A sme druháci. Pridajte sa

vavka33
29. jún 2008

tak prvacence-byvale,sup do novej temy.ved ti nasi drobci su uz druhaci.nech sa im teda v druhej triede dari rovnako dobre ako v tej predchadzajucej.
Snad sa nas tu stretne dost a budeme riesit radosti a starosti nasich velkych druhacikov 😵

lucinda7
21. jan 2010

ahojte....

no ranná družina je jediné čo mi tu na dedine chýba 😢 😢 😢 😢 😢

v meste sme ju mali a bolo to super....lebo manžel ho ráno zaviezol cestou do práce,tam sa decká pohrali alebo pozerali rozprávku...

takto musím budiť aj mladšieho.....lebo pri škole máme hlavnú frekventovanú cestu 😒 a samého ho nepustím 😢

našim dnes dozaokruhluje známky 😵a má doniesť opravené "velké"písomky...tak som zvedavá 😝

marianka8004
21. jan 2010

ahojte. včera bola 1 z pisomky z vlastivedy,pisali zo SJ som zvedava,aka bude znamka a dnes mali pisať z matematiky,tiež som zvedava.až mam strach.
karneval budete mať?ja už rozmyšlam nad maskou.minuly rok vyhrala 1.miesto.bola reklamny putač 🙂

bzuco
21. jan 2010

ahojte

tak polročné písomky máme za sebou - všetko za 1 😵 😵 😵 😵
zajtra majú celodennú vychádzku do prírody, učia sa len 1.hod - aj to náboženstvo
a karneval majú 29.1. - -teda budúci piatok

bzuco
21. jan 2010

a čo sa desiat týka - najnovšie si madam zaželala obložené chlebíčky 😅 ...tak vyrábam každé ráno
väčšinou má chlebík s niečím alebo rožok, občas makovník alebo vianočku...sladké šišky alebo lekvárovú, makovú, jablkovú, tvarohovú buchttu - to ona nezje...takže čo sa týka desiat - výber je veľmi obmedzený, lebo madam ani džem, ani med, ani pomazánky - to vôbec nezje 😒

hasleerka
21. jan 2010

juj grevab to ti nezávidím že musíš tak skoro vstávať, máš toho dosť ... ja som včera radšej vymenila rannú za poobednú aby som nemusela vstávať ... ale ak má zoberú nastálo, tak budem veru aj ja musieť tak skoro vstávať

marianka ved hod fotky, či ich máš v albume musím kuknúť ... u nás bude klasika princezná, chcem objednať nejaké šaty cez quelle

no aj a som dnes smutná lebo doniesla 2 z matiky, no čo už, len dúfam že to neovplyvní konečnú známku

gagusinka už si tu dávno nebola kuknúť, som sa chcela spýtať, môžu si druháci čítať najprv potichu a potom nahlas???

marianka8004
21. jan 2010

tak ja som sa dnes tešila štyri jednotky jedna pochvala 😀
z vlastivedy,SJ a matematiky boli pisomky,z VV za pracu a pochvala z naboženstva.zajtra ešte pišu pisomku z prirodovedy.na prirodovedu si maju doniesť slamku,plastovu flašu a balon.budu robiť pokusy. 😉
ešte len minuly tyždeň doniesla novu prirodovedu.a čitanku mame stale staru,polepenu.

csina
22. jan 2010

Bianka včera a dnes finišovala s polročnými prácami zo Sj a M, aj som mala trochu obavy ako to zvládne, lebo nám v stredu večer zomrel dedko...mužov tatko 😢 ale deti sú zázračné bytosti a aj najsmutnejšie udalosti vedia zvládnuť tak akosi po svojom...teraz riešime doma dilemu, či Bianku vziať na pohreb, alebo zostane so mnou a s Timkou doma...ja by som sa veľmi rada zúčastnila, ale asi by nebolo vhodné dojčiť počas obradu plačúceho novorodenca..a priznám sa, mám trochu strach, že to bude veľmi ťažká rozlúčka, aby mi tie emócie nevzali mlieko...takto si doma zaspomíname, poplačeme...ale Bianka by možno mohla ísť s manželom, nech sa rozlúči, len neviem, či to nie je prisilné na jej city...riešili ste niekto niečo podobné...? ja dúfam, že nie, ale ak náhodou áno, napíšte mi nejakú radu....

michalienka
22. jan 2010

Csina uprimnu sustrast ☹ - my sme to riesili asi pred dvoma rokmi, ked mala 6 rokov, ale bol to jej pradedko. Na pohreb sme ju nezobrali zdala sa nam este mala. Aj mi doporucili, aby som ju nebrala. 😒

marianka8004
22. jan 2010

csina-uprimnu sustrasť 😔 my sme minuly rok mali 5 pohrebov v blizkej rodine,ale na pohreb ešte nebola,ale chcela isť.a na tvojom mieste by som ani nerozmyšlala nad tym,či isť,alebo nie.a vôbec nie s maličkou.chapem,že sa chceš rozlučiť,aj byť v takejto chvili s manželom,ale ale pre kojacu ženu to nie je najlepšie.napriklad u nas sa vraví,že tehotne,ženy po pôrode,kojace by na pohreb nemali isť.a dieťa najprv ma isť na svadbu,a až potom na poheb.ale je to na každeho rozhodnuti.neurobiš nič zle ked ju tam s manželom pošleš,ale ani nič zle ak by tam išla,len ju treba dopredu pripraviť na to,čo sa deje na pohrebe.
teraz ma napadlo,v lete nam zomral ujo a mal vnučku tiež druhačku a bola na pohrebe

hasleerka
23. jan 2010

csina úprimnú sústrasť ... mne pred dvoma rokmi zomrela svokra, Zuzka to celkom vtedy v pohode zvládla ... švagor mal vtedy 6,8 a 9 ročné deti a tie boli na pohrebe ... podľa mne si to tie deti až tak neuvedomujú čo sa vlastne deje ...

csina
24. jan 2010

ďakujem dievčatá, aj za prejavenú sústrasť aj za rady...ešte stále nie sme napevno rozhodnutí, ale pravdepodobne pôjdeme buď všetci, alebo len manžel...ak by som išla ja, tak len čisto na obrad a s Biankou domov, na kar nepôjdem, lebo by to bolo dlho na Timku a popravde..aj na mňa...i tak budem mať čo robiť...aby som tam bola oporou a nerevala na celé kolo...rada by som sa rozlúčila, vlastnému otcovi som nemala možnosť ísť, tak aspoň svokrovi, zaslúži si to od mňa...
a je pravda, že tie deti to asi až tak nevnímajú, skôr by ju mohlo zasiahnuť, keď tam bude všetkých vidieť veľmi plakať...ale zase aj s takými emóciami by sa mala naučiť vyrovnať...

hasleerka
24. jan 2010

csina ja som bola môjmu otcovi na pohreb, toľko slz som prerevala ... u svokry som myslela že to v pohode zvládnem, nevravím žeby bola zlá ale ani sme sa nejak moc nenavštevovali, teda skôr ona nás, my sme k nim chodili bo tam býval aj švagro s detmi ... ale neudržala som sa a tiež som revala ... ale zatínala som dosť zuby, bola som celý čas pri svokrovi a pri mm

lucinda7
25. jan 2010

ahojte....

aj od nás uprimnú sústrasť ☹ ☹ ☹ ☹

ono je to asi prirodzené s tým plačom....ono celkovo tá atmosfera k tomu napomáha 😒

bzuco
25. jan 2010

ahojte

my sme pohreb absolvovali pre týždňom - barborka tiež chcela ísť, ale sme ju nebrali - zomrel môj strýko (ocinov brat)- ani ho nepoznala, tak načo, bolo by to iné, keby zomrel niekto jej blízky a známy
a tiež som myslela, že nebudem plakať - -ved sme mali taký zvláštny vzťah - ani sme sa nenavštevovali, ked sme sa stretli, len sme sa pozdravili - žiadny pokec navyše... no ale slza vyšla 😢 ...ono sa to nedalo ovládnuť pri tých pohrebných pesničkách - tie ma vždy strašne rozcítia 😔
ešte 2 dni mi chodili tie piesne po rozume 🤐

csina
25. jan 2010

ďakujem....ako napotvoru, Bianka ochorela, nie nejako veľmi, ale nechala som ju doma, aby sa to nerozbehlo...tak snáď neochorie aj malinká, lebo to by bol des.... ☹
kedy bude vlastne vysvečko?

hasleerka
25. jan 2010

veru toje dobrá otázka ... ja myslím že v piatok

marianka8004
25. jan 2010

ahojte.tak aj mna by zaujimalo kedy bude to vasvedčenie,my mame v kalendari že v piatok a prazdniny v pondelok.sestra ma,že vo štvrtok a prazdniny v piatok a pondelok
zajtra nejdeme do školy lebo ideme na odbery.

lucinda7
26. jan 2010

ahojte....

tiež neviem ako s prázdninami....alw myslím že vysvedčko v piatok a polročné prázdniny sú len v pondelok.... 😝

nás čaká v sobotu školský karneval 😝 😝 😝

michalienka
26. jan 2010

My mame v piatok vysvedcenie a v pondelok prazdniny.

grevab
27. jan 2010

Naši majú v piatok na 1.hodine vysvečko a potom karneval.
V pondelok prázdniny.

hasleerka
27. jan 2010

lucinda tak platí vám v piatok ten mekáč ... my by sme mali hádam na tie špagety ísť ... ozi Zuzka včera doniesla novú prírodovedu, taký zošit ako mali v prvej triede...

lucinda7
27. jan 2010

Hasleer,jasné,u nás platí🙂)))
naši dostali tú prírodovedu po vianočných prázdninách....

už píšete do druhej písanky z písania???lebo my sme druhú stále nedostali a prvú už vypísali.....

mmonika
27. jan 2010

Ahojky
ja sa ozyvam po dlhsej dobe... ani neviem od kial mam zacat...

v prvom rade Csina uprimnú sústrasť... ja nemam moc rada pohreby.. (vsak kto ma... )ja ked som bola pred 6 rokmi na pohrebe mojho ocka,Natalkinho dedka..a Natalku sme vtedy nebrali bo mala len 1,5 roka... a to sa nam nezdalo ako vhodner...

U nas je vysvedcko v piatok ,a v prazdniny mame v pondelok .. 😉 a dnes mi volala Natalkina učitelka zo skoly ,ze Natalke je spatne ..tak som utekala po no do skoly,hned ku lekarke ,ta ju vysetrila a hned nas poslali na chirurgiu pre podozrenie na zapal slepeho creva 😖 😖 😖 ...na chirurgii nam to potvrdili,ze ano ma ho zapalene,a podrazdne.. 😒 aj uvazol doktor ,ze nas hned posle do nemocky na prijem na operaciu ,ale potom ako sa mala rozplakala,tak nas poslal domov s tym,ze ma v klude odychovat,a rano prist na kontrolu ..ale ak by sa jej bolesti zhorsili hned mame utekat na prijem do nemocky. ☹ ☹ ☹ .. tak sme pre istotu zbaleny ,a cakeme ... ☹ od poobedia ma dietku a snazim sa zrazat teplotu,bo od kedy sme dosli domov aj teplota sa jej objavila ..dako sa to na nas vali ... ach jo tak u nas asi odmena za vysvedcenie musi pockat.... Natali chcela ist za odmenu do pizzerie...

lucinda7
27. jan 2010

Moni,Natálke želáme aby sa jej polepšilo a žiadnu nemocku 😒

hasleerka
28. jan 2010

uha Natálke tiež želáme skoré vyzdravenie aby to dopadlo dobre ... a pizzu si potom vynahradíte 😉

mmonika
28. jan 2010

Ahojky,
tak sme spat doma z chirurgie...Natalka ma stale dost podrazdene to slepe crevo ,ale do nemocky ju nechcu prijat,bo do rana chytila tak otrasny kasel ,ze sa ju boja aj uspat.. 😒 😒 tak mame byt doma v klude,na brusko jej davam studene obklady ,a na kasel len dake sirupy,a pevne dufam,ze sa coskoro dame dokopy... bud uz z operaciou,alebo bez nej .. 😖 😖 😖 na dnes este stale ma u nas platit dieta ,a rano opat kontrola ..ale mame byt stale nachystany,ze keby ju to chyti mame hned utekat do nemocky na prijem.. 😒 😒 😒 😒
tak teraz len pekne lezi v posteli a uz od rana kuka rozpravky...a jedine co ma dovolene je ist na wc .. a najviac sa jej zo vsetkeho rata,ze moze aj v posteli jest... 😉 😉 😉

hasleerka
28. jan 2010

no viem si predstaviť ako to trochu zneužíva ... si pamätám ked bola Zuzka kedysi chorá, tak som ju krmila v posteli no ale si to vychutnávala že nemusí pri stole jesť

gagusinka
29. jan 2010

Ahojte, naozaj som tu dlho nebola, nemôžu čítať najskôr potichu a potom nahlas hasleerka, pretože sa dostaví potom dvojité čítanie, ak je slovo ťažšie tak nech si ho radšej potichu vyslabikuje akoby ho mala čítať najskôr potichu a potom nahlas.
Uz je zimna sezóna a trošku ma zamestnáva aj ubytovanie a zabezpečovanie takéhoto druhu, no akosi tento rok nik nechce íssť lyžovať, vlani sme s ubytovaním praskali vo švíkoch a tento rok je to bieda

hasleerka
29. jan 2010

gagusinka dík ... už sa ju snažím naučiť radšej nahlas hláskovať dhšie slová, krátke prečíta pekne

lucinda7
29. jan 2010

Gagus,neuverííííš,ale včera som na teba intenzívne myslela a dnes som sa chystala ti poslať sms🙂)))

krásne vysvedčenie všetkým druháčikom želáme 😝