby synator chyti tie kiahne ,aby mal potom pocas skoly pokoj ...

Marianka ,ja som mojej mamke kupila krasne sperkovnicu so slonikom,a chystam sa jej kupit este aj jednu sosku tiez so slonikom,kedze mamka je zatazena na slonikov 😀 😀 😀 😀 ..ocka ja uz zial nemam,takze pojdeme opat ako kazdy rok na cintorin,zaplait sviecku ...inak my ked sme kupili minuly rok zivy stromcek,tak sme aj kupili taky stojan do ktoreho sa da dat aj voda a aj stromcek ...

Lucka synator ide do skolky uz len zajtra a ma prazdniny az do 11 januara ...no a Natalka ma posledny vyucovaci den v utorok ,ale tiez si myslim,ze ich uz mohli nechat doma ...

grevab
17. dec 2009

CSINA - držím palce, nech pôrod dobre a rýchlo prebehne 🙂 Aj moja švagriná má termín na vianoce -druhé dieťa.
S kiahňami sme sa my trápili vo februári 2007.
Vtedy mal Matej 4,5 roka, v pohode, ale Evka mala 6mesiacov a to bolo!! Chúďatko malé, na hlave žiaden vlas, ale pupiaky tak husto, že vlasy sa tam aj tak nezmestili. Aj tváričku... Zimomriavky po mne behajú, keď si na to spomeniem. Obaja majú na tváričkách zopár jaziev, ale to sa časom stratí - splynie s inými
😀

csina
17. dec 2009

grevab...Ďakujem za povzbudenie.. 🙂 aj švagrinke držím palce, nech jej to vyjde všetko ako má.... 😉
tak to som rada ešte viac, že už sme ich mali...neviem si ani predstaviť kiahne u 6 mes babatka....
mmonika...pošli trošku snehu...aj my chceméééé 😵
marianka...ja som tiež bez tatka, ale svokrovi sme kúpili takúdarčekovú kazetu s troma druhmi výbornej kávy, on je kávičkový fajnšmeker.. 😀 a mojej mame som kúpila ozdobné vankúše na sedačku, lebo ich pýta už pol roka... 😀 , no a bratovi s rodinkou sme kúpili poťahy do auta Ed Hardy, majú spoločný darček,lebo už sme nevedeli, čo im vymyslieť a mladej kúpili teraz auto a používajú ho všetci...tak nech si potiahnu.. 😀 😀
inak my sme včera začali s érou pokemonských kariet..tááák som sa tomu bránila...ale sľúbila som, že ak prinesie diktát bez chyby, tak jej balíček kúpim....a priniesla, ešte aj pochvalu za pekné písmo...rebeka malá, keď chce ako sa snaží 😀 a dnes píšu z matiky, tak ak bude mať opäť bez chyby, tak má u mňa "pokešov" 😀

lucinda7
17. dec 2009

no u nás je "po"pokemonkách 😒 😒 😒 😒 teda tu na dedine to nikto nezbiera......a Alexik je sklamaný lebo má ešte z minulého roka zbierku cca 500 pokemoniek a nemá s kym meniť 😎 v meste na tom minulý rok "fičali"skoro celá trieda..... 😀 😀 😀 😀 😀 menili o dušu 😎

mmonika
17. dec 2009

No u nas to vedie na 100% u Natalky je to Hannah Montana ,a u maleho je to spiderman a ninja korytnacky...
Minule sa ucitelka Natalke smila ,ze este aj spodne pradlo ma s tou montanou .... 😀 😀 😀 a vcera sa mi podarilo kupit aj gumu ,tak sa zda,ze uz je mlada vybavena na komplet... 😀 😀 😀 😀

csina
17. dec 2009

😀 no Hanka je aj u nás v kurze 😀 pod stromčekom jej bude tiež požehnane....je to zábavné, že je v podstate jedno, o akú vec ide, hlavne, že je to Hannah... 😀

lucinda7
17. dec 2009

hej,to je teraz dievčenská mania 😀 😀 😀 😀

aj ALexik kupoval "frajerke" zo školy denník s perom aj odznak Hanah Montana 😝

michalienka
18. dec 2009

Ahojte,
my sme mali vcera vianocnu akademiu, dopadla super, vsetky triedy sa pekne pripravili a od dnes poobedia mame praaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazdniny. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 , mame riaditelske volno.
Vsetkym Vam prajem prijemne prezitie sviatkov, kopu snehu aby sa deti vyblaznili, stasny novy rok. 😅 😅 😅

lucinda7
18. dec 2009

ahojte....

tak prááázdniny moc moc závidíme🙂))))

mmonika
18. dec 2009

No aj my potichucky zavidime prazdniny,.... 😉

moj synator uz ma odo dnes ,ale dcerenka este pojde do skoly aj v pondelok...to sa este ucia ,ale v utorok uz maju prist na lahko ,a bez tasiek ....
Inak dnes som bola s mladou u zubarky,bo sa jej rozpada jeden zubok .... tak doktorka skonstatovala ,ze to je mrtvy zub,ze jej ho ani trhat nebude,a ze jej co chvila vypadne aj sam... tak nam len ukazovala ako to treba cistit ,aby ju to nebolelo...

csina
19. dec 2009

Jééj, konečne aj nám sneží... 😀 😀 !!! A zrovna dnes som sľúbila malej, že ideme na vianočné trhy namiesto obeda....Tak nám do cigánskej trochu nasneží, no a čo... 😀 😀 ...

mmonika
19. dec 2009

Csina tie vianocne trhy musia byt super....

u nas su len tri stanky aj to s varenym vinom a nic viac 😒 takze sa nam tam ani neoplati ist... 😖 vonku je zima ,ako sa patri ,ale nesnezi....takze csina ,mohla by si sniezik poslat aj ku nam 😀 😀 😀 😀 😀

bzuco
19. dec 2009

monika...u nás sú tiež len také o ničom trhy 😒
a tiež nesneží 😢

mmonika
19. dec 2009

bzuco u nas prave zacalo snezit ako sa patri.... 😉 a o chvilku ideme pre deti ku svojej mamke ,takze budem mat peknu vecernu prechadzku.... 😀

csina
19. dec 2009

mmoni ...to preto, že som ti poslala sneh expres ľadovou poštou... 😀 trhy sú tu naozaj super..a mám pocit, že každým rokom lepšie...dali sme si každý dobrú cigánsku, detský punč a kúpili čerstvý škoricový trdelník..mňam... 🙂 práve sa mi mužík chystá na druhé kolo s kamarátmi sa dohodli na večer zase na vianočné a potom niekam do podniku...majú to takú tradíciu pred Vianocami...len aby mu slúžil mobil ak ho náhodou budem musieť v noci hnať do pôrodky... 😀 😝

mmonika
19. dec 2009

csina no moc dakujeme za sneh 😀 😀 😀 😀 ja som sa prave vratila s detmi domov,su vystipany ako sa patri...tak akurat veceraju chlebik s teplym cajikom... 😉 ,
no veru u teba to uz moze byt kazdu chvilu ...aby si nebola na stedry den v porodke... 😉 ..no keby ta to chyti nahodou este dnes,snad by Vas pustili domkov na Vianoce 😉

csina
19. dec 2009

No..ja som mala plán, že včera...ale akosi mi nevyšiel.. 😀 😀 😀

mmonika
20. dec 2009

Csina u mna v oboch pripadoch zabral kekxik 😀 😀 😀 Natalka sa mi narodila o 4 dni skor a synator dokonca o tri tyzdne ... 😀 😀